ru
ua
ru
ua

Як вибрати комп’ютерний стіл

Якщо ви щодня проводите багато часу за комп’ютером, вам потрібно вибрати відповідний комп’ютерний стіл. Надійний, гарний, функціональний і при цьому зручний. Перед написанням цієї статті ми ґрунтовно занурилися у вивчення теми і тепер готові поділитися концентрованою інформацією з вами.

Види комп’ютерних столів

Комп'ютерний стіл

Буває 4 види, в залежності від форми і конфігурації:

 1. Круглі. Ці моделі призначені для установки десь у середині кімнати. Стільниця має форму кола і, як правило, такі столи не оснащені додатковими поличками або перегородками. Робоча поверхня круглих столів велика, а дизайн стриманий. За рахунок цього їх вважають за краще купувати в офіси, щоб використовувати в якості місця для переговорів – за одним таким столом можна розмістити 6-9 людей із ноутбуками або іншою портативною технікою. Усі присутні при цьому зможуть відмінно бачити один одного.
 2. Прямокутні (лінійні). Найпоширеніші і масові комп’ютерні столи, які відрізняються універсальністю – їх можна розмістити в кутку або посередині кімнати, притиснувши до стіни. За зовнішнім виглядом це звичайний письмовий стіл, на якому можна розмістити комп’ютер, торшер і різне приладдя для роботи або уроків. Можуть бути оснащені додатковими «поверхами» з поличками для книг, документів і різних декоративних елементів.
 3. Кутові (Г-образні). Призначені для розміщення в кутку кімнати. Хороші тим, що дозволяють суттєво економити простір у приміщенні – зазвичай це компактні і дуже місткі меблі. Кутовий комп’ютерний стіл – оптимальне рішення для малогабаритних кімнат. Крім іншого, такі моделі зазвичай мають трикутну стільницю, розширюється в бік людини, що сидить за столом. За рахунок цього корисна робоча поверхня суттєво збільшується. Як правило, Г-подібні столи оснащують додатковими поличками зліва чи справа, до яких людина зможе легко дотягнутися завдяки специфічній формі. За рахунок цього робоча зона виходить максимально комфортною і затишною.
 4. Фігурні. Ці комп’ютерні столи не мають якоїсь чіткої форми і зазвичай використовуються в офісах для облаштування робочих місць. Один такий стіл дозволяє розмістити до 3 людей. Для домашнього використання випускаються украй рідко.

Отже, якщо вам потрібно вибрати комп’ютерний стіл для будинку або офісу, дивитися потрібно в сторону прямокутних або кутових. Такі моделі універсальні і представлені сотнями цікавих моделей з різною формою, конфігурацією і стилістикою.

Якщо багато часу проводите за комп’ютером, краще брати кутові столи з додатковими поличками – це дозволить розмістити комп’ютерну периферію так, щоб вона не заважала і красиво виглядала.

Матеріали комп’ютерних столів: який краще

Каркас столу може бути виготовлений з натурального дерева, ДСП, пластику або металу. У деяких випадках для виготовлення стільниці використовується загартоване скло.

Натуральна деревина екологічна і міцна, цей матеріал дуже довговічний, але й коштує відчутно дорожче від інших варіантів. Дерев’яні столи важкі і масивні, але можуть прослужити десятиліттями, окупивши тим самим високу вартість.

Лінійний комп'ютерний стіл

Більш дешевий і розповсюджений аналог – ДСП. Деревно-стружкові плити самі по собі вразливі до механічних пошкоджень і можуть розбухати від води, але сучасні виробники обробляють ДСП спеціальними розчинами, які не дозволяють волозі проникати всередину. Для захисту від води ці столи покривають захисним полімерним або меламіновим матеріалом, який не пропускає воду – у цьому випадку матеріал вже буде називатися ЛДСП (ламінована деревинно-стружкова плита). Комп’ютерні столи з ДСП коштують дешево і представлені якоюсь неймовірною кількістю дизайнерських рішень, але вимагають дбайливого ставлення.

Перед покупкою столу з ДСП необхідно з’ясувати екологічний клас. Це може бути E0, E1, E2 або E3. Найбезпечнішими будуть моделі з маркуванням E1 і E0, а столи категорії E3 можуть виділяти шкідливі для здоров’я формальдегіди.

Наступний тип матеріалу – пластик. Це столи середньої цінової категорії – вони дорожче за вироби з ДСП, але дешевше від дерева. Пластикові столи не висихають, не гниють, не виділяють шкідливих речовин і взагалі не схильні до корозії. Єдина їхня вразливість – до фізичних пошкоджень. Нюанс у тому, що такі вироби зазвичай мають химерний дизайн, який не впишеться в більшість інтер’єрів.

Стіл для комп'ютера

Метал – холодний матеріал, але неймовірно міцний і довговічний. Такі столи навіть надійніше дерев’яних, а коштують при цьому дешевше. Зазвичай метал використовують для виготовлення ніжок або каркасу, стільниця при цьому все одно буде з дерева, ЛДСП, ДСП або пластику. Якщо комп’ютерний стіл оснащений металевою стільницею, брати його ні в якому разі не рекомендується, тому що торкатися зап’ястями і кистями до холодного металу вкрай неприємно.

Скло – стильне і елегантне рішення, що робить стіл більш презентабельним і сучасним. З нього роблять стільниці і додаткові полички. Цей матеріал міцний, не боїться води і дуже довговічний, але різких ударів важким твердим предметом може не пережити, так що з ним потрібно бути обережним. Комп’ютерні столи зі скла надають інтер’єру якоїсь легкості, створюється відчуття, ніби в кімнаті більше вільного простору, ніж є насправді. Хороше рішення для малогабаритних квартир і студій.

Дерев'яний стіл

Дуже часто можна побачити комбіновані моделі, коли ніжки виготовлені з металу, а стільниця з дерева, скла або ДСП.

Як визначитися з розміром комп’ютерного столу

Для початку виміряйте місце в кімнаті, де плануєте розмістити стіл. Так ви зрозумієте, на які параметри необхідно орієнтуватися при виборі меблів. Ось кілька моментів, які потрібно враховувати:

 1. Площі стільниці повинно вистачати, щоб розмістити монітор, клавіатуру, мишу і настільну лампу.
 2. Глибина стільниці в ідеалі від 60 до 90 см, щоб ви могли розміститися від монітора на відстані близько 1 метра. Це рекомендована безпечна дистанція для роботи. Якщо монітор буде надто близько до очей, готуйтеся через пару-трійку років носити окуляри.
 3. Висота у стандартних моделей становить 75-80 см. Потрібен такий, щоб в положенні сидячи ваша спина була рівною, як натягнута струна. Це позбавить вас від можливих проблем з поставою і хребтом в майбутньому. В ідеалі зверніть увагу на комп’ютерні столи з регулюванням висоти. Так, вони коштують дорожче через складний механізм, зате дозволять у будь-який момент адаптувати меблі під ваші потреби. Для школярів такі моделі – краще рішення, адже діти швидко ростуть і разом з цим змінюються їхні вимоги до столу по висоті.

Щоб розрахувати оптимальну висоту столу для себе, помножте свій зріст у сантиметрах на 75 і поділіть отриманий результат на 175.

Прямокутний комп'ютерний стіл з дерев'яною стільницею

Додаткове оснащення і особливості комп’ютерного столу

Розберемо, які можуть бути особливості на комп’ютерному столі і на що це впливає:

 1. Тумба – мається на увазі невелика шафку справа або зліва від стільниці з декількома ящиками. У ій можна розміщувати документи, робочі файли, інструменти і т.д.
 2. Коліщатка – хороша річ для тих, хто часто переміщує стіл по кімнаті. Якщо будете шукати виріб з коліщатками, вибирайте такий, щоб мав стопорний механізм, інакше ви не зможете надійно зафіксувати стіл в одному місці, і він буде потроху зміщуватися.
 3. Підставка під системний блок – відмінна річ для будь-якого комп’ютерного столу, що дозволяє розмістити системний блок так, щоб він не займав зайве місце на стільниці.
 4. Регулювання по висоті. Корисна, але не обов’язкова фіча – дозволяє змінювати висоту стільниці на свій смак.
 5. Полиці для колонок. Якщо у вас якісні колонки, краще вибирати комп’ютерний стіл із додатковими поличками – так ви зможете розмістити акустику, щоб вона не займала місце на стільниці.
 6. Надставка – ті самі полички і додаткові скриньки над стільницею, які збільшують корисну площу меблів.
 7. Висувна полиця для клавіатури – розташовується під стільницею і служить для розміщення клавіатури. Якщо володієте методом сліпого друку або плануєте навчитися, це відмінний варіант. До того ж, за рахунок того, що клавіатура буде розташована трохи нижче рівня стільниці, людина буде змушена тримати спину і плечі трохи рівніше – це корисно для постави.
 8. Для роботи стоячи – особливістю цих комп’ютерних столів є висота. На таких столах можна працювати тільки у стоячому положенні, вони призначені для людей з певними фізичними особливостями.
 9. Розкладний механізм – дозволяє складати і розкладати стіл, що економить додатковий простір у кімнаті.
 10. USB-Hub. Зручний інструмент, що дозволяє об’єднати пристрої з USB в один вузол підключення. Для перфекціоністів і просто акуратних людей саме те.
 11. Кронштейн під монітор. Додаткова підставка для монітора на протилежному кінці столу, яка дозволяє регулювати висоту положення екрану.
 12. LED-підсвітка – для краси.

Просто визначитеся, які особливо важливі вам, і ви легко скоротите перелік відповідних комп’ютерних столів з декількох тисяч до декількох десятків. А далі залишається лише підібрати модель з естетичних міркувань.

ТОП-5 кращих комп’ютерних столів у 2021 році

Тепер, коли з теорією розібралися, пропонуємо ознайомитися з п’ятіркою кращих моделей для покупки у 2021 році:

 1. Геймерський ігровий стіл з надбудовою з ЛДСП Viking-3L.
 2. Стіл письмовий СП-4 Горіх Ліон/Антрацит.
 3. Дизайнерський письмовий офісний стіл з полицями в стилі Лофт Loft Design RV624.
 4. Геймерський ігровий стіл ZEUS IGROK-4.
 5. Робочий кутовий стіл IKEA MICKE 100х142 см.

Цей ТОП ми складали, виходячи з міркувань практичності, довговічності і надійності. Розглянемо кожен з них детальніше.

ZEUS VIKING-3L – мрія будь-якого геймера

Якщо ви проводите за комп’ютером багато часу, якщо він для вас є одночасно робочим місцем та ігровою платформою, складно буде відшукати більш вдалу модель. Комп’ютерний стіл ZEUS VIKING-3L має шикарний дизайн, який легко впишеться практично в будь-який сучасний інтер’єр, крім класики. Мінімалізм, модерн, хай-тек, баухауз або деконструктивизм – стіл відмінно доповнить будь-який з них.

Геймерський стіл з надбудовою ZEUS VIKING-3L

Геймерський стіл з надбудовою ZEUS VIKING-3L

Переваги та особливості даної моделі:

 • є декоративна LED-підсвітка;
 • наявність висувних ящиків;
 • красива і надійна надбудова для розміщення книг, колекційних предметів або комп’ютерної периферії;
 • передбачена підставка під системний блок великих розмірів.

Крім того, тут криволінійна ергономічна стільниця, яка дозволить під час роботи або гри із зручністю розмістити лікті. Сам стіл виготовлений з якісної ламінованої ДСП, яка не виділяє шкідливих токсичних речовин. Кромка деталей і стільниці з якісного ПВХ Rehau, виробленого в Німеччині.

Письмовий стіл СП-4 – просто і зі смаком

А це модель із розряду недорогих, але дуже якісний, зроблених, як то кажуть, на совість. Максимально проста модель без особливих вишукувань, виготовлена ​​з ламінованої деревинно-стружкової плити. Глибина стільниці становить 60 см, чого достатньо для розміщення монітора на відстані 50 см від очей. Товщина листа 16 мм, завдяки чому виріб відрізняється міцністю. Справа є кілька красивих поличок, на яких можна розмістити колонки, книги та інші приналежності.

Стіл письмовий СП-4

Стіл письмовий  СП-4

Висота СП-4 становить 123 см, тобто він призначений для високих людей, які стежать за своєю поставою. Людям середнього зросту, щоб комфортно працювати, може знадобитися високе крісло з регулюванням висоти.

Дизайнерський письмовий Loft Design RV624 – верх витонченості

Гарний, акуратний і функціональний дизайнерський стіл, ніжки якого виготовлені з міцного металу, а стільниця і полички – із натурального дерева. Основні характеристики цієї моделі:

 • 60 см глибина;
 • 75 см висота;
 • 120 см ширина.

Дизайнерський стіл Loft Design RV624

Дизайнерський стіл Loft Design RV624

Тобто параметри цілком стандартні і підійдуть будь-якій середньостатистичній людині. Виглядає і відчувається комп’ютерний стіл Loft Design RV624 монументально, і таким він і є. Комбінація дерева та металу – must have для вимогливих покупців.

Внизу праворуч передбачена поличка для установки системного блоку, так що він не буде захаращувати своєю присутністю робочу зону. На стільниці ідеально вистачає місця для монітора, клавіатури, миші і підставки під гарнітуру. Для роботи саме те. Колонки можна розмістити праворуч або зверху на підставці, якщо побажаєте домогтися повноцінного стереозвуку.

Комп’ютерний стіл ZEUS IGROK-4 – для максимального контролю

А це геймерський стіл з підставкою для монітора, на якій можна розмістити або один ультраширокий монітор із співвідношенням сторін 21: 9, або 2-3 стандартних монітори. Хоча стіл позиціонується як геймерський, насправді він відмінно підійде і для роботи. Тут є все необхідне:

 • підставка під системний блок;
 • 3 висувних скриньки;
 • криволінійна стільниця, що дозволяє краще розміститися під час гри або роботи.

Комп'ютерний ігровий стіл ZEUS IGROK-4

Комп’ютерний ігровий стіл ZEUS IGROK-4

Глибина столу – 92 см, ширина – 140 см, а висота 88 см. Разом ми маємо велику робочу зону, яку можна адаптувати для ігор або роботи. Стільниця виготовлена ​​з ЛДСП, так що пролита рідина їй не страшна. Сам стіл при цьому виглядає монументально, ніби виготовлений із натурального дерева. Це не так, звичайно, але ця модель все одно дуже міцна завдяки грамотному компонуванні і якісним матеріалам.

Робочий кутовий стіл IKEA MICKE – простота, стиль, надійність

Остання модель з нашого рейтингу комп’ютерних столів розроблена шведською компанією IKEA, яка добре відома в усьому світі і представлення не потребує. Стіл MICKE кутовий, має стільницю з такими розмірами:

 • 100 см ширина;
 • 100 см глибина;
 • 142 см висота.

Робочий кутовий стіл IKEA MICKE

Робочий кутовий стіл IKEA MICKE

Над стільницею є ергономічна надставка для всяких речей. Бічні панелі виготовлені з ДСП, покритого акриловою фарбою з тисненням і друкованим малюнком. Окантовка пластикова, але свою функцію захисту виконує чудово. Зліва акуратна ніжка – вона зі сталі з поліестеровим порошковим покриттям. Для догляду стіл потрібно протирати вологою тканиною. Хоча води він не боїться, окріп краще не розливати. У цілому відмінна модель за свої гроші.

На цьому все, дякуємо за увагу і до нових зустрічей!

Фото взяті з джерел: unsplash.com.

Вам сподобалася стаття?

0