ru
ua
ru
ua

Як вибрати кран на кухню: види і особливості змішувачів для мийок

Сучасний змішувач для кухні – це більш зручна сантехніка в порівнянні зі звичайним краном. Він змішує гарячі і холодні потоки, щоб отримати воду потрібної температури.

Підключають таку сантехніку до холодного та гарячого водогону одночасно. Головна перевага конструкції – високий вилив. Це кран з великою відстанню від заснування до носика. За допомогою такого крана зручно набирати воду у великі каструлі, відра та інші подібні ємності. Якщо вилив низький (маленький кран) – великогабаритний посуд стає під нахилом і вода виливається з нього.

Які бувають змішувачі для кухні

За способом монтажу

Традиційні встановлюють на технічний отвір в мийці. Зазвичай він розташований строго по центру або знаходиться трохи в стороні. На прихованої частини традиційного крана для кухні є отвори для шлангів гарячого і холодного водогону.

Настінні крани з’явилися порівняно недавно. Їх кріплять на водяну розетку з планкою. Зовні монтаж нагадує кріплення змішувача для душу у ванній кімнаті.

За способом регулювання

Одноважільний кран – найпоширеніший варіант. Температуру і силу потоку регулює єдиний важіль. Якщо його підняти, піде вода, чим вище піднімаєте важіль, тим сильніше натиск. Рухи вліво і вправо відповідають за регулювання температури.

Одноважільні системи мають право на життя, якщо працюють у зв’язці з фільтром грубого очищення. Пісок, бруд і дрібне сміття швидко засмічують механізм. Якщо не поставити фільтр, з часом система починає протікати навіть в закритому стані.

Кухонні змішувачі на два вентиля вважаються одними з найнадійніших на ринку. Вони добре переносять контакт з водою поганої якості. Один вентиль відповідає за холодну, другий – за гарячу воду. Сама конструкція розбірна. При необхідності вийде легко замінити не герметичну кран-буксу і ліквідувати протікання без повної заміни.

Кухонні крани з термостатом – це сегмент більш дорогої і досконалої сантехніки. За зовнішнім виглядом обладнання нагадує двовентильні моделі, але в основу роботи покладено інший принцип.

Перший вентиль відповідає за силу потоку, другий змішує холодну і гарячу воду в різному співвідношенні. Після установки термостата можна всього один раз виставити комфортну температуру і далі користуватися тільки одним вентилем, який відповідає за натиск.

Металевий кран

Крани для кухонних мийок з висувним виливом

При побіжному вивченні змішувач для кухні з гнучким виливом нічим не відрізняється від звичайного крана. Хіба що трохи збільшеним носиком або насадкою у формі лійки.

Так відбувається тому, що висувний елемент вбудований у вилив і його просто не видно в звичайному положенні. Щоб почати користуватися шлангом, потрібно трохи потягнути за лійку. Для додаткового захисту гнучку частину зазвичай підсилюють гофрою або нейлоновою опліткою.

Найзручніші гнучкі змішувачі для кухні з різними режимами роботи. Наприклад, вони розпилюють воду насадкою-аератором або подають потік одним потужним струменем.

Вам може бути цікаво

Як вибрати мийку для кухні

Види висувних змішувачів

 1. На два вентиля з регулюванням температури двома баранчиками.
 2. З одним важелем і поворотним механізмом регулювання температури.
 3. Сенсорні – потрібно піднести руку для автоматичної подачі води.

Особливості змішувачів для кухні з душем

 • Вхідний отвір може бути круглим, овальним, квадратним і прямокутним.
 • Довжина короткого виливу до 18 см, середнього до 24 см і довгого до 28 см.
 • Довжина шланга 0.2-1.5 метра.
 • Конструкції в основному гнучкі гофровані або суцільнометалеві, з кераміки, стали або граніту.

Найтриваліший термін експлуатації у металевих моделей з внутрішніми керамічними деталями.

Є три категорії насадок-змішувачів:

 1. Напівпрофесійні – шланг не входить у вилив і кріпиться поруч.
 2. З окремим душем і кріпленням для нього прямо на крані.
 3. З лійкою, коли вилив захований під раковиною.

Переваги кухонних змішувачів для мийки з душем

 • Ідеально підходять для мийки на дві-три чаші.
 • За допомогою гнучкого шланга зручно мити раковину.
 • Легше відмити велику кількість посуду.
 • Вода не розбризкується по всій кухні.
 • Зручно мити овочі і фрукти.
 • Розсіюючої насадка економить воду.
 • Легко набирати воду у велику каструлю або відро, яке стоїть поруч з раковиною.
 • Є моделі в різних стилях від сучасних до ретро.

Кран для мийки

Недоліки кранів з висувною лійкою

Мінусів небагато, але вони є. Головне – це висока ціна, особливо в порівнянні з іншими моделями кранів. На вартість впливають особливості конструкції, матеріал, дизайн, виробник, довжина шланга. Але мінімальний цінник стартує від 90 $ і вище. Деякі бюджетні моделі продаються по 50 $ але до їх якості виникає дуже багато запитань. Вартість професійних моделей починається від 400 $.

Другий недолік – складний догляд. Згодом на висувному шлангу з’являється бруд і відмивати його не дуже зручно. Особливо це стосується моделей з гофрованим покриттям. Крани з рівною ізоляцією набагато зручніші в догляді.

Деякі покупці скаржаться на кволі лійки, у яких іноді засмічуються отвори, тому частіше трапляються поломки або протікання.

Але є і хороша новина. Більшість скарг на гнучкі змішувачі надходить від покупців, які вибирають найдешевший сегмент. Дорогі крани від відомих виробників розраховані на 500 000 циклів, добре переносять перепади тиску і температури.

Змішувачі для кухні з фільтром

Така сантехніка підійде любителям мінімалістичного дизайну і функціонального обладнання, де кожна дрібна деталь доведена до досконалості.

Принцип підготовки води нічим не відрізняється від роботи інших фільтрів. Але спеціальний змішувач зручніше тим, що в ньому немає додаткового крана і не потрібно вирізати ще один отвір. Це економить місце і полегшує догляд.

Види змішувачів з фільтром

З двома незалежними отворами. Тут можливі два варіанти – отвори знаходяться в одному виході, незалежні один від одного або обладнані два носика на трубці. Регулювання стандартне. Зліва питна, праворуч – вода для господарських потреб.

У змішувачів з функцією чайника є теплоізоляція, тому обпектися неможливо. Подача окропу також йде через лівий важіль. Якщо в сім’ї є діти, для їх захисту від опіку вибирайте моделі з опцією СhildLock.

Ця функція працює дуже просто. Потягніть рукоятку на себе і відпустіть. У цей момент спрацює пружина і механізм припинить подачу води.

Спеціальні змішувачі є і для любителів газованої води. У них крім фільтра в комплекті є карбонізатор і балон з газом. Всі додаткові пристосування встановлюють під мийкою.

Два канали з одним отвором. Перший подає не фільтровану холодну і гарячу воду. За цю функцію відповідає правий важіль. Другий подає фільтровану воду. За цю функцію відповідає лівий важіль. Очищена вода йде з центру аератора, тому змішування двох потоків неможливо. Всі канали зроблені із зшитого поліетилену – це один з кращих матеріалів для кухонних труб.

В деякі рукоятки вбудований LED-індикатор. Він спалахує, коли потрібна заміна фільтра. Деякі моделі здатні очистити до 7500 літрів води. Цього вистачить приблизно на шість місяців при умовних витратах 40 літрів за 24 години. Міняти фільтри нескладно – це цілком реально зробити самостійно.

Ступінь очищення. За допомогою фільтрів вдається усунути неприємний смак, прибрати з води шкідливі речовини. Окремі змішувачі можна налаштувати для роботи з водою різного ступеня жорсткості.

Вам може бути цікаво

Як обрати фільтр для питної води

Робота більшості фільтрів ділиться на чотири етапи:

 1. Попереднє очищення видаляє великі частинки.
 2. Потім вода проходить іонообмінний фільтр. Він знижує жорсткість, затримує шкідливі речовини.
 3. Далі фільтр на основі активованого вугілля покращує смак води.
 4. На фінальній стадії працює тонке очищення для видалення частинок до 10 мкм.

Що ще вміють змішувачі з фільтром?

Найцікавіший варіант – це змішувач з функцією чайника. З його допомогою тепла вода і навіть окріп йде прямо з крана. Портативний бойлер підтримує потрібну температуру води в обсязі до 6 літрів.

Перевірені виробники змішувачів для кухні

Ledeme

Бренд випускає змішувачі з одним важелем з поворотним механізмом. Ручка відрізняється рухливістю і не нагрівається під час використання. Сантехніку Ledeme роблять з силуміну, латуні або нержавіючої сталі і монтують на так званій шпильці. Вироби бренду відрізняються традиційним дизайном і привертають покупців незвичайної фурнітурою.

Frap

Компанія випускає змішувачі, які відрізняються простотою установки і зручністю експлуатації. Стандартна модель економ-сегмента укомплектована поворотним виливом, рукояткою з металу і керамічною кран-буксою.

Змішувачі Frap – оптимальний варіант для покупців з обмеженим бюджетом. Вироби бренду вибирають всі, кому подобається традиційна сантехніка з краном для гарячої та холодної води. Незважаючи на доступну ціну, у відгуках важко знайти скарги на поломки або короткий термін експлуатації. В цілому по співвідношенню якості і ціни складно знайти більш вдалий бюджетний варіант.

Змішувач для кухні

Kaiser

В каталозі виробника представлені в основному двовентильні і одноважільні змішувачі. В асортименті є крани під фільтр, а також стаціонарні, поворотні, гнучкі і висувні змішувачі. Особливо зручні моделі з лійкою. З їх допомогою неважко впоратися з великими сковорідками і каструлями.

Навіть бюджетні крани Kaiser виглядають стильно і набагато дорожче за свою реальну вартість. Якщо вам подобаються змішувачі під граніт, але немає можливості купити дорогу модель, сантехніка німецького бренду стане ідеальним виходом із ситуації.

Iddis

Бренд сфокусований на продукції економ-сегменту. Покупцям подобаються особливості конструкції, різноманітність розмірів і асортименту. Головна перевага бренду – продукція враховує особливості водопостачання на просторах СНД, а також виготовлена ​​з урахуванням думки професійних сантехніків та багатьох постійних клієнтів.

У лінійці виробника в основному двовентильні і одноважільні моделі з різними типами монтажу та 10-річною гарантією. Кожен змішувач укомплектований надійною кран-буксою або керамічним картриджем. У комплекті також зазвичай йде аератор. Підводка гнучка, тому з підключенням до водогону не виникає ніяких проблем.

В каталозі Iddis також є багатофункціональні змішувачі з фільтрами, висувним виливом і змінними вставками різного кольору. Крани роблять з стійкою до зносу латуні або нержавіючої сталі. Всі вироби розраховані на довгий термін експлуатації.

Ще одна особливість бренду – широкий асортимент дизайнерських рішень. В каталозі є крани в стилі техно, модерн, ретро і неокласика. Крім традиційних сріблястих моделей в лінійці є змішувачі інших ходових кольорів і комбіновані варіанти.

Vidima

Бренд випускає змішувачі в стилях «класика» і «модерн». Литі латунні корпуси протримаються мінімум 15 років. Трубчасті поворотні лійки теж відрізняються довгим терміном експлуатації. У кожному комплекті йде набір для установки з посиленою фіксацією.

Самоочисний аератор функціонує за технологією виробника Air + і зберігає природні смакові якості води. Популярні моделі покриті хромом. Покупці також відзначають, що змішувачі Vidima працюють з низьким рівнем шуму.

Який змішувач кращий для кухні?

Крім описаних вище виробників в інтернет-магазині «Розетка» ви знайдете змішувачі всіх популярних марок: Grohe, Hansgrohe, Blanco, Lemark, Бланко, Vidima, Omoikiri, Iddis і інших виробників.

З кольором теж не буде ніяких проблем. На сторінках сайту ви знайдете чорні, бежеві та білі крани. Вибір сантехніки на нашому майданчику набагато ширше, ніж в «Леруа Мерлен» та на сайтах інших будівельних гіпермаркетів.

Продавці-консультанти добре розбираються в товарі. Вони обов’язково підкажуть, чим відрізняються дві схожі моделі змішувачів і допоможуть зробити правильний вибір.

Зображення взяті з джерел: Pixabay.com

Вам сподобалася стаття?

0