ru
ua
ru
ua

Як вибрати мобільний кондиціонер

Як вибрати мобільний кондиціонер, що спекотної пори подарує приємну прохолоду та зігріє в період холодів? Відповісти на це питання допоможе нова стаття нашого блогу.

Читайте далі і ви дізнаєтеся, які бувають види цієї техніки та які особливості різних кліматичних систем і зрозумієте, як правильно встановити мобільний кондиціонер вдома.

Види мобільних кондиціонерів

Якщо звичайні кондиціонери знайомі всім, то мобільні пристрої зустрічаються в приміщеннях набагато рідше. Тим часом, складно знайти кращий варіант для орендованих офісів та квартир, торгівельних павільйонів або майстерень.

Не будемо втомлювати вас технічними подробицями внутрішнього наповнення кліматичних приладів, розповімо про будову та принцип їх роботи коротко.

Кожен мобільний кондиціонер складається з:

 • корпусу (пластиковий або металевий);
 • компресора;
 • конденсатора;
 • випарника;
 • фільтру;
 • повітропроводу.

Крім цього є вентилятори, трубки з холодоагентом (фреоном), датчики, клапан і блок управління.

Залежно від розміщення деталей є 2 види мобільних девайсів:

 1. Моноблоки.
 2. Мобільні спліт-системи.

Щоб зрозуміти, який мобільний кондиціонер кращий, розглянемо обидва види техніки.

Мобільний кондиціонер для квартири

Моноблоки

У моноблоці випарник і конденсатор знаходяться під одним корпусом. На задній панелі пристрою є 2 отвори, в які потрапляє повітря з кімнати. Повітря, що входить через нижній отвір охолоджує випарник, а надлишок тепла викидається назовні повітропроводом. Повітряні потоки, що потрапляють через верхній отвір проходять через фільтр очищення, теплообмінник, фреонові трубки і в охолодженому стані виводиться в кімнату. В процесі кондиціонування утворюється конденсат. Частина конденсату самстійно потрапляє на конденсатор і випаровується – ви дихаєте зволоженим повітрям.

Вам може бути цікаво

Як вибрати зволожник повітря

Зайвий конденсат стікає в піддон. Якщо піддон переповнений, компресор автоматично відключається, а індикатори на панелі корпусу вам підморгують.

Мобільні спліт системи

Принцип роботи мобільних спліт-систем аналогічний до моноблоків. А ось зовнішній вигляд відрізняється. Мобільна спліт- система – це 2 окремі блоки: внутрішній і зовнішній. У внутрішньому блоці, що встановлюється всередині кімнати, є компресор. А в зовнішньому блоці, що “працює” поза приміщенням, розташовуються конденсатор і вентилятор. Блоки з’єднуються гофрою, в якій заховані електрокомунікації й фреонові трубки. Гофра проходить через отвір у віконній (дверній) рамі. За необхідності зовнішній блок можна закріпити шурупами або стропами.

Незалежно від виду, мобільний кондиціонер – це завжди підлоговий пристрій і чіпляти його на стіну не можна.

Мобільний кондиціонер для будинку

Який кондиціонер кращий – мобільний або стаціонарний

Скажемо відверто, стаціонарна спліт-система охолоджує приміщення набагато краще, ніж її “колега”.

Вам може бути цікаво

Як вибрати кондиціонер

Але не завжди є фінансова можливість встановити класичний кондиціонер. Погодьтеся, купувати дорогу техніку для орендованого офісу або квартири не зовсім доцільно. А якщо спекотно у всіх кімнатах приміщення, то монтаж стаціонарного кондиціонера в кожній із них коштуватиме дорого. Іноді виникає проблема із встановленням зовнішнього вентилятора на фасаді будинку – робити це в історичній частині міста заборонено законодавством.

Саме в таких випадках рятує мобільний кондиціонер. Головні переваги цього пристрою:

 • вартість (ціни стартують від 1700 гривень);
 • встановлюється без монтажу;
 • використовується почергово в кількох кімнатах;
 • не пересушує повітря;
 • деякі моделі додатково обігрівають приміщення.

Є й менш позитивні нюанси, які варто знати перед покупкою девайсу. Ця інформація допоможе вам уникнути розчарувань і претензій до техніки.

Отже, мобільні кондиціонери:

 • шумлять (рівень шуму 45-55 дБ);
 • охолоджують обмежену площу (до 45 м.кв.)
 • встановлюються тільки в певних місцях кімнати;
 • більшість моделей вимагає ручного зливу конденсату;
 • не завжди дозволяють точно визначити температуру в приміщенні.

Мобільний кондиціонер-моноблок

Але ці недоліки настільки дрібні, що миритися з ними легше, аніж терпіти спеку в задушливому приміщенні.

Простіше кажучи, кращий мобільний кондиціонер повинен бути:

 • компактним;
 • легким і маневреним;
 • тихим під час роботи;
 • з об’ємним піддоном;
 • із дренажною помпою.

Саме такі моделі зустрічаються в торговій лінії відомих виробників, наприклад, у бренда Electrolux.

Оптимальними габаритами пристрою вважаються розміри 70*40 см. Така техніка повністю відповідатиме назві “мобільний” і буде непомітна навіть у маленькій кімнатці. Коліщатка на основі корпусу не повинні дряпати підлогу – антиковзаюче покриття буде доречним.

Тепер про рівень шуму в 45-55 дБ. Це не реактивний літак, не перфоратор і навіть не стара пральна машина. Пояснимо на конкретних прикладах: сучасний холодильник – видає 40 дБ, телевізор на середній гучності – 60 дБ.

Вам може бути цікаво

Як вибрати телевізор

Як бачите, шум від мобільного кондиціонера – золота середина. Врахуйте також, що в порожньому приміщенні шум відчуватиметься гостріше, а наявність меблів, килимів, гардин та іншої побутової техніки приглушує звук. Але навіть найбільш тихий мобільний кондиціонер виразно шумить. Якщо все-таки звук працюючої побутової техніки вас дратує, придивіться до мобільної спліт-системи, що “гудітиме” за межами кімнати. Щодо місткості піддону, то його великий розмір позбавить вас потреби зливати воду кожні 2 години. Особливо незручно робити це вночі – замість здорового сну в прохолодному приміщенні, вам доведеться бігати помешканням із резервуаром у руках. Звичайно, є й інноваційні моделі з автоматичним випаровуванням конденсату (у вигляді пари він виводиться через повітропровід разом із теплим повітрям).

Не варто боятися і надмірної вологості, що виникає внаслідок викиду конденсату. Наявність дренажної помпи вирішує проблему.

Є в мобільних пристроїв ще одна вагома перевага – на відміну від спліт-систем вони не потребують дозаправки фреоном. Справа в тому, що при встановленні блоків стаціонарних кондиціонерів на фасаді будівель не завжди досягається герметичність. Як результат, раз на 1-2 роки блок потрібно дозаправляти фреоном. Погодьтеся, виклик фахівців сервісного центру – це завжди додаткові витрати, а в літній сезон ще й потрібно чекати своєї черги.

Кращий мобільний кондиціонер

Як правильно встановити мобільний кондиціонер

Жодних спеціальних навичок або таланту для встановлення пристрою вам не потрібно. Вся краса полягає в простоті експлуатації пристрою: розпакували, вивели шланг назовні, включили в розетку і насолоджуєтеся прохолодою.

Але деякі обов’язкові умови все ж є. Крім того, тільки правильно встановлений девайс гарантує охолодження приміщення.

Отже, правила такі:

 1. Установіть прилад біля розетки і не далі, ніж 1,5-2 м від вікна або балконних дверей. Цієї відстані достатньо, щоб вивести повітропровід назовні.
 2. Один кінець повітропроводу кріпиться до задньої стінки корпусу, а другий – виводиться у вікно (двері). Правильно організований відвід гарячого повітря гарантує охолодження кімнати.
 3. Гофру повітропроводу не можна прокладати поверх меблів, переламувати або перетискати – повітряні потоки люблять вільну циркуляцію.
 4. Повітропровід виводиться в спеціальний отвір у рамі вікна – вам доведеться попрацювати і зробити такий отвір (при необхідності закривається заглушкою).
 5. Немає часу морочитися з отвором – купіть повітряний шлюз. Шланг виводиться назовні через отвір у шлюзі, що кріпиться між рамою та відчиненим вікном.
 6. Виводити шланг просто в прочинене вікно не надто вдале рішення: гаряче повітря з вулиці зведе “працю” техніки до мінімуму.

Крім правильного встановлення, важливо підібрати модель кондиціонера відповідно до площі приміщення. Цей критерій обов’язково вказується в технічних характеристиках товару. Чим більше площа кімнати, тим потужніший прилад вам потрібен. Найпростіший спосіб розрахувати необхідну потужність – площу приміщення розділити на 10. Наприклад, для охолодження кімнати 25-30 кв. м достатньо кондиціонера потужністю 3 кВт.

Додаткові функції

Кращий мобільний кондиціонер, крім безпосередньо охолодження, “вміє”:

 1. Нагрівати.
 2. Вентилювати.
 3. Очищувати.
 4. Зволожувати.

Режими очищення і зволоження дбають про ваше здоров’я, а функція нагріву знадобиться в міжсезоння.

Чи можна використовувати мобільний кондиціонер без повітропроводу

У торгівельній лінії деяких брендів з’явилися мобільні кондиціонери без повітропроводу. Звичайно, вони зацікавили багатьох покупців, адже не у всіх є бажання свердлити отвір у віконній рамі. Хоча виробники й позиціонують такі аксесуари як “мобільні кондиціонери”, ми б не поспішали їх так називати. Адже основна функція кондиціонера – охолоджувати гаряче повітря. Як ми розповідали, в процесі охолодження утворюється надлишок теплової енергії, яка через повітропровід виводиться назовні. Якщо повітропроводу немає, все тепло залишається в кімнаті. Замість охолодження стає задушливо.

Вам може бути цікаво

Як вибрати вентилятор

Щоб уникнути задухи виробники рекомендують користуватися кондиціонером при відчинених вікнах або класти в спеціальний резервуар акумулятори холоду – гелеві термоелементи. Таким чином ніякого охолодження в прямому розумінні слова немає. Тому радимо використовувати такі прилади тільки для обігріву, зволоження чи очищення повітря.

ТОП-5 кращих мобільних кондиціонерів: рейтинг 2021

Вибір мобільного кондиціонера – справа непроста. Давайте розглянемо найпопулярніші моделі мобільних кондиціонерів із рейтингу, який ми сформували за відгуками багатьох покупців. Лідирує в списку техніка таких брендів:

iClima IC-09PAC

Класичний дизайн цього кондиціонеру пасує як для квартири, так і для сучасного офісу. Прилад охолоджує, осушує і вентилює приміщення. Для максимально швидкої роботи передбачений турборежим. Стандартний рівень шуму 49 дБ. Для зручності використання є таймер, пульт дистанційного керування.

Кондиціонер мобільний iClima IC-09PAC

 Кондиціонер мобільний iClima IC-09PAC

BALLU BPAC-07 CM

Потужності цього девайса вистачає для охолодження невеликої кімнати площею 15 кв. м. Належить до А класу енергоспоживання – працює дуже економно. Техніка smart типу керується за допомогою інтелектуальної системи “One touch”. Величезний плюс – фреон R410A, який вважається найбезпечнішим для озонового шару атмосфери.

Кондиціонер мобільний BALLU BPAC-07 CM

Кондиціонер мобільний BALLU BPAC-07 CM

NEOCLIMA NSU-09AMB

Моноблок підійде для охолодження достатньо великого приміщення на 25 кв. м. Крім стандартних функцій є нічний режим. Особливість моделі – можливість регулювання напрямку повітряних потоків.

Кондиціонер мобільний NEOCLIMA NSU-09AMB

 Кондиціонер мобільний NEOCLIMA NSU-09AMB

COOPER & HUNTER CH-M10K7S

Прилад наповнений різними корисним фішками. Низький рівень шуму забезпечує функція «More Silence», а захист від загоряння – функція «Guard Box». Крім того, є захист від витоку фреону і стрибків напруги, що особливо актуально за відсутності стабілізатора. Модель підійде для кімнати площею 25 кв. м.

Кондиціонер мобільний NEOCLIMA NSU-09AMB

 Кондиціонер мобільний COOPER & HUNTER CH-M10K7S

ELECTROLUX EACM-10 HR / N3

Прилад із серії Art Style здатний не тільки охолодити приміщення, але й висушити занадто вологу кімнату (продуктивність до 22 л/24 години). Кондиціонер працює відносно тихо – рівень шуму всього 44 дБ. Є також потужний трьохшвидкісний вентилятор і зручний режим сну. Не потрібно стежити за рівнем конденсату: волога у вигляді пари виводиться через повітропровід.

Кондиціонер мобільний ELECTROLUX EACM-10 HR / N3

 Кондиціонер мобільний ELECTROLUX EACM-10 HR / N3

І наостанок корисний лайфхак: перед першим використанням обпорскайте техніку протигрибковими засобами. Це допоможе уникнути можливого запаху цвілі з приладу та істотно спростить майбутнє очищення спеціальними концентратами для кліматичної техніки.

Удалих покупок!

Зображення взято з джерел: unsplash.com., pixabay.com., forbes.com.

Вам сподобалася стаття?

0