ru
ua
ru
ua

Як вибрати мотоблок

Розповідаємо про те, як вибрати мотоблок для обробки ділянки від 50 соток, прибирання території і транспортування вантажів. Як зрозуміти, що вам потрібен саме мотоблок, а не культиватор?

Більш важка техніка потрібна для виконання таких завдань:

 • прибирання території від снігу взимку і від опалого листя восени;
 • для доставки будівельних матеріалів, врожаю, продуктів у зв’язці з причепом;
 • покіс по периметру території, підтримка газону, заготівля сіна;
 • прибирання коренеплодів, а також посів, культивація і підгортання просапних культур;
 • боронування, розпушування ґрунту, видалення кореневих залишків бур’янів;
 • оранка землі в міжсезоння з глибокою обробкою ґрунту.

Для цих завдань використовують дизельні або бензинові мотоблоки. У кожного з них є свої переваги і недоліки.

Вам може бути цікаво

Як вибрати металошукач

Види мотоблоків

 1. Бензинові мотоблоки продуктивні і потужні. Працюють тихіше за дизельні, прості в управлінні, важать мало і викидають мінімум шкідливих речовин у атмосферу. Мотоблоки з бензиновими двигунами вважаються найпопулярнішими в класі важкої техніки для обробки ґрунту, прибирання території і транспортування вантажів у зв’язці з причепом.
 2. Дизельні мотоблоки часто купують з економічних міркувань. Усе-таки дизель помітно дешевший від бензину. Переваги техніки цієї категорії – стійкість, потужність і прохідність. Дизельні агрегати – оптимальне рішення для обробки ділянок площею в кілька гектарів. Головні недоліки – висока вартість обладнання і галаслива робота.
 3. Мотоблоки з ВВП (вал відбору потужності). Універсальна техніка з широкими можливостями. Механізуються майже всі види ручної праці з обробки ґрунту і не тільки. Наприклад, техніку з ВВП часто використовують для збору сміття, посадки газону або прибирання території. Навісне обладнання кріплять через шліцьовий вал. У той час як у звичайних мотоблоків це активне навішування за допомогою пасової передачі.

Як вибрати мотоблок для своєї ділянки

Як вибрати мотоблок для городу

Важкий мотоблок за технічними можливостями майже нічим не відрізняється від мінітрактора. Єдине, чого немає у такого обладнання – це місця для водія і другої пари коліс.

Відмінні риси важких мотоблоків:

 • потужний двигун від 8 до 18 л.с.;
 • глибина обробки ґрунту до 30 см;
 • ширина обробки ґрунту до 1100 мм;
 • вантажепідйомність до 400 кг у зв’язці з причепом, навіть на крутих спусках і підйомах;
 • кілька валів відбору потужності розширюють перелік доступних робіт до прибирання снігу і листя, розпилювання дров, покосу трави, буріння свердловин і гойдання води.

Вам може бути цікаво

Як вибрати культиватор

На що звертати увагу перед покупкою

У першу чергу відштовхуйтеся від розмірів ділянки. Для площі від 1 Газ необхідністю часто перевозити вантажі підійде мотоблок із бензиновим двигуном і трансмісією на кілька передач. Для невеликих городів цілком вистачить техніки з двома передачами – вперед і реверс.

Важливо розуміти, що мотоблоки з однією швидкістю не підходять для обробки твердого ґрунту. А після приєднання навісного обладнання швидкість руху сповільнюється до 2-3 км/год.

Потужні мотоблоки на шість передач підходять для тих же завдань, що і мінітрактори. При покупці такої техніки важлива наявність великих коліс, фар і надійного акумулятора.

Мотоблоки із захопленням більше одного метра ефективні на великій площі, але не зможуть обробити землю у важкодоступних місцях. Наприклад, у міжряддях. Ситуацію рятує вибір моделі з фрезами різної ширини і довжини.

З додаткових функцій не завадить регулювання керма і блокування диференціала для проходження складних ділянок із перешкодами і в’язким ґрунтом.

Який мотоблок краще

Яке масло заливати в мотоблок

В інструкції до нової техніки є графік заливки масла, описана процедура заміни, а можливо, є і рекомендації, що стосуються окремих товарів. Ми зі свого боку рекомендуємо для всіх мотоблоків такі марки:

 1. Марка 10W30 зроблена на основі парафіну з натуральних інгредієнтів. Не залишає залишків на дні картера і працює при температурі до 20 градусів морозу. Ідеально підходить для ще не обкатаних, нових двигунів. За рахунок оптимальної в’язкості додатково знижує витрату палива на 2%.
 2. Марка 10W40 працює при температурі до 30 градусів морозу. Через високу в’язкість в екстремальних умовах утворюється нагар, і збільшується витрата палива. Цей мастильний матеріал підходить для використання в спекотні літні дні при температурі 35-40 градусів. Для зношених моторів рекомендуємо використовувати саме 10W40.
 3. Марка 0W30 підходить для використання при температурі від 25 градусів тепла до 35 градусів морозу. Взимку не загусає, тому нагар і осад не з’являються. У літню пору це масло буде ефективним тільки при температурі до 25 градусів тепла. Пам’ятайте, що в найспекотніші дні краще переходити на 10W40.

Що лити в редуктор

Для цього потрібно трансмісійне, воно ж графітове, воно ж «редукторне» масло. Воно відповідає за мастило вузлів і деталей, які постійно перебувають у русі. Редуктор, заповнений маслом до країв картера – обов’язкова вимога. Міняти мастило потрібно строго за рекомендаціями виробника. Для перевірки рівня масла в комплекті з мотоблоком йде спеціальний щуп.

Для редукторів найбільше підходять такі марки:

 1. 85W90 – зимове масло зі стійкістю до низьких температур, добре захищає редуктор від корозії, мінеральне, трансмісійне, у складі є ЕР-присадки.
 2. ТАД 17 – спеціалізоване масло для коробки передач. Добре зарекомендувало себе саме як мастильний матеріал для редукторів мотоблоків. Добре змаже і надійно захистить кожен зубець всередині трансмісії.

Яке масло заливати в мотоблок

ТОП-5 важких мотоблоків 2021

Мотоблок Pubert Power BS6 HPIC

Компактна техніка для всіх видів земельних робіт від оранки до прополки міжрядь. В основі моделі чотиритактний двигун внутрішнього згоряння на 6 к.с. і система повітряного охолодження.

У баку поміщається рівно три літри палива. Виробник рекомендує використовувати бензин марки АІ95. Повітряний фільтр у масляній ванні надійно захищає мотоблок від бруду, пилу і дрібного сміття.

Техніка працює на ланцюговому редукторі. У трансмісії три передачі – дві вперед і одна назад. Глибина обробки ґрунту до 28 см, ширина обробки від 30 до 85 см. Фреза обертається зі швидкістю до 165 оборотів за хвилину.

Додаткові переваги:

 • збільшений кліренс ідеально підходить для роботи на складному рельєфі;
 • еліптичне кермо регулюється в усіх напрямках і підлаштовується під будь-якого оператора;
 • шаблевидні фрези легко входять у ґрунт і самостійно очищаються в процесі роботи.

Мотоблок Pubert Power BS6 HPIC

Мотоблок Pubert Power BS6 HPIC

Бензиновий мотоблок BIZON 910 LUX

Удосконалена модель на базі високоресурсного мотоблока BIZON 900. Обладнання просте у використанні, невибагливе в обслуговуванні, продуктивне і маневрене.

Усі високі стандарти виробництва популярної моделі збережені до найдрібніших деталей. Головна відмінність – знижена перша передача, якої дуже не вистачало покупцям попередньої моделі. Завдяки їй управління і робота стали ще комфортніше, точніше, а у BIZON 910 LUX помітно підвищилася маневреність.

У комплекті є пара коліс, а також комплект розбірних фрез формату 2+1+1 на 32 ножа. Ширина обробки грунту від 60 до 110 см.

Бензиновий мотоблок BIZON 910 LUX

Бензиновий мотоблок BIZON 910 LUX

Мотоблок КРОТ 1050

Устаткування для невеликих ділянок з ґрунтофрезою 2+1+1 на вісім секцій по чотири ножі на кожній. Товщина металу 5 мм. Черв’ячний редуктор і потужний мотор на дизельному паливі готові до будь-яких навантажень.

«Кріт 1050» підходить не тільки для сільськогосподарських робіт, але і для транспортування вантажів. При наявності відповідного навісного обладнання вийде виконати практично будь-яке завдання. Виробник передбачив пряме з’єднання і регульоване зчеплення.

Додаткове обладнання агрегатується з допомогою валового відбору потужності з виходом під шпонку. ВВП знаходиться ззаду, прямо на трансмісії.

Ресурс двигуна 3000 мотогодин. Масляний повітряний фільтр розроблений для експлуатації у складних умовах і захищає мотор, навіть якщо навколо техніки постійно піднімається велика хмара пилу.

Двигун запускається ручним стартером. Завдяки декомпресору це вийде зробити без великих фізичних зусиль.

Основні переваги мотора:

 • низький рівень вібрацій і шуму;
 • економну витрату палива;
 • потужна тяга навіть на малих обертах за рахунок зменшеного передавального числа редуктора.

Трансмісія на чотири передачі: дві вперед, одна нейтральна і одна задня.

Ручки управління металеві, стійкі до зносу, регулюються по горизонталі і вертикалі. Камерні колеса з особливим малюнком протектора гарантують відмінне зчеплення з ґрунтом. При роботі у зв’язці з картоплекопачем, плоскорізом, окучником або плугом потрібно встановлювати металеві ґрунтозачепи.

Мотоблок КРОТ 1050

Мотоблок КРОТ 1050

Мотоблок Кентавр МБ 2070Б-3

Самохідне обладнання для обробки ділянки площею від 1 до 4 гектарів. Оператор тільки запускає мотоблок, задає напрям і контролює роботу.

За старт відповідає ручний стартер. Двигун запускають за допомогою ручного троса. Виробник обладнав зручні ручки. Вони регулюються по ширині і висоті. Кентавр МБ 2070Б-3 підтримує роботу з багатьма видами навісного обладнання.

В основі роботи агрегату чотиритактний двигун потужністю 7 к.с. з повітряним охолодженням. Трансмісія на три передачі: дві вперед і одна назад.

У комплекті вісім секцій фрез по чотири ножа на кожній. Ширина захоплення від 622 до 1136 см.

Бака на 3.6 літра вистачить на тривалий час роботи без дозаправки. У комплекті крім самого мотоблока є технічний паспорт, інструкція, гарантійний талон, комплект інструменту для обслуговування техніки та комплект кріплень.

Провідні камерні пневмоколеса з протектором у формі ялинки без проблем проїдуть навіть по щойно зораному грунті.

Мотоблок Кентавр МБ 2070Б-3

Мотоблок Кентавр МБ 2070Б-3

Мотоблок Husqvarna TF 545P

Мотоблок Husqvarna TF 545P

Мотоблок Husqvarna TF 545P

Устаткування для важких навантажень. Укомплектований багатодисковим зчепленням у масляній ванні. Черв’ячний редуктор працює на конічної передачі. Коробка передач на шість швидкостей відмінно поєднується з бензиновим двигуном. З контролем тяги і швидкості гарантовано не буде ніяких проблем.

Чотиритактний двигун потужністю 9 л.с. винесений вперед. Запасу потужності достатньо майже для всіх видів сільгоспробіт. Фланцеве з’єднання і багатодискове зчеплення допомагає вичавлювати з мотора максимум на будь-якому типі ґрунту. Незважаючи на великий моторесурс, агрегат працює тихо і економно витрачає паливо. Повітряно-масляний фільтр захищає двигун від пилу і бруду.

Особливості та переваги моделі:

 • коробка передач працює без ланцюгів, ременів і витримує великі навантаження; Трансмісія відрізняється надійністю і збільшеним терміном експлуатації.
 • регулювання керма полегшує управління мотоблоком;
 • глибина оброби ґрунту до 30 см;
 • складальна фреза змінює ширину культивації від 60 до 110 см;
 • мотоблок працює у зв’язці з будь-яким навісним обладнанням і підходить для виконання всіх садово-городніх завдань;
 • за допомогою технології Aux Pto до Husqvarna TF 545P підключається генератор і розпилювач;
 • для захисту під час транспортування і перевезення є бампер. Його також використовують як ручку для перенесення.
 • оптимальна площа ділянки для обробки до 1 гектара;
 • вага пристрою 125 кг.

Зображення взяті з джерел: pixabay.com

Вам сподобалася стаття?

0