ru
ua
ru
ua

Як вибрати м’яч: футбольний, баскетбольний, волейбольний

Любителям командних видів спорту буде корисно дізнатися, як вибрати футбольний м’яч, волейбольний або баскетбольний. Перемога в чому залежить від якості снаряда, адже погане покриття, недостатня щільність або неправильна форма можуть відбитися на результаті. У цій статті ми розглянемо, на що звертати увагу при виборі спортивного снаряда.

Види м’ячів для спортивних ігор

У будь-якого м’яча однакова структура: камера, ущільнююий і зовнішній шари. Внутрішній каркас виготовлений з нейлону, латексу або бутила. Саме він і визначає технічні характеристики виробу. В якості ущільнювача використовують бавовну, піну або поліестер. Зовнішній шар роблять з поліуретану, полівінілхлориду або іншого зносостійкого синтетичного матеріалу, який захищає виріб від пошкоджень. М’ячі для різних спортивних ігор відрізняються конструктивно та зовні.

Футбольні

Сучасний м’яч для гри в футбол складається з 12 п’ятикутних і 20 шестикутних деталей. Частини зшивають або склеюють. Таке поєднання утворює ідеальну сферичну форму. У внутрішньому шарі міститься повітря: саме воно тримає форму. В якості обшивки рідко використовують шкіру, тому що вона вбирає вологу і робить виріб важким. Стандартне забарвлення – чорно-біле, але зустрічаються й інші. Наприклад, Select Dynamic відрізняється яскравим забарвленням і практичністю. Панелі з термополіуретану зшиті вручну, м’ячик довго зберігає форму, не промокає. Призначений для гри на штучному газоні.

Як вибрати футбольний м'яч

Види футбольних м’ячів:

  1. Професійний. Повинен відповідати встановленим FIFA нормам. Камеру роблять з латексу, бо він легкий і пружний. Професійні м’ячі найякісніші та дорогі.
  2. Матчевий. До його характеристик також висувають високі вимоги. Може використовуватися в іграх різних рівнів.
  3. Тренувальний. Досить міцний, щоб витримувати великі навантаження, удари об жорсткі поверхні.
  4. Футзальний. Призначений для гри в спортзалі. Важкий, камера наповнена піною.

Який футбольний м’яч вибрати – залежить від роду та інтенсивності гри.

Також існують сувенірні варіанти – невеликі аналоги спортивного інвентарю. Вони призначені для просування бренду, реклами.

Вам може бути цікаво

Як вибрати велотренажер

Баскетбольні

Складаються з камери, нитяної обмотки і зовнішнього покриття. За міжнародними стандартами снаряд повинен бути помаранчевого кольору. Він складається з 8 частин, а шви пофарбовані в чорний. Важливе питання, яке виникає при виборі, – який розмір баскетбольного м’яча. Є кілька варіантів, але загальноприйнятий стандарт – від 750 до 780 мм по колу. Вага становить 567-650 г.

 

Як вибрати баскетбольний м'яч

М’яч для гри в закритому залі (indoor) зверху вкритий м’яким матеріалом. Він забезпечує надійне зчеплення з підлогою і руками, але не підходить для занять на асфальті. Для гри на відкритому майданчику призначений варіант outdoor. Його виробляють зі зносостійких і довговічних синтетичних матеріалів. Яскравий приклад – Nike Dominate. Модель дозволяє отримати точність кидка. Рельєфна поверхня забезпечить управління відскоком. А на ID-панель можна нанести важливу інформацію.

Волейбольні

Розрізняють класичний і пляжний типи. У них схожа структура: камера і покришка. Різниця полягає в більш яскравому зовнішньому вигляді та водонепроникній поверхні пляжних варіантів. Покришка класичної моделі виготовлена ​​з щільної і твердої штучної шкіри. Яка вага волейбольного м’яча? Вона дорівнює 260-289 грамам. Розмір кола – 650-680 міліметрів. У забарвленні чергуються сині, білі та жовті смуги. Таке оформлення допомагає гравцеві визначати траєкторію польоту.

Модель Wilson Super Soft Play Orblu з губчастою підкладкою м’яка, комфортна у використанні. Вона входить до списку кращих волейбольних м’ячів. Бутилкаучукова камера не пропускає повітря, тому тривалий час не потребує підкачування.

Як вибрати волейбольний м'яч

Вам може бути цікаво

Як вибрати велосипед

Гандбольні

За будовою гандбольні м’ячі схожі на волейбольні. Снаряд складається з 32 панелей, виготовлений з міцного нековзного матеріалу (шкіри або поліуретану), що забезпечує хороше зчеплення з руками. Довжина кола становить 56-60 см. Внутрішня частина оболонки зроблена з поліестеру і бавовни. Доступні моделі для пляжу і стадіону. Select Soft Kids – м’яч для дітей і підлітків. Він яскравий, м’який, його зручно тримати і кидати.

Для американського футболу

З усіх видів м’ячів для спорту у цього є головна відмінність – еліптична форма. Виріб складається з чотирьох частин. Його довжина – близько 30 см, ширина – 15 см, а важить він 410-460 грамів. Камера м’ячів для американського футболу з латексу, підкладковий шар бавовняний, а покришка зроблена зі шкіри, каучуку або поліуретану. Виробники випускають снаряди для матчів, тренувальні та аматорські.

Приклад м’яча для початкового навчання – Select American Football. Виріб виготовлений з гуми, добре тримається у руці. Якісно виконаний корпус дозволяє направляти його точно в ціль.

Вам може бути цікаво

Як вибрати гантелі

 Види м'ячів для спорту

Для водного поло

Оскільки їм грають не на суші, він повинен бути водонепроникним. Бутилова камера забезпечує кращий відскік від води, їй не страшна волога. Ще одна важлива вимога – хороше зчеплення. Мокра поверхня не повинна бути слизькою, інакше спортсмен не зможе ефективно використовувати снаряд в грі. М’ячі для ватерполо шорсткі, їх зручно тримати в руках. Традиційне забарвлення – поєднання жовтого з синім або червоним. Технічні параметри моделі Alvic Water відповідають встановленим стандартам, дозволяють проводити тренування і змагання.

Ми розглянули основні різновиди м’ячів. А тепер подивимося, на що звернути увагу при покупці.

Як вибрати м’яч

Щоб отримувати задоволення від ігрового процесу, необхідно придбати якісний інвентар. Виробники пропонують безліч варіантів екіпіровки. Її вибирають за кількома критеріями.

Як вибрати м'яч

За видом спорту

Класифікація дуже важлива, бо існує велика різниця в основних характеристиках. Снаряд, призначений для одного виду спорту, не підійде для іншого. Вище описано, які бувають м’ячі. При виробництві враховуються такі особливості, як умови експлуатації, сила ударів, вага і фактура поверхні. Використання невідповідного снаряда негативно позначиться на якості, безпеки, а також результативності.

За вагою

Найважливіший аспект при виборі – це вік того, хто буде грати. Для кожної групи м’ячів існують свої вагові категорії (в грамах):

Вид спорту Дитячий Юніорський Жіночий Чоловічий
Футбол 283-340 369-425 410-450 410-450
Баскетбол 283-310 450-500 510-567 560-650
Волейбол 240-260 240-260
Гандбол 270-280 325-350 425-475 425-475
Американський футбол 397-425
Водне поло 400-450 400-450

Вага грає важливу роль в тому, як вибрати баскетбольний м’яч або будь-який інший. Із занадто легким складно домогтися бажаного результату, а з важким буде важко впоратися, особливо дитині.

Розміри м'ячів

За розміром

Цей параметр також безпосередньо залежить від віку гравця. Виробники виготовляють снаряди з урахуванням того, щоб ними було зручно користуватися. Таблиця стандартних розмірів м’ячів:

Вид спорту Розмір Довжина окружності, мм
Футбол 1 400-420
2 430-560
3 580-600
4 630-660
5 680-700
Баскетбол 3 560-580
5 690-710
6 720-740
7 750-780
Волейбол Класичний 650-670
Пляжний 660-680
Гандбол 0 460-490
1 500-520
2 540-560
3 580-600
Американський футбол Стандартний 540х724
Водне поло 4 650-670

Орієнтуючись на ці показники, можна зрозуміти, як вибрати волейбольний м’яч або снаряд для іншої спортивної гри.

За іншими параметрами

Якщо м’яч буде використовуватися на вулиці, він повинен бути виготовлений з більш міцних і вологостійких матеріалів, ніж для занять в закритому приміщенні. Зшиті моделі при намоканні краще тримають форму, ніж клеєні. Занадто м’які вироби зменшують відскік, а надто тверді сильно б’ють учасників змагання. Латексні камери більш податливі, ніж бутилові. Натуральна шкіра в сучасному виготовленні використовується рідко, а більш практичною і підходящою для повсякденного застосування альтернативою служать її замінники. Однак найкращі футбольні м’ячі для професійних турнірів виробляють все ж з натурального матеріалу. При виборі інвентарю важливо враховувати ці моменти, якщо хочете, щоб гра приносила задоволення.

Зображення взято з джерела: unsplash.com.

Вам сподобалася стаття?

0