ru
ua
ru
ua

Як вибрати пульсоксиметр

Який пульсоксиметр краще вибрати для вимірювання рівня кисню в крові? Який прилад підійде для дому та медичного закладу? А також чим різняться між собою дорогі і більш доступні моделі? Відповіді на всі питання ви знайдете в цій статті.

Пульсоксиметр – це медичний прилад для визначення рівня кисню в крові дрібних судин (капілярна кров). При аналізі використовується неінвазивний метод без проколів, порізів та інших пошкоджень шкірного покриву.

Навіщо купувати пульсоксиметр

Рівень кисню в крові визначає норму функціонування всього організму. Якщо кисню мало, це ускладнює роботу головного мозку і внутрішніх органів. Відхилення від норми також вважаються початковим симптомом (передвісником) ряду захворювань. Своєчасне виявлення проблеми зі здоров’ям на ранній стадії значно спрощує її рішення.

Які бувають пульсоксиметри

На руку

Зовні схожі на браслети для фітнесу. Вимірюють рівень кисню в крові, артеріальний тиск і частоту пульсу. Таке обладнання не підходить для медичних закладів, тому працює з невеликою похибкою і необхідне для контролю стану здоров’я в домашніх умовах. Найточніші прилади кріпляться на зап’ястя і укомплектовані виносним датчиком для пальця.

На палець

Фіксуються на пальці. Підходять для зміни рівня кисню в капілярній крові у дітей та дорослих. У цій категорії є моделі, спеціально адаптовані під маленькі дитячі пальчики. Прилад фіксується за допомогою механізму-прищіпки. Вона надійно тримає пристрій, але не тисне на палець і не викликає дискомфорт при аналізі.

Для немовлят

Пульсоксиметри із м’якою манжетою. Кріпляться на ніжці малюка, не тиснуть і не подразнюють шкіру, розраховані на одноразове і багаторазове використання. Спеціальний датчик тривоги додатково повідомляє батькам або медперсоналу про падіння показників нижче норми.

Стаціонарні

Найточніші прилади з великими габаритами. Їх використовують у медичних клініках і лікарнях, зокрема, для підключення пацієнтів на час операції або для терапії. За рівнем точності стаціонарні пульсоксиметри поступаються тільки лабораторному аналізу крові.

За габаритами один такий пристрій можна порівняти з планшетом або невеликий папкою. На великому екрані чітко видно всю клінічну картину, для кріплення на пальці пацієнта передбачений невеликий датчик. Він з’єднується з пультом управління через гнучкий провід.

Поясні

Портативні пристрої, працюють із високою точністю. Підходять для використання в домашніх умовах і медустановах. Поясні прилади постійно носять на тілі, коли при лікуванні потрібно проводити постійні точні виміри.

Також усі прилади діляться на пристрої для разового і постійного використання. Перші міряють рівень кисню в крові приблизно за 25 секунд. Повторне використання можливе в міру необхідності. Пульсоксиметри для постійного використання надягають на пацієнта один раз на тривалий період, для періодичних вимірювань, коли для лікування потрібно вести точну і регулярну статистику фізіологічних показників.

Як вибрати пульсоксиметр

Як вибрати пульсоксиметр для дому

Вибрати пульсоксиметр на палець допоможуть три ключові особливості обладнання:

 • функції;
 • спосіб використання;
 • призначення приладу.

За призначенням є прилади для домашнього використання, для медичних установ, стаціонарні, портативні моделі і пристрої, адаптовані під професійних спортсменів.

За способом використання розрізняють пальчикові, наручні і поперекові моделі. Є прилади, які кріплять до краю ніздрі або до мочки вуха. Спеціальні моделі для новонароджених зі щадним затискачем кріпляться на ступню.

За функціями є моделі, які міряють тільки рівень кисню в крові. В інших приладах до цього показника додається індекс перфузії і частота пульсу.

Моделі для медичних установ повинні відповідати суворим вимогам ГОСТ і ВООЗ. У виробах для будинку або поїздок більш важлива зручність використання, зрозумілі значення на циферблаті та мінімальна похибка при визначенні результатів.

Наприклад, деякі моделі видають результат через 20-25 секунд і його ще потрібно розшифрувати. Інші з цим же завданням справляються за 15 секунд і відразу виводять зрозуміле повідомлення на екран.

Дорожчі пульсоксиметри показують максимально повну клінічну картину і гарантують надточні відомості навіть при частому і швидкому аналізі великої кількості пацієнтів.

Вам може бути цікаво

Як вибрати тонометр

Рейтинг пульсоксиметрів 2021

Пульсоксиметр HEACO CMS50B

Допомагає контролювати відсоток кисню в крові і ЧСС (частота серцевих скорочень). Підходить для домашнього використання і медичних установ. Цей прилад використовують не тільки для самоконтролю здоров’я, але і для розробки безпечної та ефективної стратегії тренувань.

Для вимірювання максимально точних показників рекомендуємо почекати від 15 до 20 секунд. Розбіжність із показниками більш дорогих медичних пристроїв не більше 1-3%. При використанні на різних людях потрібно почекати довше 20 секунд, щоб прилад встиг адаптуватися до пульсу нової людини.

Перед покупкою враховуйте, що прилад розрахований на персональне використання і дані відображаються в режимі «від користувача». Тому, якщо потрібно виміряти SpO2 пацієнтові, дитині або літній людині, доведеться стати у нього за спиною, щоб нормально зняти показники.

Пульсоксиметр HEACO CMS50B

Пульсоксиметр HEACO CMS50B

Пульсоксиметр BERRY BM1000B

Підходить для дорослих і дітей. Вимірює рівень кисню в крові та пульс. Призначений для використання вдома, але деякі медичні установи також беруть на озброєння цей пристрій.

Переваги приладу:

 • з OLED дисплея легко зчитувати потрібну інформацію;
 • відображає основні показники у вигляді гістограми і плетизмограми (графік із коливаннями);
 • автоматично відключається без роботи протягом 10 секунд;
 • є індикатор заряду батареї;
 • зручний шнурок, щоб носити на шиї;
 • мінімальна вага і компактні розміри;
 • мінімальне споживання енергії, ергономічний дизайн.

Технічні особливості:

 • відносна похибка при вимірюванні рівня кисню в крові не більше 2-3%;
 • відносна похибка при вимірюванні пульсу до одного удару на хвилину;
 • крок вимірювання 1 удар у хвилину для пульсу і 1% для сатурації;
 • вимірює SpO2 у діапазоні від 35 до 100%;
 • вимірює частоту серцевих скорочень від 25 до 250 ударів за хвилину.

Пульсоксиметр BERRY BM1000B

Пульсоксиметр BERRY BM1000B

Вам може бути цікаво

Як вибрати інгалятор

Пульсоксиметр Gamma Oxy Scan

Вимірює рівень кисню в крові, індекс перфузії і серцевий пульс. Затиск для пальця надійний, але не приносить дискомфорт. Розмір універсальний, підходить для людей будь-якого віку з будь-якими пальцями.

Технічні особливості:

 • працює від двох батарей класу ААА, їх необхідно купити додатково, у комплекті не йдуть;
 • просте управління однією кнопкою;
 • міряє пульс у діапазоні від 30 до 230 ударів за хвилину;
 • рівень сатурації від 35 до 99%.

Пульсоксиметр Gamma Oxy Scan

Пульсоксиметр Gamma Oxy Scan

Пульсоксиметр Beurer PO-40

Простий, а тому зручний пульсоксиметр із керуванням усього однією кнопкою. Точно розраховує і відображає на дисплеї відсоток насичення крові киснем, автоматично вважає частоту серцевих скорочень і виводить на дисплей у вигляді графіка.

Визначає індекс перфузії в діапазоні від 0.3 до 20%. При вимірі варто враховувати, що показник залежить від фізичного стану людини і місця вимірювання.

Інформація на кольоровому дисплеї виводиться в чотирьох форматах на вибір. Яскравість дисплея можна відрегулювати до комфортного рівня. Портативний і легкий прилад підходить для використання не тільки вдома, але і в поїздках.

Пульсоксиметр Beurer PO-40

Пульсоксиметр Beurer PO-40

Пульсоксиметр iMDK C101A2 Black

Цей прилад вимірює відсоток насичення крові киснем і частоту пульсу. Зниження SpO2 у крові може свідчити про початок захворювань органів кровообігу або дихання. Тому дуже важливо своєчасно використовувати пульсоксиметр, щоб виявляти проблеми зі здоров’ям на ранніх стадіях і усувати їх максимально легкими, часто превентивними і профілактичними заходами.

Пульсоксиметр давно став незамінним діагностичним приладом у житті багатьох людей, які страждають хронічними проблемами дихальної та серцево-судинної системи. Прилад також використовують для ранньої діагностики під час реабілітації після інсультів або інфарктів.

Спортсмени беруть на озброєння пульсоксиметр, щоб підвищувати ефективність і контролювати інтенсивність своїх навантажень. Це пояснюється дуже просто. Регулярні заняття спортом знижують відсоток кисню в артеріальній крові і спалюють кисень у м’язах.

iMDK C101A2 вимірює три показники:

 • насичення крові киснем або сатурація, позначається як SpO2;
 • частота серцебиття, вона ж пульс, позначається як PR;
 • PR – індекс перфузії, він же сила артеріального пульсу, потрібен для прогнозування тяжкості хвороби.

У каталозі є така ж модель пульсоксиметра в білому корпусі.

Пульсоксиметр iMDK C101A2 Black

Пульсоксиметр iMDK C101A2 Black

Пульсоксиметр напалечний Huge Care 50D з батарейками

Прилад для неінвазивної сатурації SpO2 (вимір рівня кисню в крові без пошкодження шкіри), а також частоти пульсу. Підходить для медичних установ і домашнього використання.

Надівається на будь-який палець за принципом прищіпки. Датчики зчитують інформацію і моментально виводять показники на LED-дисплей.

Переваги приладу:

 • медична сертифікація: декларація відповідності (Україна), сертифікат відповідності (РЄ), гігієнічний висновок СЕС (Україна);
 • перед відправкою на продаж перевіряється комплектація і працездатність кожного приладу;
 • портативність, компактні розміри;
 • просте і зручне використання приладу;
 • працює від батарейок, передбачений індикатор заряду;
 • вимір кисню в крові від 0 до 100%;
 • вимірювання частоти пульсу від 30 до 250 ударів у хвилину;
 • шість варіантів компонування дисплея на вибір.

У комплекті крім приладу є інструкція, шнурок для зручності використання, а також дві батарейки класу ААА. Офіційна гарантія виробника шість місяців. При виявленні несправностей або дефектів Huge Care 50D без проблем змінюють на аналогічне обладнання або повертають гроші.

Пульсоксиметр напалечний Huge Care 50D з батарейками

Пульсоксиметр напалечний Huge Care 50D з батарейками

Пульсоксиметр професійний General Meditech G1B plus

Без перебільшення один із кращих пульсоксиметрів, доступних сьогодні на ринку України. Підходить для використання професійними медиками, а також для дому.

Переваги приладу:

 • візуальні і звукові оповіщення для додаткової зручності;
 • робота без підзарядки до 12 годин;
 • однаково ефективний при роботі з дорослими, дітьми та новонародженими;
 • передбачена сумісність з комп’ютером, дані можна завантажувати для аналізу в спеціальні програми;
 • у пам’яті зберігається до 999 значень;
 • цифрова технологія визначення рівня кисню в крові;
 • кольоровий LCD-дисплей 1.8 дюйма відображає номінальне значення і хвильовий показник SpO2, а також інтенсивність PR (пульс);
 • ергономічний дизайн і компактні розміри спрощують використання приладу.

Вага всього 0.8 кг, у комплекті інструкція та паспорт. Офіційна гарантія виробника 12 місяців.

Пульсоксиметр професійний General Meditech G1B plus

Пульсоксиметр професійний General Meditech G1B plus

Моделей пульсоксиметрів багато, а купити хочеться один, той, що підходить найкраще. Як вибрати прилад, який ідеально підійде для використання в домашніх умовах? Дивіться подробиці в цьому відео:

Зображення взяті з джерел: unsplash.com.

Вам сподобалася стаття?

0