ru
ua
ru
ua

Як вибрати рушник

Часто ми не замислюємося про дрібниці, які нас оточують. Наприклад, що може бути простішим за рушник? Подумаєш, невеликий відріз тканини. З іншого боку, всі ми щодня кілька разів користуємося рушниками, а різноманіття їхніх типів у продажу здатне спантеличити кого завгодно.

Сьогодні ми розбиратимемося, якими бувають рушники за призначенням, складом і якістю, і як вибрати саме те, що вам потрібно.

Розмір має значення

Під час вибору рушника насамперед ми замислюємося про те, для чого він нам потрібний — для того, щоб швидко витерти руки на кухні або щоб із комфортом загорнутися в нього після вечірнього розслаблювального душу або банних процедур.

І тут сам собою напрошується перший критерій вибору — за розміром. Так, рушники поділяються на такі категорії:

 • Найскромніші параметри мають гостьові або туалетні рушники — всього 30х30 см або 30х50 см
 • Рушники для обличчя лише дещо більші — 50х90 см
 • Приблизно такі ж розміри мають і рушники для рук і ніг — 50х90 см або 50х70 см
 • Найпопулярніший розмір рушників — це, звісно, рушники для всього тіла, але й тут вони діляться на кілька підтипів:
 • Звичайні рушники для душу розмірами 70х140 см або 80х160 см
 •  І кінг-сайз серед рушників — це рушники для лазні та сауни, 80х200 см або 100х180 см
 • Окремо можна виділити рушники стандартного розміру 50х70 см
 • Також є категорія пляжних рушників — вони зазвичай яскравіші й щільніші від своїх домашніх колег, а розмірами схожі на душові та лазневі рушники — 100х150 см

Вибираємо матеріал

Звичні нам рушники можуть бути виготовлені з дуже різних матеріалів, що істотно відрізняються за своїми характеристиками. Від цього параметра залежатимуть усі основні властивості рушників — здатність швидко вбирати вологу, приємний зовнішній вигляд і те, як довго рушник тішитиме вас красивою поверхнею без затягувань, потертостей та інших ефектів, і звісно ж — тактильні відчуття — м’якість, пухнастість, а іноді й легкий масажний ефект.

Бавовна та її різновиди

Найзвичнішим для нас матеріалом багатьох речей є бавовна. І не просто так — бавовняні рушники зазвичай мають оптимальне співвідношення гігроскопічності, довговічності й ціни. Але треба звертати увагу й на те, де вирощувалася бавовна. На сьогодні найбільш якісною вважається бавовна з Єгипту.

Однак досить часто на етикетці можна натрапити крім позначення «100% бавовна» ще на одну або кілька букв, що позначають додавання до бавовни додаткових речовин. Так, позначення ПК сигналізує про те, що до складу входить поліестер. Загалом додавання синтетики може продовжити термін експлуатації рушника, але робить його не таким приємним на дотик, а в деяких випадках може знижувати здатність тканини вбирати вологу.

Також бавовняну нитку можуть виготовляти за спеціальною технологією для отримання так званої гідробавовни, про особливі властивості якої говорить сама назва — її відрізняє підвищена здатність вбирати вологу завдяки дуже пухнастій та ніжної на дотик фактури. Водночас треба пам’ятати, що такий рушник може швидше стати непридатним і покритися затяжками, а тому вимагає більш дбайливого догляду.

Модал

Є ще один матеріал для рушників — модал. Він виготовляється з натуральної целюлози й характеризується більшою гігроскопічністю та довговічністю, ніж бавовна. Також він довше зберігає свою м’яку пухнасту фактуру завдяки специфіці волокна. І, мабуть, єдиною його вадою можна назвати більш високу ціну, порівнюючи з виробами з бавовни.

Бамбук

Бамбук здобув популярність не тільки через свою м’якість і здатність чудово вбирати вологу, але й завдяки своїм антибактеріальним властивостям. Так що вибираючи рушник для обличчя або рук, можна сміливо орієнтуватися на цей матеріал, щоб бути впевненим у гігієнічності водних процедур. Та й охайний зовнішній вигляд такий рушник зберігає досить довго. Однак не забувайте, що бамбукові рушники сохнуть трохи довше, ніж бавовняні.

Льон

Споконвіку льон вважався одним із найкращих природних матеріалів, з якого виготовлялися сорочки, рушники, простирадла й багато іншого. У наш час із льону роблять загалом рушники для кухні, позаяк він вирізняється гладкою, блискучою й зовсім не пухнастою текстурою. Але іноді льон додають і до бавовни для отримання масажного ефекту, який забезпечується завдяки більш щільній фактурі льону.

Тонший чи щільніший — ось у чому питання?

Крім самого матеріалу, з якого виготовлений рушник, важливо також враховувати його щільність. Вона вказується на етикетці й вимірюється в грамах на метр квадратний — г/м². У крайньому разі, можна просто зважити рушник у руці або на вагах — рушник із високою щільністю буде набагато важчим.

Цей параметр насамперед впливає на гігроскопічність і зносостійкість виробу. Так, чим менша щільність, тим менше води він вбере, а зноситься у разі використання набагато швидше. Рушники зі щільністю менш ніж 400 г/м² просто «горітимуть на роботі».

Але й занадто висока щільність (понад 600 г/м²) може призвести до того, що рушник довго сохнутиме й багато важитиме, але з іншого боку — вологу він вбирає краще й товарний вигляд зберігає довше. Тому оптимальними вважають рушники з показниками щільності від 450 до 600 г/м².

А кошлатість у мене підвищилася…»

Щоб після приймання душу не стати схожим на всіма нами улюбленого персонажа мультику «Троє з Простоквашино» Шарика, треба враховувати довжину ворсу рушника та його якість.

Чим довший ворс, тим більш пухнастим і м’яким здається рушник, і руки так і тягнуться, щоб купити собі таку ніжну річ. Але підводним каменем такого придбання є те, що після багаторазового використання і прання ворсинки можуть почати активно випадати, а довгі петлі витягуватися.

Але й занадто короткий ворс для банного рушника не підходить через низький рівень поглинання вологи. Тому оптимальною буде середня довжина ворсу, приблизно 5 міліметрів, яка дає змогу рушнику добре справлятися з поглинанням води, бути м’яким, але досить витривалим.

Правильне користування

Зазвичай специфічні вимоги з догляду за рушниками вказуються виробником безпосередньо на етикетках. Але всі ми й так приблизно знаємо, що потрібно робити, щоб зберегти м’якість махрової тканини.

По-перше, прати рушники бажано за температури до 60 градусів на низьких або середніх обертах пральної машини. Причому бажано знижувати жорсткість використовуваної води спеціальними засобами, щоб запобігти огрубінню тканини. Важливий і засіб, яким ви перете рушник — м’які засоби для прання набагато щадніше очищають поверхню рушників, ніж звичайні пральні порошки.

По-друге, важливо також якісно просушувати рушники після використання. У більшості людей відразу виникає спокуса просто закинути його на рушникосушарку, але варто пам’ятати, що якщо тримати рушники на ній постійно, то прекрасна м’яка тканина може пересохнути і ваш улюблений пухнастий рушник стане занадто жорстким. Також не рекомендують прасувати махрові вироби праскою, щоб не припрасовувати петлі до основи тканини й не позбавляти їх природної фактури.

Підсумки

Підбиваючи підсумки, хотілося б ще раз підкреслити ті чинники, на які треба звертати увагу під час вибору рушника :

 1. Мета використання рушника — звертайте увагу на те, для чого й де ви плануєте використовувати рушник, щоб зрозуміти, який розмір буде для вас кращим;
 2. Матеріал, з якого він виготовлений — тут, як і в багатьох аспектах життя, краще віддавати перевагу натуральним матеріалам, як-от бавовна або бамбук;
 3. Щільність матеріалу — найкраще орієнтуватися на щільність 450-600 г/м², щоб не отримати занадто тонкий або, навпаки, важкий і негнучкий рушник;
 4. Довжина ворсу — оптимальною довжиною ворсу вважається 5 мм, тому як рушник виходить досить пухнастим, що добре вбирає вологу, і водночас зносостійким.
 5. Крім того, пам’ятайте, що ваш рушник не має мати сторонніх хімічних запахів або розводів від фарби. Натуральні матеріали та якісні барвники важливі не тільки з погляду красивого зовнішнього вигляду, але і з міркувань безпеки для здоров’я.
 6. І звісно ж, якщо ви хочете, щоб рушник слугував вам якомога довше, залишаючись красивим і приємним на дотик — не забувайте дотримуватися правильного режиму догляду за ним.

Вам сподобалася стаття?

0