ru
ua
ru
ua

Як вибрати сейф

Упевненість у тому, що цінні речі у квартирі, приватному будинку, офісі або банківському сховищі будуть збережені, можна отримати різними способами. Купівля сейфа якраз належить до таких. Технології виготовлення цих виробів зробили крок далеко вперед. Як підібрати сейф залежно від потреб і необхідних функцій?

Будова сейфа

У багатьох сейф асоціюється з величезними круглими дверцятами з художніх або анімаційних фільмів, за якими заховані гори грошей або коштовностей. У реальному житті все трохи по-іншому. Зараз сейфи застосовуються практично скрізь — від квартир і офісів до банківських та державних організацій. Вони використовуються для безпечного зберігання грошових коштів, документів, коштовностей, антикваріату та інших цінних речей.

Сейф — це посилена конструкція з металу, яка замикається на замок і призначається для захисту вмісту від крадіжки і/або пожежі.

Виріб складається з таких частин:

 1. Корпус;
 2. Двері;
 3. Ригельний механізм (висувні металеві стрижні);
 4. Замок;
 5. Внутрішнє наповнення (полиці, додаткові відділення, висувні ящики).

Сучасні виробники використовують міцні сплави й хитрі технології, щоб убезпечити вміст від зазіхань злочинців або стихійних лих. І вибирати серед наявного різноманіття сейф з оптимальними функціональними можливостями можна досить довго, тому варто визначитися з найбільш значущими критеріями.

Критерії вибору сейфа

Як і в разі з будь-яким іншим засобом безпеки, перед купівлею сейфа необхідно визначитися з важливими моментами. Сейфи умовно можна розділити за призначенням (місцем використання), типом захисту й замку.

Тому перед вибором сейфа дайте відповідь для себе на такі питання:

 • Де виріб стоятиме?
 • Від якої небезпеки треба захистити вміст?
 • Що зберігатиметься?
 • Який обсяг зберігається?

Отримані відповіді дадуть змогу підібрати відповідний тип, розмір і модель.

Класифікація за призначенням

Розрізняють п’ять типів сейфів залежно від приміщення, де виріб розміщується, і функціональних можливостей:

 1. Банківські;
 2. Вбудовані;
 3. Депозитні;
 4. Збройні;
 5. Офісні.

Кожен із них створювався для своїх завдань і в інших умовах може не задовольнити потреби власників.

Вбудований сейф

Убудовані сейфи

Убудовані сейфи підійдуть для квартири або приватного будинку. Вони «ховаються» в меблях, нішах у стінах або підлозі. Такі вироби мають невеликий обсяг, 1-2 полиці, іноді — трейзер (внутрішнє відділення, що замикається на окремий ключ). Для підвищення безпеки сейфи обладнані кріпильними отворами або арматурними стрижнями. Під час встановлення вбудованих сейфів рекомендується використовувати анкерні болти, які витримують чимале навантаження на розрив — від 500 кг до 3 т. Вбудовані сейфи мають невеликі розміри й підійдуть для зберігання невеликих сум грошей, особистих речей, документів і травматичної зброї, але високим класом зламостійкості похвалитися не можуть.

Схожі принципи встановлення й розміри мають готельні сейфи. Ці металеві вироби вже давно стали необхідною річчю на ринку туризму й додатковим способом заробітку. Готельні сейфи використовуються в номерах і на ресепшені, їх можна встановлювати в меблях і стінах. Відмінна риса цих моделей — наявність електронно-кодового замка й резервного ключового замка.

Офісні сейфи

Для офісів, приватних підприємців, магазинів і подібних установ підійдуть офісні сейфи. Ці вироби бувають різних габаритів, кріпляться до стін або підлоги. Так, є вбудовані моделі, у яких поміститься печатка, фінансова звітність та грошові кошти. Офісні сейфи середніх розмірів підійдуть для зберігання важливих документів і товстих папок-реєстраторів. А виріб із висувними ящиками або декількома дверцятами-відділеннями допоможе зручно зберігати документи, архівні записи та цінні речі. Більшість офісних сейфів обладнана внутрішніми відсіками, що замикаються, для бланків строгої звітності або грошових коштів.

Банківські сейфи

Найвищий ступінь стійкості до зламування мають банківські сейфи. Такі моделі використовуються в банківських установах або для особистих потреб як місце зберігання великих сум грошей, коштовностей, колекцій. Банківські сейфи вирізняються великими габаритами і вагою, можуть кріпитися анкерами до підлоги або стіни.

Для безпечного збирання готівки або забезпечення схоронності виторгу до інкасації варто використовувати депозитні сейфи. Прості в застосуванні й надійні, вони незамінні в магазинах, пунктах обміну валют, салонах краси й офісах.

Автомобільні сейфи

Автолюбителі теж можуть убезпечити залишені в салоні цінні речі, просто заховавши їх в автомобільний сейф. Ці моделі невеликі, але в них легко помістяться ключі від квартири, документи або відеореєстратор. Такі сейфи легко кріпляться в салоні авто або багажнику, зазвичай, мають ключовий замок.

Інші моделі

Особливої уваги варті ексклюзивні сейфи. Вони мають привабливий дизайн, великі габарити і високий рівень зламостійкості. Такі сейфи підкреслюють статус власника й підходять для зберігання великих сум грошей, унікальних колекцій, коштовностей, антикваріату та інших ексклюзивних речей.

Власникам зброї, збройових магазинів і тим, хто любить полювання, варто задуматися про придбання збройового сейфа. Їхня внутрішня будова призначена для зберігання зброї — є ложементи під пістолети, стійки, відсіки, що замикаються, для боєприпасів і документів. Такий сейф не тільки забезпечує зручне і безпечне зберігання, але і є необхідним заходом відповідно до законів України.

Класифікація за типом захисту

Сучасні моделі сейфів можуть захистити від зламування, пожежі або від обох чинників загрози одночасно. І класифікація виробів у цьому плані досить проста.

Зламостійкі сейфи

Головне завдання цього типу виробів — захист паперів, грошей та інших цінних речей від крадіжки методом зламування. Вони підійдуть для будь-якого типу приміщень. Стійкість до зламування забезпечується завдяки особливостям конструкції сейфа:

 1. Корпус і дверцята з високосортної листової сталі. Шари зміцнюють армованим або фортифікаційним бетоном.
 2. Використання сплавів і композитних матеріалів.
 3. Багатобічний механізм ригеля. Моделі вирізняються кількістю ригелів, товщиною, є плоскі ригелі на всю висоту дверцят, пасивні ригелі.
 4. Система релокерів. Блокування ригелів у разі сильного удару по корпусу.
 5. Високосекретні замки із системами захисту від різних впливів (висвердлювання, вибивання, підбирання коду).

Через таку конструкцію зламостійкі сейфи мають чималу вагу — у деяких моделей вона перевищує 150 кг. Тому вироби вимагають дотримання техніки безпеки під час монтажу. Додатково більшість сейфів мають можливість анкерного кріплення до стіни й підлоги.

Захисні властивості таких сейфів визначаються класом зламостійкості (всього їх 13) — чим він вищий, тим більше часу і професійного інструменту потрібно для зламування. Наприклад, вироби класу H0, S1 і S2 мають початковий ступінь захисту від зламування, але сертифікації не підлягають.

Вогнестійкі сейфи

Надійний захист коштів, документів та інших предметів від впливу критично високих температур забезпечать вогнестійкі сейфи. Вони підійдуть для зберігання архівних записів, важливих договорів і бланків. Пожежостійкість досягається внаслідок таких особливостей:

 • Шар теплоізоляції між тонкими сталевими стінками (зазвичай — пінобетон);
 • Прошарок повітря, який утворюється завдяки багатоступінчатому профілю корпусу і дверцятам в зоні стулки;
 • Шар вогнестійкого ущільнювача периметром дверцят, який збільшується в об’ємі за високих температур.

Захисні властивості вогнестійких сейфів вказуються в описі або технічній документації. Параметр у цифрах показує, скільки часу вміст залишається неушкодженим. А букви — скорочення типу вмісту, який захищається від пожежі. Наприклад, вогнестійкі сейфи класу 90Б під час пожежі забезпечать збереження паперових носіїв упродовж 90 хвилин.

Пожежостійкі сейфи прості в монтажі, деякі моделі можуть кріпитися до підлоги або стін. Але варто пам’ятати, що ці вироби не вирізняються високим ступенем зламостійкості. Для захисту від злочинців зі збереженням пожежостійкості можна обладнати приміщення охоронною сигналізацією або придивитися до універсальних сейфів.

Універсальні сейфи

Якщо цінні речі необхідно вберегти і від злочинців, і від пожежі, то для цього підійдуть вогне-зламостійкі сейфи. Ці вироби ефективно поєднують захист від обох типів впливу, що підтверджується спеціальними сертифікатами або класами вогне- та зламостійкості.

Класифікація за типом замка

Замок визначає як рівень стійкості до зламування, так і простоту експлуатації виробу.

Ключовий замок

Замок із ключем — це практичність і великий термін служби. Такі сейфи вирізняються безвідмовністю й невисокою вартістю, що забезпечило широкий асортимент моделей і повсюдне поширення. Користувач простими рухами за декілька поворотів ключа відмикає й замикає дверцята. А спеціальні сертифіковані механізми забезпечують необхідну стійкість до зламування. Сейфи з ключовим замком — оптимальний вибір як для квартири або офісу, так і для банківських структур. Але якщо ви не хочете постійно носити із собою ключ для доступу до сховища або боїтеся його загубити, то краще придбати більш просунуті моделі.

Кодовий механічний замок

Більш просунутими у плані безпеки вважаються сейфи з механічно-кодовим замком. Цей виріб не такий простий в експлуатації, як моделі з ключовим замком — користувачеві потрібно набрати 4-значний код за допомогою лімбового кільця з нанесеними цифрами. Водночас потрібно точно й акуратно виставляти цифру по рисці, інакше введення комбінації доведеться почати спочатку. У більшості виробів такого типу код можна змінювати самостійно. Сейфи з механічно-кодовим замком підходять для шанувальників старовини, користувачів із гарною пам’яттю і твердою рукою.

Кодовий електронний замок

Головні переваги цього типу замка — функціональність, швидкість доступу до вмісту і зручність. Користувач просто вводить необхідну комбінацію, повертає спеціальну ручку — і сейф відчинений. У разі чого код доступу можна легко змінити, а небезпека випадково загубити ключ більше не тяжіє над власником. Стійкість до зламування виробники забезпечують різними способами: затриманням відчиняння, захистом від підбирання коду (неправильна спроба — блокування клавіатури на 5 хвилин і більше), можливістю під’єднання до пульта охорони.

У сейфах з електронно-кодовим замком живлення найчастіше забезпечується звичайними пальчиковими батарейками. Таких джерел енергії вистачає на 6-12 місяців, а в разі чого їх можна легко замінити навіть за зачинених дверцят. Сейфи з кодовим електронним замком коштують дорожче за моделі із механічно-кодовим і ключовим замком.

Біометричний замок

Цей замок можна порівняти з електронно-кодовим побратимом, тільки замість комбінації з цифр тут ключем є відбиток пальця власника. Такий біометричний параметр унікальний, його важко підробити, але вартість таких сейфів дуже висока.

Вибрати сейф на Rozetka.com.ua

Один з останніх трендів у проектуванні сейфів — збільшення зламостійкості комбінуванням різних типів замків. Наприклад, ключ і електронний код, механічний кодовий та ключ, електронний код і біометрика.

Сейф — це корисна і зручна річ для зберігання цінних речей. Тільки пам’ятайте, що не буває абсолютно безвідмовного способу захисту. Тому не розповідайте оточенню про наявність сейфа, не економте на якісному встановленні й обладнайте приміщення охоронною сигналізацією.

Зображення взято з джерел: unsplash.com, pixabay.com

Вам сподобалася стаття?

0