ru
ua
ru
ua

Як вибрати штатив: секрети вдалої покупки

Вам буде цікаво дізнатися, як вибрати штатив для зйомки фото і відео. Ця стаття буде корисна блогерам і фотографам, коучам і тренерам, мандрівникам і прихильникам фотополювання. За допомогою штатива ви зможете зафіксувати камеру і зробити якісні знімки або відео в будь-яких умовах. Про те, які бувають штативи, і як зробити вибір правильно – далі в статті.

Види штативів

Види штативів

Найчастіше штативи класифікують за типом конструкції, виділяючи триподи та моноподи. Перші вимагають меншої участі користувача: їх просто потрібно встановити в стійкому положенні – і можна проводити зйомку без ризику змістити готовий знімок і, незважаючи на пориви вітру. Триноги – розсувні конструкції допомагають якісно знімати відео, автопортрети та фото на довгих витримках.

Моноподи або «ручні штативи» більш вимогливі в плані експлуатації. Такі девайси потрібно завжди тримати в руках, та й домогтися повної стабілізації камери за рахунок монопода не вийде. Проте ці штативи легкі й мобільні, прекрасно поєднуються зі смартфонами і відкривають більше можливостей для зйомок динамічних сцен і незвичайних ракурсів.

Однак крім конструкції критерієм для поділу штативів на види можуть бути:

  • спосіб установки (підлогові, настільні);
  • габарити і вага;
  • висота;
  • тип головки;
  • матеріал виготовлення;
  • максимальне навантаження;
  • оснащення.

Розглянемо основні різновиди пристроїв докладніше, щоб зрозуміти, який штатив вибрати.

Підлогові штативи

Особливості даних штативів зрозумілі із самої назви: такі конструкції встановлюють на підлогу. Серед менш очевидних властивостей – найбільша висота (170 см і більше) і підвищена міцність. Якщо ви цікавитеся, як вибрати штатив для фотоапарата і розраховуєте на стабільну фіксацію камери, підлогові пристосування – те, що потрібно.

Настільні штативи

Настільними називають невеликі (висотою 15-30 см, вагою близько 200 г) штативи, придатні для макро або предметної зйомки. Настільні пристрої незамінні, коли потрібно зняти багато об’єктів з одного і того ж ракурсу для каталогу або інших цілей. Вибираючи цей вид конструкції, важливо пам’ятати, що максимальна вантажопідйомність настільного штатива – 1 кг.

Матеріали і оснащення

Матеріал виготовлення в більшості випадків залежить від цінового сегмента. Бюджетні моделі виготовляють з алюмінію, пластику і вуглепластику. Цій сировині властива легка вага і відмінна мобільність, однак зносостійкістю такі штативи не відрізняються. Повна протилежність легких бюджетних штативів – важкі конструкції зі сталі. Вони найкраще підходять для відеографів, що використовують важку техніку. Як вибрати штатив, якщо потрібне міцне і водночас легке обладнання? Зверніть увагу на вироби з базальту.

Вибираємо штатив

Крім матеріалу важливо враховувати особливості ключових елементів оснащення штатива, а саме головки і наконечників для ніжок. За кріплення і надійну фіксацію камери відповідає головка. Вона може бути кульовою, трьохпозиційною або являти собою ручку-зажим. Перший варіант – найзручніший, оскільки дозволяє швидко змінити положення камери, переключитися з одного режиму зйомки на інший без особливих зусиль. 3D-головки з ручками добре фіксують камеру в різних площинах, але процес зміни ракурсу займає більше часу. Звичайні ручки-затискачі, якими оснащена більшість бюджетних моделей не відрізняються надійністю і зручністю експлуатації, проте мають демократичну ціну.

Який штатив купити, якщо ви часто проводите зйомки на природі? Вибирайте конструкції з ніжками у вигляді шипів, які встромляються в землю або іншу м’яку поверхню. Працюєте переважно в студії? Підійдуть наконечники з гуми або пластику.

Який штатив вибрати

Вибір штатива багато в чому залежить від ваших індивідуальних потреб. Якщо ваш пріоритет – стійкість і довговічність, придивіться до виробів з мінімальною кількістю секцій і широким діаметром ніжок. Хотіли б придбати компактну модель? Зверніть увагу, чим більше секцій – тим краще, адже такий штатив легко скласти і транспортувати.

Затискачі на ніжках можуть бути виконані у вигляді засувок або гвинтових затискачів. Засувки збільшують швидкість експлуатації, а гвинтові затиски забезпечують більшу стійкість і надійність. Вибір варто робити виходячи з особистих переваг. Якщо швидкість роботи для вас головний критерій, вибирайте засувки. Закріплення такої конструкції в розгорнутому вигляді виконується одним рухом великого пальця.

Відповідь на питання «який штатив краще» також обумовлена видом пристрою, який ви маєте намір використовувати разом зі штативом. Розглянемо кожен із видів техніки окремо.

Вибираємо штатив для телефону

Для телефону

У парі зі смартфоном найчастіше використовується одноопорний штатив для телефону або монопод. Конструкція пристосування максимально проста і складається з ручки і утримувача на пружинах. Зазвичай, на корпусі є кнопка, яка дозволяє робити знімки і відео.

Смартфон і штатив повинні бути сумісні не тільки за розміром (діагоналі дисплея), а й за операційною системою (Android, iOS).

Для фотоапарата

Разом із фотоапаратом найчастіше застосовують трипод – тримач на ніжках. Настільні або підлогові штативи для фотоапаратів вибирають у залежності від виду зйомки і ваги камери. Іноді такі штативи оснащуються дзеркалами для зйомки якісних автопортретів: дзеркало допомагає використовувати основну камеру як фронтальну.

Як вибрати штатив для дзеркалки

Для відеокамери

У штативах для відеокамер на перший план виходять стійкість і міцність. У більшості випадків такі конструкції виготовляють зі сталі або алюмінію. Ці триподи мають широкий діаметр основи і особливий тип головки, що плавно обертається по двох осях. До речі, саме конструкція головки – основна відмінність штативів для відеокамер. Головка з регулюванням опору повинна згладжувати проводки і забезпечувати оператору можливість пересувати техніку в потрібну сторону без перешкод і зайвих зусиль.

Для інших видів зйомки

Окремої уваги варті штативи з центральною колоною, призначені для пейзажних зйомок. Через кінцевий ефект таке пристосування схоже на монопод, поміщений на штатив.

Правильно вибираємо штатив

ТОП-5 штативів: рейтинг 2021

Щоб допомогти вам визначитися з вибором пристрою, ми склали суб’єктивний топ штативів. До нього увійшли кращі моделі, які добре зарекомендували себе на ринку і отримали позитивні відгуки покупців.

Монопод Velbon UP-400

Який штатив купити для телефону? Придивіться до Velbon UP-400. Цей універсальний монопод відмінно підійде для простих завдань і зйомок. Алюмінієвий корпус забезпечує міцність конструкції, а замки опори і гумові наконечники захищають від вологи і пилу. Конструкція включає 4 секції на засувках, розмір кріпильної різьби становить 1/4 дюйма. З Velbon UP-400 можна проводити зйомки на висоті мінімум 52 см і максимум 160 сантиметрів. До особливостей пристосування відносять знімну головку і можливість зйомки в умовах нестачі освітлення.

Монопод Velbon UP-400

Монопод Velbon UP-400

Штатив Gelius із датчиком руху 360 ° Gelius Pro Smart Holder Follower GP-SH001

Якщо ви ведете блог або записуєте відео на смартфон, сидячи за столом, цей штатив стане вам до душі. Настільний штатив обертається на 360 градусів, вміє знімати в горизонтальному, вертикальному і широкоформатному режимах. Пристрій оснащений опцією відстеження осіб та інших об’єктів, що полегшує фокусування і покращує якість зйомки. Штатив Gelius сумісний із гаджетами Android та iOS, має вбудований модуль Bluetooth.

Штатив Gelius з датчиком руху 360° Gelius Pro

Штатив Gelius з датчиком руху 360° Gelius Pro

Штатив Velbon Videomate 538/F

Штатив для відеозйомки, що відрізняється вигідним поєднанням ціни і якості. Композитна відеоголовка забезпечує плавне, регульоване панорамування як по вертикалі, так і по горизонталі. Корпус виготовлений із міцного алюмінію. Середня кількість секцій забезпечує хорошу стійкість і разом з тим мобільність пристрою. Підходить для роботи з технікою вагою 2-3 кг. Максимальна висота зйомки – 161 см, мінімальна – 128 см.

Штатив Velbon Videomate 538/F

Штатив Velbon Videomate 538/F

Трипод 1.35 м для камери або смартфона Weifeng WT 330A

Продовжує наш рейтинг штативів універсальний підлоговий трипод TF330A з пультом, виготовленим з алюмінію. Це якісний і надійний штатив, який підійде для дзеркального фотоапарата або смартфона. Маючи досить легку вагу 730 грамів, пристрій може витримати максимум 3 кг техніки. За допомогою штатива можна знімати пейзажі, портрети, тревел-фото, влоги, а також брати пристрій з собою на будь-які заходи. За фіксацію камери відповідає кліпсовий затискач, для плавності ходу можна використовувати спеціальну ручку. Мінімальна висота – 53 см, максимальна – 135 см.

Трипод 1.35 м для камери або смартфона Weifeng WT 330A

Трипод 1.35 м для камери або смартфона Weifeng WT 330A

Гнучкий штатив-восьминіг Yunteng 3280 для телефону/камери

Гнучкий штатив восьминіг Yunteng 3280 для телефону/камери

Гнучкий штатив восьминіг Yunteng 3280 для телефону/камери

Один із лідерів у рейтингу штативів для телефонів і камер. Односекційний штатив Yunteng 3280 – це невеликий штатив, призначений для кріплення в незвичайних місцях. Гнучкі ніжки дозволяють закріпити пристрій на будь-якій поверхні, включаючи дерева, столи, перила, паркани, тощо. Регулювання висоти здійснюється за допомогою згинання ніжок, діапазон становить 11-28 см. Завдяки особливій конструкції штатива вирівняти екшн-камеру або телефон щодо горизонту можна навіть на нерівній поверхні. Головка зі штативним різьбленням 1/4 дюйма дозволяє нахиляти камеру уздовж будь-якої осі на -30 +30 і швидко фіксується затискної гайкою.

Сподіваємося, наша стаття допомогла вам розібратися у відмінностях між штативами, а також вибрати фаворита в рейтингу.

Зображення взято з джерел: pixabay.com.

Вам сподобалася стаття?

0