ru
ua
ru
ua

Як вибрати сушильну машину

Для швидкої і зручної сушки білизни після прання рекомендуємо підібрати сучасну сушильну машину. Вона допоможе висушити речі максимально дбайливо: всередині машини білизна точно не просочиться сторонніми запахами і пилом, не потрібно шукати місце для розміщення постільної білизни та одягу в квартирі або на балконі.

А ще можна сміливо обходитися без ополіскувачів і кондиціонерів – після сушки в машині білизна буде пухнастою і м’якою. Але як вибрати сушильну машину правильно, щоб можливості техніки збігалися з вашими бажаннями? Про це – далі в статті.

Сушильна машина

Види сушильних машин

Тип пристрою – це перший критерій вибору сушильної машини. Всього існує два типи техніки:

  1. Витяжні.
  2. Конденсаційні.

Витяжні сушильні машини

Відносяться до бюджетних моделей, оскільки залишають питання про виведення вологи відкритим. Це означає, що власникам доведеться підключати вивідний шланг до системи вентиляції або ж виводити вологу через вікно.

Сушильні машини витяжного типу добре підійдуть для жителів приватного сектора. Оскільки в приватному будинку легше встановити подібну техніку. Якщо на вашій житлоплощі немає доступу до вентиляції, купувати витяжні моделі не варто. Тоді яку сушильну машину купити? Відповідь в наступному абзаці статті.

Моделі конденсаційного типу

В основі функціонування цих машин – конденсація. За нагрівання повітря для сушіння відповідає ТЕН, а за охолодження – теплообмінник. Волога ж конденсується і потрапляє або відразу в каналізацію, або в спеціальний контейнер, з якого її можна вилити. Так що таку машину можна без проблем встановити в будь-якому приміщенні.

Серед переваг конденсаційних пристроїв варто згадати фільтр, який ловитиме волокна і ворсинки тканини. Завдяки цій функції, повітря всередині машини циркулює краще, тому і білизна на виході буде більш свіжою.

Вибираємо сушильну машину

Із тепловим насосом

Багато рейтингів сушильних машин очолюють пристрої з тепловим насосом. Сушарка для білизни з тепловим насосом відрізняється від звичайної сушильної машини наявністю в задній частині пристрою великої ємності. У цьому ящику розміщується система рекуперації повітря, що складається з осушувача, вентилятора і патрубка для функціонування системи.

У популярності сушарок з тепловим насосом є три причини: знижене споживання електроенергії, сумісність зі стандартною проводкою (навіть при наявності пральної машини і іншої техніки), менші об’єми виділеного тепла і делікатний температурний режим сушіння.

Барабан теж має значення

Те, в якому стані будуть речі після процедури сушіння, багато в чому залежить від барабана. Матеріал виготовлення цього важливого елемента машини – нержавіюча сталь, яку іноді захищають спеціальним покриттям. Найкраще з покриттів – Dura Finish, оскільки воно забезпечує максимально дбайливе сушку. Як відбувається сам процес сушіння? Тут можливі варіанти: білизна може обертатися стандартним способом з частотою 50 обертів на хвилину, по траєкторії вісімки або не рухатися взагалі. Найбільш оптимальний варіант – обертання в одну сторону, тому що реверсні обороти більш інтенсивно зношують мотор.

Щоб висушити 5-6 кілограм білизни, обсяг барабана повинен бути мінімум 100 літрів.

Однак зазначена маса – це не вага мокрих речей з будь-якої тканини, а орієнтир, що вимірюється сухим бавовняним одягом. Врахуйте, що при сушінні шерстяних або синтетичних речей завантаження повинно бути менше в два рази.

Машинка для сушки білизни

Яку сушильну машину вибрати: програми і функції

Коли з вибором типу сушильної машини покінчено, можна сміливо приступати до пошуку варіантів, які задовольняють очікування по функціоналу.

Сушильні машини можуть оснащуватися двома типами програм:

  1. Для регулювання часу.
  2. Для контролю ступеня вологості.

Сушка по часу – опція, яка вимагає вправності. У міру збільшення користувацького досвіду ви навчитеся виставляти налаштування так, щоб отримати суху білизну потрібної кондиції.

Яка сушильна машина краще підійде недосвідченому користувачу? Безумовно, з опцією контролю вологості. Контроль ступеня вологості – більш точна і проста програма, завдяки якій навіть новачок зможе відразу вгадати потрібні параметри. Вбудовані датчики автоматично визначають етап сушіння білизни, а користувачеві пропонується лише вибрати найбільш підходящий варіант – «під праску», трохи вологі речі, практично сухі або повністю сухі.

Для сушіння різних видів тканин потрібен різний час. Тому перед тим як завантажувати сушильну машину, важливо провести сортування речей. До речі, техніка підкаже, скільки сушити певну тканину. Для цього існують спеціальні режими – для бавовни, вовни, синтетики, льону і не тільки.

Яку сушильну машину вибрати, якщо у вас часто немає часу чекати закінчення повноцінного циклу сушіння? Придивіться до моделей, оснащених режимом екстрасушіння, які справляються зі своєю роботою в прискореному темпі.

Ще одна корисна програма в арсеналі сушильних машин – провітрювання білизни. Кращі сушильні машини для шанувальників вовняних виробів – техніка з сертифікатами Woolmark або зі спеціальними кошиками.

Вам може бути цікаво

Як вибрати пральну машину

Яку сушильну машину для білизни вибрати, щоб економити час? Вибирайте моделі з електронним управлінням, дисплеєм і функцією відкладеного старту.

Питання енергоспоживання цікавить всіх покупців. Рішенням, що зменшує витрату електроенергії, можуть стати машини з класом енергоефективності А і А +. Однак такі пристрої зазвичай коштують дорожче. Тому перед покупкою потрібно зробити вибір: один раз заплатити за енергоефективну сушарку або регулярно переплачувати за електроенергію.

Переходячи до вибору сушильної машини, деякі покупці дивуються: «А чому б не вибрати пральну машину разом з сушаркою? Таке рішення дійсно можливо, але тільки якщо вам потрібно сушити зовсім небагато речей, і у вас немає потреби у великій кількості режимів і програм сушіння.

Рейтинг сушильних машин

Рейтинг сушильних машин: ТОП-3 моделі

Щоб допомогти покупцям зорієнтуватися в асортименті, ми склали цей суб’єктивний топ сушильних машин 2021. У невеликий перелік з трьох моделей увійшли пристрої з позитивною оцінкою покупців, широким функціоналом і якісною збіркою.

BOSCH WTM85251BY

Сушильні машини Bosch належним чином вважаються одними з найнадійніших та ефективних пристроїв. Гідний приклад лінійки – модель BOSCH WTM85251BY. Це конденсаційна сушильна машина, оснащена тепловим насосом. Серед переваг техніки – значна місткість (8 кг), тиха робота і розширений функціонал.

Щодо заповнення конденсаційного резервуара повідомляє спеціальний сигнал. Якщо зливати рідину вручну не хочеться, можна налаштувати злив прямо в каналізацію. Можливості BOSCH WTM85251BY дуже широкі: є режими для сушки невибагливих бавовняних речей, пуховиків, вовни, спортивного одягу, тощо. Є функція антізмінання, відкладеного старту, експрес-сушки, делікатної сушки для тонких тканин, а також змішаного завантаження.

Сушильна машина бош

Сушильна машина BOSCH WTM85251BY

ELECTROLUX EW6CR428W

Представник компанії Electrolux в нашому топі сушильних машин – модель ELECTROLUX EW6CR428W. Об’єм завантаження приладу – 8 кг, кількість режимів роботи – 12. У цій сушильній машині реалізовані фірмові технології ELECTROLUX, що визначають оптимальний рівень вологості і захищають одяг від пересушування.

Режим «Делікатні речі» розроблений спеціально для сушки виробів з тонких тканин на зразок шифону та шовку. Ще одна особливість моделі – дверцята збільшеного розміру для більш швидкого і легкого завантаження білизни. Для управління передбачений простий механічний регулятор, інформація про режим і час сушки відображається на дисплеї.

Сушильна машина електролюкс

Сушильна машина ELECTROLUX EW6CR428W

CANDY CSO C8TE-S

Якщо ви шукаєте бюджетну і містку сушильну машину з простим керуванням, зверніть увагу на CANDY CSO C8TE-S. Техніку легко встановити в будь-якому приміщенні, оскільки вона працює за принципом конденсації. У машину можна завантажувати до 8 кг білизни. Серед 15 програм сушіння є режими для синтетики, вовни, білих і кольорових речей. Є програми і для окремих видів одягу: наприклад, сорочок і джинсів.

Сушити речі можна, користуючись контролем ступеня вологості або тимчасовими параметрами. Користувачам доступні функції відкладеного старту, швидкої сушки, захисту від дітей. Клас енергоефективності машини – В/C.

Сушильна машина кенді

Сушильна машина CANDY CSO C8TE-S

Ще більше корисної інформації про сушильні машини ви знайдете в нашому відео. ТОП кращих моделей і зрозуміле пояснення складних технічних характеристик.

Зображення взято з джерел: pixabay.com

Вам сподобалася стаття?

0