ru
ua
ru
ua

Як вибрати свердлильний верстат

Як вибрати свердлильний верстат із широкого асортименту моделей різних виробників? Розбираємося з усім за порядком: які види обладнання доступні в інтернеті, для яких видів робіт підходять і на що звертаємо увагу при виборі. У другій частині статті вивчимо ТОП-6 найкращих моделей свердлильних верстатів 2021 року.

Види свердлильних верстатів

Є п’ять найбільш поширених видів свердлильних верстатів:

 1. Радіально-свердлильні.
 2. Вертикально-свердлильні.
 3. Горизонтальні.
 4. Багатошпиндельні.
 5. Спеціалізовані.

Коротко перерахуємо переваги та особливості кожного виду.

Радіально-свердлильний

Підходить для роботи з середніми і великими заготівками в домашніх умовах і на виробництві. Під час роботи шпиндель переміщується вздовж заготівки вперед, назад і зупиняється там, де потрібно просвердлити черговий отвір.

Вертикально-свердлильний

Свердло нерухоме, а сама заготівка рухається під ним. Зазвичай такий верстат комплектують відкидним або знімним пересувним робочим столом. Залежно від завдань випускають вертикально-свердлильні верстати у важкому, середньому і легкому класі.

Горизонтальний

Укомплектований подовженою станиною. Заготівлю міцно фіксують на робочому столі горизонтально і переміщують вздовж станини. Устаткування підходить для обробки великих і нестандартних деталей, а також для свердління глибоких отворів, якщо з завданням не справляється інше обладнання.

Багатошпиндельні

Відрізняються паралельною роботою відразу декількох шпинделів. Зручні для висвердлювання декількох отворів у ряд із точно заданим інтервалом. Багатошпиндельні верстати помітно полегшують життя, якщо потрібно нарізати різьблення відразу в декількох площинах.

Спеціалізовані

Зазвичай встановлюють у виробничих цехах для глибокого свердління високої якості. Ціна вище, ніж у інших видів обладнання, але швидко окупається за рахунок великої потужності і функціонування без перерви протягом довгих годин роботи.

Як вибрати свердлильний верстат

Види робіт на свердлильних верстатах

Свердління

Необхідно для свердління отворів у деталях різних виробів, механізмів і кріплень. В останньому випадку частіше за інших потрібно свердлити отвори в болтах і шпильках. Часто отвори свердлять, щоб полегшити вагу конструкції.

Щоб просвердлити отвір у потрібному місці, використовують кондуктор або розмітку. Для додаткової підстраховки в місці свердління роблять зацентровку спеціальним пристосуванням.

Найпопулярніший інструмент свердління – свердла у вигляді спіралі діаметром до 80 мм. Для максимальної продуктивності краще підбирати не дуже довгі свердла і фіксувати їх із мінімально можливим вильотом.

Для кольорових сплавів, сталі і високоміцного чавуну рекомендують використовувати свердла зі швидкорізальних металів.

Розсвердлювання

По суті це збільшення отвору деталі. Зазвичай така робота потрібна для заготівок із отворами діаметром від 30 мм і вище.

Зенкерування

Цей вид робіт передбачає поліпшення точності і збільшення діаметра отвору на завершальній стадії обробки. Для роботи використовують зенкери. Це спеціалізований інструмент для роботи з міддю, алюмінієм, антикорозійною і жароміцною сталлю, а також із чавунними заготовками.

Розгортання

Фінішна обробка отвору проводиться за допомогою звичайних розгорток з отворами діаметром до 300 мм.

Нарізка різьби

Створення різьблення за допомогою машинних або гучних мітчиків. Перші потрібно вивертати з отвору, і цей момент варто враховувати під час роботи.

Для роботи з пластичною сталлю і кольоровими металами потрібні бесстружечні мітчики. Вони підходять для отворів діаметром до 36 мм.

Зенкування

Обробка заглиблень, в яких маркують головки болтів, саморізів та інших кріпильних елементів. Роботу проводять центрувальним інструментом так, щоб дві осі збігалися одна з одною.

Цекування

Це обробка поверхні бобишки, яку використовують як опору для гвинтової та гайковий головки. У процесі затягування важливо не деформувати стрижень кріплення. Для цього потрібно стежити, щоб торець завжди знаходився перпендикулярно осі. Для максимальної точності цековку доповнюють спеціальними напрямними.

Як вибрати свердлильний верстат

Режими роботи

Є два види режиму:

 1. Тривалий – невпинна багатогодинна робота.
 2. Повторно-короткочасний – запуск кілька разів поспіль протягом дня на нетривалий час.

При покупці побутового верстата для свердління враховуйте, що кожні 20 хвилин потрібно зупиняти верстат на п’ятихвилинну перерву. Якщо порушити це правило, обладнання швидко буде потребувати ремонту, а можливо і заміни деяких деталей.

Для інтенсивного використання вибирайте свердлильні верстати від 1001 до 3000 Вт із можливістю свердлити отвори від 16 мм.

Для використання від випадку до випадку підійдуть універсальні свердлильні верстати для дерева, металу і пластику, потужністю до 1000 Вт.

Призначення

Для невеликих отворів діаметром до 6 мм підходять верстати Bosh. Німецьке обладнання справедливо вважають одним із найбільш високоточних на ринку. Багато майстрів навіть використовують такі верстати для свердління друкованих плат.

Важливо розуміти, що точність свердління безпосередньо залежить від надійності кріплення заготовки. Для цієї мети деякі верстати мають Т-образні пази для установки лещат і хрестоподібного столу.

Хрестоподібний стіл потрібен для поперечного та поздовжнього кріплення заготовки. Завдяки цьому, крім свердління, стають можливими і фрезерувальні роботи.

Для свердління отворів до 60 мм підійде вертикально-свердлильний верстат зі збільшеним патроном.

Для свердління складних деталей із безліччю отворів різного діаметру підійде верстат із колоною, де змінюється нахил головки і виліт шпинделя. Це зручно для свердління декількох отворів у площині.Замість того, щоб знімати і закріплювати заготовку заново перед кожним отвором, достатньо просто перемістити колону на потрібну відстань.

Для габаритних заготовок підійде свердлильний верстат із високою колоною і більшими підставами. Серед настільних верстатів також є моделі з великими габаритами, але робочий діапазон у підлогового обладнання набагато ширше.

Інші важливі моменти

Оптимальний варіант для точного кріплення заготовки – магнітний свердлильний верстат. Він без проблем утримає в потрібному положенні заготовку з металу.

Якщо плануєте часто переміщати обладнання з місця на місце, зверніть увагу на вагу моделі, що сподобалася.

Для побутового використання підходять верстати з підключенням 220В, верстати на 380 потужніші, але для такого обладнання знадобиться відповідна лінія або додаткові витрати на її устаткування.

Вартість верстатів 380В вище, ніж у стандартних побутових, але коли для роботи потрібна стабільна потужність, витрати повністю виправдовують і окупають себе.

Кращі свердлильні верстати

ТОП-6 свердлильних верстатів: рейтинг 2021

Свердлильний верстат DeWalt DWE1622K

Один із кращих професійних свердлильних верстатів DeWalt із тримачем на електромагніті. Відрізняється точним, чистим свердлінням, високою продуктивністю, працює порожніми фрезами діаметром до 50 мм.

Переваги: ​​

 • компактні розміри і легка вага полегшують локальне переміщення і транспортування;
 • пошкодити двигун майже неможливо – верстат захищений від перевантажень, а не помітити роботу одного з трьох попереджувальних індикаторів на світлодіодах вкрай складно;
 • держатель фрез затискає швидко і надійно, для заміни робочого елемента не потрібен гайковий ключ;
 • на DeWalt DWE1622K стає будь-яка фреза з приварним хвостовиком діаметром 19 мм на одну або дві канавки;
 • верстат повністю безпечний, тому що не починається відразу після подачі живлення;
 • передбачено регулювання без інструментів за допомогою подавальної реверсивної рукоятки;
 • щоб підвищити продуктивність до максимуму, виробник передбачив дві швидкості механічної обробки.

Разом із покупкою DeWalt DWE1622K виробник пропонує два роки додаткової гарантії. Щоб активувати послугу, потрібно зареєструвати інструмент на офіційному сайті виробника не пізніше як через 30 днів після покупки.

Свердлильний верстат DeWalt DWE1622K

Свердлильний верстат DeWalt DWE1622K

Свердлильний настільний верстат JET JWDP-10

Один з найпопулярніших свердлильних верстатів Jet, доступних на українському ринку.

Переваги та технічні характеристики:

 • витримує напругу до 230 В;
 • потужність на виході 0,55 (0,37) кВт;
 • шпиндель обертається зі швидкістю від 440 до 2580 оборотів за хвилину;
 • верстат захоплює свердла діаметром до 13 мм;
 • робочий стіл можна нахилити під кутом 45° в будь-яку сторону;
 • потужність 550 Вт;
 • верстат працює на 10 швидкостях;
 • вага обладнання 38 кг.

Офіційна гарантія виробника 12 місяців.

Свердлильний настільний верстат JET JWDP-10

Свердлильний настільний верстат JET JWDP-10

Вам може бути цікаво

Як вибрати точильний верстат

Свердлильний верстат настільний Optimum OPTIdrill D 23 PRO/380 В

Верстат із обмеженням глибини свердління, що незамінно для промислових підприємств. Устаткування працює на клино-ремінному приводі, з німецькими зубчастими ременями Gates. Потужність 750Вт, живлення від мережі 380В. Надійний двигун пропрацює кілька змін без перевантажень. Завдяки алюмінієвим шківам ремінь не прослизає і передає двигуну максимум крутного моменту.

Клино-ремінна передача закрита кожухом із кінцевиком, тому запуск двигуна по відкритій кришці виключений.

Шпиндель обертається в обидві сторони, виліт 180 мм. Верстат працює на 12 швидкостях, свердло крутиться з частотою від 200 до 2440 об/хв. Легка алюмінієва рукоятка вдало доповнена прогумованими накладками.

Лита підошва зроблена з міцного чавуну. Сверлильная голова закріплена максимально міцно. У результаті виходить жорстка і стійка конструкція. Для обробки великих заготовок і кріплення оснащення в підошві передбачені паралельні пази.

На жорсткому робочому столі обладнаний канал для охолоджувальної рідини. Передбачені діагональні пази, щоб закріплювати верстатні лещата. Щоб перемістити колону вгору або вниз, потрібно обертати рукоятку. Робочий стіл повертається навколо колони і нахиляється під кутом 45°.

На панелі управління є екрани, які показують глибину свердління і обороти шпинделя. Кнопка включення, як і аварійна кнопка, захищена від вологи і пилу на рівні IP54. Напруга оперативної електричного кола постійного струму 24В.

Свердлильний верстат настільний Optimum OPTIdrill D 23 PRO/380 В

Свердлильний верстат настільний Optimum OPTIdrill D 23 PRO/380 В

Свердлильний верстат Tomass Q-1280 Швеція, два патрони

Професійне обладнання, розраховане на тривалу безперервну роботу. Рукоятки регулюють нахил і висоту столу. Для кріплення до верстата на платформі обладнані отвори. Для максимальної точності роботи передбачена шкала з мірними поділками.

Tomass Q-1280 підходить для розгортки, розточування і свердління отворів різної глибини і діаметру. Опорна станина виконана з міцного металу, стійкого до зносу і навантажень будь-якої інтенсивності. Ресурс роботи шківів розрахований на кілька десятків років за умови активного використання обладнання.

У комплекті додатково йдуть два патрони і лещата. Швидкість регулюється в діапазоні від 580 до 2650 обертів за хвилину. Для роботи з різними матеріалами передбачено п’ять ступенів обертання. При необхідності стіл можна повернути на всі 360 градусів.

Якість Tomass Q-1280 підтверджує сертифікат за стандартом ISO 9001, Голландська акредитаційний рада, а також ще один сертифікат за стандартами європейської безпеки.

Свердлильний верстат Tomass Q-1280 Швеція, Два патрони

Свердлильний верстат Tomass Q-1280 Швеція, Два патрони

Свердлильний верстат Ryobi RDP102L

Верстат із вбудованим лазером для максимально точного свердління отворів під різними кутами. Чавунна підстава глушить вібрацію і підвищує точність роботи. Кут нахилу в діапазоні від 0 до 45 градусів. Для однотипних операцій передбачений обмежувач глибини свердління.

Верстат потужністю 390 Вт розрахований на роботу з деревом, пластиком і металом. Офіційна гарантія виробника на обладнання 36 місяців.

Свердлильний верстат Ryobi RDP102L

Свердлильний верстат Ryobi RDP102L

Вам може бути цікаво

Як вибрати електролобзик

Свердлильний верстат Stark DP-13-590

Свердлильний верстат Stark DP-13-590

Свердлильний верстат Stark DP-13-590

Устаткування для свердління отворів у деревині, камені, пластику та металі. Чавунна основа робить роботу більш точною і безпечною. Завдяки асинхронному двигуну Stark DP-13-590 робить отвори діаметром до 13 мм.

Переваги: ​​

 • два вимикача на випадок непередбачених обставин;
 • плавна робота, подача свердла і регулювання обертів;
 • лещата для надійної фіксації заготовки;
 • прозорий екран захищає від іскор і осколків;
 • двигун захищений від перегріву і розрахований на тривалий термін служби;
 • алюмінієві шківи і ремінний привід забезпечують стабільну роботу без перебоїв.

Stark DP-13-590 підходить для побутових цілей і роботи в майстерні.

Зображення взяті з джерел: pixabay.com.

Вам сподобалася стаття?

0