ru
ua
ru
ua

Як вибрати товщиномір

Розповідаємо, як вибрати товщиномір фарби, щоб максимально підстрахуватися під час покупки вживаного автомобіля. Такі прилади активно використовують продавці й покупці на авторинку. Тільки за допомогою товщиноміра вийде зрозуміти, чи була зовні ідеальна машина в легкому або серйозному ДТП.

У статті розповімо про види товщиномірів, дамо поради з використання, пояснимо, на які показники орієнтуватися, щоб зробити правильні висновки про стан машини, а також детально вивчимо шість кращих моделей 2021 року.

Види товщиномірів

Є п’ять поширених видів товщиномірів для фарби:

 1. Прості механічні прилади.
 2. Електромагнітні пристрої.
 3. Ультразвукові прилади.
 4. Магнітні товщиноміри.
 5. Вихрострумовий пристрій.

Механічні

Їх ще називають приладами мокрого шару. По суті це шестигранна сталева, алюмінієва або пластмасова пластина. По краю гребінка з розміткою. Конструкція гранично проста і недорога. Такі пристосування використовують для контролю товщини лакофарбового покриття (далі – ЛФП), поки фарба або лак ще не застигли.

Мокрий шар контролюють, щоб уникнути перевитрати матеріалів і скоротити період сушіння. Тонкий шар висихає набагато швидше.

Для отримання результату потрібно просто притиснути гребінку до пофарбованої поверхні й забрати її через кілька секунд. Висоту шару вимірюють за лінією фарби, яка закарбувалася на зубцях. На кінці гребінку очищають розчинником і знімають шар фарби, щоб такі виміри були максимально коректними.

Звичайно, після використання механічного товщиноміра залишається слід на поверхні, тому в останні роки механічні пристрої використовують рідко. Навряд чи хтось захоче псувати ідеальну матову або глянцеву поверхню відремонтованої машини й інших свіжопофарбованих поверхонь.

Електромагнітні

Вимірюють щільність магнітного поля, коштують дорожче, зате не пошкоджують шар і визначають товщину покриття металевих поверхонь. Якщо магнітне поле занадто слабке, це свідчить про малу товщину ізолювального шару. Похибка при вимірюванні – до 3%.

Ультразвукові

Найбільш досконалими вважаються ультразвукові товщиноміри фарби. Вони використовують для діагностики ультразвукові хвилі. Такі прилади визначають не тільки товщину покриття, а й дають більш детальну картину в розрізі товщини кожного окремого шару. Навіть якщо це різні матеріали. Наприклад, визначають товщину шпаклівки, ґрунтівки, фарби і лаку.

Ультразвукові товщиноміри найточніші, тому їх використовують на виробництві. А робота обладнання можлива навіть при вимірі захисного шару на кераміці або склі.

Для отримання даних з однієї точки вимірювання вистачить 1-2 секунд. Ультразвук не руйнує поверхню, але не підходить для роботи з пінопластом, деревиною і бетоном.

Магнітні

Усі магнітні товщиноміри фарби визначають товщину різних матеріалів на металевій поверхні. Наприклад, товщину лаку або фарби на корпусі автомобіля, 3D-паркані, металопласті й інших виробах. Дані в певних одиницях виміру виводяться на дисплей через відкалібровану шкалу.

Вихрострумові

Потрібні, щоб вимірювати шар фарби на поверхнях, які проводять струм. Для визначення також використовується магнітне поле. Зняті показники переводять у метричну систему, так власник приладу дізнається товщину шару конкретного покриття.

Максимально точні результати при роботі з алюмінієм і міддю. При роботі з чавуном та іншими чорними металами похибка буде вище. Вихрострумові пристрої вигідно відрізняються від магнітних тим, що вимірюють товщину фарби, лаку або іншого матеріалу на металі, який не притягується магнітом.

Як правиьно вибрати товщиномір

Як користуватися товщиноміром ЛФП

Товщину фарби на корпусі автомобіля краще починати вимірювати з передніх крил. Далі потрібно обійти машину по периметру, щоб отримати максимально точні дані про товщину шару поверхні.

Робіть виміри кожної деталі в чотирьох точках: центр, нижня частина, крайні точки ближче до капоту та багажника автомобіля. Якщо виявлено пошкодження, зупиніться на цій деталі докладніше. Замість чотирьох точок пройдіться по всьому периметру. Цей спосіб допоможе оцінити масштаб пошкодження і навіть визначити місце удару.

За тяжкістю ушкодження вийде дізнатися, довелося шпаклювати деталь після невеликого удару в дерево або для ремонту були більш серйозні причини.

Після обстеження корпусу повторіть ті ж самі маніпуляції на даху автомобіля. Якщо вдасться відшукати пошкодження, приховані продавцем – це серйозний привід отримати хорошу знижку.

Який товщиномір купити для перевірки авто

Вам може бути цікаво

Як вибрати компресор

Які повинні бути показання товщиноміра для авто

Товщина заводського шару знаходиться в межах від 70 до 180 мікрометрів (далі мкм). Якщо товщиномір передає свідчення в цьому діапазоні, значить, деталь, яку ви перевіряєте, не перефарбували і не ремонтували.

Після ДТП на пошкоджені місця зазвичай наносять більш товстий шар шпаклівки, тому і ЛФП стає товщим.

Показання в межах 200-250 мкм свідчать про те, що транспортний засіб майже зі 100% вірогідністю потрапляв у аварію.

Коли товщина в декількох місцях помітно вище стандартних показників – це говорить про нанесення додаткового шару шпаклівки для ремонту.

ТОП-6 товщиномірів: рейтинг 2021

Товщиномір лакофарбових покриттів Wintact WT200A

Портативний прилад, вимірює товщину шару без руйнування покриття. Підходить для магнітних і немагнітних металевих поверхонь. Вимірює швидко і точно. Функція калібрування плівками різної товщини допоможе підвищити точність роботи після заміни батарей або тривалого зберігання. Підходить для особистого використання, а також для роботи у відділах контролю якості, технічного контролю, лабораторіях і майстернях.

Переваги: ​​

 • відключається автоматично;
 • для зручності є індикатор заряду батареї;
 • базове калібрування, калібрування за 1 еталоном, установка нуля;
 • диференціальне, безперервне і одноразове вимірювання;
 • робота з магнітними і немагнітними металевими поверхнями.

Товщиномір лакофарбових покриттів Wintact WT200A

Товщиномір лакофарбових покриттів Wintact WT200A

Товщиномір VVV-Group CM-205FN

Точний прилад для визначення товщини ЛФП. Його часто купують страхові експерти, автодилери, а також автолюбителі для особистого користування.

Переваги: ​​

 • стабільно висока точність вимірювань;
 • проста і зрозуміла калібрування;
 • сучасна прошивка і електроніка;
 • ергономічний, стійкий до зношування та механічних пошкоджень корпус;
 • робота з магнітними і немагнітними металевими поверхнями;
 • робота при будь-якому температурному режимі;
 • доступна вартість.

Вимірювальний зонд щільно прилягає до поверхні будь-якої форми. Голка датчика доповнена тефлоновим покриттям для максимального захисту шару лаку і фарби.

Корпус компактний, як звичайний смартфон, тому його зручно тримати в руці. VVV-Group CM-205FN відмінно підходить для вимірювань у важкодоступних ділянках кузова й інших подібних місцях.

Товщиномір VVV-Group CM-205FN

Товщиномір VVV-Group CM-205FN

Магнітний товщиномір AUTOLAKTEST BIT3003

Простий прилад, працює без електроживлення, при будь-якому рівні вологості та температурному режимі. Добре переносить контакт із пилом і брудом. Фіксує навіть незначні недоліки лакофарбового покриття автомобіля.

AUTOLAKTEST BIT3003 – одна з найбільш бюджетних і одночасно найточніших моделей у каталозі сайту. Польський пристрій успішно пройшов сертифікацію в Європейському Союзі, працює без батарейок, дисплея немає. Прилад повністю механічний, тому максимально надійний, підходить для замірів на крилах, порогах, стійках та інших не найбільш чистих поверхнях машини.

Усе, що потрібно для вимірювання, – зняти ковпачок і притулити прилад до поверхні. Далі повільно відводимо пристрій від машини. У цей же час висовується внутрішній стрижень. Важливо запам’ятати мітку, на якій прилад відлипає від вимірюваної поверхні. Цей показник і буде товщиною шару лаку або фарби.

Для вимірювання передбачено дві шкали – стандартна в мікронах і колірна:

 • зелений колір означає шар заводської фарби від 100 до 200 мкм;
 • жовтий колір означає наявність другого шару лаку або фарби, можливо, шпаклівки з товщиною від 200 до 300 мкм;
 • червоний говорить про товщину шару шпаклівки або фарби від 300 до 520 мкм, таке можливо тільки після серйозних кузовних робіт після аварії.

Магнітний товщиномір AUTOLAKTEST BIT3003

Магнітний товщиномір AUTOLAKTEST BIT3003

Товщиномір ультразвуковий кол. дисплей, 1-300 мм WINTACT

Інтелектуальний товщиномір на основі швидкого і точного мікропроцесора. Працює акуратно, без нанесення ушкоджень об’єкту дослідження. Виконує точні вимірювання матеріалу або окремих його компонентів в умовах промислового виробництва.

Підходить для моніторингу стану різних видів обладнання, посудин під тиском і трубопроводів. За допомогою WINTACT 1-300 мм визначають зношеність об’єктів і ступінь корозії у процесі експлуатації. Прилад також застосовують у процесі обробки металу, для контролю випуску готової продукції та інших видів тестування.

WINTACT виміряє товщину ЛФП на будь-якому матеріалі, через який може проходити ультразвук: золото, мідь, алюміній, скло, кераміка, пластик, метал.

Переваги: ​​

 • кольоровий екран і зручне операційне меню;
 • збереження даних і метричні одиниці обчислення;
 • регулювання яскравості екрану і захист під час зарядки;
 • автоматичне відключення.

Товщиноміри ультразвукові кол. дисплей, 1-300 мм WINTACT

Товщиномір ультразвуковий кол. дисплей, 1-300 мм WINTACT

Товщиномір лакофарбових покриттів R&D TC100

Надійний прилад для страховки при покупці машини. Вимірює з точністю до 0,001 мм. Автоматично визначає кольорові метали і звичайний метал, вимірює в постійному або одиночному режимі, підтримує калібрування. Усі вимірювання і натискання підтримуються звуковими сигналами.

Передбачена система вимірювання в мілідюймах і мікрометрів із перемиканням між ними. R&D TC100 автоматично відключається, якщо не користуватися пристроєм довше 15 хвилин.

Вимірює товщину шару лаку, фарби, шпаклівки, грунтовки на склі або пластмасі й навіть іржу на металі. Працює на електромагніт з класичної сталлю і кольоровими металами. Не порушує цілісність ЛФП. При порівняно простому використанні виміри стабільно показують високу точність.

Щоб не заплутатися в показаннях, ось приблизні значення для орієнтиру:

 • небита машина 0,07-0, 16 мм;
 • фарбована машина 0,18-0,26 мм;
 • шпакльована машина від 0,3 мм.

Прилад працює з точністю до 0,001 мм, похибка до 3%, живлення від батарейки крона 9V.

R&D TC100 розрахований на роботу в температурному режимі від нуля до 40 градусів тепла. Діапазон вимірювання товщини лакофарбового покриття від 0 до 1.30 мм. Звертаємо вашу увагу, що найточніші вимірювання виходять саме в міліметрах.

Товщиномір лакофарбових покриттів R&D TC100

Товщиномір лакофарбових покриттів R&D TC100

Вам може бути цікаво

Як вибрати електролобзик

Товщиномір Profiline TG-8878

Товщиномір Profiline TG-8878

Товщиномір Profiline TG -8878

Точний (більше 98%) і стабільний товщиномір у сучасному дизайні. Великий дисплей із підсвічуванням робить експлуатацію набагато зручніше. Функція автоматичного калібрування полегшує життя. Якщо калібрувальні пластини залишилися вдома, скинути все до заводських налаштувань можна за лічені секунди.

При автоматичному калібруванні похибка не перевищує 1%. Для активації функції затисніть кнопку «-» на дві секунди.

Робота починається з запуску вимірювального зонда. Звуковий супровід і підсвічування активується автоматично. Якщо приладом не користуватися довше однієї хвилини, він відключиться.

Користувач може працювати в мілсах або мікронах на вибір. Для перемикання досить один раз натиснути клавішу «+».

Дисплей можна повернути на 180 градусів. Це робить заміри набагато зручніше, тому що немає необхідності перевертати сам прилад. Функція активується натисканням клавіші «-».

Зображення взяті з джерел: youtube.com.

Вам сподобалася стаття?

0