ru
ua
ru
ua

Як вибрати камеру відеоспостереження

Розповідаємо, як вибирати камери відеоспостереження, пройдемося за основними видами, роздільною здатністю, підключенням та іншими параметрами, розглянемо тонкощі купівлі IP-камер, наприкінці за традицією рейтинг найкращих відеокамер 2021 року.

Види камер відеоспостереження

AHD-відеокамери побачили світ у 2013 році, коли розробникам з Кореї вдалося довести, що і аналогові відеокамери здатні видавати чітку картинку гарної якості. Завдяки відкриттю команди Nextchip обладнання нового стандарту почали виробляти багато компаній по всьому світу.

Технологія AHD особливо зручна передачею даних через звичайний коаксіальний кабель. При цьому, на відміну від цифрових моделей, вимоги до якості самого кабелю мінімальні. Цифрове зображення обробляється без шумів та засвітів. Паралельно вдасться розширити динамічний діапазон, налаштувати чутливість, інфрачервоне підсвічування та інші параметри. AHD-відеокамери передають дані на великі відстані та працюють на роботизованому управлінні.

Усі відеокамери HDCVI передають по коаксіальному кабелю стисло відео у форматі 1080 р, а також аудіо і сигнали управління. Тому не потрібні відразу три кабелі для різних типів передачі.

Затримка роботи з відео в реальному часі повністю відсутня, оригінальна якість і чітке зображення зберігаються без стиснення. Стандарт HDCVI 3.0 підтримує роздільну здатність до 4К.

Технологія відеокамер HD TVI передає відео з роздільною здатністю 1080 і 720 по коаксіальному кабелю. Багато експертів вважають, що майбутнє відеоспостереження саме за цим форматом. Тому що окрім відео TVI передає аудіо, сигнали керування функціями OSD-меню та поворотними камерами прямо через інтерфейси відеореєстраторів.

Через канали TVI підключаються аналогові камери – в інших форматах реалізація такої зв’язки обладнання неможлива.

Види камер відеоспостереження

Вам може бути цікаво

Як вибрати роутер для дому

IP-камера – це відеокамера з бездротовим підключенням 3G, 4G, Wi-Fi або кабелем Ethernet. Устаткування працює без подвійного перетворення сигналу прогресивній розгортці. Відеоконтент та аудіопотік передаються паралельно один одному.

Ступінь стиснення висока, тому записи на носіях займають менше місця. Використовувати продуктивний відеореєстратор необов’язково. Камера безперебійно функціонує у дистанційному режимі та не конфліктує з іншим обладнанням.

Переваги IP-відеокамер:

 • автономна робота без підключення до ПК;
 • зручне цілодобове спостереження без комп’ютера, включеного 24/7;
 • для повноцінного відеоспостереження достатньо роутера та IP-адреси;
 • на відео чудово видно дрібні деталі, зображення збільшується в кілька разів без втрати якості;
 • мінімальне навантаження на процесор комп’ютера або ноутбука.

Гібридні відеокамери MHD – мультиформатне обладнання для передачі аудіо та відео гарної якості. Роздільна здатність 1080 р, є інфрачервоне підсвічування, детектор руху та інші корисні функції.

Одна з основних переваг – невисокі вимоги до параметрів кабелів. Наприклад, MHD-камеру можна підключити до системи проводів аналогового обладнання. Відеокамера та реєстратор відмінно працюють на відстані до 500 метрів. Якість зображення можна порівняти з цифровим обладнанням, але вартість набагато нижча.

Яку камеру відеоспостереження вибрати

Вам може бути цікаво

Як вибрати карту пам’яті

Як вибрати камеру відеоспостереження

Найзручнішим вважається обладнання з аналітичним модулем, якісним звуком та бездротовим інтерфейсом.

Аналітика

Багато сучасних виробників обладнають свої пристрої вбудованою аналітикою:

 • детекція залишених та віднесених предметів;
 • фіксування осіб людей у ​​кадрі;
 • рух у заборонених напрямках.

Аналітичні модулі зазвичай вбудовують у внутрішні камери, яким не заважають дощ, сніг та інші перешкоди.

У аналітичних модулів є й недоліки. Вони ефективні лише у порожніх приміщеннях. Якщо перед камерою відбувається постійний активний рух, алгоритми не працюють або подають сигнал тривоги.

Камери з вбудованою аналітикою особливо ефективні на складах, енергетичних комплексах, у сховищах музеїв, а також у будь-яких інших приміщеннях з невеликим чи рідким відвідуванням.

Звук

Якісний аудіомодуль знадобиться в операторській залі банку, біля воріт прохідної, а також в інших місцях, де необхідно записувати розмови операторів із клієнтами або двосторонній зв’язок.

Для всіх цих випадків стане в пригоді камера з вбудованим мікрофоном. І в цьому відношенні HD і IP камер мають деякі переваги перед аналоговими пристроями. Звук від камери йде по одному дроту з відео та керуванням. А при встановленні аналогового обладнання знадобиться прокладати додатковий звуковий кабель, і це збільшить вартість монтажу.

При цьому на прохідні або хвіртки приватних будинків має сенс ставити камери з двостороннім звуковим каналом. Це допоможе дізнатися у відвідувачів про мету візиту або коригувати їхню поведінку.

Бездротовий інтерфейс

Якщо у приміщенні зроблено гарний ремонт або прокласти провід не виходити з інших причин, контролювати об’єкт вийде лише за допомогою бездротових IP-камер.

У аналогового обладнання теж є бездротові рішення, при їх використанні система відеоспостереження не буде захищена від несанкціонованого підключення. IP-обладнання ігноруватиме спроби стороннього підключення від усіх типів пристроїв, яких немає в «білому списку» MAC-адрес.

IP-обладнання з технологією Wi-Fi підійде для невеликих відстаней, а Wi-Max для роботи на значній відстані від реєстратора. При цьому треба враховувати, що через велику кількість роутерів на шляху передачі сигналу, на максимально допустимій відстані пропускної здатності може бути недостатньо.

Цитата! Важливо! До будь-якої бездротової камери все одно потрібно підключати кабель живлення. Тому зона їх встановлення обмежена можливістю підключення до мережі.

Які бувають камери відеоспостереження

Як вибрати IP-камеру

Місце встановлення

За цією ознакою камери відеоспостереження поділяються на великі групи:

 1. Вуличні.
 2. Внутрішні.

Вуличні працюють за низьких температур, не бояться пилу, дощу та вітру. Перед покупкою варто звернути увагу на особливості монтажу, залежно від місця встановлення. Є спеціальні кріплення для похилої поверхні, стелі та стін.

Внутрішні камери встановлюють у будь-яких приміщеннях з контрольованою температурою та вологістю.

Велика VS маленька

Невеликі пристрої корисні для тих випадків, коли люди не повинні знати, що за ними ведеться відеоспостереження. А для умов, коли потрібно повідомляти про факт запису відео, підходять камери будь-яких розмірів. Але в таких випадках, для перестрахування, краще вибирати обладнання з антивандальним захистом.

Освітлення

Для цілодобової роботи ідеально підходять камери з інфрачервоним підсвічуванням та функцією день/ніч. Перемикання між режимами для темного та світлого часу доби автоматичне, тому картинка буде якісною 24/7.

Камера з автодіафрагмою підійде для умов із несподіваною та різкою зміною освітлення протягом дня. Якщо в зоні кадру періодично чергуються світло та тінь, рівне освітлення та якісну картинку забезпечить камера з опцією WDR.

Загальний план або деталізація

Ці параметри залежать від роздільної здатності та фокусної відстані. Наприклад, для спостереження за вхідною групою або окремою кімнатою підійде обладнання з роздільною здатністю VGA та ширококутним об’єктивом. За таких параметрів вдасться скласти загальне уявлення про те, що відбувається, але без дрібних деталей.

Щоб чітко побачити номінал купюр, розглядати обличчя в деталях чи номери машин, потрібна камера зі змінною фокусною відстанню та високою роздільною здатністю. Але тут є нюанс. Побачити цифри на автомобільному номері допоможе обладнання з довгофокусним об’єктивом, а для визначення цифр на банкнотах більше підходять мегапіксельні камери.

Грамотне зберігання

Усі записи передаються через мережу та зберігаються в архіві. Уникнути перевантажень мережі та раціонально використовувати архів допоможе камера з ефективними алгоритмами стиснення та опцією роботи з окремими відрізками запису. Це суттєво знижує вартість обладнання.

Картинка + звук

Є камери з вбудованим динаміком та мікрофоном. Іноді вони не йдуть у комплекті, але все одно краще вибирати обладнання із роз’ємами для додаткових пристроїв. Це вигідно одразу з кількох причин. По-перше, не тільки видно, а й чути, що відбувається на об’єкті. По-друге, із порушником можна особисто вступити в контакт або включити попереджувальний запис. Це значно підвищить рівень безпеки об’єкта.

Живлення

У сучасних IP-камер є три види живлення:

 • 12В DC;
 • 24В АС;
 • технологія PoE.

Найзручніший – третій варіант із передачею всіх даних по одному кабелю. А при потужності 60W технологія HighPoE не тільки передає живлення та дані, а й обігріває обладнання за сильних мінусових температур.

Корисні додаткові опції

Стеження

Камери з вбудованим детектором руху фіксують те, що відбувається на кількох ділянках відразу. Для конфіденційності певні зони кадру приховують маски приватності.

Висока швидкість трансляції

Характерна для мультимегапіксельних IP-камер. Мінімальний параметр 30 к/с, але 60 к/с ще кращий. А якщо задній фокус підлаштовується автоматично – це зніме всі складнощі з точним фокусуванням зображення.

Як вибрати камеру відеоспостереження для вулиці

ТОП-5 найкращих камер відеоспостереження: рейтинг 2021

Знімає відео високої якості у роздільній здатності 1080р. У темний час доби записує чітке зображення на відстані до 9 метрів. Виявляє рухи та повідомляє про це. Відлякує небажаних відвідувачів світловими та звуковими ефектами.

Додаткові переваги:

 • зв’язок через динамік та вбудований мікрофон за двостороннім аудіоканалом;
 • на карті MicroSD поміститься 128 Гб або 16 днів відеозаписів;
 • підтримує голосове управління через Amazon Alexa та Google Assistant, але доступ є не всіма мовами і далеко не в кожній країні;
 • додаток Таро значно спрощує керування та налаштування камери.

Разом із повідомленням про зафіксований рух приходить відрізок відео, знятий у потрібний момент. Є можливість налаштувати зони виявлення так, щоб камера фіксувала лише те, що відбувається на потенційно небезпечних ділянках.

Нічне бачення потрібне не тільки для заводів та складів. За допомогою Т100 через смартфон зручно спостерігати, наприклад, за дитячою кімнатою зі своєї спальні. Зображення буде відмінної якості, якщо відстань до об’єкта не більше 9 метрів.

IP-камера TP-LINK Tapo C100

IP-камера TP-LINK Tapo C100

Вам може бути цікаво

Як вибрати відеореєстратор

IP-камера Xiaomi Mi 360° Home Security Camera 2K

Ця «розумна» камера записує відео у форматі 2К на карту пам’яті або у хмарне сховище. За допомогою інфрачервоного підсвічування відео вийде записати навіть у темряві. А об’єктив, що обертається на 360 градусів, відмінно працює у зв’язці з функцією стеження.

Одна з переваг Mi 360° Home Security – технологія PTZ (панорама/нахил/збільшення). З її допомогою легко змінювати масштаб відео, нахиляти картинку вниз або вгору, а також зумувати та знімати панорамні зображення. Керувати всіма функціями можна прямо зі смартфона.

Серед технічних параметрів, на які варто звернути увагу роздільна здатність 2304х1296, апертура F 1.4, шестилінзова камера на 3 Мп, а також підключення до системи «Розумний будинок».

Роздільної здатності 2304х1296 у форматі 2К достатньо для відображення чіткої, деталізованої картинки. Рівень деталізації зображення сягає 99%. Камера пригнічує шум і видає чітку картинку навіть при зворотному освітленні. Цьому сприяє велика діафрагма та технологія WDR.

IP-камера Xiaomi Mi 360° Home Security Camera 2K

IP-камера Xiaomi Mi 360° Home Security Camera 2K

IP відеокамера Dahua DH-IPC-HDW2230TP-AS-S2

Герметична та міцна конструкція з рівнем захисту IP67, працює стабільно, знімає відео гарної якості. В основі моделі CMOS матриця 1/2.7 дюйма із передовою системою розгортки. Вона видає вражаючу картинку у форматі 2 Мп. Запис відбувається в режимі реального часу зі швидкістю 25 кадрів за секунду.

Відео стискується у двох популярних форматах H.265 та H.264 та підтримує два потоки. Додаткові функції: BLC, AGC, AWB, 3DNR, Day/Night (ICR), DWDR.

IP відеокамера Dahua DH-IPC-HDW2230TP-AS-S2

IP відеокамера Dahua DH-IPC-HDW2230TP-AS-S2

IP-камера Hikvision DS-2CD1023G0-IU

Це ідеальна камера для зйомки на ніч. За допомогою інфрачервоного підсвічування якісний запис можливий на відстані до 30 метрів від об’єктива. Завдяки підключенню PoE відео, аудіосигнал та команди управління передаються по одному кабелю. Це спрощує монтаж та знижує його вартість.

Ступінь захисту IP67 говорить про те, що камера не боїться конденсату, пилу, дрібного сміття і навіть витримає короткочасне занурення у воду на глибину до одного метра.

Технічні особливості та переваги:

 • моніторинг iVMS-4500 або Hik-Connect;
 • 3D DNR та DWDR;
 • 6 мм об’єктив;
 • СMOS матриця на 1/2.8 дюйма;
 • криптографічний модуль HIKSSL (сертифікація за стандартом FIPS 140-2).

Характеристики IP-камери Hikvision DS-2CD1023G0-IU (2.8 мм)

Ця провідна камера знімає відео з роздільною здатністю 2 Мп з нахилом від 0 до 180 градусів. Завдяки інфрачервоному підсвічуванню якісний запис у нічний час вдасться зробити на відстані до 30 метрів.

Монофокальний об’єктив повертається на 360 градусів. Підключення через LAN-інтерфейс. Матриця на 1/2.8 дюйми. DS-2CD1023G0-IU підходить для використання на вулиці.

IP-камера Hikvision DS-2CD1023G0-IU

IP-камера Hikvision DS-2CD1023G0-IU

Розумна камера Nous W4

Через безкоштовний додаток NOUS Smart Home (Android) вдасться керувати цією камерою з будь-якої точки світу. Встановлення та експлуатація гранично проста і зазвичай не викликає складнощів. На карту MicroSD вийде записати 128 Гб відео. Є датчик руху, а також підтримка Amazon Alexa та Google Home.

Новий W4 – це вулична бездротова камера з роздільною здатністю 2 Мп. Підключення через Wi-Fi. Матриця 1/2.7, стиснення відео за стандартом H.264, горизонтальний кут огляду 135°, вертикальний кут огляду 85°, нічна зйомка на відстані до 15 метрів.

Розумна камера Nous W4Розумна камера Nous W4

Зображення взяті з джерел: pixabay.com.

Вам сподобалася стаття?

0