ru
ua
ru
ua

Як вибрати крісло-мішок

Крісла-мішки – прекрасний спосіб без особливих зусиль створити комфортні умови для відпочинку. Під час вибору крісла-мішка треба врахувати деякі особливості, і тоді цей предмет меблів стане загальним улюбленцем.

Крісло-мішок: що це таке

Крісло-мішок (інші назви – крісло-груша, мішок із квасолею, бінбег або матрац) – це меблі без жорсткого каркаса, які повторюють анатомічні вигини людини під її вагою. Водночас тіло в кріслі максимально розслаблене, а в разі правильного вибору висоти сідати та вставати з нього можна без особливих зусиль. Як амортизувальний матеріал використовується сипкий наповнювач.

Переваги подібних меблів

Крісла-мішки мають декілька переваг, що зумовлюють їхню популярність:

  1. Безпека. Немає гострих кутів та твердих деталей. Такий варіант, наприклад, прекрасно підходить для дитячої кімнати.
  2. Універсальність. Ці меблі впишуться практично в будь-який інтер’єр, а можливість швидкої зміни зовнішнього чохла (якщо це передбачено конструкцією) дає змогу змінювати зовнішній вигляд, підлаштовуватись до сезону року або настрій.
  3. Зручність. Наповнювач підлаштовується під особливості будови людини та забезпечує комфортне положення тіла.
  4. Транспортабельність. Крісла-мішки не вирізняються великою вагою, тому легко переміщуються по квартирі, підходять у ролі дачних меблів, на пікніку, риболовлі або пляжі.

Крісло мішок для дитячої

Як правильно підібрати крісло-мішок

Під час вибору крісла-мішка визначтеся з найважливішими для себе параметрами – бюджетом, місцем експлуатації, частотою використання.

Враховуйте такі показники:

Габарити

Крісла-мішки за своїми розмірами умовно поділяються на такі типи:

  • Дитячі (висота спинки не більше ніж 90 см, ширина основи – 60 см);
  • Підліткові (висота – 110 см, діаметр – 80 см);
  • Дорослі (висота – 1,3-1,5 м, діаметр – 0,9-1 м).

Враховуйте, що чим вища людина, тим об’ємніше крісло потрібне, інакше сидіти в ньому буде некомфортно. Щоб перевірити відповідність крісла-груші вашим розмірами, потрібно просто в ньому посидіти й оцінити свої відчуття.

Наповнювач

У ролі наповнювача для крісел-мішків використовують пінополістиролові кульки. Чим менший діаметр кульок і вища їхня щільність, тим зручніше сидіти або лежати. Зараз виробники все частіше додають у наповнювач синтепух, що вирізняється вищою пружністю, що зменшує усадку крісла під вагою людини.

Не треба купувати моделі, у яких наповнювачем виступає подрібнений пінопласт – він швидко втрачає форму, розсипається в пил і забруднює повітря в приміщенні.

Утім, згодом будь-який наповнювач, незалежно від якості, поступово втрачає форму та злежується – відбувається усадка. Щоб крісло-мішок не втрачало своєї форми, приблизно раз на 1-2 роки потрібно досипати певну кількість пінополістиролу.

Вам може бути цікаво

Як вибрати подушку

Зовнішній чохол

Цей компонент визначає зовнішній вигляд крісла, випускається в різних колірних варіантах, прикрашається вишивкою та іншими елементами декору. Нерідко подібні меблі виготовляються у формі тварин, героїв мультфільмів або анімаційних ігор. У ролі тканини для зовнішнього чохла використовують такі матеріали:

Наприклад, для дачі або риболовлі підійдуть крісла-мішки із синтетичної тканини через стійкість до вологи, для приміщень із неспекотним мікрокліматом – меблі зі шкірозамінника (враховуйте, що поверхня такого матеріалу тріскається за кілька років експлуатації), для дитячих кімнат – велюр.

Матеріал у нижній частині зовнішнього чохла піддається підвищеному зношуванню через брак ніжок (крісло-мішок розташовується прямо на підлозі) і неохайні переміщення (якщо виріб не піднімають над підлогою, а тягнуть). Враховуйте, що не будь-яке крісло-мішок витримає вплив кігтів або зубів свійських вихованців – пам’ятайте про це під час вибору безкаркасних меблів.

Внутрішній чохол

Внутрішній чохол потрібен для крісел із тканини, оскільки в разі чищення саме в ньому залишається весь наповнювач. В іншому разі буде потрібно ретельно очистити нутрощі бінбега від пінополістиролових кульок, інакше вони зашкодять пральній машині.

Вам може бути цікаво

Вибираємо пледи та покривала

Блискавка

На зовнішньому чохлі блискавка (для зручності вона має бути довгою) знадобиться для швидкого виймання внутрішніх частин і чищення, а на внутрішньому – для швидкої заміни або засипання наповнювача.

Вибрати крісло-мішок на Rozetka.com.ua

Інші особливості

Під час вибору крісла-мішка придивіться до таких деталей:

  1. Ручка. Вона пришивається у верхній частині спинки та полегшує перенесення меблів.
  2. Люверси. Фурнітура з металу або пластику з отворами для полегшення виходу повітря – кріслу простіше прийняти форму тіла.
  3. Максимальне навантаження. Цей параметр вказується в кілограмах, залежить від щільності та розмірів наповнювача, матеріалу чохлів і особливостей конструкції.

Зображення взято з джерел: unsplash.com, pixabay.com

Вам сподобалася стаття?

0