ru
ua
ru
ua

Як вибрати маршрутизатор

У сучасному світі комп’ютер у будинку перестав бути розкішшю, а в деяких сім’ях їх навіть кілька. Ще додалися такі пристрої як комунікатор, планшет, HD-плеєр, ігрова приставка, яким для повного розкриття свого функціоналу потрібне під’єднання до інтернету А у вашому домі від провайдера проведено тільки один кабель для під’єднання. У такому разі перед вами постає неминуче питання: як зробити так, щоб інтернет був на всіх пристроях? Один із найпростіших способів забезпечити доступ до інтернету для декількох пристроїв — це вибрати роутер, або маршрутизатор.

Маршрутизатор — це пристрій, який може приймати та передавати дані за певними правилами. З його допомогою можна об’єднати кілька комп’ютерів у локальну мережу та забезпечити доступ до інтернету для кожного з них. Роутери компактні та можуть позбавити вас величезної кількості дротів, що звиваються на підлозі. Говорячи простою мовою, купуючи маршрутизатор, ви купуєте пристрій, який успішно поєднує всі ваші машини в одну мережу, надає їм доступ до інтернету.

Але, це тільки базовий функціонал пристрою, якщо ж подивитися глибше, то нам також пропонується величезна кількість додаткових функцій, зокрема:

 1. Бездротовий доступ до мережі (на основі Wi-Fi)
 2. USB-порт, який у різних випадках може забезпечити:
  – підтримку зовнішніх накопичувачів;
  – під’єднання принтера або БФП;
  – під’єднання 3G-модема ;
  – торент-клієнт, що дає змогу завантажувати та роздавати дані без вмикання комп’ютера.
 3. Підтримка IPTV. Деякі провайдери вже досить активно надають цю послугу, що дає змогу дивитися телебачення в цифровій якості, і вартість такого телебачення виходить дешевшою, ніж у конкурентів.
 4. Шейпер трафіку — дає змогу розподіляти канал інтернету між користувачами (виставляти пріоритети). Наявність такого особливо актуальна, якщо у вашій родині є онлайн-геймери.
 5. Підтримка VPN-тунелів — дасть змогу створити віртуальну захищену мережу з віддаленим офісом.

Сучасний ринок маршрутизаторів має широкий асортимент пропозицій і досить пристойний розкид за цінами, що пов’язано з компонентами, використовуваними в них, і продуктивністю. Умовно роутери можна розділити на домашні (аматорські) і промислові (професійні). Домашні моделі набагато дешевші, а оскільки багато функцій промислових роутерів під час домашнього використання все ж залишаються непотрібними, навіщо переплачувати?

Визначившись із приблизною ціновою категорією, підрахуйте кількість пристроїв, які ви хочете під’єднати до роутера, а також визначитеся зі способом під’єднання.

Ще один важливий момент, який потрібно враховувати під час вибору маршрутизатора, це тип під’єднання до інтернету. За типом під’єднання вони поділяються на ADSL і Ethernet, що потрібно уточнити у вашого провайдера перед купівлею. Якщо є під’єднання до ADSL (як-от Укртелеком, Вега,…) і стоїть дротовий ADSL-модем, то можна брати Ethernet маршрутизатор і до нього під’єднати ваш модем. У такий спосіб ви заощадите трохи грошей. Ethernet, зазвичай, трохи дешевші, ніж ADSL. Деякі провайдери використовують під’єднання через VPN-протоколи, у такому разі потрібна наявність у маршрутизаторі PPTP і L2TP.

Більшість сучасних роутерів підтримують як LAN, так і Wi-Fi інтерфейс. LAN — це під’єднання до мережі за допомогою мережевого кабелю. Зазвичай маршрутизатор має чотири порти для під’єднання комп’ютерів, але якщо вам потрібно під’єднати до нього більше машин, є сенс вибрати модель із великою кількістю портів.

Якщо у вас вдома є ноутбук, КПК або комунікатор, то для вас бажано, щоб маршрутизатор був обладнаний Wi-Fi інтерфейсом, тобто підтримував бездротове передавання даних.
Wi-Fi так само поділяють на кілька стандартів, з яких варто виділити такі:

 • 802.11b/g — 54 Мбіт/с
 • 802.11n draft — 150 Мбіт/с
 • 802.11n — 300 Мбіт/с

Варто віддавати перевагу роутеру, який працює за стандартом зв’язку 802.11n. Буква “n” означає швидкість передавання даних до 300 Мбіт/с. Крім більшої пропускної здатності, 802.11n, має більший радіус дії. Тому, якщо у вас великий будинок, то однозначно варто вибирати саме 802.11n.

Основна частина маршрутизаторів обладнані комутатором із портами по 100 Мбіт/с, але якщо вам потрібна висока пропускна здатність або ви маєте NAS-сервер, то краще вибрати з-поміж дорожчих моделей, у яких порти по 1000 Мбіт/с.

На радіус дії також впливає кількість антен, їхня потужність і потужність передавача на антені.

Також добре, якщо обраний вами маршрутизатор може слугувати в ролі DHCP-сервера. Мережевий протокол DHCP відповідає за отримання комп’ютерами IP-адрес, це допоможе вам заощадити час на ручному налаштуванні всіх потрібних параметрів. Під час вибору потрібно враховувати, що багато маршрутизаторів можуть слугувати ще й в ролі брандмауера, що дає змогу обмежити доступ до певних сайтів і проксі-сервера.

Під час вибору незаперечним плюсом буде також наявність принт-сервера. У такому разі, під’єднавши до нього принтер, ви зможете посилати на друк документи з будь-якого комп’ютера, під’єднаного до мережі. Деякі маршрутизатори обладнані USB-інтерфейсом, і ви зможете під’єднати зовнішній USB-накопичувач і завантажувати торенти без вмикання комп’ютера.

З усього вищеописаного очевидно, що правильний вибір маршрутизатора — це не такий уже й важкий. Визначившись із вибором, що відповідає вашим потребам і фінансовим можливостям, ви отримаєте можливість виходу в інтернет із декількох комп’ютерів одночасно та локальну мережу у вашій квартирі, що дає змогу обмінюватися файлами, грати в мережеві ігри й багато іншого.

Вдалої покупки!

Вам сподобалася стаття?

0
Популярне
Що таке конвекція в духовці та як вона працює
Як правильно голитися електробритвою
Windows 10 – яку версiю вибрати
Рептилії: кого можна завести вдома