ru
ua
ru
ua

Як вибрати мобільний телефон

Сьогодні просто неможливо уявити собі сучасну людину, у кишені в якої не було б мобільного телефона (а то й кількох – для особистого життя й роботи). Цей засіб спілкування настільки міцно увійшов у наше життя, що часи, коли доводилося обходитися стаціонарними домашніми або вуличними телефонами-автоматами сьогодні сприймаються як щось неймовірне.

За всього достатку “розумних” портативних пристроїв – смартфонів, планшетів, комунікаторів, ноутбуків – попит на прості та зрозумілі кнопкові мобільні телефони все ще залишається досить великим. Річ тут, мабуть, у тому, що далеко не всім потрібні просунуті можливості серфінгу мобільним Інтернетом, перегляду кіно в Full HD і розваги за допомогою 3D-ігор. Подібні функції забезпечують сучасні смартфони та планшети, і вибору цих ґаджетів присвячені окремі публікації. Але є безліч людей, яким набагато важливіше, щоб мобільний пристрій давав змогу їм весь час залишатися на зв’язку – і робити це найзручнішим способом. Якщо ви теж так вважаєте, отже, ця стаття для вас.

Вибір форм-фактора

З моменту появи перших дійсно компактних моделей мобільні телефони поповнили собою список речей, без яких просто неможливо вийти з дому. Якщо раніше ви тримали під рукою тільки портмоне, ключі та наручний годинник, то сьогодні простіше залишити вдома все вищеперелічене, ніж забути захопити із собою телефон. Природно, у таких умовах простота та комфорт від використання телефона має не менше значення, ніж набір його можливостей. Найбільший вплив на цей параметр, безсумнівно, надає форм-фактор телефона.

Ще зовсім недавно розмаїття типів телефонів було набагато ширшим від теперішнього: форм-фактори розкладачки, подвійної розкладачки, тубуса пішли в небуття (можливо, до наступного витка моди), не так часто трапляються слайдери й бічні слайдери, рідкістю стали і ротатори, а й годинникофони.

Найпоширенішим форм-фактором смартфона був і залишається моноблок. Апарат, виготовлений у такий спосіб, являє собою єдиний блок. Основна перевага таких апаратів полягає в надійній конструкції, завдяки відсутності рухомих частин. Але найважливіші функціональні елементи телефона розміщуються на лицьовій панелі, тому в цьому форматі досить рідко трапляються моделі з однаково зручними екраном і клавіатурою. Чимось обов’язково доводиться жертвувати – або розмірами дисплея, або – клавіатури.

Клавіатура в моноблоці може бути стандартною, зі звичними літерами та цифрами, або повнорозмірною QWERTY – цей сегмент апаратів почав бурхливо розвиватися поряд із мобільними месенджерами та браузерами, а тепер і клієнтами соціальних мереж. Користуватися повноцінною механічною клавіатурою дійсно зручно, проте доводиться жертвувати компактністю – QWERTY-моделі помітно ширші за свої більш традиційні побратими.

Крім клавіатурних QWERTY-моноблоків, досить популярні апарати, зовсім позбавлені будь-якої клавіатури. Керування такими пристроями відбувається за допомогою сенсорного екрана, на якому є віртуальна клавіатура та кілька апаратних клавіш. Однак останнім часом подібні пристрої “порозумнішали” і належать здебільшого вже до категорії смартфонів.

До рідкісних форм-факторів телефонів можна віднести “слайдери” і “розкладачки”. Мода на ці колись популярні формати вже пройшла, і зараз на ринку представлені лише кілька таких моделей. Не виключено, що незабаром вони зовсім зійдуть зі сцени.

Ще одним форм-фактором є смарт-годинник – телефон у вигляді наручного годинника. Подібні пристрої, крім дуже незвичайний зовнішній вигляд, мають кілька урізаним функціоналом звичних мобільних телефонів. Але тим не менше, їх власники можуть не тільки зробити дзвінок або написати повідомлення, але і вийти в інтернет, створити документ, і, при наявності камери, зробити знімок або зняти відео.

Сенсорний телефон – мода чи необхідність?

Більшість подібних апаратів належить до «розумних» телефонів, тобто смартфонів, а також вимерлих нині сегментів комунікаторів і КПК. Однак усі провідні компанії-виробники мобільних телефонів мають власні безклавіатурні рішення, і їхня кількість все зростає. Це модно, стильно, зручно, та і знайти в цьому класі можна й бюджетні апарати, і флагманські смартфони.

Для того, щоб не помилитися у виборі між «кнопковим» телефоном і сучасним сенсорним дивом техніки, потрібно враховувати кілька чинників. Перший – для кого купується апарат і для чого він використовуватиметься. Наприклад, з тим, що легко та просто дається молодим людям – керування сенсорним телефоном, освоєння великої кількості функцій такого апарата – люди у віці можуть просто не впоратися.

Водночас проблеми під час експлуатації сенсорних пристроїв можуть виникнути навіть у просунутого користувача, який занадто звик до класичних апаратів. І, щоб уникнути розчарування в тих покупців, які вперше «пересідають» на сенсорну модель, ми перерахуємо їхні переваги та вади.

До перших однозначно можна зарахувати великий якісний екран, який виступає основним елементом керування телефоном. На такому екрані набагато зручніше переглядати інтернет-сайти, електронну пошту, фотографії тощо.

Як це не дивно, але основний огріх таких апаратів (необхідність у «вільних руках») також пов’язаний саме з чутливим до натиснень екраном. Добре, що проявляється він лише зрідка – взимку, у дощ, за кермом і в інших ситуаціях, коли для керування пристроєм доводиться знімати рукавички або використовувати відразу обидві руки. Ну, а якщо подібна особливість вас не зупиняє і ви готові до експериментів, а звичайні трубки вже встигли набриднути, то сучасний сенсорний апарат стане практично оптимальним вибором.

Для років молодих і років похилих

Як діти, так і люди похилого віку часто не можуть обходитися без допомоги близьких тривалий час, і наявність постійного зв’язку з ними – один зі способів зберегти у спокої власні нерви. Звичайно, для дитини можна просто купити недорогий телефон “на виріст”. Однак сучасні мобільні ґаджети погано пристосовані для людей похилого віку. Маленькі екрани, сенсорне керування, безліч функцій – нашим дідусям і бабусям потрібно зовсім не це. Тому є окремий підвид телефонів, який отримав “у народі” назву “бабусефони”, і він має стійкий попит.

Серед особливостей таких телефонів – дуже гучний сигнал виклику й основний динамік, великі клавіші, просте оформлення меню, відсутність непотрібних функцій, які відволікають. Також у них іноді передбачають спеціальну кнопку SOS, після натискання на яку телефон обдзвонює або розсилає SMS на заздалегідь запрограмовані номери.

Функціональність – чи буває її занадто багато?

Абсолютно всі сучасні телефони, включно з найдоступнішими, мають джентльменський набір можливостей, до яких належать: телефонна книга, редактор SMS, годинник і калькулятор тощо. Всі інші функції, включно з браузерами, поліфонією, ліхтариками, підтриманням карт пам’яті та інше, належать до додаткових, що для покупця означає одну просту річ – за них доведеться доплатити.

Відповідно, якщо вам або вашим родичам потрібен апарат виключно для дзвінків, то немає сенсу переплачувати за більш дорогу модель. Водночас, треба розуміти, що дорога модель телефона пропонує не тільки розширений набір можливостей, але й більш привабливий дизайн, якісні матеріали, ємну батарею, кращу якість зв’язку тощо.

Оскільки в розроблення та виробництво такого телефона виробник вклав куди більше коштів, ніж у бюджетну модель, то й слугувати він може довше і стане в пригоді не тільки для телефонії, а й для виходу в інтернет, спілкування в соціальних мережах, роботи з офісними документами, фото-, відеознімання тощо. Є також телефони, основне покликання яких – стати стильним і дорогим аксесуаром, так звані іміджеві апарати. Основною їхньою характеристикою виступає дизайн і використовувані матеріали, у той час як список можливостей може бути досить слабким.

Важливим аспектом під час вибору є ємність його акумуляторної батареї. Чим вона більше, тим рідше доведеться заряджати телефон, проте сам по собі показник мА·год нічого не скаже – краще звернути увагу на характеристику, яка показує час роботи телефона в режимі розмови та очікування. Традиційно видатні можливості в цьому плані мають пристрої Philips Xenium, деякі моделі можна заряджати раз на два тижні. Але і в інших виробників напевне знайдеться, чим потішити в цьому плані.

У переліку різновидів телефонів окремим рядком трапляються захищені моделі – міцні, пило- й вологонепроникні. Вони незамінні для занять екстремальними різновидами спорту. Деякі з таких телефонів не тільки витримують падіння на бетон із висоти кілька метрів, занурення під воду та потрапляння в пилову бурю, а й надають додаткові функції – GPS-навігатора, простої рації тощо. Окремі моделі навіть обладнані вбудованою динамо-машиною для підзаряджання далеко від мережі 220 В. Зверніть увагу, якщо збираєтеся в похід.

Dual SIM – економія і зручність

У нашій країні часто трапляється ситуація, коли абоненти, які часто спілкуються між собою, під’єднані до різних операторів мобільного зв’язку. Водночас вони змушені переплачувати за розмови, позаяк тарифи на дзвінки між мережами різних операторів завжди помітно вищі, ніж внутрішньомережеві у якогось одного. Крім того, часті ситуації, коли людина використовує один телефон для особистого спілкування, а другий – для робочих дзвінків. Однак постійно мати з собою два (а то й три й більше) апарати – незручно. Саме для розв’язання цієї проблеми й потрібні телефони з підтриманням декількох SIM-карт.

Сьогодні більшість таких апаратів обладнується єдиним радіомодулем, що розділяється між двома SIM. Це означає, що в режимі очікування обидві карти доступні для зв’язку, однак поки ви розмовляєте однією із них, друга виявляється “поза зоною покриття”, і про те, що до вас намагалися дотелефонуватися на інший номер, вам повідомить тільки SMS від оператора. Водночас, під час використання однієї картки тільки для передавання даних такої проблеми немає – під час роботи в Інтернеті вхідний дзвінок на будь-яку з карт проходить, водночас передавання даних на період розмови зупиняється.

У будь-якому телефоні з підтриманням декількох карт можна гнучко керувати вибором, з якої з них здійснювати дзвінки. Наприклад, для окремих номерів можна задати опцію “завжди телефонувати тільки з SIM 1”, або зазначити, що одна SIM-картка має використовуватися тільки для даних, а інша – для голосового спілкування. Крім Dual SIM, з’явилися вже телефони навіть із трьома SIM-картками, для найощадливіших.

Висновки

У сучасних умовах вибір телефона зводиться до знаходження відповіді всього на три питання:

  1. «Як я використовуватиму свій майбутній апарат?» (тільки говорити, фотографувати, слухати музику, працювати, красуватися тощо);
  2. «Який для мене найзручніший форм-фактор?» (моноблок, клавіатурний, сенсорний);
  3. «Улюблений бренд?» (Nokia, Samsung, Sony та ін.).

А вже відповіді на ці питання й покажуть вам, скільки грошей доведеться викласти за оптимальний вибір.

До речі, надмірно складні технічні нюанси вибору телефонних апаратів ми навмисно залишили за межами цього матеріалу, позаяк на сьогодні вони стосуються переважно смартфонів.

Вдалої покупки!

Вам сподобалася стаття?

0