ru
ua
ru
ua

Як вибрати мийний пилосос

Мийний пилосос — це сучасний пристрій для сухого та вологого прибирання. З таким агрегатом прибирання перетворюється на задоволення. Зрозуміло, потрібно уважно поставитися до вибору техніки. Пройдемося основними критеріями.

Принцип роботи мийного пилососа дуже простий. У спеціальний контейнер заливається вода з мийним засобом. Далі шлангом суміш надходить до насадки й розпорошується під тиском, розчиняючи забруднення на підлозі, і потім відпрацьована брудна рідина збирається в другий контейнер. Мийним пилососом можна очищати як тверді, так і килимові покриття. А ще ним можна мити вікна та дзеркала, збирати пролиті рідини, рятуючи різні поверхні від плям і розводів. Прибирання мийним пилососом освіжає, фільтрує і зволожує повітря. Це особливо актуально, якщо в сім’ї є алергіки.

Вибираємо мийний пилосос

Потужність споживання й потужність всмоктування

Їх важливо не плутати. Потужність всмоктування коливається в діапазоні від 250 до 900 Вт, тоді як споживана вимірюється в кіловатах — це кількість електроенергії, яку споживає пилосос. Потужність всмоктування відповідає за якість прибирання.

Задовільного результату під час прибирання можна досягти за потужності всмоктування від 300 Вт — у разі меншого значення процес забиратиме у вас занадто багато часу. Для якісного очищення килимових покриттів потрібно не менш ніж 400 Вт.

Об’єми резервуарів та їх обслуговування

Розміри контейнерів для чистої та брудної води визначають, яку площу можна прибрати без перерви. Визначальною є реальна площа, яку треба прибрати. Для одно- або двокімнатної квартири достатньо агрегату з резервуаром для чистої води об’ємом 2-4 літри. Для прибирання трьох кімнат знадобиться прилад із резервуаром приблизно 5 л. Для великого приватного будинку необхідний солідніший пилосос із ємністю об’ємом від 7-8 л.

Об’єм резервуара для брудної рідини завжди сумірний з об’ємом бака з чистою водою і варіюється в межах від 5 до 20 л.

Після кожного прибирання резервуари пилососа потрібно мити та просушувати. Простота та зручність такого обслуговування залежить від конфігурації ємностей. Контейнери можуть бути розташовані по-різному:

 1. Один над іншим — контейнер для чистої рідини розташований зверху. Для зливу відпрацьованої води потрібно знімати обидва резервуари.
 2. Один в іншому — ємність для очисної суміші вставляється в контейнер для брудної води. Щоб заправити, потрібно просто зняти верхню частину конструкції й дістати бак. Щоб злити брудну рідину, потрібно вийняти обидві ємності. Зручнішою є система з двох розташованих поруч резервуарів, які виймаються окремо.
 3. Один із зовнішнього боку. Трохи більша конструкція, але зате найзручніша з погляду обслуговування. Знімний резервуар можна наповнювати водою прямо під краном.

Системи фільтрації

Системи фільтрації

Вологе прибирання не тільки добре очищає підлогу, але й ефективно видаляє пил із повітря. Чи справедливим є таке ж твердження для мийного пилососа? Це залежить від вбудованих систем очищення.

У таких пристроях встановлюються аквафільтри — запорошене повітря проходить через рідину, і частинки осідають на ній. Чисте повітря випускається назовні. Така система ефективна, але все ж не до кінця — 1,5-2% пилу потрапляють назад у приміщення. Тому виробники використовують додаткові фільтри:

 • Вугільні НЕРА вловлюють частинки розміром від 0,6 мкм — ефективність 99,95%;
 • S-фільтри тонкого очищення затримують частинки розміром від 0,3 мкм — ефективність 99,97%.

Якщо ви зупинилися на фільтрі HEPA, переконайтеся, що його клас не нижчий за 13. Чим менше значення, тим гірше очищення — у фільтра класу 12 ефективність уже 99,5%.

Вам може бути цікаво

Як вибрати робот-пилосос

Керування

Майже в усіх сучасних пилососах використовується телескопічна трубка, яка дає змогу регулювати її довжину. Найміцніші й найнадійніші трубки виготовляють зі сталі та алюмінію. Легше користуватися пластиковою трубкою, хоча вона крихкіша.

Зазвичай у сучасних просунутих моделях функціональні кнопки розташовані на ручці. Зв’язок пульта керування з мотором може здійснюватися по-різному:

 • Дротами, які обтяжують шланг і роблять його жорсткішим;
 • Інфрачервоним променем — таке керування може давати збої, коли на шляху променя з’являються перешкоди;
 • Радіозв’язком — зручний і надійний варіант, але таких моделей на ринку поки небагато.

Якщо в будинку є алергік, то пилососом треба користуватися часто, тому комфортність його використання не варто недооцінювати.

Насадки пилососа

Зазвичай у комплекті в мийного агрегату є від п’яти до семи щіток. У наборі ви обов’язково знайдете стандартну щітку для сухого прибирання з перемикачем «підлога / килим» — з ворсом, який опускається й піднімається. Також для сухого прибирання використовується її зменшена версія, яка проникає у важкодоступні місця. Корисною стане щілинна насадка для чищення вузьких проміжків, зокрема й усередині меблів.

Вологе прибирання проводиться з використанням насадки для чищення килимів. Нею також можна мити тверду підлогу. При цьому зверху надягають спеціальний адаптер. Може бути передбачена окрема щітка для твердого покриття для підлоги. Також вологе прибирання роблять насадкою для м’яких меблів, якою зручно обробляти невеликі зони. У наборі зазвичай є пристосування для миття вікон і дзеркал, а також різних керамічних поверхонь — поролоновий валик, губка, скребок, сопло й інші аксесуари.

Вибрати мийний пилосос на Rozetka.com.ua

Із незвичайних насадок виділимо такі:

 • Антистатична щіточка для моніторів, екранів і клавіатури;
 • Вантуз, яким можна прочистити раковину;
 • Пензлик для жалюзі, картинних рам;
 • Поролоновий валик для полірованих меблів;
 • Турбощітка, яка «вичісує» шерсть домашніх тварин із килимових покриттів;
 • Електрощітка, що обертається за допомогою електропривода.

Продумайте, які щітки вам дійсно потрібні — додаткові насадки можна замовити й після придбання техніки. Але краще відразу подумати і вирішити, які насадки для вас стануть найкориснішими, і враховувати це, вибираючи пилосос.

Зображення взято з джерел: unsplash.com, pixabay.com

Вам сподобалася стаття?

0