ru
ua
ru
ua

Як вибрати пральну машину

Безумовно, пральна машина, стала однією з найпотрібніших помічниць у домі. Уявити собі ведення господарства без цього корисного пристрою не те що важко, а практично неможливо. Слава винахідникам, жахи ручного прання залишилися далеко в дрімучому минулому, і сьогодні ми можемо вибирати з величезного різноманіття пральних машинок різних типів і багатств функціоналу.

Тип пральних машин

Крім стандартних, звичних нам пральних машин, бувають компактні пральні машини, а також сушильні автомати і пральні машини із сушаркою. Сушильні автомати, у середньому, коштують стільки ж, скільки звичайна пральна машина, і характеризуються типом сушіння й обсягом завантаження. Певним компромісом між пральною машиною й комплектом, що складається з пральної та сушильної машини, є пральна машина із сушаркою. Такі машини трохи більші й дорожчі, ніж звичайні пральні машини, проте компактніші й дешевші, ніж комплекти з пральної та сушильної машини. У цьому огляді ми детальніше розглянемо найпоширеніші типи машин: повноцінні, вузькі, і машини з вертикальним завантаженням.

Пральна машина звичайна, з сушінням, сушильний автомат

Пральна машина звичайна, з сушінням, сушильний автомат

Тип завантаження пралки

Є два типи завантаження білизни в машину – вертикальне та фронтальне. Вертикальна система передбачає завантаження білизни через люк, розташований на верхній панелі корпусу машинки, фронтальний – через круглий люк, розташований спереду. Машини з вертикальним завантаженням компактніші, і для завантаження білизни не доводиться присідати або нахилятися, що може бути нелегко для людей похилого віку. Крім того, у машинах із вертикальним завантаженням є одна важлива перевага – на відміну від машин із фронтальним завантаженням, Ви можете в будь-який момент зупинити прання, щоб завантажити додаткову білизну, якщо виникла така потреба.

Пральна машина з фронтальним і вертикальним завантаженням

Пральна машина з фронтальним і вертикальним завантаженням

Вбудована або окремішня

Вбудовані пральні машини бувають двох типів: повністю вбудовані та вбудовані під стільницю. Другий тип вирізняється тим, що має знімну верхню панель, яку можна замінити на стільницю кухонного гарнітура. Повністю вбудовані ж повністю ховаються за панелями кухонних меблів. За функціональною частиною вбудовані машини нічим не відрізняються від своїх окремішніх аналогів, крім наявності однієї важливої переваги. Завдяки тому, що вбудовані пральні машини жорстко кріпляться до внутрішніх поверхонь ніші для вбудовування, вони набагато менше шумлять і вібрують. Однак потрібно врахувати, що вбудовані машини, зазвичай, трохи дорожчі, ніж окремішні машини з таким самим функціоналом.

Вбудована пральна машина

Вбудована пральна машина

Габарити та максимальне завантаження

Під час купівлі пральної машини потрібно врахувати, по-перше розміри ніші, де стоятиме машина, і по-друге – бажаний обсяг максимального завантаження, тобто максимальну вагу сухої білизни, в разі завантаження якої прання буде відбуватися без втрати якості.

Пральні машини з вертикальним завантаженням мають стандартні габарити (ВхШхГ): 85-90x40x60 см, і обсяг завантаження становить, зазвичай, 5-6 кг.

Пральні машини з фронтальним завантаженням бувають декількох типів: повноцінні, вузькі та компактні. Повногабаритні машини мають приблизно такі габарити (ВхШхГ): 85х60х52-60см. Вузькі трохи менші за глибиною – 32-45 см, але за висотою та шириною, зазвичай, такі самі, як і повноцінні. Компактні машини від інших відрізняються меншими габаритами та меншою місткістю – не більше ніж 3,5 кг.

Пральна машина повногабаритна, вузька, компактна

Пральна машина повногабаритна, вузька, компактна

Клас прання/віджимання/енергоспоживання

Ефективність прання характеризує ступінь видалення забруднень із речей, і маркується латинськими буквами від А до G. На сьогодні, практично всі машини характеризуються класами А і В, що свідчить про високу ефективність прання у поєднанні з дбайливим ставленням до тканин. Ступінь ефективності прання визначається за допомогою порівняння показників кожної конкретної моделі до показників ефективності еталонної машини. Класи А і В мають такі індекси ефективності прання:

Клас ефективності

Індекс ефективності

A

> 1,03

B

1,03… 1,00

Віджимання характеризуються двома параметрами – кількістю обертів (швидкістю) і ступенем ефективності.

Якщо орієнтуватися на кількість обертів під час віджимання, то потрібно врахувати, що під час прання ніжних тканин потрібно виставляти не більше ніж 400 обертів на хвилину (об/хв), під час прання бавовни досить 800 об/хв, а швидкість вища ніж 1000 об/хв підходить переважно для махрових виробів – халатів, махрових простирадл та рушників.

Ступінь ефективності віджимання маркується так само, як і ефективність прання – латинськими буквами від А до G, проте в сучасних моделях пральних машин зазвичай буває не нижче класу C. Ефективність віджимання вказує на вологість білизни після віджимання. Чим нижчий рівень залишкової вологості, тим менше води міститься в тканині, та тим швидше білизна висохне. Індекс ефективності розраховується зі співвідношення ваги води, що залишилася в тканини після віджимання, до ваги сухої тканини та класифікується в такий спосіб:

Клас ефективності

Індекс ефективності%

A

<45

B

45…54

C

54… 63

Клас енергоспоживання вказує на ступінь економності пральної машини та маркується тими самими латинськими буквами A-G, де А – найекономніший показник, а G – показник високої витрати енергії. Сучасні пральні машини характеризуються, зазвичай, класом енергоспоживання не нижче В. Нормами ЄС встановлені такі співвідношення між рівнем енергоспоживання пральної машини та класом енергоспоживання, який присвоюється їй за результатами випробувань:

Клас енергоспоживання

Витрата електроенергії, кВтгод/кг

+

<0,17

A

0,17…0,19

B

0,19…0,23

Практично всі моделі пральних машин, представлених на сьогодні на ринку мають плюс-мінус однакові показники ефективності прання/віджимання та класу енергоспоживання, у зв’язку з чим, основними критеріями під час вибору машини є її габарити, обсяг і тип завантаження, а також набір програм.

Програми прання

Програми зазвичай орієнтовані на тип тканин – «Бавовна/Льон», «Синтетика», характер виробів, що перуться – «Верхній Одяг», «Джинси», «Сорочки», а також характер прання – наприклад, «Швидке прання», «Половинне завантаження », «Прання з режимом додаткового полоскання», «Замочування й інтенсивне прання». Під час вибору пральної машини краще звертати увагу на такий набір програм, яким Ви напевно будете користуватися, оскільки кількість програм безпосередньо впливає на вартість машини. Найбільш обладнаними в програмному плані, а відповідно, і найдорожчими машинами вважаються моделі з понад 20 програмами.

Тип керування й дисплей

Від того, в який спосіб у машині представлене керування, залежить зручність її використання. У пральних машинах керування буває двох типів: механічне й електронне. Машини з механічним типом керування мають на панелі керування кілька поворотних перемикачів, за допомогою яких виставляються параметри прання – тип тканини, температура води, кількість обертів.

Механічний тип керування

Механічний тип керування

Електронне керування передбачає можливість більш спрощеного та розширеного контролю. Електронний програматор автоматично задає параметри прання: температуру, віджимання, кількість полоскань. Машини з електронним керуванням зазвичай обладнані ще й дисплеєм, за допомогою якого легко стежити за перебігом прання. На дисплеї відтворюється інформація про вибрану температуру, виконувану частину програми, час до кінця прання. Крім того, можна регулювати параметри заданої програми, наприклад змінювати температуру води або кількість обертів, або ставити свої власні програми. Машини з електронним керуванням дорожчі, ніж із механічним, проте вони економніше витрачають електроенергію й воду.

Електронний тип керування

Бак і барабан

Основний простір пральної машини займає бак – ємність, всередині якої під час прання обертається барабан із білизною. Баки бувають із неіржавкої сталі або з композитних матеріалів. На матеріал, з якого виготовлений бак, потрібно звернути особливу увагу. Неіржавка сталь вважається надійнішим і довговічнішим матеріалом, проте машини з баками з неіржавки є найбільш шумними. Композитні матеріали (карборан, полінокс, поліплекс тощо) вважаються менш якісними, проте менш шумні завдяки поглинанню вібрацій, до того ж характеризуються достатньою зносостійкістю.

Усередині бака кріпиться барабан. Барабан є основним елементом пральної машини, у якому, власне та проводиться прання. Барабан завжди виготовляється з неіржавкої сталі. Для підвищення ефективності прання барабани зазвичай мають на внутрішній поверхні спеціальні перемішувальні ребра.

Барабан пральної машини

Сподіваємося, що цей матеріал допоможе Вам визначитися з вибором моделі Вашої нової пральної машини.

Вдалої Вам покупки!

Вам сподобалася стаття?

0