ru
ua
ru
ua

Як вибрати робот-пилосос

Сучасна людина звикла цінувати власний час й оптимізовувати всі домашні процеси. Іноді навіть на просте прибирання не вдається виділити ні хвилини. У цьому разі варто задуматися про купівлю робота-пилососа — помічника, який заощадить вам час і сили.

Робот-пилосос: виправдана необхідність

Звичайний пилосос уже давно перестав бути чимось незвичайним. З його допомогою ми прибираємо й миємо будь-які покриття для підлоги. Але на початку 2000-х на ринку пристроїв для домашнього прибирання з’явилися перші роботи-пилососи. За кілька років функціональність і модельний ряд ґаджетів неабияк розширилися. Тепер роботи-пилососи виробляють понад десяток світових брендів, постійно вдосконалюючи їхні функціональні можливості.

Довгий час цей ґаджет вважався лише навороченою іграшкою або навіть безглуздою примхою. Однак із розвитком технологій він поступово завоював визнання споживачів.

Купівля робота-пилососа виправдана, якщо:

 1. Житло розташоване в запиленому районі (біля дороги або в мегаполісі);
 2. Є свійський вихованець або маленька дитина;
 3. Підлоги застелені килимами;
 4. Члени сім’ї страждають від алергій;
 5. На прибирання бракує часу, сил або бажання;
 6. Ви фанат ґаджетів і хочете перетворити свою оселю на «розумний дім».

Вам може бути цікаво

Як вибрати пилосос

Якщо й таких поважних причин не спостерігається, то однаково не варто відмовляти собі в задоволенні використання робота-пилососа. Тільки пам’ятайте, що жодний розумний ґаджет не замінить повноцінного прибирання.

Робот-пилосос: принцип роботи і складові частини

Робот-пилосос найчастіше має круглу форму, рідше — прямокутну або трапецієподібну зі згладженими кутами. Діаметр у середньому становить 30 см, а висота — до 10 см. Робот-пилосос рухається за допомогою 3-4 коліс, а прибирання забезпечується обертовими щітками: пластикові невеликі бічні щіточки згрібають сміття в напрямку основної силіконової турбощітки або всмоктувальної щілини, звідки сміття спрямовується в мішок. Завдяки своїм невеликим розмірам робот-пилосос здатний пробратися під шафи, тумбочки, дивани й ліжка, очищаючи від пилу і бруду навіть зони під плінтусами, у кутах, поблизу ніжок меблів.

Ґаджети нового покоління обладнані сенсорами, розташованими на корпусі — це забезпечує їм об’їзд перешкод і рух у всіх горизонтальних напрямках, а також можливість побудови детальної карти приміщення. Більш примітивні моделі працюють за принципом «зіткнувся з перешкодою — змінив напрямок ходу». Корпус ґаджета робиться з міцного матеріалу, а передня панель забезпечена амортизаторами, тому такі зіткнення роботу не страшні. Пил збирається в щільно закритому контейнері, у стані спокою робот-пилосос стоїть на «базі» — місці для підзаряджання і/або збору скупченого сміття.

Як вибрати робот пилосос

Критерії вибору робота-пилососа

Характеристики роботів-пилососів настільки різноманітні, що на їхнє детальне вивчення може піти не одна година. Тому спочатку визначтеся з важливими критеріями вибору.

Набір сенсорів

Датчики забезпечують пристрою «огляд» території, яка потребує прибирання. Бюджетні моделі обладнані контактними сенсорами, що реагують на зіткнення ґаджета з перешкодою. У більш дорогих і сучасних роботах-пилососах є інфрачервоні й ультразвукові датчики, які «бачать» перешкоду задовго до зіткнення, завдяки чому пристрій знижує швидкість, забезпечує «м’який дотик» із перешкодою або змінює траєкторію. Також ці сенсори забезпечують контроль висоти — ґаджет сам визначить, чи зможе він прибрати під меблями або радіатором опалення.

Датчики падіння незамінні для мешканців багаторівневих квартир або приватних будинків на два й більше поверхи. Такі сенсори попередять про зміну висоти підлоги, убезпечать від випадкового падіння й дорогого ремонту.

Останній тренд — лазерні датчики. Вони дають можливість ґаджету складати карту приміщення для більш точної побудови алгоритму прибирання. Також завдяки лазерним сенсорам і спеціальному програмному забезпеченню роботи-пилососи вміють запам’ятовувати різні типи приміщень або поверхів. Але в лазерних датчиках є одна вада, яку рідко вказують виробники — вони можуть «не бачити» хромовані поверхні. Так що, якщо у вас у центрі кімнати стоять меблі з дзеркальними ніжками, доведеться або щоразу їх відсувати, або наклеїти непрозорі стікери на рівні сенсорів пилососа.

Алгоритм і режим прибирання

Роботи-пилососи рухаються приміщеннями вздовж перешкод, хаотично, за діагоналлю, спіраллю або зонами — це стандартна програма. Останній варіант є оптимальним у разі великої кількості меблів та інших вертикальних перешкод. Алгоритм прибирання задається програмним забезпеченням. У моделей одного бренду воно може мати відчутні відмінності, що позначається на вартості.

Крім стандартної програми прибирання приміщень, роботи-пилососи можуть бути обладнані такими технічними можливостями:

 • Зміна інтенсивності роботи;
 • Увімкнення за розкладом;
 • Прибирання окремої зони або кімнати;
 • Режим віддаленого контролю (remote control).

Режим ручного керування дасть змогу як прибрати окрему забруднену зону, так і трохи погратися з ґаджетом, спрямувавши його в потрібний бік або навіть використовуючи як підставку для тарілочки з частуванням, яку пилосос доставить одному з домашніх.

Функції робота пилососа

Технічні доповнення

На якість прибирання впливає кількість і форма бічних щіток. Робот-пилосос із двома бічними щіточками справляється з прибиранням набагато ефективніше, ніж з однією. Якщо в приміщеннях постелені килимові покриття, варто вибрати ґаджет, обладнаний турбощіткою — це дасть змогу краще збирати волосся, шерсть і нитки.

Для маркування простору, куди роботу-пилососу не можна заїжджати під час прибирання, використовують магнітну стрічку. Це просте пристосування заборонить ґаджету в’їзд на сходи, у дитячу, де завжди розкидані дрібні іграшки, або ванну кімнату з великим вхідним поріжком.

У деяких роботах-пилососах є ультрафіолетова лампа. Під час роботи ґаджета УФ-лампа встигає обробляти поверхню, усуваючи віруси і хвороботворні бактерії, але з наявністю лампи зростає і вартість робота-пилососа.

Подолання перешкод

У кімнаті знайдеться багато перешкод, які можуть перетворити робота на безпорадну іграшку. До них належать дроти, килими з високим ворсом, пороги між кімнатами, чорне покриття для підлоги й багато іншого. Тому під час вибору робота-пилососа враховуйте й таку особливість пристрою. Оптимально, якщо ґаджет здатний долати висоту від 1,5 см.

Хороший робот пилосос

Тип фільтрації повітря

Дуже важливо, щоб робот-пилосос під час прибирання не повертав у приміщення повітря, багате на пил та інші дрібні частинки. Такий захист забезпечує фільтрувальна система. Оптимальний вибір — роботи-пилососи з НЕРА-фільтром, який згодом можна міняти в міру забруднення (в середньому через півроку інтенсивного використання).

Можливість вологого прибирання

У деяких роботах-пилососах реалізована можливість не тільки сухого, але й вологого прибирання. До нижньої частини ґаджета кріпиться спеціальна серветка, яка змочується автоматично через спеціальний фільтр або вручну. Воду найкраще використовувати фільтровану або дистильовану, щоб домішки не забруднювали фільтр на пилозбірнику. Врахуйте, що серветка досить швидко зношується і вимагає частої заміни.

Вам може бути цікаво

Як вибрати мийний пилосос

Об’єм пилозбірника, ємність батареї та площа прибирання

Ці три параметри, зазвичай, пов’язані між собою і вказуються виробниками в технічній документації. Їх необхідно підбирати, ґрунтуючись на габаритах території, що прибирається. Так, для житла площею 50-80 кв. м буде потрібний ґаджет з об’ємом пилозбірника 0,5 л — цей параметр варто зменшити або збільшити відповідно до площі приміщення. Також нелогічно вибирати для квартири 45 кв. м робот-пилосос із заявленою площею прибирання втричі більше й навпаки.

Варто врахувати, що в середньому прибирання квартири площею 60 кв. м займає 40 хвилин (якщо пристрій будує карту приміщення) і приблизно годину-півтори (якщо пристрій використовує хаотичний або спіралеподібний режим руху).

Робочі покриття

Більшість моделей роботів-пилососів працюють на стандартних «гладких» поверхнях:

 • Ламінат;
 • Лінолеум;
 • Паркет;
 • Плитка.

В останні роки з’явилися роботи-пилососи, яким до снаги прибирання килимів та ворсистого килима. Можливість прибирання різних поверхонь залежить від сили всмоктування ґаджета, яка в сучасних моделей коливається від 20 до 150 Вт. Якщо приміщення сильно забруднюються, є підлогові килими й довгошерсті вихованці, треба вибрати робот-пилосос із потужністю від 50 Вт.

Спосіб керування

Керування роботом пилососом

Основні способи керування роботом-пилососом:

 1. Кнопки або LCD-дисплей на корпусі;
 2. Пульт;
 3. Смартфон зі встановленим застосунком від виробника.

Останній спосіб найбільш зручний, оскільки дає змогу запускати прибирання, перебуваючи в іншому місті або навіть країні. До того ж, за допомогою смартфона можна запрограмувати повідомлення, голос, яким із вами «спілкуватиметься» пилосос, розклад прибирання та багато іншого.

Робот-пилосос з керуванням зі смартфона

Останнє ноу-хау виробників — голосове керування, за якого достатньо висловити своє побажання про прибирання вголос.

Догляд і обслуговування

Робот-пилосос необхідно утримувати в чистоті й підтримувати працездатність. Це не так і складно. Пилозбірник необхідно очищати після кожного прибирання, не оминаючи увагою і фільтри. Щіткам теж не зашкодить очищення — на них часто намотується шерсть, волосся і грудки пилу. Сенсори протирають згідно з інструкцією, приблизно раз на кілька місяців. Під час вибору зверніть увагу на комплектацію:

 • Змінні насадки й щітки;
 • Фільтри;
 • Запасний акумулятор;
 • Спеціальна серветка для прибирання;
 • Сенсори та інше.

Подібні аксесуари можна докупити й потім, їхня наявність у комплекті позбавить власника від витрати часу на пошуки.

Док-станція робота-пилососа

У робота-пилососа має бути своє місце в приміщенні, де він може заряджатися й чекати на наступний цикл прибирання. Така база займає певне місце в кімнаті, й це треба враховувати. Наприклад, в однокімнатній квартирі громіздка модель забере корисний простір у жильців.

Більшість роботів-пилососів — пристрої з автоматичним встановленням на заряджання. Після прибирання робот просто повертається на базу, сам під’єднується до електромережі й заповнює витрачену енергію. У разі з ручним встановленням на заряджання потрібно самостійно вмикати пристрій, що не завжди зручно.

Який пилосос вибрати

Вартість покупки

Ціна робота-пилососа залежить від виробника, кількості корисних функцій і датчиків, наявності камери й інших сучасних технологій. Якщо у вас немає килимів із високим ворсом, а трансляція прибирання на смартфон у режимі онлайн не потрібна, можна вибрати більш бюджетну модель.

Вибрати робот-пилосос на Rozetka.com.ua

Навіть найсучасніший ґаджет не зможе впоратися з прибиранням краще, ніж людина. Але підтримувати чистоту йому цілком до снаги. Якість прибирання робота-пилососа залежить від його технічних характеристик, тому вибирати його варто, орієнтуючись на безпосередні запити майбутнього власника.

Зображення взято з джерел: unsplash.com, pixabay.com

Вам сподобалася стаття?

0