ru
ua
ru
ua

Як вибрати швейну машинку

Сучасні швейні машинки – це вам не «бабусині» агрегати з механічним приводом. Нинішні майстри й майстрині все частіше вибирають для себе нову техніку з великою кількістю функцій. Якими ж бувають сучасні швейні машинки? І як вибрати собі цю «помічницю»?

Під час вибору варто звернути уваги на такі параметри:

 • Тип керування;
 • Тип човника;
 • Виконувані строчки;
 • Лапки;
 • Варіант виконання петлі;
 • Швидкість пошиття;
 • Потужність двигуна.

Тип керування

Сучасні швейні машини обладнані електроприводом і мають електромеханічне або електронне керування.

Машинки першого типу найпопулярніші, оскільки прості у використанні. Наприклад, такий параметр, як тип строчки, вибирається спеціальним коліщатком на передній панелі корпусу машинки.

Електронне (комп’ютерне) керування дає ширші можливості для роботи. У таких приладах запрограмовано більшу кількість функцій і швів, ніж в електромеханічних. Крім того, нерідко машинки постачаються з опцією «швейного помічника», що нагадує, які налаштування вибрати для конкретного завдання.

Шити на швейній машинці

Тип човника

Моделі швейних машинок також відрізняються за типом човника. Вони бувають вертикальні коливні, вертикальні ротаційні й горизонтальні.

 1. Вертикальний маятниковий човник з’явився першим. Під час шиття він гойдається вліво-вправо. У недорогих машинах найчастіше трапляється саме такий тип човника. Вертикальний коливний човник має потребу в регулярному мастилі.
 2. Вертикальний ротаційний човник найчастіше трапляється на дорогих швейних машинках. Як зрозуміло з назви, цей човник розміщується вертикально, але водночас не коливається, а обертається за горизонтальною віссю. Такий тип човника трапляється на професійній техніці, тому варто придивитися до нього, якщо ви хочете обладнати ательє.
 3. Горизонтальний човник розміщується паралельно до площини шиття. Він вважається найсучаснішим, працює набагато швидше й тихіше, ніж вертикальні. Змащувати горизонтальний човник не потрібно, досить його просто почистити.

Робочі або декоративні?

Строчки поділяють на прості й декоративні. Найкращим варіантом для ремонту й пошиття одягу буде використання прямої строчки й зигзага, для обробки краю виробу – імітації оверлока. В електромеханічних машинках кількість типів строчок може становити від 6 і до 40, у комп’ютеризованих машинках їхня кількість зростає до кількох сотень. А швейно-вишивальні машини можуть запропонувати й 500 різновидів стібків.

Практика показує, що під час роботи зі швейною машинкою використовуються далеко не всі типи строчок. Тому, навіть якщо декоративні шви й мають симпатичний вигляд, перед купівлею машинки варто ретельно проаналізувати, чи потрібні вони для роботи.

Увага на лапки

Для різних швейних операцій потрібні відповідні лапки. Під час купівлі варто звернути увагу на наявність таких лапок – універсальна, петльова, для вшивання блискавки й для потайної строчки. Крім того, деякі виробники додають до комплектації лапки для спеціальних робіт: призбирування, пришивання тасьми, стрічок або бісеру, стьобальні, лапки для бахроми або печворку. У будь-якому разі, необхідні вам лапки завжди можна докупити.

Швейна машинка

Варіанти виконання петлі

Обробка петель у сучасних швейних машинках буває напівавтоматична й автоматична. Зрозуміло, автоматична обробка зручніше, адже вона допомагає швидко зробити рядок акуратних петель без перемикань. Але ця опція представлена в дорогих моделях.

Швейні машинки із середнього сегмента мають функцію напівавтоматичної обробки. У цьому разі петля виконується за чотири операції: закріпка зверху – обробка одного боку – закріпка знизу – обробка другої сторони.

Так що, якщо одяг із ґудзиками ви шиєте нечасто, варто звернути увагу на машинки з напівавтоматичним режимом.

Швидкість пошиття

Швидкість пошиття швейної машинки регулюється силою натискання на педаль. Регулювання може бути як ступеневим, так і плавним, з функцією захисту від ривків під час роботи. Є швейні машинки без педалей. У таких пристроях ввімкнення й зупинка здійснюються натисканням кнопки «старт/стоп».

Потужність двигуна

Потужність двигуна для швейних машинок – не найважливіший показник. Однак варто зазначити, що більшість моделей мають потужність від 50 до 110 Вт. Від потужності мотора залежить сила проколу тканини голкою, що визначає товщину матеріалу, з яким ви зможете працювати.

У комплекті зі швейними машинками можуть поставлятися набори голок, лапок і шпульок, Розпорювач, тримачі котушок, жорсткі захисні чохли й багато іншого для успішної експлуатації та сервісу машинки.

Швейно-вишивальні машини

Окремо в сімействі швейних машинок стоять швейно-вишивальні машини з комп’ютерним керуванням. Ці пристрої призначені для професійного використання й можуть виконувати понад 500 типів операцій. Ці машини вишивають гладдю й хрестом, «рішельє» й фестони, відтворюють вишивку за заданим проектом і завантажують схеми з мережі інтернет.

На корпусі розміщуються тільки кнопки для швидкого доступу, а вся інформація, що стосується роботи пристрою, включно з мануалами, виводиться на сенсорний дисплей.

Будь-який фахівець у кравецькій справі скаже, що оверлок – необхідне доповнення до купівлі швейної машини, й матиме рацію. У звичайних машинках використовується човниковий тип стібка, а в оверлок – ланцюговий, тому край виробу обрізається й обробляється якісніше. Сучасні краєобметувальні машини можуть виконувати від чотирьох до сімнадцяти типів строчок, мати диференціальне подання тканини, полегшуючи роботу з еластичними й легкими матеріалами.

Розпошивальна машина найчастіше потрібна професійним швачкам, які працюють із трикотажем. Вона створює еластичний плоский шов, з яким якісно обробляються краї виробу.

Коверлок – це симбіоз оверлока й розпошивальної машини, у якому об’єднані функції й можливості цих двох приладів. Коверлок дає змогу виконати строчку високої якості, кілька десятків краєобметувальних швів і надає велику робочу поверхню.

Поради щодо вибору

 1. Якщо ви збираєтеся придбати техніку для ательє або є професіоналом швейної справи, вам потрібна професійна техніка. Машинки з комп’ютерним керуванням саме такі.
 2. Якщо ж ви купуєте машинку для особистих побутових потреб, або ж тільки хочете навчитися шити, вам підійде універсальна електромеханічна швейна машинка зі стандартними типами швів.

Вам сподобалася стаття?

0