ru
ua
ru
ua

Як вибрати турнік і встановити його вдома

У наш час вести активний і здоровий спосіб життя можна не виходячи з дому. Не обов’язково купувати абонемент у тренажерний зал, щоб виконувати необхідний комплекс щоденних вправ і мати спортивний та рельєфний вигляд. Купуючи навіть такий простий снаряд, як турнік, ви забезпечите своєму тілу красу і здоров’я. Головне, підібрати той варіант, який підійде вам найкраще. На які параметри звернути увагу під час вибору і як встановити турнік вдома? Розповідаємо докладніше.

Турнік для дверного отвору (розсувний)

Турнік розсувний

Найпростіший і найекономніший варіант. Такий турнік встановлюється безпосередньо у дверний отвір за допомогою дюбелів чи анкерів або над дверима за допомогою спеціальних довгастих кріплень. Довжина поперечини оптимальна, дає змогу використовувати різні хвати, залежно від яких тренуються ті чи інші м’язи. Діаметр перекладини становить у середньому 28 мм, а сам турнік витримує до 100 кг (деякі моделі можуть витримувати й більше).

Найкраще підходить для цегляних стін, але потрібно звертати увагу ще й на якість дверного косяка. Враховуйте той факт, що більшість сучасних одвірків зроблені з ДСП або ДВП, які є недостатньо міцними для такого типу турніка.

А якщо у вас, навпаки, якісні й дорогі дверні коробки, то не варто їх псувати заради такого задоволення, а краще звернути увагу на наступний різновид турніка для дому.

Турнік дверний без кріплень (розпірний)

Турнік розпірний

Основною перевагою цієї моделі є те, що для її встановлення не треба свердлити стіни або дверні коробки. Верхня перекладина турніка фіксується на верхній лиштві отвору, а краї нижньої поперечини впираються в бічні лиштви з протилежного боку. Так його легко встановити у квартирах нового планування. Що стосується старих будинків, типу «хрущовок», то встановлення може все-таки вимагати просвердлювання двох отворів над дверним прорізом або встановлення додаткових дощок-перехідників. Турнік легкий, компактний і порівняно недорогий, здатний витримувати навантаження до 150 кг (вправи в ривку — максимум 120 кг).

Завдяки додатковим ручкам, більшість моделей дають змогу використовувати перпендикулярний і паралельний хват. Є моделі, які можна встановити і як підлоговий снаряд, що дасть змогу вам віджиматися, качати прес, виконувати різного роду скручування.

Завдяки швидкознімній конструкції, турнік можна з легкістю переміщати у будинку або брати із собою на відпочинок (це особливо зручно для тих, кому необхідні регулярні тренування). Ідеальне рішення для маленької квартири.

Але, на жаль, вади в розпірного турніка є. Так чи інакше, є ризик усе-таки зірватися, якщо ви виконаєте вправу занадто різко або не розрахуєте вагу. Тому все-таки варто за можливості закріпити розпірний турнік дюбелями.

Турнік настінний

Турнік настінний

Кріпиться така модель анкерними болтами до стіни, що дає змогу вам самому вибирати висоту і кріпити його хоч під стелею. Це дуже зручно, адже людям із високим зростом часто доводиться сильно підгинати ноги, а в разі проблем із хребтом іноді потрібен ефект «розтягування», коли кінцівки мають бути повністю випрямлені. Такий турнік витримує 200 і більше кілограмів. Такі моделі часто обладнуються вигнутими ручками з боків. У «вільному висінні», як його називають спортсмени, це дає змогу добре розтягнути найширші м’язи спини перед тим, як розпочати більш складні вправи.

Такий турнік допомагає не тільки оздоровитися, а й наростити м’язову масу, оскільки на ньому часто є додаткові ручки для виконання вправ для всіх м’язів спини й рук (наприклад, паралельний хват дає змогу розвивати біцепси). На ньому можна тренуватися навіть у положенні головою вниз (вправи для преса). У комплекті в деяких моделей є спеціальні гачки для встановлення боксерської груші або петель TRX на турніку. Але ця модель — не найкращий варіант для слабких стін (наприклад, сибітових). У такому разі вибирайте підвісний турнік, який можна закріпити на стелі.

Вам може бути цікаво

Як вибрати велотренажер

Настінний турнік (трансформер)

Ще цей різновид турніків називають «турнік-бруси». Такий тренажер дає змогу виконувати безліч вправ. Звичайно, він займає більше простору і вартість його вища, ніж у вищеописаних варіантів. Але це компенсується різноманітністю доступних вправ і тренувальних програм для різних груп м’язів. Конструкція витримує понад 200 кг. Кріпиться на металеві гаки, які входять до комплекту. Це дуже зручно, позаяк сам турнік можна знімати з петель і міняти його на перекладину або бруси. У такий спосіб, можна задіяти всі м’язи торсу і верхніх кінцівок, акцентуючи увагу на окремих зонах тіла, якщо є така необхідність, виконувати статичні й динамічні вправи. Як і попередня модель, трансформер дає змогу встановити на нього додаткове обладнання (боксерську грушу, петлі TRX, гімнастичні кільця, мотузкову драбину для дітей).

Підлоговий турнік

Цей варіант — найгроміздкіший і найдорожчий з усіх представлених. Його варто розглядати не як просто турнік, а як цілий тренувальний комплекс. До його комплекту можуть входити й боксерська груша, і штанга, і навіть тримачі гантелей і лава. На такому тренажері можуть бути задіяні всі групи м’язів вашого тіла. Положення всіх частин і додаткових елементів можна регулювати. Звичайно, така модель не підійде для маленьких квартир. Але якщо ваша сім’я живе в просторому будинку, то цей варіант, безумовно, задовольнить вимоги кожного мешканця.

Загальні рекомендації з вибору турніка для дому

  1. Визначтеся з комплексом вправ. Для звичайних щоденних підтягувань вибирайте більш бюджетний варіант. Але якщо вас цікавить повне «прокачування» м’язів рук, спини і преса, то найкраще придбати професійну модель.
  2. Оцініть габарити квартири. Заздалегідь визначте, у якій зоні ви встановите тренажер і чи достатньо там місця для виконання вправ.
  3. Зверніть увагу на покриття й товщину грифа. Слизьке покриття поперечини — це не тільки незручно, але й небезпечно. Зверніть увагу на матеріал ручок. Він має бути міцним, не слизьким, бажано всмоктувальним зайву вологу. А ще краще додатково придбати спеціальні рукавички для тренувань. Оптимальна товщина поперечини — 28 мм. Якщо турнік призначається для дитини, то цей показник не має перевищувати 26 мм, а чоловікам із великою долонею варто вибирати поперечину діаметром 30 мм.

Зображення взято з джерел: unsplash.com, pixabay.com

Вам сподобалася стаття?

0