ru
ua
ru
ua

Як вибрати ванну

Під час вибору цього важливого елементу інтер’єру завжди виникають питання й сумніви щодо розміру, матеріалу й додаткових функцій. Сучасний ринок пропонує безліч різних моделей, тому постараємося відповісти на питання про те, як вибрати ванну, щоб користування нею було максимально комфортним, а термін експлуатації — довгим.

Габарити ванни

Запорука комфорту й здоров’я мешканців — правильно підібрана ванна. Оскільки вона часто забирає значну частину ванної кімнати, то під час вибору з розмаїття моделей необхідно враховувати такі параметри:

 • Власні переваги;
 • Розміри санвузла;
 • Комплекції членів сім’ї;
 • Вік дітей.

Перед тим, як думати про матеріал, з якого виготовлена ванна, або про її форму, розрахуйте оптимальні розміри.

Вам може бути цікаво

Як вибрати душову кабіну

Висота

Ураховуйте середній зріст домочадців, щоб жоден із них не відчував серйозних труднощів під час заходження до ванни.

Для дорослої людини цей параметр становить приблизно 65-70 см, але для маленьких дітей або літніх людей варто обміркувати варіант купівлі нижчої моделі.

Довжина й ширина

Поза напівлежачи, не згинаючи ніг, найкомфортніша для людини під час прийняття ванних процедур. Тому, якщо дають змогу розміри вашої ванної кімнати, довжину ванни необхідно підбирати під свій зріст (у кутових та асиметричних моделях необхідні параметри вказуються в документації). Що стосується ширини, то відстань від бортів до людини з обох сторін має становити не менш ніж 5 см.

Місткість

Враховуйте, що моделі, схожі за розмірами, через різний кут нахилу, наявність заокруглень і виступів, розрізняються за об’ємом чаші — чим він більший, тим довше за часом відбувається набір і спуск води, і навпаки.

Не забудьте про особливості планування санвузла й квартири загалом — ванну до місця встановлення потрібно ще доставити. Враховуйте й ширину дверних прорізів.

Матеріал ванни

Матеріал ванни

Після того, як ви визначилися з розмірами, вибирайте матеріал, з якого буде виготовлена ваша ванна. Від цього залежить здатність ванни утримувати температуру, зовнішній вигляд та інші характеристики. Найпоширеніші матеріали:

 • Чавун;
 • Акрил;
 • Штучний (литтєвий) мармур;
 • Сталь;
 • Кварил.

Чавун

Чавунна ванна вважається класичною — раніше тільки такі примірники стояли в кожній квартирі або приватному будинку. Чавун характерний малим рівнем шуму і високою теплопровідністю, але має й чималу кількість вад:

 • Велика вага;
 • Порівняно висока ціна;
 • Можливість відколів емалі;
 • Складність установлення.

Чавунна ванна стане прекрасним вибором для власників заміського будинку або для квартир із просторим санвузлом.

Акрил

Акрилові ванни сьогодні на вершині популярності, і для цього є низка причин. Теплопровідність цього матеріалу висока, а вага готового виробу водночас набагато менша, ніж металевого. Також ванни з акрилу вирізняються низьким рівнем шуму, простотою встановлення й транспортування, різноманітністю форм, а серед огріхів можна зазначити крихкість (Не кидайте важкі предмети на поверхню й не використовуйте абразивні чистильні засоби) і необхідність зведення каркаса під час установлення для підвищення міцності.

Кварил

Кварил — це вдосконалений акрил, що має підвищену стійкість поверхні до ударів та інших механічних впливів. Кварилові ванни важче акрилових, але легше чавунних і виготовлених зі штучного мармуру. Кварил має всі переваги акрилу, а встановлення таких ванн допускається без силового каркаса. У деяких моделях часом нема отворів для переливу й зливу води — у таких випадках до комплектації входить свердло, щоб монтажники під час установлення могли вибрати оптимальний варіант під’єднання до каналізації.

Сталь

Сталева ванна — найбюджетніший варіант. Її стінки завтовшки 2,5-4,5 мм покриваються емаллю. Крім низької ціни, такі моделі здивують покупця своєю низькою вагою, але тут не варто забувати про взаємозв’язок — чим товщий лист сталі, тим вища теплопровідність і нижчий рівень шуму, створюваний водою, що ллється.

Якщо в когось із мешканців є надмірна вага, то може статися деформація сталевої ванни через надлишковий тиск на стінки. У такому разі розгляньте варіант покупки виробу з іншого матеріалу або зміцніть конструкцію каркасом.

Штучний мармур

Ванни зі штучного мармуру належать до категорії «люкс», оскільки виробництво литого мармуру досить витратне, а його характеристики залишають далеко позаду решту конкурентів. Цей матеріал вирізняється міцністю й здатністю тривалий час утримувати температуру води. Нанесена на нього емаль тримається довше навіть за малої товщини шару. Ванни зі штучного мармуру легше своїх чавунних аналогів, а їхня вартість, як водиться, вища, ніж у конкурентів.

Форма

Форма ванни

Габарити ванних кімнат неабияк змінювалися залежно від будівельних стандартів, і якщо в «хрущовці» можна встановити тільки обмежені за об’ємом моделі, у сучасних новобудовах встановлюють практично будь-яку ванну. Вони поділяються за формою на такі типи:

Не варто побоюватися — функціональність ванни ніяк не залежить від її форми.

Тип установлення

Визначившись із матеріалом, формою й розмірами, необхідно врахувати місце, у якому буде встановлена ванна. У цьому плані резервуари поділяються на такі типи:

 • Окремішні;
 • Убудовувані;
 • Пристінні;
 • Кутові.

Окремішні

Окремішні ванни підходять для просторих приміщень, їх встановлюють найчастіше в центрі. Вони бувають на ніжках і на укріпленій основі. Здебільшого в таких моделей нема широких бортиків для розміщення ванного приладдя. Для цих цілей можна використовувати невеликий приставний столик або полиці.

Убудовувані

Для вбудованої ванни потрібно підготувати подіум або поглиблення, що технічно складно, зате можна мати в кімнаті «міні-басейн». У квартирах такий тип установлення неприйнятний — зростає навантаження на перекриття, тому контролювальні органи не видають дозвіл на проведення робіт.

Пристінні

Пристінні ванни мінімум однією зовнішньою стороною стикаються зі стіною, інші частини ванни в деяких випадках обробляють керамічною плиткою. Випускаються на основі й на ніжках.

Кутові

Кутові ванни досить різноманітні. Розрізняють ліво- і правосторонні моделі (стикаються зі стінами двома сторонами). Для таких ванн характерна округленість ліній, що неабияк заощаджує простір у кімнаті.

Додаткові функції

У деяких моделей ванн траплюються додаткові корисні пристосування:

 • Підголівник;
 • Борти (для косметики, дитячих іграшок та іншого);
 • Панелі;
 • Ніжки регульованої висоти;
 • Можливість установлення жорсткої шторки (захисного екрана);
 • Поручні;
 • Гідромасаж;
 • Підставки.

Вибираємо ванну на Rozetka.com.ua

Важливо ретельно вибрати ванну, оскільки подібні купівлі відбуваються на довгі роки.

Зображення взято з джерел: unsplash.com, pixabay.com, pexels.com 

Вам сподобалася стаття?

0