ru
ua
ru
ua

Як вибрати вентилятор

Попереду літо — спекотна пора. Якщо ви хочете забезпечити собі прохолоду та комфорт упродовж спекотних літніх місяців, а кондиціонер немає можливості поставити, можна подумати про купівлю вентилятора.

Тип розміщення

 1. Вентилятори різняться за типом розміщення й бувають підлоговими, настільними, настінними та стельовими.
 2. Підлоговий вентилятор вибирають за його мобільність і простоту у використанні. Його великі лопаті чудово обдувають великі кімнати, а порівняно мала вага дає змогу встановити прилад у потрібну точку дому. Зручності додає й регульована ніжка, завдяки якій можна змінити висоту подавання повітря.
 3. У настільному вентиляторі привертає увагу його компактність, можливість розташування на будь-якій рівній і стійкій поверхні. Він не такий потужний, як підлоговий, але зате настільний вентилятор легко переміщується як у межах однієї кімнати, так і всієї квартири. Крім того, у разі потреби настільний вентилятор допоможе зробити комфортним у спеку робоче місце або дачний будиночок. Є моделі зі спеціальною кліпсою, за допомогою якої прилад закріплюється на краю полиці або столу.
 4. Нехай настінний вентилятор — не зовсім звична для нас річ, проте він може стати справжньою паличкою-виручалочкою для приміщень, у якому на рахунку кожен метр. Настінний вентилятор являє собою звичний прилад, тільки з можливістю кріплення на стіну. Після монтажу вентилятор буде працювати на певному місці й перенести його буде не можна. Тому такий різновид вентиляторів найчастіше використовують для вентиляції спортивних і торговельних приміщень, адміністративних будівель.
 5. Стельовий вентилятор потроху втратив свою популярність. Зараз на нього можна натрапити хіба що на кухнях, оскільки там він буває функціонально потрібний. Найчастіше ж потужні стельові вентилятори встановлюються в торгових центрах, барах і виробничих приміщеннях.

Вам може бути цікаво

Як вибрати кондиціонер

настільний вентилятор

Тип конструкції

За типом конструкції вентилятори поділяють на лопатеві (осьові та роторні), безлопатеві та колонні.

 1. Безумовними лідерами на ринку є лопатеві типи вентиляторів — якраз той випадок, коли все геніальне — просте. Найбільш поширені осьові вентилятори, що являють собою двигун із лопатевим колесом.
 2. У радіальних вентиляторах встановлений ротор із вигнутими лопатями. Повітря, що потрапляє в ротор, переміщається від центру до краю ротора та, завдяки дії відцентрової сили, виштовхується так, що на виході утворюється потужний потік.
 3. Однак сучасні технології не стоять на місці, та вже вражають уяву безлопатеві вентилятори. Їхній футуристичний вигляд — кільце на підставці — вельми привабливий, але це не головна їхня перевага. Зі своєю звичайною роботою безлопатеві вентилятори справляються на ура. Прилад працює за допомогою турбіни, яка втягує повітря й надає йому прискорення. Через особливу систему щілин у рамці видувається сильний потік холодного повітря.
 4. Колонні вентилятори належать до підлогових пристроїв, але мають інший вигляд, ніж їхні лопатеві побратими. У них солідний дизайн у формі циліндра (колони), з радіальним механізмом вентиляції. Серед переваг колонних вентиляторів варто назвати широкий кут обдування, зручну систему керування з пультом і безпеку експлуатації.

чорний вентилятор

Потужність вентилятора

Продуктивність роботи вентилятора безпосередньо залежить від його потужності. Чим більшу площу доведеться охолоджувати пристрою, тим потужнішим він має бути.

Для підрахунку використовують просту формулу: треба помножити об’єм кімнати, у якій буде використовуватися вентилятор, на два. Прилад із такою потужністю і варто взяти.

Регулятор швидкості

Більшість сучасних вентиляторів обладнано регулятором швидкості. Це дає змогу вибрати оптимальну силу потоку повітря, яка буде влаштовувати кожного, хто у приміщенні. Зазвичай у вентиляторів три швидкісних режими — повільний, середній і швидкий, але на бажання можна придбати модель і з 8 швидкостями. Зазвичай у вентиляторах із плавним регулюванням швидкості використовується пульт, що дає змогу дистанційно керувати приладом.

Кількість і матеріал лопатей

Кількість лопатей не впливає на ефективність, тому їхня кількість не принципова. Точно так само не важливий матеріал, з якого виготовлені лопаті вентилятора. Нехай металеві лопаті здаються більш стильними та надійними — пластикові ні в чому їм не поступаються.

Рівень шуму

Галасливі моделі вентиляторів залишилися в минулому, і зараз навіть найбюджетніші варіанти характеризуються невеликою гучністю роботи. Але під час купівлі все ж варто звернути увагу на те, що рівень шуму пристрою не має бути вище 25-30 дБ.

вентилятор на повітрі

Додаткові функції

 • Автоповертання збільшує площу обдування й у різних моделях становить від 80 до 180 градусів.
 • 3D-обертання являє собою зміну положення вентилятора, коли він обертається «вісімкою». Це допомагає рівномірно розподілити повітря по всьому приміщенню.
 • Завдяки вбудованому таймеру можна встановити бажаний час роботи приладу та його автоматичне вимкнення.
 • Захист від перегрівання є датчиком, що прослідковує температуру двигуна. У разі її надмірного підвищення, датчик забезпечує від’єднання приладу від мережі.
 • Дисплей надає безсумнівний стиль вентилятору й дає змогу легко керувати програмами й режимами за допомогою сенсора або поширеніших кнопок.
 • Наявність підсвітки полегшує використання вентилятора вночі.
 • Іонізація повітря. Ця функція дає змогу наситити повітря корисними частинками під час роботи вентилятора. Негативно заряджені іони освіжають повітря, покращують сон і самопочуття.
 • Вентилятори з функцією зволоження повітря — це фактично два прилади в одному. Пристрій не тільки обдуває приміщення, але й створює вологий туман, який допоможе позбутися сухості у квартирі.
 • Якщо в корпусі моделі є ємність для ароматичної олії, то цей вентилятор має функцію ароматизації повітря.

Безпека

Стійкість приладу має величезне значення для підлогового та настільного вентиляторів. Колісна платформа збільшує маневреність приладу. Зазначимо, що хрещата підставка й тринога менш стійкі, ніж обважнений блок основи.

Решітка, що закриває лопаті з двох сторін, вбереже від травм дітей і хатніх вихованців. Головне, щоб отвори в ній не були занадто великими.

Зображення взято з джерел: unsplash.com, pixabay.com

Вам сподобалася стаття?

0