ru
ua
ru
ua

Як заблокувати номер телефону

Розбираємо, як заблокувати номер телефону на смартфонах iPhone і Android, а також на звичайному кнопковому апараті. Розповімо, як організувати блокування через оператора, як внести в чорний список номера, яких немає в списку контактів, що чує той, хто телефонує, якщо ви вже поставили блокування і чому заблокований абонент усе одно дзвонить зі свого номера на ваш телефон.

Як додати номер до чорного списку

Завдяки функції «Чорний список» можна автоматично відхиляти виклики з будь-яких номерів і ніякі звукові сигнали не будуть вас турбувати, навіть якщо заблокований абонент настирливо дзвонить тривалий час.

У популярних операційних системах iOS і Android свій алгоритм блокування номерів, і ми докладно розглянемо обидва варіанти трохи нижче. А зараз пропонуємо добірку найбільш надійних додатків для додавання номерів у чорний список:

 1. Truecaller – більш 100 млн завантажень на Android. Крім стандартних функцій всередині є база шахраїв і спамерів, яка постійно зростає. Оновлення виходять регулярно, усе працює як годинник.
 2. Call Blocker Free – безкоштовний додаток зі зрозумілим інтерфейсом. Дуже легко вносити в чорний список небажані контакти. Відмінна бюджетна альтернатива платному ПЗ.
 3. Call Blocker – легко блокує дзвінки і спам, простий і зрозумілий інтерфейс, є вбудовані білі й чорні списки, а також відключення вхідних дзвінків на час. Уся інформація про вхідні дзвінки в «період тиші» зберігається всередині програми.
 4. Call Control – додаток із простим і зручним інтерфейсом, кожна функція продумана до дрібниць. Завантаження безкоштовне. В Інтернеті практично неможливо знайти нарікання на роботу цього сервісу.
 5. Hiya – 5 млн завантажень, відмінний користувальницький інтерфейс, багато корисних функцій, надійно блокує вхідні дзвінки та SMS-повідомлення, до номерів можна додавати текстові замітки.

Як заблокувати номер телефону

На iPhone

Починаючи з iOS 7 кожен власник «Айфона» може додавати номер докучливого контакту в чорний список. Щоб це зробити, відкрийте додаток «Телефон» і перейдіть на вкладку «Недавні» або «Контакти».

Вибирайте потрібний контакт, натисніть на букву «i» в кружечку праворуч і відкрийте інформацію про номер. Прокрутіть список вниз і натисніть «Заблокувати абонента», а потім клацніть «Заблокувати контакт» у спливаючому вікні.

Усе заблоковані контакти знаходяться в меню «Блокування й ідентифікація виклику» в «Налаштуваннях» додатка «Телефон». За допомогою меню «Заблокувати контакт» і «Правити» можна додавати і видаляти з чорного списку будь-які номери телефонів.

Для перегляду заблокованих контактів із FaceTime перейдіть у «Налаштування», потім у FaceTime знайдіть розділ «Виклики» і перейдіть у «Заблоковані контакти».

Як блокувати номер

На Android

Заходимо в «Контакти», відкриваємо телефонну книгу. Якщо номер людини вже записаний, зверніть увагу, щоб номер був збережений у пам’яті телефону, а не сім-карти.

Вибираємо в списку потрібний контакт. Натискаємо на іконку з трьома крапками в правому верхньому куті. Вибираємо пункт «Заблокувати номер». Перед вами з’явиться спливаюче вікно. У ньому натискаємо кнопку «Блокувати». Якщо все пройшло коректно, внизу екрану з’явиться повідомлення про блокування номера.

Якщо потрібного номера немає в списку контактів, відкриваємо вкладку «Журнал дзвінків». Вибираємо номер, натискаємо іконку з трьома крапками навпроти нього. Вибираємо пункт «Заблокувати номер». Натискаємо кнопку «Блокувати» у спливаючому вікні.

Якщо ви хочете подивитися, хто знаходиться у вас у чорному списку або видалити звідти контакт, натисніть іконку з трьома крапками в правому верхньому куті. Виберіть пункт «Налаштування». Зайдіть у розділ «Параметри блокування».

Далі вибирайте варіант «Блокування чорного списку». Тут знаходяться всі заблоковані номери. Щоб розблокувати контакт, натисніть на хрестик праворуч. Якщо все пройшло коректно, внизу з’явиться повідомлення про розблокування номера.

 

На кнопковому телефоні

Алгоритм занесення в чорний список номерів різниться у різних моделей кнопкових телефонів. Але універсальна схема виглядає приблизно так:

 1. Заходимо в додаток «Телефон».
 2. Натискаємо «Ще» і переходимо в «Журнал дзвінків».
 3. Вибираємо номер телефону для блокування.
 4. Натискаємо «Заблокувати» або повідомити про спам.

У популярної моделі кнопкового телефону Nokia 108 блокування виглядає трохи по-іншому:

 1. Заходимо в «Контакти» і вибираємо номер для блокування.
 2. Натискаємо «Інформація», потім «Номер», далі «Функції» і «В список фільтра».
 3. Тепер номер у чорному списку кнопкового телефону Nokia 108.

У деяких старих кнопкових телефонів немає функції чорного списку. Але вихід із ситуації все одно є. Замість мелодії дзвінка проблемному номеру можна присвоїти звук «Тиші». У будь-якому кнопочному телефоні можна створити групу контактів. Найчастіше це друзі, робота, сім’я або що-небудь подібне. Кожній групі можна привласнювати мелодію.

Для проблемних номерів можна створити окрему групу «Чорний список» і замість мелодії привласнити звуковий файл із записом тиші. Додавайте всі небажані контакти в цю групу, і ви не почуєте дзвінок, коли хто-небудь із них буде дзвонити.

Як заблокувати номер телефону, щоб не дзвонили

Як заблокувати номери, яких немає в контактах

Як на iPhone блокувати всі дзвінки від невідомих і прихованих номерів

Зазвичай із невідомих номерів дзвонять роботи або працівники маркетингових відділів. Але цей спосіб не варто використовувати, якщо ваші близькі, друзі або колеги часто телефонують із невідомих номерів.

 Скориставшись цим способом ви будете отримувати дзвінки тільки від абонентів зі списку контактів, тому ризикуєте пропустити важливий дзвінок.

Це не стандартне блокування дзвінків на iPhone, а один із варіантів використання режиму «Не турбувати» і списку контактів.

 1. Відкрийте «Налаштування» і виберіть режим «Не турбувати».
 2. Наведіть бігунок навпаки в позицію «Включено».
 3. Після цього на екрані в статус-барі (де годинник), з’явиться півмісяць, після чого пристрій не видаватиме жодних звуків.
 4. Натисніть на «Допуск викликів» і вам відкриються дві опції.
 5. Виберіть «Від вибраних», якщо хочете отримувати дзвінки тільки від обраних контактів. Цей варіант підходить якщо ви додали до «Вибраних» усіх друзів, родину, колег і приймаєте дзвінки тільки зі знайомих номерів.
 6. Виберіть опцію «Від усіх», і ви будете отримувати дзвінки від всіх абонентів зі списку контактів. Але до вас не зможуть додзвонитися ті, кого немає в телефонній книзі.

Перш ніж скористатися таким способом, добре подумайте, чи не будуть вам надходити важливі дзвінки від людей, яких немає в телефонній книзі. Якщо ви точно впевнені в своєму рішенні, сміливо закривайте настройки і насолоджуйтеся тишею.А у тих, хто телефонує вам з невідомих номерів завжди буде «зайнято».

Функція «Не турбувати» активує на iPhone не тільки беззвучний режим, але і відключає всі повідомлення. Найкраще налаштувати автоматичну активацію цього режиму в певний час. Наприклад, із 22:00 вечора до 7:00 ранку. Якщо потрібно, можна налаштувати «Айфон» так, щоб він цілодобово залишався на беззвучному режимі.

Як заблокувати номера, яких немає в контактах на Android

В операційній системі Android усе влаштовано гранично просто:

 1. Відкриваємо додаток «Телефон».
 2. Заходимо в меню і вибираємо «Налаштування».
 3. Переходимо в «Заблоковані номери».
 4. Активуємо пункт «Невідомі номери. Блокувати виклики з невизначених номерів».

Щоб обмежити вихідні дзвінки з визначених невідомих номерів, потрібно зайти в «Налаштування», вибрати розділ «Звук» і активувати режим «Не турбувати».

Як внести номер телефону в чорний список

Чи можна заблокувати номери через оператора

Щоб заблокувати номер у оператора «Лайф», потрібно зателефонувати на короткий номер 909 або звернутися в один із салонів зв’язку.

Абонентам «Київстар» можна подати заявку в системі самообслуговування або зателефонувати на короткий номер 477, далі потрібно виконувати всі підказки автовідповідача. Альтернативний варіант – зателефонувати в інформаційну службу за номером 0 800 300 466.

Абоненти МТС звертаються на короткий номер 111, дзвонять у сервісну службу за номером 0800400111 або вирішують свої питання через онлайн-чат. Додавати і видаляти номери з чорного списку можна за допомогою «Інтернет-помічника» на офіційному сайті оператора.

 

Якщо номер заблокований, що чує той, хто телефонує

Коли заблокований контакт телефонує на iPhone, він чує довгий гудок, що відразу переходить у переривчасті гудки. Вони імітують, що телефон зайнятий вихідним викликом. Якщо підключена голосова пошта, чути довгий гудок із переходом у запис голосового повідомлення.

В iPhone, на якому заблокований абонент, не з’явиться нічого. Але це не означає, що телефон вимкнений або установлено переадресацію. Щоб заблокований абонент зміг додзвонитися до вас, йому потрібно приховати номер або зателефонувати з іншої сім-карти.

Якщо заблокований абонент користується iMessage, він зможе написати вам смс-повідомлення.

Як заблокувати вхідні дзвінки з незнайомих номерів

Чому заблокований номер дзвонить

На жаль, чорний список – не гарантія того, що небажаний абонент більше не буде вас турбувати. Обійти блокування досить легко. Зателефонувати людині, у якої ви в чорному списку, можна навіть зі свого номера.

У кожного стільникового оператора є платна послуга – антивизначник номера (АВН). Якщо заблокований абонент підключить цю послугу, він зможе зателефонувати в обхід блокування, а вхідний дзвінок буде ідентифікований, як «невідомий номер».

 

Але навіть без платних послуг оператора функція “Антивизначник номера” доступна на iPhone, починаючи з iOS 7 і на мобільних телефонах Android. Сьогодні багато шахраїв відмовилися від використання послуги АОН, тому що більшість абонентів просто не знімають трубку, коли висвічується невідомий номер. Адже такі дзвінки несуть потенційну загрозу. Рекомендуємо дотримуватися цієї тактики, навіть якщо у вашому чорному списку ще немає жодного номера.

Зображення взяті з джерел: pixabay.com, umsplash.com.

Вам сподобалася стаття?

0