ru
ua
ru
ua

Як зав’язувати краватку: покрокова інструкція

В інтернеті є багато покрокових інструкцій, як зав’язувати краватку. Більшість із них описують текстом те, на що потрібно дивитися очима і робити руками.

Ми вирішили піти іншим шляхом і розповісти вам цікаві особливості найпопулярніших вузлів. А якщо ви захочете спробувати зробити «Віндзор» або «Кельвін» своїми руками – під кожним описом буде проста і зрозуміла схема процесу.

Як зав’язувати різні краватки

Чоловічі

Найбільш простий вузол називається Четвірним, він же Старовинний німецький, він же Італійський, він же Чотириплетний. Цей спосіб справедливо вважають найлегшим, тому він користується величезною популярністю серед чоловіків. Одна версія свідчить, що все почалося з морського вузла. Інша, що за допомогою такої в’язки кріпили поводи коней, запряжених четвіркою.

Трохи пізніше ім’я Four-in-hand ( «Чотири в руці», він же «Простий вузол») отримав один із відомих сьогодні лондонських клубів. Ще з тих часів залишилися перекази, що «Четвертний» винайшов один із кучерів і зав’язував так свій шарф. Хоча швидше за все вузлом користувалися члени клубу, які саме так зав’язували свої краватки.

Простий вузол підійде всім, хто тільки починає носити чоловічу краватку і хоче навчитися красиво і правильно зав’язувати аксесуар за класичною схемою.

Потрібний навик вийде напрацювати за лічені хвилини. Досить уважно подивитися на схему і почати самому відточувати своє вміння. У результаті вийде тонкий конічний і трохи асиметричний вузол, який виглядає недбало й елегантно водночас. І головне – «Простий вузол» добре виглядає з усіма типами комірів.

Як зав'язати краватку простим вузлом

Жіночі

У цій статті ми не можемо залишити без уваги прекрасні жіночі аксесуари. Тому розповімо, як легко і швидко зав’язати класичний вузол «Вісмара».

Експерти моди вважають, що перша проста покрокова інструкція з цього вузла з’явилася у 50-ті роки минулого століття в каталозі компанії з однойменною назвою.

Сам по собі вузол дуже незвичайний, виглядає трохи зухвало, якщо так можна сказати про краватку. Одним словом, на ділові зустрічі з таким аксесуаром краще не вирушати, щоб не справити неправильне враження.

«Вісмара» вражаюче виглядає на однотонних краватках з кінцями однакової ширини. Один із найбільш пам’ятних прикладів – фільм «Відважний диявол», де вузол прикрашає образ одного з героїв.

Як правильно зав'язати краватку вузлом «Вісмара»

Дитячі на резинці

Схематично дитячий галстук для хлопчиків виглядає так само, як і аналогічний аксесуар для дівчаток. Вироби відрізняються тільки кольором і оформленням.

Переваги такої моделі добре зрозумілі – дитині не потрібна допомога дорослого, щоб одягнути або зняти краватку. Відсутність складних вузлів – практичний і зручний момент. Аксесуар не потрібно регулярно поправляти, домагаючись ідеальної симетрії або правильного зовнішнього вигляду.

Краватку на резинці можна сміливо прати в автоматичній машинці і не боятися розв’язати вузол. При покупці намагайтеся вибирати вироби з натуральних тканин – синтетика виглядає менш елегантно, особливо в комплекті з резинкою.

Дитячий галстук на резинці не зав’язують, а складають і зашивають певним чином. Якщо все зробити правильно – виріб буде довго тримати форму. Головне – обернути матеріал навколо резинки для додаткової міцності. Як це зробити, показано на схемі:

Як зав'язати краватку на гумці

«Метелик»

Є тільки два вічно модних способи (правила), як носити краватку-метелик на шиї. Потрібно додавати чорний аксесуар до смокінга, а білий до фрака. Але більшість чоловіків і жінок сьогодні пропонують незвичайні рішення, тому носять метелик із діловим костюмом або підбирають під аксесуар одяг у стилі кежуал.

І якщо з класикою все більш-менш зрозуміло, то у випадку з одягом на кожен день акуратний шматочок тканини часто перетворюється на справжнього тропічного метелика із яскравим оформленням. Жінки також не гребують приміряти цей аксесуар і виглядають у ньому ще більш елегантно і привабливо, ніж чоловіки.

Є кілька видів краваток-метеликів:

  • Класична стандартної довжини 6.5 см.
  • Велика – довша за попередній варіант на 2 см.
  • Modified зі зморщеною серединкою.
  • Летюча миша – зав’язана особливим чином, коли широкі кінці нагадують крила нічного звірка.

Поєднувати метелик рекомендують із сорочкою, але сучасні модники успішно порушили і це правило. Зробити класичний образ стильним і привабливим допоможе Modified у поєднанні з підтяжками, піджаком, джинсами, окулярами або капелюхом.

Як правильно зав'язати краватку-метелик

«Принц Альберт»

Цей вузол схожий на четвертний, але в’яжеться з додатковим оборотом біля петлі і виходить трохи товщим. «Альберт» – ідеальне рішення для тонких краваток. Щоб великий вузол не виглядав надто потужним, на самому початку зав’язування потурбуйтеся про те, щоб вузький кінець був трохи коротшим за широкий.

Як зав'язати краватку вузлом «Принц Альберт»

«Кент»

Один із найпростіших способів зав’язати краватку з мінімальною кількістю оборотів. Це специфічне рішення добре виглядає далеко не на всіх аксесуарах. Наприклад, на вузькій краватці з тонкої тканини вузол виходить занадто плоским і маленьким.

«Кент» ідеально підійде великому чоловікові, у якого в гардеробі є хороші, але дуже короткі краватки. При цьому важливо використовувати аксесуар із щільного матеріалу, і щоб він був помітно ширше ніж стандартні моделі. Вузол ідеально виглядає із трохи розширеними і вузькими комірцями.

Як зав'язувати краватку вузлом "Кент"

«Кельвін»

Красивий і симетричний вузол збільшеної щільності. Названий на честь фізика і математика, який жив у Англії в ХIX столітті. Саме цей вчений винайшов температурну шкалу і розробив теорію про атом.

«Кельвін» – це виворітний вузол, який збігається з вирізом і розміром коміра.

Поетапна схема виглядає ось так:

Як зав'язувати крваватку вузлом "Кельвін"

Вузол «Бальтус»

Найбільший з усіх відомих краваткових вузлів. Напевно, не тільки в інтернеті, але і у старих журналах або енциклопедіях важко буде знайти щось більш хитромудре. А якщо спробувати винайти ще більш складний вузол, для нього банально не вистачить довжини краватки.

Через свою конусоподібну форму «Бальтус» вважають одним із варіантів Платсбурга. Схему розробив швейцарський художник ще у 30-х роках минулого століття. У результаті вузол назвали прізвищем винахідника.

Якщо ви зробите «Бальтус» на товстій і широкій краватці, носити її буде важко. Зі швейцарською схемою не вийде впоратися швидкоруч. Новачкам ми рекомендуємо потренуватися на більш простих варіантах і вже потім переходити до «Бальтусу».

Обходитися з вузлом потрібно дуже обережно. Спочатку потрібно попрактикуватися і набити руку, інакше зав’язаний аксесуар буде виглядати неохайно.

Найкраще «Бальтус» вийде на легкому галстуці, зробленому із тонкого матеріалу. Через велику кількість витків скоротиться довжина аксесуара, тому він більш виграшно виглядатиме на чоловіках невисокого зросту. За допомогою швейцарського вузла також вийде відрегулювати краватку до потрібної довжини.

Як зав’язати краватку покроково, щоб вийшов елегантний «Бальтус», показано на цій схемі:

Як зав'язувати краватку вузлом "Бальтус"

«Напіввіндзор»

Зав’язується легко і вважається одним із найбільш практичних варіантів. Підійде для краваток середньої довжини з матеріалів такої ж середньої важкості, наприклад, із щільного шовку.

«Напіввіндзор» справедливо вважають одним із найбільш універсальних і глибоких вузлів. Легка асиметрія подобається багатьом чоловікам. Одні експерти стверджують, що «Напіввіндзор» придумали на основі «Віндзорського», інші вважають, що це повністю незалежний винахід.

«Напіввіндзор» – найбільш компактне з усіх асиметричних краваткових рішень і добре поєднується з комірами різної форми. Універсальність вузла вражає – при належній вправності він чудово виходить на вузьких, широких щільних і традиційних краватках.

Зазвичай «Напіввіндзор» зав’язують перед дзеркалом

Як зав'язувати краватку вузлом "Напіввіндзор"

«Віндзор»

Великий симетричний трикутник. У ширину більше, ніж у висоту. Головна ознака – акуратні складки прямо під готовим вузлом.

Цей спосіб зав’язувати краватку названий на честь герцога «Віндзорського». Він не винаходив вузол, але взяв активну участь у його популяризації.

«Віндзор» не можна назвати продовженням «Напіввіндзору», тому що схема виглядає зовсім інакше. У процесі зав’язування виходить підлаштовуватися під ширину виробу і змінювати розмір вузла. Це рішення ідеально виглядає з коміром з широко розставленими кутами і «акулячими плавцями».

Якщо комір правильний, «Віндзор» піднімає його кінці, тому отриманий результат подобається далеко не всім власникам аксесуарів. Але якщо ви не любите великі вузли, спосіб ідеально підійде для легкої або трохи розтягнутої у процесі носіння краватки.

Як зав'язати краватку вузлом «Віндзор»

«Пратт»

Підходить для короткої краватки з наповнювачем. Вузол придумали в 1989 році Джон Шелбі і Джерсі Пратт. Тому в США і Великобританії цей спосіб називають по-різному тобто на прізвище співвітчизників. «Пратт» – об’ємний вузол, який в’яжуть виворотом назовні.

Як правильно зав'язати краватку вузлом «Пратт»

А який ваш улюблений вузол краватки? Можливо, його немає в нашій добірці і ви поділитеся своїм досвідом у коментарях?

Зображення  взяті з джерела: unsplash.com

Вам сподобалася стаття?

0