ru
ua
ru
ua

Як зберігати літні та зимові шини: поради, правила, рекомендації

Як зберігати шини в міжсезоння, щоб вони довго залишалися придатними для безпечної їзди? Щоб вам було легше визначитися з місцем і способом, ми зібрали всі варіанти і рекомендації в одній статті.

Як зберігати шини з дисками

 1. Гуму на дисках можна вішати на стіни чи під стелю. Жорсткий гачок, як і мотузка, що не розтягує метал. Тому за деформацію можна не хвилюватися.
 2. Допускається зберігати колеса з дисками стопкою, одне на одному. Головне & ndash; поставити нагадування в телефоні й перекладати раз на три місяці.
 3. Вертикальне зберігання не дуже підходить для шин в зборі. Це пояснюється необхідністю зменшувати тиск у невикористовуваних колесах до 0.5-1 атмосфери, щоб скоротити внутрішній тиск.
 4. Із таким тиском у вертикальному положенні рано чи пізно неминуча деформація в точці контакту. В результаті порушується баланс і форма колеса.
 5. Якщо залишити колесо накачаним, негативних наслідків від вертикального положення не буде, але повертати гуму раз в три місяці все ж необхідно.

Отже, зробимо висновок, як правильно зберігати шини на дисках:

Їх можна підвішувати і укладати штабелями в горизонтальному положенні зі зниженим тиском. Ставити вертикально можна тільки накачані колеса. Важливо не забувати повертати їх раз в три місяці.

Як зберігати шини без дисків

Тепер поговоримо, як правильно зберігати гуму без дисків. Почніть із підготовки і виділіть кожне колесо до зняття. Наприклад, “ЛЗ” може означати ліве заднє або придумайте своє зручне маркування.

Як підготувати до міжсезоння покришки без дисків

 1. Ретельно відмити сліди масла, бензину, бруду і пилу, обов’язково видалити з протекторів камені та інше сміття.
 2. Добре висушити. Якщо гума залишиться сирою – залишки вологи змінять її характеристики до початку наступного сезону.
 3. Обробити спеціальним засобом. Це захистить шини від передчасного зносу. Але купувати автокосметику навмання не варто. Вкрай важливо дотримуватися рекомендацій виробника, інакше ризикуєте пошкодити покришки.

Підсумкова рекомендація про те, як зберігати гуму без дисків, виглядає так:

Ставте покришки поруч у вертикальному положенні. Саме так вони майже не деформуються тривалий час.

Додаткові поради:

 • Оптимально, якщо у вас є напівкруглі пластикові або залізні стелажі. Вони найкраще зберігають форму виробів.
 • Якщо кладете шини на рівну полку або підлогу, перекладайте гуму один раз на місяць або трохи рідше.
 • Не варто використовувати для зберігання швелери, троси та куточки. Нерівномірне навантаження на кілька точок опори – поширена причина деформації під час зберігання.
 • Ще гуму не можна вивішувати на гаки. На них шини витягнуться і точно не доживуть до наступного сезону.
 • Якщо будете укладати покришки стопкою, вони злежаться, стануть трохи вужчими і “перевзуватися” буде складніше, ніж зазвичай.
 • Для вертикального зберігання покришок без дисків підходять настінні й підлогові стелажі.

Як максимально довго зберегти робочі характеристики покришок при зберіганні

 1. Залишайте гуму на чистих і сухих поверхнях. Уникайте вологи і промерзлої підлоги.
 2. Тривалий контакт із ПММ категорично неприпустимий. Це ж правило поширюється на лаки, фарби і хімікати. Всі подібні речовини краще зберігати в іншому приміщенні або на пристойній відстані.
 3. Не варто ставити гуму поруч з обігрівачем або іншим джерелом тепла. А також біля працюючого зварювального апарату або вогню.

Як зберігати гуму без дисків

Як зберігати зимову резину

 1. Для зимових шин знадобиться темне місце з гарною вентиляцією. Прослідкуйте, щоб на колеса не потрапляли сонячні промені. Бажано придбати захисні чохли.
 2. Не залишайте на зберігання зимову гуму в приміщенні, де прогнозовано трапляються різкі перепади температури. Наприклад, влітку, при температурі 35-45 °C шини часто пересихають і розтріскуються. Через перегрів також трапляються грижі й послаблюється міцність матеріалу в цілому.

Наслідком неправильного зберігання може стати розрив колеса прямо на дорозі.

Тому, наприклад, гараж-мушля і будь-які приміщення, що добре прогріваються влітку, не підходять для зберігання зимових шин. Навесні або восени небажано залишати покришки на холодній підлозі. Гума погано переносить контакт з холодною поверхнею.

Вам може бути цікаво

Як вибрати зимову гуму

Як зберігати літню гуму

Правила зберігання літньої гуми зимою, весною та восени дуже прості:

 1. Уникайте вологих приміщень, складайте покришки тільки в сухих прохолодних місцях.
 2. Максимально захищайте колеса від попадання сонячного світла.
 3. Намагайтеся, щоб у приміщенні не було занадто холодно, 10-25 °C найкращий коридор температур.
 4. Вологість потрібна помірна, до 60%, не більше.
 5. Знайдіть достатню кількість вільного місця, покришки не повинні сильно притискатися до якихось поверхонь, речей або здавлювати один одну.
 6. Категорично не можна, щоб на гуму потрапляв сніг або дощ, те ж саме стосується мастила, бензину, солярки і різних хімічно активних речовин.
 7. Опалювальні прилади та інші джерела тепла краще видалити на відстань від 1 метра або далі.

Як зберігати шини в гаражі

Для гаража є одне просте правило. Коли всередині некомфортно водієві, шинам теж буде не дуже. Якщо цього формулювання недостатньо, ось більш конкретні рекомендації зі зберігання шин без дисків і з дисками в гаражі:

 1. Перекрийте доступ сонячного світла. Нехай всередині буде абсолютна темрява. Ультрафіолет руйнує гуму, навіть якщо проникає в гараж у невеликих кількостях. Для підстраховки упакуйте покришки в тканинні чохли. На жаль, тканину не вийде замінити пакетом. Через них утворюється конденсат, а зайва волога, знову ж таки, почне свій негативний і руйнівний вплив.
 2. Оптимальна температура повітря для літніх шин від 0 до 35 °C, для зимових максимум + 35 °C. Вихід за ці рамки не занадто критичний , але однозначно скоротить термін служби покришок.
 3. Стежити потрібно і за вологістю повітря. Намагайтеся підтримувати рівень 50-80%. Якщо в приміщенні дуже сухо, гума покривається мікротріщинами. Надлишок вологи теж не несе нічого хорошого. Вона проникає в пори і руйнує волокна, які роблять покришку міцною, еластичною і стійкою до зносу.

Як зберігати гуму на балконі

 1. Правильне зберігання гуми на балконі можливо тільки у вертикальному положенні. І це не залежить від пори року. З метою економії місця є велика спокуса повісити покришки на якісь гачки або мотузки. Але зберігати гуму в такому положенні можна, тільки якщо вона з дисками. Інакше шини деформуються вже за перші кілька тижнів.
 2. Якщо хочете, щоб колеса пролежали на балконі весь сезон і не зіпсувалися, повертайте їх з періодичністю раз на 4-6 тижнів. Це захистить шини від деформації протектора, бічних частин і можливого дисбалансу.
 3. Знову ж таки, з метою економії місця так і хочеться скласти шини стопкою. Вибирати цей варіант краще для коліс з дисками. Тому що порожні покришки зверху зазвичай здавлюють і деформують нижні. У деяких економних водіїв є своя, перевірена система перекладання гуми, але, на жаль, вона спрацьовує далеко не завжди.

Як зберігати покришки

Переваги послуг зі зберігання коліс і шин

Це витратний, але одночасно найзручніший і безпечний спосіб зберігання будь-якої гуми в міжсезоння. Якщо бюджет дозволяє, ці переваги варті витрачених грошей:

 • Зникає проблема збереження покришок, які, наприклад, можуть елементарно вкрасти з гаража і навіть з балкона. На платних складах працює цілодобова охорона, яка гарантує недоторканність зданого під розпис майна.
 • З одного боку, ви платите за зберігання, а з іншого – не потрібно купувати гараж, витрачатися на утеплення підлоги і стін.
 • Якщо раніше ви складали колеса на балконі, чому б тепер не обладнати на додатковій площі кабінет, міні-тренажерний зал або зону для відпочинку?
 • Платний склад – зручне рішення для міських жителів. Зазвичай всі подібні об’єкти знаходяться в межах міста, тому забрати гуму можна в будь-який зручний час.

Правила зберігання шин за ДСТУ 24779-81

 • При зберіганні уникайте контакту з лугами, кислотами, мінеральними оліями, органічними розчинниками, озоном, киснем і світлом.
 • Не ставте шини на опори з нерівними, виступаючими поверхнями, захистіть гуму від перегинів та інших зайвих навантажень.
 • Неприпустимий контакт з корозійними і мідними речовинами.
 • При зберіганні на вулиці підніміть покришки над землею, прикрийте матеріалом, який не пропускає воду і забезпечте хорошу вентиляцію.
 • Не залишайте шини на снігу, піску і чорному асфальті.
 • Тримайте гуму подалі від електромоторів і джерел озону. Допустимий рівень до 0.08 ppm.
 • Приберіть подалі від місця зберігання дезінфікуючі засоби, фарби та інші хімічні засоби.
 • Не можна використовувати шину як полку для інструментів або робочу поверхню.
 • Категорично забороняється класти на покришку палаючу сигарету.

Шини топових брендів, наприклад, Dunlop, Goodyear, Michelin, Continental і Bridgestone служать 10 і більше років від дати виробництва. На ці терміни орієнтується весь світ. При зберіганні на складі термін придатності від дати випуску не повинен перевищувати п’ять років.

Літні, зимові шини, а також покришки з дисками і без дисків люблять догляд, як і інші деталі автомобіля. І починається він як раз під час зберігання між сезонами. Дотримуйтесь рекомендації з цієї статті, і ваша гума гарантовано прослужить максимально довго.

Зображення взято з джерела: Unsplash.com.

Вам сподобалася стаття?

0