ru
ua
ru
ua

Як вибрати тример: бензиновий або електричний

Традиційна ручна коса безповоротно відходить у минуле. Підрівняти газон, обкосити прибудинкову територію, позбутися від бур’янів або скосити сіно тепер можна за допомогою спеціального інструменту — тримера. З одного боку, його поява позбавило людей від надмірних фізичних навантажень, а з іншого — додало питань, який тример краще вибрати, адже у всіх потреби різні, а ціна інструментів сильно відрізняється.

Мотокоса або тример

Для початку потрібно внести певну ясність у термінологію. Є плутанина щодо того, у чому різниця між тримерами й мотокосою. Одні впевнені, що тример — це інструмент, що працює від електромережі, а мотокоса — від двигуна внутрішнього згоряння. Але це не зовсім так, адже бувають як бензинові тримери, так і коси з електромотором. По суті, всі інструменти, призначені для косіння трави та утримувані в руках, можна назвати тримерами. А назва «мотокоса» використовується, як синонім. Можливо, знайдуться охочі з нами посперечатися, але в цій статті ми будемо дотримуватися саме такого принципу.

Ключові характеристики трімера

Тример електричний

За джерелом живлення можна виділити три види тримерів:

  1. електричні з живленням від мережі;
  2. бензинові ;
  3. електричні з живленням від акумуляторів (трапляються рідко).

За своєю конструкцією тримери схожі. Є штанга, мотор (він може розташовуватися зверху чи знизу штанги), ручка (D-подібна або велосипедна), котушка з волосінню або металевий ніж, захисний кожух.

Тримери з нижнім розташуванням двигуна мають малу потужність — до 0,7 кВт. Крім того, якщо йдеться про електронний вигляд, то мінусом нижньомоторної конструкції буде неможливість працювати в дощ або вранці, коли ще не зійшла роса, оскільки може статися коротке замикання. Як обладнання для такого тримера найчастіше може використовуватися лише волосінь невеликого перерізу. Водночас, пристрій із нижнім розташуванням двигуна більш збалансований, тому оператор інструмента менше втомлюється. Багато моделей обладнані системою придушення вібрації.

Найбільш поширеним є верхнє розташування двигуна на тримері. У більшості випадків такий інструмент обладнаний двигуном внутрішнього згоряння й має більшу потужність — максимальний показник доходить до 5 кВт. У такому тримері як обладнання може використовуватися як волосінь, так і металевий ніж або диск. Верхнемоторний тример без проблем впорається з мокрою травою.

D-подібна ручка найчастіше трапляється на електричних тримерах. Тримати інструмент можна двома руками, зберігаючи водночас його мобільність. Так звана велосипедна ручка (T- або J-подібна) використовується на більш потужних тримерах, як електричних, так і бензинових. З її допомогою можна робити руху аналогічні ручній косі.

Важлива також наявність у комплекті коси спеціального наплечного ременя, який знизить навантаження на руки оператора й дасть змогу працювати з інструментом набагато довше.

Важливою характеристикою будь-якого тримера є ширина зрізу. Здавалося б, чим вона більша, тим краще. У більшості випадків так воно і є. Але, якщо йдеться про те, що потрібно акуратно прибрати траву там, де не дістала газонокосарка, то невелика ширина зрізу буде якраз до місця.

Привод у тримерами може бути з гнучким або жорстким валом. Другий варіант більш надійний і використовується на інструментах із більшою потужністю — тут передача обертання від двигуна до голівки відбувається за допомогою редукторного вала. З гнучким валом, обертання передається за допомогою сталевого троса.

Тримери з вигнутою штангою обладнані гнучким валом і тому використовують як обладнання тільки волосінь, у той час як на моделях із прямою штангою можуть застосовуватися також металеві ножі та навіть диски.

Вам може бути цікаво

Як вибрати газонокосарку

Плюси й мінуси електричного тримера

Тример бензиновий

Тример з електромотором підійде для приватного будинку або для дачі. З його допомогою можна підрівняти газон або очистити невелику ділянку від зайвої рослинності, дрібної й тонкої трави.

Електричні тримери важать менше за бензинові пристроїв, що теоретично робить їх більш мобільними. Але, якщо врахувати, що площа покосу електротримера залежить від довжини мережевого кабелю або подовжувача, то вага буде плюсом тільки з погляду зручності та тривалості використання. Крім того, робота з легким тримерами буде до снаги людям похилого віку.

Завдяки конструктивним особливостям електричні тримери працюють практично безшумно й не забруднюють довкілля. Але, ще раз зазначимо, що працювати з ними в дощову або сиру погоду небезпечно.

Безперечним плюсом електричного тримера є його порівняно невисока ціна. В іншому, все залежить від того, які цілі ви будете ставити перед інструментом.

Плюси й мінуси бензинового тримера

Тример садовий

Бензиновий тример, порівнюючи з електричним, більш універсальний. Завдяки більшій потужності він може впоратися не тільки з травою, а й із сухостоєм, чагарником і навіть молодою порослю дерев. На відміну від електротримера, із ДВС не прив’язаний до джерела живлення й дає змогу віддалятися на будь-які відстані. Час роботи з апаратом обмежений тільки запасом пального в баку.

Бензинові тріимери обладнуються двотактними або чотиритактними моторами. У першому варіанті в бак потрібно заливати паливну суміш, що складається з бензину й мастила, у другому — бензин і мастило заливаються окремо. Конструкція двотактного двигуна простіша, він важить менше за чотиритактний, але водночас споживає більше пального, працює голосніше і викидає в атмосферу більше шкідливих речовин. Крім того, тримери з чотиритактними моторами зазвичай коштують дорожче.

Тример із бензиновим мотором важить більше за електричний — працюючи з ним, ви швидше втомитеся. Крім того, він вимагає більш ретельного догляду й обслуговування, ніж електротример, що загрожує додатковими витратами.

Підсумки

Перед покупкою тримера, обов’язково прикиньте, який саме обсяг робіт вам треба виконувати і як часто. Якщо йдеться про догляд за невеликою ділянкою, на якій росте м’яка трава, цілком можна обійтися електричним тримерами потужністю від 500 до 1000 Вт (для більшої впевненості). Якість робіт не постраждає, зате ви заощадите відчутну суму грошей. Якщо ж має бути робота на ділянці, порослій рослинністю різного віку, висоти й жорсткості, то варто звернути увагу на бензиновий тример потужністю від 1000 Вт. Для заготівлі сіна підійде виключно варіант із ДВС.

Який би тример ви не вибрали, потрібно правильно підібрати обладнання. У випадку з волосінню, чим вона товща, тим із більш жорсткими й товстими стеблами вона може впоратися. Волосінь також має різні перетини. Круглу можна назвати універсальною. Для стрижки газону ідеально підійде перетин у формі зірочки. Якщо на ділянці, де заплановано косити траву, можуть бути камені, не рекомендовано використовувати як обладнання металеві ножі. Після контакту з каменем ніж потрібно буде не тільки заново заточувати, але й балансувати, що досить затратно.

Зображення взято з джерел: unsplash.com, pixabay.com

Вам сподобалася стаття?

0