ru
ua
ru
ua

Як вибрати подушку

Кожен народ має свою історію подушок. Якусь їхню подобу було виявлено ще в єгипетських пірамідах і гробницях фараонів. Ці вироби були кам’яними, дерев’яними, глиняними та навіть металевими. Є припущення, що такі подушки використовувалися єгиптянами не стільки для комфорту, скільки для збереження незвичайних на той час зачісок і макіяжу під час сну. У Японії популярними були дерев’яні подушки у формі увігнутої дошки або прямокутного бруса. У Китаї використовували кам’яні фігури різних звірів зі спеціальними заглибленнями. Історики припускають, що перші подушки з наповнювачем із гусячого пуху та пера з’явилися в Стародавній Греції. У Римській імперії пухово-пір’яні подушки зайняли особливе місце в побуті, а під стінами міст почали розводити гусей.

Для чого потрібні подушки?

Крім декоративних цілей і підтримання тіла під час сидіння, подушка потрібна людині (насамперед), коли вона хоче відпочити або поспати.

Необхідність використання подушки під час сну зумовлена будовою нашого тіла – для повноцінного відпочинку потрібно, щоб хребет, що перебуває в горизонтальному положенні, не був викривлений. Тому якісна подушка під час сну має підтримувати і голову, і шийний відділ хребта. З цієї ж причини завжди лягайте так, щоб на подушці опинилися й голова, і шия.

Якщо людина спить без подушки, шийний відділ хребта не розслабляється, хребці шиї викривляються, що може призвести до виникнення головного болю й болю в спині.

Ознаки, що дають змогу перевірити, чи підходить подушка, на якій ви спите, для повноцінного відпочинку:

  • якщо вам постійно хочеться покласти руку під подушку або під голову, то подушка занадто низька – така протипоказана тим, хто хропе;
  • якщо виникає відчуття незручності або м’язове напруження, причиною може бути занадто висока подушка;
  • якщо шия вранці болить, а плечі дерев’яніють, то подушка занадто низька, а матрац занадто жорсткий.

Як вибрати подушку?

Вибирати подушку необхідно індивідуально. Не варто купувати однакові подушки для всіх членів сім’ї. Подушки, обрані відповідно до ваших індивідуальних особливостей, допоможуть забезпечити повноцінний відпочинок і здоровий міцний сон. Рекомендується купувати якісні подушки та водночас міняти їх після закінчення терміну експлуатації.

З гарною подушкою ви не маєте прокидатися посеред ночі або вранці з відчуттям головного болю, болю в спині або шиї. Розмір подушки не дуже принциповий, тому можна вибирати вподобаний. А ось форма, висота, жорсткість і наповнювач подушки – особливості важливі.

Смугасті подушки на ліжку

Деталі пошиття

Під час вибору подушки необхідно звернути увагу на тканину та наповнювач. Варто також упевнитися, що шов міцний і дрібний, немає маленьких дірочок, які можуть пропускати наповнювач назовні. Деталі пошиття дуже важливі. Погані нитки, неякісний шов скорочують термін експлуатації подушки. Важливий і розмір проколів від голки, вони не мають бути великими, інакше наповнювач вибиватиметься назовні. Отже, перше правило: під час купівлі подушки розгляньте шви, злегка потягніть їх, щоб перевірити міцність.

Наповнювач подушки

Наповнювачі для подушок можна розділити на два різновиди – натуральні та синтетичні. І в тих, й інших є свої переваги та вади. Натуральні наповнювачі – природні, але алергікам деякі з них не підходять. Крім того, подушки з натуральними наповнювачами бувають дорогими, а також потребують спеціального догляду.

Синтетичні наповнювачі дешевші за натуральні. Доглядати за ними легше – більшість можна прати навіть у пральній машині. Але багато людей не люблять синтетичні подушки через їхню штучність.

Форма подушки

Залежно від форми подушки поділяють на класичні й ортопедичні. Класичні – квадратної або прямокутної форми. Ортопедичні – у формі валиків або подушок із виїмками для голови.

Щодо ортопедичних подушок є два погляди. Одні фахівці вважають, що ортопедичні подушки краще підходять не для нічного сну, а для нетривалого відпочинку або читання, оскільки вони занадто жорсткі, не можуть змінювати форму, а високий і твердий бортик може стати причиною болів у шиї. Інші стверджують, що ортопедичні подушки чудово підтримують голову під час сну та знижують навантаження на шию, тому рекомендовані тим, у кого є проблеми з хребтом, особливо з його шийним відділом.

Істина швидше посередині – все залежить від якості конкретної подушки. Адже її лікувальні властивості визначаються не тільки формою, а й якістю наповнювача.

Яку саме подушку купити – ортопедичну чи звичайну, вирішувати вам, але в разі проблем зі здоров’ям найкраще не експериментувати, а спочатку порадитися з лікарем.

Висота подушки

Подушки бувають заввишки від 6 до 16 см, більшості людей підходить висота 10-14 см. Висоту подушки можна підібрати індивідуально: вона має дорівнювати ширині вашого плеча.

Жорсткість подушки

Вибір жорсткості подушки залежить від вашої звичної пози під час сну:

  • Якщо вам зручніше спати на боці, краще купити жорстку подушку, яка послугує гарною опорою для голови та шиї;
  • Ви зазвичай спите на спині? Тоді підійде подушка середньої жорсткості;
  • Якщо ви любите спати на животі, потрібна м’яка подушка.

Подушки з натуральними наповнювачами

Пух і перо

На думку фахівців, подушка, наповнена пухом і пером, – була, є й буде найкращою для всіх, хто любить добре поспати. Звичайно, у тому разі, якщо у вас немає алергії на пух і пір’я.

Тому власники пухових подушок і перин, які дісталися їм у спадок від бабусь, можуть тільки порадіти та подякувати за щедрість своїм сільським родичам – сьогодні справжні пухові подушки коштують недешево.

Вартість пухово-пір’яних подушок залежить від їхнього розміру та процентного співвідношення наповнювачів: чим більше пуху в подушці (від 2% до 90%), тим вона дорожча.

Що ж стосується оптимального співвідношення пера та пуху, то це – справа вибору. Якщо хочете жорстку подушку – відсоток пера має бути вищим, якщо бажаєте м’яку – купіть подушку з великою кількістю пуху. Пухові подушки вирізняє великий об’єм за малої ваги.

Вовна вівці

Подушки з овечою вовною можуть позитивно впливати на здоров’я людини. Вони мають позитивний ефект у разі болів у м’язах, суглобах, проблем з опорно-руховим апаратом.

Такі подушки чудово зігрівають взимку, влітку на них не буде спекотно спати, завдяки повітрю між волокнами. А особлива будова шерстинок допомагає відвести зайву вологу та випарувати її.

Вадою подушок, наповнених овечою вовною, є те, що наповнювач може збитися вже за кілька місяців експлуатації. А повернути такій вовні первинний стан практично неможливо.

Шовк

Кокони тутового шовкопряда акуратно розрізають і розтягують – виходить невагоме, як павутина, полотно. Його скручують кілька разів і зверху надягають бавовняний чохол. Натуральний шовк не пахне, не збивається.

Шовкові подушки просто незамінні для людей, які страждають алергічною реакцією на пух і перо. Доведено, що натуральний шовк не викликає алергію, а також здатний протистояти життєдіяльності пилового кліща. Уся справа в серицині – білку, який міститься в шовку.

Шовк – унікальний природний матеріал, який пристосовується до температури зовнішнього середовища та здатний підтримувати ідеальний для організму людини мікроклімат. Оптимальний баланс між температурою і вологістю позитивно впливає на здоров’я.

Вада шовкових подушок – висока ціна.

Для тих, кому шовкові подушки здаються занадто м’якими, випускають варіанти з додаванням силіконових волокон.

Рослинний наповнювач

Як рослинні наповнювачі для подушок використовують трави, гречану лузгу, шишки хмелю, оболонку рису.

Переваги подушок із рослинними наповнювачами: вони характеризуються ароматерапевтичними властивостями, дають змогу швидше розслабитися, ідеально повторюють контури голови, масажують шкіру, не викликають алергію.

Вади: середній термін експлуатації подушок із рослинними наповнювачами – приблизно 2 роки. До того ж наповнювач таких подушок може шарудіти.

Котик серед подушок

Натуральний латекс

Натуральний латекс виготовляється зі спіненого каучуку – смоли тропічного дерева гевея. Цей матеріал застосовують переважно під час виготовлення дорогих ортопедичних подушок.

Натуральний латекс – пружний, але одночасно й м’який матеріал, що добре підтримує голову та шию. Подушка з натурального латексу якби підлаштовується під форму тіла – коли людина піднімає голову з подушки, вона розправляється поступово.

Подушка з натурального латексу, напевно, найдовговічніша: вона здатна слугувати приблизно 20 років, не втрачаючи своїх властивостей. Однак подушки з натуральним латексом мають досить високу ціну.

Вата

Бавовняна вата – найдешевший серед натуральних наповнювачів. Такі подушки не викликають алергії, але вата швидко збивається, і подушка стає непридатною для користування.

Подушки із синтетичними наповнювачами

Для тих, у кого є алергія на природні наповнювачі, підійдуть подушки із синтетичними наповнювачами. Їх також є кілька різновидів.

Синтепон

Синтепон – недорогий варіант наповнювача подушок. Не викликає алергії, не пахне, у ньому не заводяться кліщі. Термін експлуатації – 7-10 років. Синтепонові подушки можна очищати в пральній машині.

Комфорель

Комфорель – один із найбільш популярних синтетичних наповнювачів, являє собою кульки з пухнастого синтетичного волокна. Подушка, наповнена комфореллю, не викликає алергії, чудово зберігає форму, легко переться.

Холофайбер

Наповнювач із порожнистих поліестерових волокон, скручених у формі пружини. Застосовується також як утеплювач для робочого одягу, у продукції для дітей і новонароджених.

Холофайбер вважають одним із найкращих синтетичних замінників пуху та пера. Наповнені цим матеріалом подушки можна прати за температури до 40 градусів. Більш жорсткі ортопедичні подушки наповнюють сумішшю холофайберу й овечої вовни.

Силікон

Силіконові подушки вирізняються підвищеною пружністю і здатністю швидко відновлювати форму. Чим більше їх збивати, тим об’ємнішими вони стають.

Матеріали з ефектом пам’яті

Подушки з таким наповнювачем реагують на тиск і тепло, приймаючи форму тіла. За 1-2 секунди відновлюють свою форму. Подушка у разі натискання на неї не пружинить, а повільно підлаштовується.

Ці матеріали можуть бути жорсткими та м’якими. Виготовляються як на основі синтетичних пін (поліуретану), так і латексу (меморилатекс).

Подушки з ефектом пам’яті в жодному разі не можна прати. Вода руйнує структуру матеріалу, й ефект пам’яті втрачається.

Підсумки

Як бачимо, різноманітність сучасних матеріалів і «конструкцій» дає змогу підібрати подушку на будь-який смак і для будь-яких потреб. Сподіваємося, що наша стаття допоможе вам розібратися у всіх тонкощах і зробити правильний вибір.

Вдалої вам покупки – і гарного відпочинку!

Вам сподобалася стаття?

0