ru
ua
ru
ua

Кращі мікрофони для стриму

У цій статті розповідаємо про найкращі мікрофони для стриму. Пройдемося основними видам, дамо рекомендації з вибору та налаштуванню, покажемо кращу техніку для онлайн-трансляцій, подкастів та ігрових стрімів.

А що, звичайним вбудованим мікрофоном обійтися не вийде? Теоретично, можна, але про якість звуку доведеться забути. Якщо шкода витрачатися на дорогу техніку, а картинка для вас не має ніякого значення – оптимальним варіантом стане геймерская гарнітура.

Вона відтворить хороший аудиоряд і заглушить основний інтершум. Така техніка підійде для стримів, коментування подій і підкастів. Але якщо навушники не повинні потрапляти в кадр, залишається тільки одне рішення – професійний мікрофон для стримів з окремим входом.

Кращі мікрофони для стриму

Гармата

Пристрій схожий на трубку із захистом від вітру із штучного хутра або поролону. «Гармату» зазвичай одягають на камеру або кріплять на стійці для роботи у студії.

Мікрофон приглушує бічний інтершум і пише звук, який надходить строго по центру пристрою. «Гармата» підходить для стримів, записів інтерв’ю, влогів, онлайн-уроків і вебінарів.

Цей вид мікрофона не потрапляє в кадр, але якісно працює тільки в одному, конкретному місці установки. Відходити від «гармати» навіть на невелику відстань і відвертатися не рекомендується.

Петлички

Сучасні петличні мікрофони – це найбільш затребувані пристрої для стрімів і запису відео інших форматів. Блогери, коментатори і репортери активно користуються саме такою технікою.

«Петличка» кріпиться до одягу затискачем-прищіпкою і притягує на себе погляди. У цьому головний недолік пристрою.

Переваги – відмінне захоплення звуку і можливість пересуватися разом із мікрофоном. Під час руху звук залишається якісним, якщо не зачіпати мікрофон одягом, волоссям або руками.

«Петличка» підійде для запису розмовних сюжетів, документальних фільмів, влогів і репортажів.

Для комп’ютера

Найпростіше вибрати мікрофон для комп’ютера. Для спілкування з друзями і родичами у Skype однаково підходять бюджетні моделі і більш дорогі пристрої. Чого точно не варто робити, так це купувати конденсаторний мікрофон для спілкування в месенджерах. У цьому випадку переплата за якість обладнання невиправдана.

Односпрямований

Для ділових переговорів, особливо іноземними мовами, ідеально підходять конденсаторні односпрямовані мікрофони. Вони в найдрібніших подробицях передають інтонацію і фрагменти з кількох приголосних звуків поспіль. З таким пристроєм під час переговорів голос залишиться природним, динамічним, а все співрозмовники будуть добре чути кожне слово.

Пристрої з чутливою мембраною називаються студійними мікрофонами. Вони фіксують будь-які зітхання, шарудіння, а також максимально природно записують звук. За допомогою пари і навіть одного студійного мікрофона вийде зробити якісний, «живий» запис вокальної партії, джазової композиції або мелодії струнних інструментів.

Динамічний

Працює без джерела постійного струму і не відрізняється високою чутливістю. Не підходить для блогерів, співаків або артистів, але годиться для стримів з кафе, концертів, фестивалів та інших гучних місць. Динамічний мікрофон також підійде для використання у приміщенні з хорошою акустикою.

Конденсаторний

Вловлює найтонші звуки, працює від джерела живлення. Можливості пристрою максимально розкриваються тільки в кімнаті з доброю ізоляцією звуку. Будь-який сторонній шум або відлуння псує якість запису.

Кращі мікрофони для стриму

Який мікрофон вибрати стримеру

Перша і найголовніша порада – обладнання для відеозйомок і мікрофон краще купувати разом, щоб вони максимально підходили один до одного за всіма технічними параметрами.

Вибір мікрофона багато в чому залежить від типу стриму. Наприклад, для трансляцій зі дому цілком вистачить настільної моделі-петлички або пристрою з кріпленням на голові.

Якщо під час трансляції ви рухаєтеся, наприклад, робите ремонт або готуєте їжу, вибирайте мікрофони граничного шару. Їх одночасно розміщують відразу в декількох частинах приміщення. Альтернативні варіанти: наголовний мікрофон, радіопетлички або спрямований пристрій. Для прийому гостей під час стриму знадобляться запасні мікрофони.

Людям із високим голосом простіше підбирати мікрофони. На високих частотах непогано працюють навіть порівняно недорогі моделі. Володарям баритону, басу або голосу з характерною хрипотою доведеться розщедритися на більш дороге професійне обладнання.

Навіть якщо ви постійно віщаєте з дому, ситуація може змінитися в будь-який момент. Тому про всяк випадок тримайте про запас портативний рекордер. Він стане в нагоді для відвідування конференцій, фестивалів, виставок, а також під час інтерв’ю.

Подумайте про якість звуку ще до покупки. Оптимально, якщо біля мікрофона будуть віброгасники і стійка, яка ховає шум від кроків і від рук під час їх переміщення по столу.

Пам’ятаєте смішні поролонові або кошлаті накладки на мікрофонах? Саме вони захищають від шуму вітру. Поп-фільтр теж не марна річ – екран з тканини захищає настільні моделі від ударних і шиплячих звуків.

Якщо в кімнату проникає занадто багато сторонніх шумів або під час використання мікрофона чується відлуння, ситуацію врятують звукові панелі, які легко кріпляться на стіну. Іноді допомагає більш просте рішення – самостійно зроблений бар’єр або фільтр для гасіння звуку.

Вам може бути цікаво

Як вибрати мікрофон

ТОП-мікрофонів для стриму

Налаштування мікрофона для стриму

Більшість професійних стримеров використовують для налаштування мікрофона програму OBS Studio. Складнощів з основними функціями зазвичай не виникає, а якість звуку зростає в кілька разів.

Головний плюс OBS – вбудовані фільтри. Кожен із них відповідає за обробку одного або декількох звукових ефектів. Щоб вичавити максимум із трансляції або запису програми, у більшості випадків потрібно додати всього пару фільтрів із нескладними налаштуваннями.

Для цього є два способи:

 1. Відключити мікрофон через меню налаштування і додати його в сцену як джерело. Опція називається «Захват вхідного аудіопотоку».
 2. Вибрати свій мікрофон у меню налаштувань через «Мікрофон/додаткове аудито (Mic/Aux)».

Ця інформація знадобиться, щоб додавати фільтри через правильне джерело звуку. Потім вибираємо в док-панелі «Мікшер аудіо» мікрофон і відповідне джерело, натискаємо на «шестерінку» і переходимо в меню фільтри.

Додавати їх краще в такій послідовності: перший – «Компресор», другий – «Шумоподавлення», третій – «Пропускний рівень шуму», четвертий – «Лімітер».

Особливо зручно, що в більшості випадків не потрібні взагалі жодні додаткові налаштування. Але якщо невелике коректування все-таки знадобиться, докладний опис регулювання фільтрів за допомогою повзунків ви знайдете в коробці, разом з програмою OBS Studio.

За що відповідає кожен із фільтрів

 1. «Компресор» – глушить різкі звуки, компенсує відхилення від мікрофона і підсилює голос.
 2. «Шумоподавлення» – глушить білий шум, а також роботу вентилятора й інші джерела сторонніх звуків.
 3. «Пропускний рівень шуму» – відповідає за фільтрацію звуків під час паузи в розмові.
 4. «Лімітер» – блокує звукові сигнали вище 0 дБ, спотворення і кліпінг. Критично важливо використовувати цей фільтр останнім у ланцюжку.

Вам може бути цікаво

Як вибрати навушники

ТОП-5 мікрофонів для онлайн трансляцій

Мікрофон Samson C01U Pro

Конденсаторний мікрофон для роботи в студії. Нульова затримка звуку ідеально підходить для проведення стримів. Підключення через USB займає кілька секунд. На корпусі передбачений вихід для навушників.

Діафрагма на 19 мм передає навіть ледве чутні звуки голосу стримера під час прямої трансляції. Металевий корпус гасить небажані вібрації, шуми і додатково захищає капсуль з антишоковим кріпленням.

C01U Pro працює з будь-яким аудіоредактором. Звук ідеальний на низьких і високих частотах. У комплекті кабель для підключення до персонального комп’ютера або Mac. Встановлювати драйвера або завантажувати їх з інтернету не потрібно.

Мікрофон підтримує роботу з iPad і iPhone версії 4S і новіших моделей. Для підключення яблучних гаджетів знадобиться адаптер 30-pin Camera Connection Kit або Apple’s Lightning USB Camera Adapter.

Мікрофон Samson C01U Pro

Мікрофон Samson C01U Pro

Мікрофон Rode NT1-A

Конденсаторний мікрофон австралійського виробництва для роботи в студії. Виробляє мінімальна кількість шуму. За цим показником модель одна з кращих у світі. Рівень власного шуму всього 4 дБ. По суті, це модернізована версія Rode NT-1 класичного зразка.

Переваги моделі:

 • естетичне глянсове покриття з нікелю;
 • сприйняття високого звукового тиску;
 • м’який, теплий і одночасно чіткий звук;
 • широкий динамічний діапазон;
 • капсуль з амортизирующим кріпленням виділяється позолоченою діафрагмою;
 • контакти також пофарбовані в характерний позолочений колір;
 • діаграма спрямованості кардіоїдного типу;
 • подача напруги зсуву зовнішнього типу на конденсаторі.

Мікрофон Rode NT1-A

Мікрофон Rode NT1-A

Мікрофон HyperX QuadCast S

Стоєчний мікрофон з якісним звуком для новачків і професійних стримерів. Захоплює голос без спотворень, передає рівний і чистий звук. HyperX QuadCast S підвищує якість взаємодії стримера з аудиторією.

Переваги моделі:

 • індикатор стану трансляції на світлодіодах;
 • включення і відключення одним дотиком;
 • чотири діаграми спрямованості з перемиканням між собою;
 • амортизатор, який гасить вібрацію;
 • доступні і зручні елементи управління.

RGB-підсвічування робить додатковий акцент на трансляції під час передачі відеосигналу. У комплекті поп-фільтр і перехідник, сумісний із багатьма популярними стійками для мікрофонів. Передбачено аналоговий вихід на навушники.

HyperX QuadCast S працює у зв’язці з персональними комп’ютерами, Mac, PlayStation 4. Сертифікація TeamSpeak і Discord – додаткова гарантія надійності обладнання і якості звуку.

Мікрофон HyperX QuadCast S

Мікрофон HyperX QuadCast S

Мікрофон Fifine K669B

Збільшений діафрагмовий і конденсаторний мікрофон із якісним захопленням звуку. Золота середина в сегменті студійних мікрофонів від відомих виробників за допомогою USB. Головні переваги – можливості для покращення якості передачі голосу і відсутність будь-яких шумів.

Корпус із цільного металу продовжує термін служби. Регулятор гучності зручно розмістили прямо на корпусі. Розробники прибрали потребу Fifine К669В у фантомному живленні.

Регульована стійка спрощує роботу з мікрофоном для вирішення різних завдань: стримінгу, озвучування потокових ігор на відеостримінговому сервісі Twitch, подкастингу.

За лічені секунди підключається до обладнання з Windows і Mac без використання зовнішньої звукової карти і драйверів.

Важкий штатив гасить шуми і вібрацію, що також позначається на якості звуку в кращу сторону. При необхідності Fifine K669B легко відрегулювати за кутом нахилу і висоті.

Мікрофон Fifine K669B

Мікрофон Fifine K669B

Навушники Asus TUF Gaming H3 Gun Metal

TUF Gaming H3 радує потужними басами та чистим звуком без сторонніх шумів.

Гарнітура підходить для ігор і прямих трансляцій без обмежень за часом. Амбушури із охолоджувальної тканини роблять використання комфортним, а також знижують тиск на вуха і голову. Затискне зусилля знижене на 20%, але при цьому навушники сидять міцно і не спадають навіть під час різких рухів. Розробники передбачили фіксацію чашок у декількох положеннях.

За підтримку віртуального звуку в просторі і реалістичні звукові ефекти відповідають герметичні акустичні камери і динаміки діаметром 50 мм. Міцне сталеве наголів’я гарантовано витримає інтенсивні навантаження протягом всього терміну експлуатації.

Зручний мікрофон відповідає за якість передачі голосу під час стримів і комп’ютерних ігор.

TUF Gaming H3 підтримує роботу з мобільними телефонами, а також: Xbox One, Nintendo Switch, PS4, Mac і персональними комп’ютерами.

Навушники Asus TUF Gaming H3 Gun Metal

Навушники Asus TUF Gaming H3 Gun Metal

Усі найважливіші рекомендації щодо вибору кращих моделей стримінгових мікрофонів дивіться в нашому новому ролику на YouTube:

Зображення взяті з джерел: pixabay.com.

Вам сподобалася стаття?

0