ru
ua
ru
ua

Вибираємо електрочайник: найважливіші параметри

«Заходьте на чай» – найпопулярніше запрошення, яке можна почути від гостинної господині. Чайник – дуже давній винахід, який постійно вдосконалюється. Перші електричні чайники з’явилися ще наприкінці XIX століття. Відтоді цей прилад набув багато нових «навичок» й особливостей. Різноманітність моделей часом ускладнює нам вибір, але наявність альтернатив дає змогу вибрати саме те, що підійде саме для вас.

Матеріал

Сьогодні на ринку представлені електрочайники, зроблені з пластику, металу, скла, кераміки. Найчастіше вибір падає на той чи інший матеріал виключно з міркувань дизайну. Око будь-якої господині радіє, коли стіни, штори й кухонні меблі збігаються за стилем навіть із таким невеликим приладом, як електрочайник. Але матеріал впливає й на багато інших чинників. Розглянемо кожен варіант докладніше.

Пластиковий електрочайник BOSCH

Електрочайник BOSCH TWK3A011

Пластик

Найбільший його плюс – низька вартість. Але пластик від пластику різниться. Уважно читайте, який різновид цього матеріалу використаний виробником. Річ у тім, що деякі чайники роблять із поліпропілену (розпізнати його можна за маркуванням РР), а він під час нагрівання може виділяти токсичні речовини. Краще вибирати інший різновид пластику – полікарбонат. Він міцний і водночас легкий, не має різкого неприємного запаху. У будь-якому разі під час купівлі зверніть увагу на знак відповідності (коло із зображенням гострого трилисника всередині). Цей знак вказує, що продукт був виготовлений легально і відповідає українським нормам.

Металевий електрочайник SCARLETT

Електрочайник SCARLETT SC-EK21S25

Метал, неіржавка

Цей матеріал дорожчий за пластик, але і прослужить набагато довше. З усіх різновидів металів для виробництва чайників найчастіше використовується неіржавка. У разі падіння металевий прилад постраждає менше, поверхня не буде дряпатися і тріскатися. До мінусів можна віднести досить велику вагу, що не завжди зручно, і високу теплопровідність поверхні. Метал нагрівається й зовні теж, тому об чайник легко обпектися. Якщо ви маєте дітей в сім’ї, то краще вибрати модель із металом усередині та пластиком зовні.

Скляний електрочайник Rassell Hobbs

Електрочайник RUSSELL HOBBS Glass

Скло

Скло набагато більш екологічне, якщо порівнювати його з пластиком, воно не іржавіє, як метал, і не видає неприємні запахи навіть у разі сильного нагрівання. Часто скляні чайники виробляються з використанням пластику або металу – такі моделі менш крихкі. Чайник, зроблений із прозорого скла повністю, та ще й із підсвіткою всередині, має дуже красивий та дорогий вигляд.

Керамічний електрочайник Polaris

Електрочайник POLARIS PWK 1299 CCR

Кераміка

Такі чайники не іржавіють, випускаються з різними візерунками та малюнками, легко миються, а в деяких моделей у комплекті є чашки з таким же візерунком. Але кераміка така ж крихка, як і скло, а коштує набагато дорожче. Зате керамічні чайники довгий час зберігають високу температуру води після закипання.

Потужність і об’єм

Чим вища потужність, тим швидше чайник нагріває воду. Для кожного об’єму є свій оптимальний показник потужності. Для подорожей вам достатньо приладу об’ємом 0,5-0,7 л – такому чайнику вистачить потужності 1000 Вт. Для невеликого офісу й сім’ї з двох-трьох осіб підійде чайник об’ємом 1,2-1,5 л і потужністю 2000 Вт. Усе, що більше за 2 л, має мати потужність не менш ніж 2200 Вт. Але варто з обережністю поставитися до вибору такого потужного чайника, якщо у вас у будинку стара проводина або можливі перепади напруги.

Нагрівальний елемент

Це найважливіша частина електрочайника, від якої безпосередньо залежить термін служби приладу. Елементи бувають двох типів: відкритого і закритого. Перший являє собою спіраль на дні або стінці чайника, яка стикається з водою. Дуже важливо, щоб вода завжди повністю покривала цей елемент, щоб уникнути перегоряння, а для цього буде потрібно не менш ніж півлітр води. Такі моделі чайників – дешевший варіант. Мінусом цього нагрівального елемента є повільне нагрівання води через маленьку площу зіткнення з рідиною. Закритий елемент являє собою металевий диск, що повністю покриває дно чайника. У такий спосіб, вода швидше нагрівається і такий чайник простіше відмити від накипу зсередини. У ньому можна закип’ятити навіть малу кількість води, наприклад, на одну порцію чаю. З огріхів можна зазначити помітний шум під час роботи й більш високу ціну.

Додаткові функції

Ми розглянули основні параметри, на які варто звернути увагу під час купівлі. Але є й кілька додаткових функцій, які можуть виявитися дуже корисними і важливими під час вибору тієї або іншої моделі.

  • Тривале кип’ятіння. Така функція виводить хлор із води, позаяк дає змогу їй кипіти впродовж 4-5 хвилин, а не вимикає чайник відразу після закипання.
  • Таймер. Зручний тим, що дасть змогу вам підігріти воду до певного часу.
  • Терморегулятор. Дає змогу підігріти воду до потрібної вам температури, а не тільки закип’ятити її. Це зручно для приготування дитячого харчування, кави або продуктів швидкого приготування.
  • Підтримання температури. Енергоощадна функція – підтримує оптимальну температуру після закипання впродовж довгого часу, виключаючи необхідність знову і знову вмикати чайник.
  • Звуковий сигнал. Згадайте, скільки разів ви опинялися в ситуації, коли вмикали чайник і йшли в кімнату дивитися телевізор або поговорити телефоном, а про чайник забували, потім знову вмикали його і все повторювалося знову. Сигнал не дасть вам повторити подібну помилку.
  • Захист від роботи «даремно». Чайник не увімкнеться або перестане працювати, якщо в ньому немає води.

Вам сподобалася стаття?

0