ru
ua
ru
ua

Як почистити динаміки на телефоні

Чистка динаміків звуком, за допомогою магніту і навіть жувальної гумки – ми розповімо вам про найефективніші способи видалення забруднень з динаміків телефону без розбирання корпусу та складних маніпуляцій. Хоча виробники смартфонів приділяють багато уваги захисту апаратів від негативних зовнішніх впливів, динаміки все ж таки залишаються чи не найвразливішими конструктивними елементами. Від довкілля їх відокремлює лише захисна сіточка. Якоюсь мірою вона справді виконує свої функції: не пропускає всередину корпусу великі частинки пилу і бруду. Але через неї легко проникають дрібні смітинки та крапельки рідини, і згодом ці забруднення накопичуються.

У більшості сучасних смартфонів встановлено два динаміки. У верхній частині апарата розташовується слуховий пристрій, який відповідає за спілкування з співрозмовником під час розмови. У нижній частині корпусу знаходиться поліфонічний динамік, призначений для відтворення аудіо, трансляції розмови гучним зв’язком, подачі звукових оповіщень.

Як почистити динамік телефона

Насамперед розглянемо основні ознаки, що свідчать про засмічення динаміків:

 • під час розмови співрозмовника погано чути навіть на максимальній гучності;
 • розмову переривають сторонні шуми;
 • звук спотворюється, «булькає», «скрипить».

Як почистити динамік на телефоні

Якщо ви спостерігаєте подібні проблеми, то настав час дізнатися, як почистити динаміки на телефоні. Також ми розповімо про засоби для чищення, які допоможуть впоратися з різними типами забруднень.

Вам може бути цікаво

Як вибрати навушники

Від води

Навіть при досить високому вологозахисті корпусу виробникам смартфонів не вдається повністю ізолювати динаміки від потрапляння в них вологи. А користувачі часто поводяться з апаратами недбало: кидають їх у воду, перекидають склянки з рідиною. І якщо таке сталося, важливо почистити динамік телефону від води якнайшвидше. Щоб врятувати залитий пристрій від повної смерті, необхідно:

 1. Швидко відкрити корпус і витягнути акумулятор. Якщо це не зробити, волога може викликати окислення контактів, а це негативно позначиться на працездатності смартфона надалі.
 2. Помістити по можливості розібраний пристрій у ємність, наповнену адсорбуючою речовиною. Це може бути рис або наповнювач для котячого лотка – підходить все, що здатне витягнути воду із пристрою. Апарат слід розташовувати динаміком вниз і перевертати кожні 8-10 годин. При виборі адсорбенту важливо враховувати, що частинки речовини мають бути досить великими, щоб не проникати всередину корпусу через отвори.

Ще одним ефективним, але менш безпечним способом очистити слуховий динамік на телефоні від води є просушування феном. Потрібно бути обережними, тому що під потоком гарячого повітря контакти можуть розплавитись. Щоб цього не сталося, фен слід встановити на мінімальне нагрівання, а сам пристрій розташувати на деякій відстані від нього. У деяких випадках допомагає і пилосос: потік повітря, що втягується технікою, також видаляє вологу з корпусу. Але тут теж важливо бути обережними і регулювати силу всмоктування, щоб не пошкодити смартфон.

Від олії

Смартфони супроводжують своїх власників скрізь, у тому числі й під час прийому чи приготування їжі. При цьому апарати часто падають у тарілки або на них проливаються різна рідина. Тому ще один популярний запит у пошуку Google звучить так: як почистити динамік телефону від олії. Складність цього завдання полягає в тому, що жирна плівка на поверхнях не висихає при обдуванні або нагріванні, а ретельно протерти динамік складно через його недоступність. Але є кілька цілком ефективних способів почистити динамік телефону від олії:

 1. Спосіб 1: за допомогою засобу для чищення екранів. У складі деяких засобів для чищення мобільних пристроїв є компоненти, що розчиняють жир . Щоб усунути маслянисту плівку на динаміці, потрібно кілька разів пшикнути на сіточку так, щоб розчин потрапив усередину. Далі апарат необхідно розташувати динаміком вниз і прибирати рідину, що випливає з дірочок, зубочисткою з намотаною на неї ваткою. Якщо після процедури звук не повністю відновився, процес повторюють.
 2. Спосіб 2: за допомогою пилососу. Принцип цього способу такий самий, як і у випадку з водою: пристрій витягає масло зсередини смартфона разом з потоком повітря, що всмоктується. Найкращого результату можна досягти, якщо приступити до очищення відразу після потрапляння жиру на динамік, поки він не проникнув далеко вглиб.

Від пилу

Динаміки смартфона прикриті сіточкою, отвори якої забиваються пилом. Ці забруднення видаляються кількома способами:

 1. Зубною щіткою. Для маніпуляцій слід вибрати щітку з м’якою щетиною – так ризик пошкодити пристрій буде нижче. Краще використовувати нову щітку, так як на старій можуть бути залишки бруду, яка тільки посилить проблему. Щоб почистити сітку динаміка на телефоні від пилу, щетинки обраної щітки потрібно злегка притиснути до сітки і здійснювати легкі кругові рухи.
 2. Продути стиснутим повітрям. Мабуть, найшвидший і найпростіший спосіб – скористатися балончиком зі стисненим повітрям, яке дозволить точково видалити забруднення, буквально видавивши їх звідти потужним струменем.
 3. Голкою. Якщо отвори сіточки щільно забиті брудом, який не усувається зубною щіткою, тоді скористайтеся голкою. Нею потрібно протикати кожен отвір, занурюючи в нього тільки кінчик.
 4. Жувальною гумкою. Цей спосіб почистити сіточку динаміка на телефоні від пилу здасться не гігієнічним, але він досить ефективний. Щоб усунути бруд, розжований до м’якого стану гумку слід прикласти до динаміка, злегка притиснути, а потім зняти разом із частинками пилу, що прилипли. Процедуру повторюють багаторазово до повного очищення. Іноді трапляються рекомендації використовувати замість жувальної гумки косметичну маску на основі глини або підсохлий клей. Але ці речовини мають більш рідку та неоднорідну структуру, тому є ризик, що вони проникнуть через отвори і самі стануть забруднювачами динаміка.
 5. Перекисом водню. Цей засіб не тільки добре розчиняє бруд, та й дезінфікує поверхні. Щоб почистити сіточку динаміка на телефоні, її потрібно протерти змоченою в перекисі ватною паличкою. Після завершення очищення залишки рідини треба видалити серветкою.

Видалити пил, що потрапив в отвори, також допомагає пилосос. Щоб не ризикувати зіпсувати пристрій, краще використовувати для цього спеціальну міні-модель для чищення комп’ютерної клавіатури. Але якщо бруд щільно забив отвори, цей спосіб буде малоефективним.

Інші забруднення

Усі перераховані вище способи підходять для видалення звичайних побутових забруднень. Але бувають і складніші випадки: динамік, діючи як магніт, притягує до себе металеву стружку та інші намагнічені частки. Видалити їх за допомогою щітки, голки чи пилососа практично неможливо. Впоратися з подібними забрудненнями допомагає неодимовий магніт. Для чищення слід увімкнути музику на повну гучність, щоб динамік почав резонувати, а потім прикласти до нього магніт, що очищає.

Чистка динаміка звуком

Навіть, якщо чистити телефон обережно, залишається ризик випадково його пошкодити. Щоб позбавити користувачів від наслідків неакуратних дій, розробники програмного забезпечення створили спеціальні програми для безконтактного очищення. Одна з найпопулярніших програм для чищення динаміків телефону звуком – Speaker Cleaner. Вона видаляє воду та забруднення за рахунок звуків певної частоти, при відтворенні яких динамік вібрує і немов струшує воду та сміття зі своєї поверхні. За схожим принципом працюють інші додатки.

Як почистити динамік на телефоні не розбираючи

Потрібно зазначити, що якість звуку погіршується не лише через забруднення. Якщо після маніпуляцій з очищення звучання не покращало, значить проблема криється в технічних несправностях. До найчастіших поломок динаміка телефону відносяться:

 • обрив шлейфу;
 • ушкодження котушки;
 • ушкодження контактів на платі.

Виявити ці несправності самостійно складно, тому доведеться звернутися до сервісного центру.

Якщо телефон активно використовується, його отвори неминуче засмічуються. Але інтенсивність забруднення можна знизити за допомогою таких профілактичних заходів:

 • використання силіконових або пластикових чохлів;
 • відмова від носіння апарата в кишені або сумці з безліччю інших речей;
 • упаковка телефону у герметичний чохол під час проведення брудних робіт.

Також слід відмовитися від використання пристрою в умовах, за яких він може бути залитий рідиною або засмічений пилом. Якщо акуратно користуватися гаджетом, тоді чищення динаміка телефону звуком або іншим способом не знадобиться протягом тривалого часу.

Фото взяті з джерел: unsplash.com.

Вам сподобалася стаття?

0