ru
ua
ru
ua

Як правильно голитися електробритвою

Одним із найбільш поширених і потрібних аксесуарів для сильної половини людства залишається бритва для щоденного «зняття» щетини з обличчя. Сучасну електробритву, забезпечену безліччю всіляких функцій, можна швидше зарахувати до стильного ґаджету, ніж до звичайних бритв.

Трохи про щетину

Для того, щоб зрозуміти, у чому полягають особливості правильного гоління, треба знати кілька простих фактів про обличчя й щетину, яка на ньому щодня відростає.

  1. По-перше, для успішного гоління потрібно враховувати те, що волосся на щоках і шиї росте по-різному. Гоління щік особливих проблем здебільшого не викликає. Волосся на них більш жорстке, але ростуть в одному напрямку й помітно виступає зі шкіри. А ось на шиї волоски більш м’які та прилягають до шкіри, та ще й ростуть ділянками, для кожного з яких характерний свій напрямок росту. З цього випливає, що голити щоки й шию потрібно по-різному.
  2. По-друге, волосся на щоках і шиї в чоловіків ростуть набагато швидше, ніж на голові або грудей. Це означає, що гоління має бути не тільки регулярним, а й максимально ефективним – виробники недарма випускають усе більш потужні моделі електробритв.
  3. По-третє, електробритва має відповідати відразу двом вимогам, що суперечать одна одній. З одного боку, вона має легко зрізати жорстку щетину (багато розробників бритв порівнюють її з твердості з мідним дротом того ж діаметру), з іншого – жодним чином не має травмувати або дряпати ніжну шкіру, з якої це волосся росте.
  4. І, по-четверте, у природі немає двох чоловіків, у яких борода росла б абсолютно однаково. Тому для того, щоб якісно голити своє обличчя, вам недостатньо буде знати й застосовувати стандартні хитрощі цирульника. Доведеться користуватися максимально просунутою електробритвою, яку ви тільки в змозі купити. Чим сучасніша модель, тим більше можливостей для чистого гоління вона надає.

Як працює електробритва

В основу роботи електробритви покладено принцип двох лез, що сходяться, що обрізати волосся, що потрапило між ними. По суті – це те сам, що і в ножиць. Як перший різальний елемент виступає сітка електробритви, другий – лезо, що крутиться або вібрує (залежно від конструкції бритви), воно перебуває під сіткою (часто воно називається внутрішнім лезом).

У сітці електробритви розташовані спеціальні отвори, недостатньо великі для того, щоб затиснути шкіру, але дають змогу безперешкодно пропускати волоски.

Під час гоління сітка притискається до обличчя. Шкіра водночас завдяки своїй еластичності трохи заходить (ніби втискається) в отвори сітки. Волоски, що ростуть на шкірі, продавлюються через сітку ще далі й обрізаються внутрішнім ножем, що називається, «під самий корінець». Коли сітка відходить від шкіри та знову розпрямляється, «ховаючи» в собі залишки волосся. Це зумовлює гладкість шкіри після гоління. Супутній ефект від використання електробритви – легкий, але дуже корисний масаж обличчя.

Електробритва чоловіча

Важливі відмінності конструкції електробритв

З усього різноманіття електробритв можна виділити два основних типи: роторні й сіткові. Обидва ці назви походять від типу голівки для гоління, який використовується в кожному випадку.

Якщо підходити до питання строго, то сітка є в обох типах електробритв. Але в першому випадку спеціальні леза під нею обертаються, а в другому – переміщаються вправо-вліво (цей тип заведено називати просто «електробритва із сіткою»).

Роторна електробритва

Здебільшого в електробритві роторного типу може міститися від одного до трьох елементів гоління, кожен із яких забезпечений своїм круглим ножем. У решітчастої електробритви їх може нараховуватися від одного до п’яти.

Сіткова електробритва

Крім цього, і роторні, і сіткові електробритви поділяються за типом живлення: від мережі або від акумулятора. Електробритви, що працюють від мережі, не вимагають підзарядки й завжди готові до гоління відразу ж після увімкнення в розетку.

З іншого боку, бритви, що працюють від акумулятора, не прив’язують користувача шнуром до розетки й забезпечують йому максимальний ступінь свободи. Поки не розрядиться акумулятор, ними можна голитися «на ходу» (тобто, пересуваючись квартирою), у машині (стоячи в заторі), у поході або на риболовлі. Велика частина сучасних моделей зможе поголити вас після всього лише п’яти- або десятихвилинного заряджання – якщо в електробритві стоїть літій-іонний акумулятор, то заряджати його повністю не обов’язково. Такі акумулятори позбавлені вади у формі ефекту пам’яті, тобто від неповного заряду або розряду їх ємність не падає.

Оптимально, якщо акумуляторна роторна модель електробритви забезпечена лінійним мотором. Вони відрізняються тим, що працюють із постійною швидкістю до повного розряду акумулятора. Традиційний роторний мотор зменшує оберти в міру розряду акумулятора.

Ще одна важлива особливість лінійного мотора – недосяжна для інших типів швидкість. У сучасних моделей вона може досягати 10 тисяч і більше циклів за хвилину. Винахід лінійних моторів уможливило появу на ринку сучасних електробритв з ультразвуковою технологією, що забезпечує найчистіше, швидке й щадне для шкіри гоління. У них ножі коливаються зі швидкістю 10 000 мікроколивань за хвилину.

Зручність користування акумуляторними моделями набагато підвищується під час застосування так званих док-станцій або станцій очищення (в побуті вони часто називаються «склянками»). Сучасна станція очищення сама промиє, продезинфікує, змаже, підсушить і підзарядить вашу електробритву. Тобто, по суті, візьме на себе всі рутинні клопоти з догляду за нею. Щоправда, док-станцію треба час від часу заправляти очисною рідиною (це робиться простою зміною картриджа), але виникає така потреба лише раз у два-три місяці.

Рідину для станції найкраще купувати спиртовмісну – водночас гарантовано знищуватимуться практично всі бактерії.

Електробритва BRAUN Series 3 3050cc b

Електробритва BRAUN Series 3 3050cc b

Особливості гоління

Роторну електробритву під час гоління водять плавними круговими рухами, а сіткову бритву – лінійними рухами. Але будь-яку бритву потрібно пересувати обличчям м’яко, не вдавлюючи її в шкіру. Якщо тиск буде зайвим, то шкіра надто сильно продавиться в сітку й ножі бритви замість того щоб зрізати щетину, почнуть шкребти шкіру, травмуючи її.

Запам’ятайте: сильно давлячи на електробритву, ви отримаєте не чистіше гоління, а подразнення шкіри.

Для того, щоб зробити гоління ще більш комфортним, спочатку промийте щоки й шию під гарячою водою (це розпарить щетину), а потім насухо витріть їх рушником (для сухого гоління) або змастіть гелем (для гоління вологого).

Щоб гоління було максимально гладким, голільна головка має ніжно, але щільно торкатися шкіри обличчя. З огляду на те, що наше обличчя складається з криволінійних поверхонь, забезпечення постійного контакту сітки зі шкірою стає нетривіальним завданням. Колись вона вирішувалася лише частково – завдяки незначному підпружиненню сітки з ножами. Сьогодні ж сучасні моделі електробритв обладнуються подвійною системою вільного ходу – MicroMotion і MacroMotion (з англійської ці назви перекладаються як «мікрохід» і «макрохід»). Система MicroMotion надає великий ступінь свободи сітці з ножами – вона «плаває» в бритві. MacroMotion робить голівку бритви цілком рухомою – вона посаджена на спеціальні шарніри, які дають їй змогу повертатися на 40 °. Завдяки поєднанню MicroMotion і MacroMotion сітка електробритви адаптується до всіх нерівностей і не втрачає контакту зі шкірою навіть на найскладніших для гоління ділянках обличчя.

Можливість вологого гоління

Велика частина сучасних електробритв випускається в повністю герметичному варіанті. Це дає змогу за бажання використовувати пінку або гель для гоління, що робить процес видалення щетини більш комфортним. Ця технологія називається Wet & Dry (в перекладі з англійської – «вологе й сухе»), що передбачає можливість застосовувати таку бритву як для вологого, так і для сухого гоління. В окремих моделях електробритв Wet & Dry трапляються вбудовані дозатори для піни.

Щоб гарантувати потрібний ступінь водонепроникності (IPX7), бритви Wet & Dry проходять спеціальне тестування.

Увага: у технічному описі має бути чітко прописано, що цю модель електробритви можна використовувати для вологого гоління. Якщо там із цього приводу нічого не йдеться, то вона призначена тільки для сухого гоління.

Ще одна перевага герметичних електробритв полягає в тому, що для їх очищення від зрізаних волосків, що потрапляють під сітку, зовсім не обов’язково використовувати традиційну щіточку. Промивати їх під струменем води з крана набагато простіше і швидше.

Увага: якщо ваша бритва працює від мережі, то перед промиванням обов’язково вийміть її вилку з розетки.

Критерії вибору

Якщо ви стоїте перед вибором, чим користуватися – традиційною безпечною бритвою із лезом або електробритвою, то тут треба врахувати два моменти. Перший полягає в тому, що, на думку великої частини професійних дерматологів, електробритва менше подразнює шкіру (звісно, за умови, що вона якісна). Другий полягає в тому, що станок виголює шкіру чистіше, але відбувається це завдяки тому, що він знімає не тільки щетину, а й поверхневий шар шкіри.

Сіткова бритва подразнює шкіру менше за роторну. Також їй легше виборювати прямі кути під час догляду за бакенбардами, вона більш якісно проголює складні місця обличчя, наприклад, простір під носом.

Якщо електробритва потужна, це зовсім не означає, що вона буде сильніше «дряпати» шкіру. Імовірність появи подразнення після гоління залежить передовсім від кількості проходів, які потрібно зробити бритві, щоб видалити волосся. Потужна бритва (з найбільшою кількістю оборотів або коливань) шкіру буде подразнювати набагато менше, оскільки вона виголить її за один, максимум два проходи. Тому людям із чутливою шкірою найкраще віддавати перевагу потужним моделям електробритв.

Якщо ви підбираєте для себе електробритву Wet & Dry, то звертайте увагу на матеріал, з якого зроблений корпус бритви. Прогумована ручка електробритви не ковзає в мокрій руці, що дуже важливо для гоління під душем або просто під час вологого гоління.

Додатковим плюсом буде наявність в електробритві тримера для художньої «роботи» з бакенбардами й бородою. Тример працює за принципом перукарської машинки для підстригання волосся, тільки набагато менш потужної.

Для електробритви з акумулятором вельми корисно наявність індикатора заряду.

Електробритва для чоловіків

І останнє: перед покупкою переконаєтеся, що у вашій місцевості можна досить легко придбати витратні матеріали для вподоаної вам моделі. До них належить як різальні елементи бритви (ножі й сітка), так і картриджі для док-станції. Міняти ножі вам доведеться найімовірніше раз на рік-півтора (конкретна цифра залежить від частоти гоління й жорсткості вашої щетини).

Вам сподобалася стаття?

0