ru
ua
ru
ua

Як вибрати пляшечку для годування

Пляшка — найперший дитячий посуд, від якого залежить не тільки зручність годування, а й здоров’я дитини. Тому час тестування цього продукту на дитину потрібно звести до мінімуму, оскільки кожна невдала спроба може обернутися відмовою малюка від їжі, голодним плачем, недобором ваги, стресом і безсонними ночами. Пляшка має бути ідеальною — максимально відповідати всім параметрам дитини й задовольняти і її, і батьків. Не варто керуватися чужим досвідом, відштовхуйтесь від своїх запитів.

Вартість пляшки залежить від об’єму, матеріалу й характеристик соски. Соска — окрема тема, оскільки багато моделей можна поєднувати з будь-якою пляшкою, та і змінюється соска набагато частіше.

Об ‘єм

Перший і найважливіший критерій. Він залежить від віку малюка. Зазвичай, у характеристиці всіх моделей виробники позначають: «від народження», а й тут краще підходити до питання індивідуально.

  1. Для новонароджених (0 — 3 міс) зазвичай пропонуються пляшечки об’ємом 125, 150, 210, 240 і 260 мл. Якщо дитина перебуває на грудному вигодовуванні, купуйте пляшку 125-150 мл. Раптом знадобиться додатково напоїти малюка водичкою або спеціальним дитячим чаєм. Пляшку «на виріст» брати не варто. Чим більше незаповненого рідиною місця — тим більше дитина заковтне повітря під час пиття. А це призведе до болів у животику.
  2. Від трьох до шести місяців або дітям на змішаному вигодовуванні підходять пляшечки об’ємом 210-260 мл.
  3. До 330 мл — дитині до року і для годування сумішшю. Врахуйте також, що піврічний малюк уже пробує кашу й сік. Тому пляшечок має бути більше. Взагалі до того, як взяти в руку ложку, він поміняє шість-дев’ять моделей.

Розрахувати приблизний добовий об’єм харчування дитини можна за таблицею

вік дитини Об’єм суміші, мл
 До 10 днів  70-80 мл х кількість днів життя
 10 днів — 2 місяці  1/5 маси тіла
 2 місяці — 4 місяці  1/6 маси тіла
 4 місяці — 6 місяців  1/7 маси тіла
 6 місяців — 12 місяців  1/8 маси тіла

Матеріали пляшечок

Пластик: поліпропілен і поліефірсульфон

Поліпропілен ви впізнаєте за білим матовим відтінком. А поліефірсульфон прозорий із жовтуватим відтінком. Це найбільш екологічно чистий матеріал. Якісні вироби не містять бісфенол А (хімічна речовина, за ступенем впливу на організм належить до речовин третього класу небезпеки), ПВХ і фталати.

Поліпропілен трохи легший за поліефірсульфон. Добре миється під гарячою водою, але із застосуванням очисного засобу (без нього залишається жирова плівочка). Коштує дешевше. Поліефірсульфон чудово миється й без мийного засобу, але коштує дорожче.

Взагалі, пластик легкий, але недовговічний. Хочете частіше міняти пляшки — беріть пластикову.

Скло

Скляна пляшка проживе довше, чудово витримає тисячу процедур стерилізації, миття в посудомийній машині і стане раритетним сувеніром. Тому і вартість її вища. Вона «вічна» — звісно, якщо не розіб’ється. Цього й боїться багато хто, тому відмовляються від скла. Даремно, є аксесуари, завдяки яким проблема крихкості — вже не проблема. Наприклад, до пляшечки Avent пропонується спеціальний рукав, який врятує пляшечку малюка від ударів і збереже харчування теплим, навіть на прогулянці.

Силікон

М’який матеріал, завдяки чому пляшечка стискається під тиском, повторюючи смоктальні рухи дитини, що забезпечує їй антиколіковий ефект. До того ж теплопровідність силікону краща, ніж у пластику і скла.

Вартість

Бюджетний варіант

Це пляшечка мінімального об’єму з поліпропілену циліндричної форми зі стандартним горлечком — проста, але зручна в застосуванні, із захисним ковпачком і смішною картинкою. Оформлення важливе. До трьох місяців дитина вчиться розпізнавати людей і предмети. І якщо маму вона перший час запам’ятовує за запахом і дотиком, то пляшечку з лікувальним чаєм, що рятує її від дискомфорту в животі, — за яскравою плямою, якою для неї є зображення пляшечки. Модель від Baby Team — гарний приклад.

Але оформлення все ж не головне. Батькам важливіше бачити шкалу, за якою визначається об’єм порції. Зручні пляшечки зі шкалою, поділеної на 20-30 мл. З такою лінійкою легше орієнтуватися в приготуванні суміші. Ще краще, якщо ділення й цифри будуть вибиті на поверхні.

До вдосконалених моделей усе в тій же бюджетної категорії можна зарахувати й поліпропіленову крихітку Philips AVENT Standard.

Вона не прикрашена яскравим малюнком, зате в неї «вималювалася талія». Форма з легким вигином виграшніша. Така пляшечки не вислизне з рук, її легко тримати в будь-якому положенні.

Такі пляшки, як Philips AVENT Standard, потрапляють у поліпшену стандартну категорію ще й завдяки наявності антиколікової системи, завдяки якій повітря під час годування залишається в пляшці, а не потрапляє в животик малюка, що дуже важливо. Адже в період до трьох місяців є ймовірність виникнення хворобливого метеоризму в дитини. Першою причиною цієї проблеми лікарі вважають бульбашки повітря, які потрапляють у стравохід під час ковтання молока або води.

Середня категорія

Чим більший об’єм, тим вища ціна. Однак і в одній «об’ємній» категорії пляшечки можуть різнитися. Варіант «з народження» середнього цінового сегмента має не стандартне, а широке горлечко, що набагато зручніше і для приготування суміші, і для переливання зцідженого грудного молока. Зазвичай у пляшечці із широкою шийкою до комплекту входять герметичні кришки, які дають змогу зберігати й перевозити їжу. Дуже зручно для непосидючих батьків, які вже з пелюшок привчають дитину до активного способу життя, а також мам, які працюють і зціджують молоко.

Топовий сегмент

Пляшку преміум-класу ви впізнаєте як за матеріалами: поліефірсульфон, силікон або скло, вдосконаленою антиколіковою системою; так і додатковим характеристикам (індикатор тепла, ложечка для годування недоношених діток).

Компанія Tommee Tippee вирішила: навіщо думати, чи схильний малюк до виникнення кольок, чи ні, якщо можна відразу застрахувати його від них на сто відсотків. І випустила модель Closer to Nature. Завдяки вдосконаленій антиколіковій системі — суперчутливому клапану і вентиляційному кільцю, вдалося досягти оптимальної циркуляції повітря під час годування.

Крім цього, у пляшечки є трубочка-індикатор, що визначає температуру рідини всередині пляшки. Забарвлена в синій колір? Отже, температура їжі не перевищує 37 градусів, що оптимально для малюка. Почервоніла? Молоко гаряче і його треба охолодити перед годуванням.

Звісно, перевірити температуру харчування, прикладаючи пляшечку до тильної сторони зап’ястя. Але з трубочкою куди цікавіше.

До категорії «топ» можна зарахувати й такі спеціальні моделі, як Nuby Natural Touch із силіконовою ложечкою. Вона ознайомить дитину з більш густою, ніж молоко, їжею, ще до того, як вона сама візьме в руку ложку. Її малий об’єм — 150 мл — якраз підходить для перших проб каш. Також така модель призначена для ослаблених дітей, яким бракує сил смоктати. Натискаєте на стінки пляшечки і вона видає порцію в ложечку. Дитина може їсти навіть лежачи.

Варіант без ложечки пропонує Chicco. Стандартна модель пляшечки об’ємом 330 мл має фізіологічну соску з великим отвором для густої їжі.

Соска

Далеко не останній за важливістю критерій — соска.

Потік соски

Якщо порівняти різні моделі сосок, то можна помітити, що кількість і діаметр отворів у них різні. Чим їх менше й чим вони дрібніші, тим меншим має бути малюк — господар соски.

  1. Соска з одним-двома отворами підходить для немовляти. Таку модель ще називають соскою з потоком «для новонароджених». Врахуйте, дитина швидко росте і вже за місяць соску потрібно міняти.
  2. Для дитини від трьох місяців потрібен «середній потік» — соска з трьома отворами.
  3. Соски великого розміру з чотирма дірочками («швидкий потік») розроблені для дітей старше 4 місяців. Розрізняються соски й за формою отворів: «х»-подібний — для соків, «y»-подібний — для рідких каш.

Тест на потік

Щоб переконатися, що малюк наїдається й не захлинається, переверніть пляшечку з молоком. Якщо великі краплі падають регулярно, то все гаразд, якщо із затримкою або, навпаки, рідина тече струмком, соску потрібно міняти.

Матеріали сосок

Латекс — бюджетний варіант, м’якше силікону, тому його рекомендують новонародженим і діткам, у яких ще не з’явилися зубки. Крім того, з латексної соски легше витягувати харчування. А оскільки суміш густіша за грудне молоко, дитині не доведеться докладати великих зусиль.

Вада латексної соски — її неміцність. За сильного нагрівання вона плавиться, під час замерзання тріскається. Термін життя маленький — 2-3 тижні. До того ж латекс може викликати алергічні реакції.

Силікон — середній і топовий цінові сегменти. Він міцніший, а отже, твердіший. Тому соски з цього матеріалу рекомендовані дітям-штучникам від трьох місяців.

На силіконову соску не буде алергії, але вона може вплинути на прорізування зубів. Тому якщо купуєте силіконову соску, то вибирайте з позначкою «Ортодонтична». Така модель по-особливому скошена, що не дасть їй змоги зіпсувати прикус малюка й уповільнити прорізування.

За формою соски бувають круглі й вузькі, круглі й широкі, ортодонтичні — зі скошеним краєм, а також з антиколіковим клапаном і без нього.

Спробуйте. Соска підбирається індивідуально. Звісно, силіконова ортодонтична соска, обладнана всіма можливими додатковими пристосуваннями, схожа до тієї, що в пляшці Nuby Natural Touch 150 мл із соскою «Повільний потік», більш виграшний. Оскільки соска тут не просто має відповідний отвір. Завдяки своїй формі й теплопровідність характеристикам, соска повторює динаміку грудей під час годування, м’яко згинаючись і подовжуючи. Це створює відчуття природності і, головне, дає змогу малюку захоплювати сосок під правильним кутом, що не зіпсує його прикус.

А в цьому варіанті від Chicco продуманий навіть рельєф кілець. З трохи шорсткою текстурою, що схожа на людську шкіру, соска в точності імітує материнський сосок.

Однак найпростіша латексна кругла соска подобається багатьом малюкам і, як не дивно, під час поорівняння, діти часто вибирають саме цей бюджетний варіант.

Подібно Nuby, багато виробників обладнують пляшечки періоду 3+ місяців ручками. Зрозуміло, що в три місяці дитина поки не зможе пити молоко самостійно. Але в майбутньому ручки дуже знадобляться.

Вибирайте, експериментуйте і їжте на здоров’я!

 

Вам сподобалася стаття?

0