ru
ua
ru
ua

Як визначити розмір каблучки: 7 лайфхаків

Перед покупкою каблучки для себе або в подарунок, вкрай важливо не тільки звернути увагу на зовнішній вигляд, але і правильно підібрати її розмір. Від цього залежить, чи буде зручно носити виріб і як довго воно прослужить. Розповімо, як впоратися із завданням самостійно, без допомоги фахівця.

Як визначити розмір кільця на палець

Є кілька загальних правил, які допоможуть правильно зробити розрахунки. Не варто вибирати:

  • відразу після пробудження;
  • якщо багато випили;
  • у спекотну погоду;
  • після занять спортом;
  • в «критичні дні».

Для цих випадків характерна невелика набряклість пальців. Каблучки, які добре сидять у цей момент, за годину можуть виявитися великі. Замерзлі пальці трохи зменшуються. Висновок: прикраси потрібно підбирати при комфортній температурі повітря і гарному самопочутті. Комфортним буде кільце, яке не тисне, але і не бовтається.

Обхват пальців на активній руці трохи більший, ніж на пасивній. Тонкі каблучки з камінням повинні сидіти щільно, щоб вставка не перекручувалася. Широка основа може бути на чверть або половину розміру більше з урахуванням різниці в товщині фаланги. Дійсні системи-кільцеміри розраховані на вироби товщиною до 3 мм. Ось 7 способів, як дізнатися розмір кільця в домашніх умовах.

Виміряйте внутрішній діаметр лінійкою

Візьміть одну зі своїх каблучок. Визначити розмір легко за готовим виробом. Поклавши кільце на білий аркуш паперу, ви чітко побачите його обриси. Прикладіть лінійку в найширшому місці і виміряйте від однієї внутрішньої стінки до іншої. Цифра в міліметрах – ваш розмір.

Як дізнатися розмір кільця

Оберніть палець ниткою

Обхопіть фалангу по колу – не дуже туго, але й не занадто вільно. Відзначте ручкою місце, в якому нитка перетинається. Тримаючи, пересуньте її у сторону суглоба. Без проблем проходить – добре! Виміряйте лінійкою відрізок з точністю до 0,5 мм. Розділіть цю цифру на 3,14. Таким чином можна вибрати обручку в інтернет-магазині без примірки.

Скористайтеся штангенциркулем

Якщо у вас є срібна або золота каблучка і спеціальний інструмент, вставте його лапки всередину обідка і подивіться на отримане значення. Метод досить точний, чого не скажеш про вимірювання лінійкою.

Орієнтуйтеся на розмір одягу

У людей різна комплекція, а пропорції тіла далеко не завжди ідеальні. Дані будуть приблизними, але таким чином ви звузите коло пошуків і зрозумієте, на що звертати увагу:

  • S – 15,5-17,5;
  • М – 17-18;
  • L – 17,5-19;
  • XL – 19 і більше.

Модельний ряд серійного виробництва прикрас для жінок починається з 16-го розміру, а чоловічих – з 19-го. Під замовлення роблять маленькі і великі каблучки. Крок дорівнює половині міліметра.

Як виміряти розмір кільця

Обведіть каблучку за внутрішньою стороною

Спосіб підходить чоловікові, який бажає зробити пропозицію дівчині. Готуючи сюрприз, доведеться подумати, як виміряти розмір кільця без її відома. За відсутності коханої візьміть прикрасу, яку вона носить на безіменному пальці. На аркуші паперу проведіть олівцем тонку лінію максимально близько до металу. Так ви дізнаєтеся діаметр. Виріжте обведене, роздрукуйте в реальному масштабі лист-шаблон кіл і прикладіть до них заготовку. Відповідний варіант у точності відповідає зразку.

Хочете зробити подарунок – приміряйте кільце на свій палець

Зручно, що не доведеться проводити розрахунки і малювати. Непомітно одягніть чужу каблучку, запам’ятайте місце упору. Для впевненості сфотографуйте руку, щоб нічого не переплутати. Вибираючи презент для родича/друга, коханої, приміряйте вироби на себе, орієнтуйтеся на цю позначку.

Попросіть про допомогу

У тому, як виміряти розмір пальця для кільця, може підсобити подруга або сестра дівчини. При цьому переконайтеся, що вона вміє зберігати таємниці. Попросіть її ненав’язливо завести розмову і вивідати потрібну вам інформацію. Ще один варіант – нехай подружка відправиться в ювелірний магазин з вашою коханою ніби для покупки прикраси для себе і попросить її приміряти кілька каблучок за компанію. Таким чином ваша помічниця впізнає заповітну цифру.

Як виміряти розмір пальця для кільця

Таблиця розмірів каблучок

Визначення показників підходить для жінок і чоловіків. Як дізнатися розмір кільця за допомогою цієї таблиці? Скористайтеся описаними вище методами, порівняйте отримані цифри.

Окружність, мм Діаметр, мм Розмір
46,5 14,86 15
47,63 15,27 15,5
50,3 16,1 16
51,5 16,51 16,5
52,8 16,92 17
55,3 17,75 17,5
56,6 18,19 18
57,8 18,53 18,5
59,1 18,89 19
60,3 19,41 19,5
61,6 19,84 20
62,8 20,2 20,5
65,3 21,08 21
66,6 21,49 21,5
69,1 22,33 22

Заміри потрібно проводити чітко, адже похибки впливають на зручність носіння ювелірного виробу. Показники розраховуються не в см, а в мм.

Визначення розміру каблучки

Що робити, якщо не підійшов розмір

Виробники, що виготовляють каблучки на замовлення, випускають разом із каталогами металеві пальцеміри. Це зручні прилади, які можна одягати на пальці. На них вказані позначення розмірів. Такі інструменти є також в ювелірних магазинах. Завдяки їх використанню не доведеться приміряти весь асортимент, а можна зупинитися на окремій групі.

Неправильно вибраний виріб буде спадати, перекручуватися або віджимати фалангу. Тому до питання, як визначити розмір кільця, варто підійти серйозно. У деяких випадках проблема вирішується в майстерні. Однак такий метод підходить тільки для кілець із гладкою поверхнею. Майстер у змозі зменшити або збільшити їх лише на половину розміру без втрати геометрії.

З нестандартними речами важко працювати. Каблучки з безліччю камінців, гравіюванням, оригінальним обведенням не піддаються обробці. Великий ризик деформувати їх і зіпсувати вставки. Те ж стосується «доріжок», «корон», трансформерів, каблучок з пружинною закріпкою і емаллю. Простіше за все підібрати безрозмірну модель з відкритою основою. Річ можна легко відрегулювати під себе.

Ці поради допоможуть визначити розмір кільця. Для впевненості скористайтеся декількома способами. Завдяки їм ви оберете потрібну прикрасу.

Зображення взяті з джерел: pexels.com

Вам сподобалася стаття?

0