ru
ua
ru
ua

Як вибрати фен для домашнього використання

Фен – це дійсно корисний винахід, який полегшує життя багатьом жінкам. Можна вимити волосся прямо перед виходом із дому та висушити його за лічені хвилини. За допомогою фена можна зробити найрізноманітніші укладки, завити волосся або випрямити, створити об’єм – словом, виконати майже професійне укладання в себе вдома. Але вдалою вона вийде тільки за однієї умови – потрібно спочатку підібрати дійсно гарний прилад, якісний і надійний, з різними функціями й насадками для різноманітного застосування. То як вибрати фен саме для домашнього використання? Якими вони бувають? На які параметри й характеристики звертати особливу увагу? Розбираємося докладніше.

Звідки взявся фен?

Ідея створення апарата для сушіння волосся бере свій початок із 90-х років XIX століття. Вона прийшла в голову французькому перукарю Олександру Годфрі, коли він побачив пилосос! Якщо одна сторона цього приладу всмоктує повітря, то інша, відповідно, його видуває. Чудовий спосіб висушити волосся, чи не так? Не пилососом, звичайно ж, а іншим, спеціалізованим апаратом, який і винайшов Годфрі. Це був купол на ніжці, куди пані вставляли голову й звідти виходило тепле повітря. Такі ви напевно бачили в перукарнях часів СРСР, та й сьогодні подекуди на них ще можна натрапити. Перший портативний фен з’явився тільки на початку XX століття в Німеччині – це був масивний прилад, який відтягував руку, а всередині в нього був двигун внутрішнього згоряння! Звичайно, умільці з різних країн його вдосконалили, кожен по-своєму. У США його зробили легшим і меншим, а до 40-х років він і зовсім набув вигляду сучасного фена для волосся.

Якими бувають фени?

Фени бувають різними за своїм призначенням.

  1. Професійні фени призначені для використання в перукарнях. Вони більш масивні, важкі, надійні, з подовженим корпусом, мають більшу потужність – приблизно 2000 Вт. Потужність і захист від перегрівання важливі, тому що в майстра-перукаря багато клієнтів на день, і фен має працювати практично постійно. Так, волосся висихає буквально за лічені хвилини. Але такий фен зручно тримати в руках перукарю, який стоїть поряд із кріслом клієнта. А ось якщо ви сушите волосся самостійно, піднімаючи руки вгору, вони швидко втомляться від великої ваги приладу.
  2. «Домашні» або побутові фени призначені для використання вдома. Вони простіші, легші, компактніші, з ними набагато зручніше працювати. Набір функцій тут не дуже великий, але все ж деякі фени мають і різні насадки, і різні режими, можливість настроїти температуру або включити холодне повітря й так далі. Потужність апарату тут менша – до 1500 Вт, але цього цілком досить для використання один раз на день, коли ви помиєте голову.
  3. Виділяють ще одну категорію – дорожні фени. Вони мають ще меншу потужність (зазвичай до 1200 Вт), ніж побутові прилади, але для сушіння волосся в готелі або на знімній квартирі її цілком досить. Такі фени зазвичай мають лише функцію подавання гарячого повітря (2 режими). Їхній корпус зовсім невеликий, вони дуже легкі, а ручка, як водиться, може складатися, щоб фен займав мінімум місця в багажі.

Нижче ми пропонуємо поговорити саме про побутові, домашні фени.

Якщо вам потрібен фен для щоденного вкладання вдома, ви, звичайно, можете вибрати професійний варіант. Але його використання виправдовує себе, тільки якщо ви володієте якимись перукарськими навичками.

До того ж, професійні апарати коштують помітно дорожче від побутових. Так на які ж характеристики потрібно звертати увагу, якщо ви збираєтеся купити фен для домашнього використання?

Фен BRAUN Satin Hair 7 HD785

Фен BRAUN Satin Hair 7 HD785

Потужність

Чим вища потужність приладу, тим швидше ви висушите волосся. Але не завжди велика потужність є плюсом, особливо якщо ви використовуєте фен удома. У багатьох випадках потужність фена асоціюється з температурою повітря – мовляв, якщо потужність більша, то повітря гарячіше. Але потужність забезпечує лише швидкість і силу потоку повітря, яке виходить із фена, а за температуру відповідає нагрівальний елемент. Загалом, якщо ваше волосся тонке та ламке, сухе від природи, не варто вибирати фен потужністю понад 1600 Вт. Те ж стосується й коротких стрижок: занадто потужний фен висушить локони за найкоротший час, але не дасть укласти пасма так, як вам цього хотілося б. Якщо волосся достатньої довжини, воно густе й щільне, можна взяти фен потужністю 1500-1600 Вт, або напівпрофесійний до 1800 Вт, але не більше.

Температура

Температура повітря, що виходить із фена, зазвичай становить від 60-70 до 120-130 °С. Зазвичай на приладі є регулювання температури – на побутових приладах, як заведено, два режими, а на професійних може бути три й більше. На якому режимі сушити волосся? Тут теж усе залежить від його природної структури: чим тонші локони, тим більш щадний режим потрібно використовувати. Для нормального волосся можна застосовувати й максимальний температурний режим, особливо, коли волосся ще мокре, але до завершення укладання краще перемкнути його на більш низький. До речі, професіонали радять чубок і зону скронь сушити на низькій температурі, щоб не пересушити пасма й не заламати їх.

Насадки

У комплекті до будь-якого фена, незалежно від того, професійний він чи побутовий, обов’язково йде насадка-концентратор для подавання спрямованого струменя повітря. У дорожніх фенах ця насадка, як заведено, не знімається, а є продовженням корпусу. Концентратор дає змогу випрямити пасмо та прибрати безладні хвилі, добре просушити його по всій довжині. Експерти-перукарі радять для створення ідеальної гладкості та блиску направляти потік повітря не перпендикулярно, а паралельно волоссю від коренів до кінчиків. У базових моделях для домашнього використання в комплекті може бути ще й дифузор – насадка для створення локонів і об’єму, для укладання хвилястого або кучерявого волосся.

Корпус

Зверніть увагу й на корпус фена. Зазвичай побутові прилади бюджетної категорії виробляють із пластику, але добре, якщо він буде досить щільним і термостійким. Тонкий пластик може перегрітися, роздутися й навіть розплавитися. Якщо у разі регулярного використання фена на високій температурі ви відчуваєте запах паленої пластмаси, це означає, що корпус виготовлений із неякісного пластику. Огляньте під час купівлі корпус, щоб перевірити акуратність швів і стиків, брак тріщин і подряпин, нерівномірність нанесення фарби.

Зважте фен у руці: тримати його доведеться весь той час, поки ви не просушите пасма, тому важливо, щоб корпус був легким і компактним. Добре, якщо ручка прогумована – вона забезпечує якісне зчеплення з долонею. А ще дуже важлива довжина дроту. Якщо в професійних моделей вона може досягати 3 м, то для домашнього фена вона зазвичай становить приблизно 1,5-1,8 м. Виходьте з того, де ви зазвичай сушите волосся, і як далеко розетка розміщена від дзеркала.

Додаткові функції

Найпростіші моделі домашніх фенів зазвичай призначені лише для сушіння волосся й укладання. Але багато які сучасні прилади можуть бути обладнані ще й додатковими функціями. Наприклад, кнопка «Холодне повітря» вимикає нагрівальний елемент повністю. Цей режим чудовий для сушіння волосся в спекотні літні дні, а також для завершення укладання. Гаряче волосся може не тримати укладку, поки остигає. А холодне повітря дасть змогу швидко остудити його та закріпити створений ефект, надаючи локонам гладкість і блиск.

Ще одне корисне ноу-хау – це функція іонізації повітря. Фен генерує негативно заряджені іони, що дає змогу зберегти природну вологу у волоссі, не пересушує його занадто сильно й запобігає ламкості.

Фен PHILIPS ThermoProtect Ionic HP8232/00

Фен PHILIPS ThermoProtect Ionic HP8232/00

Фен-щітка

Якщо ви звикли укладати волосся за допомогою гребінця, й у вас коротка стрижка або зачіска середньої довжини, то для домашнього використання можна вибрати і фен-щітку (стайлер). Швидко висушити локони ним не вдасться, та й потужність тут, як заведено, менша, ніж у типового побутового фена. Але зате за допомогою стайлера можна створити неймовірний об’єм біля коренів, укласти локони й пасма, завити волосся. Зазвичай у стайлера теж є кілька насадок різного діаметра, плюс до всього тут нагрівається не тільки повітря, а й сама щітка, що дає змогу зробити більш виражену й рельєфну укладку.

Що стосується вартості та виробника, перевагу варто, звичайно ж, віддавати перевіреним брендам побутової техніки. Але сьогодні є чимало бюджетних марок, які цілком виправдовують себе оптимальним співвідношенням ціни та якості.

Вам сподобалася стаття?

0