ru
ua
ru
ua

Як завести вдома першого папугу

Папуги — симпатичні позитивні птахи. Але перш ніж їх заводити, необхідно мати у своєму розпорядженні певні відомості. Не варто вважати, що досить придбати комфортну клітку й аксесуари, вчасно годувати й міняти воду — і ви забезпечите папузі необхідні для нормального життя умови. Як і будь-які живі істоти, ці птахи можуть завдати певних незручностей і вимагають постійної уваги.

Не можна весь час тримати папугу в клітці. Рух птахам необхідний не менш ніж будь-яким іншим свійським улюбленцям. Пасивне сидіння в неволі не тільки погіршує настрій пернатого, а й негативно позначається на здоров’ї, зменшує тривалість життя.

Які незручності здатні завдати папуги

Перед тим, як завести веселого щебетуна, варто зважити всі «за» і «проти» такого кроку. Адже ці птахи здатні завдати певних незручностей:

 1. Забудьте про тишу і спокій вдома. Невгамовний папуга може щебетати вдень і вночі, іноді розмовляє вві сні. Накинута на клітку темна тканина не завжди допомагає. Потрібно бути готовим чути гучні крики птиці з ранку до вечора.
 2. У папуги може бути поганий настрій, або він просто буде розважатися, смикаючи вас за волосся, зриваючи аксесуари або покусуючи одяг.
 3. Птах має постійно точити дзьоб, тому гризе і стінки клітки, і годівницю, й інші предмети, що є в клітці.
 4. Папуги розкидають корм і пір’я навколо клітки — приготуйтеся до постійних прибирань не тільки в житлі папугу, але й навколо нього.

Якщо вас не лякають майбутні клопоти, то необхідно зробити правильний вибір.

Якого папугу вибрати

Тим, хто заводить папугу вперше, не потрібно відразу купувати птахів великих порід. Зверніть увагу на невибагливих і ласкавих хвилястих папуг або породу корела. Вони товариські, прив’язуються до господарів і за ними не складно доглядати. Птахи цих порід у неволі можуть прожити до 15 років. Хоча в разі неправильного годування й неналежного догляду тривалість їхнього життя може скоротитися удвічі.

Хвилясті папуги мають довжину від дзьоба до кінчика хвоста до 20 см. Найбільш поширені забарвлення — зелені й жовті, а також поєднання цих кольорів. Однак цим різноманітність колірної гами не обмежується. Можна натрапити на суто білого папугу, бірюзового, блакитного, смугастого тощо. Найкраще навчаються людської мови зелені папуги. Але й птахи інших забарвлень здатні вивчити багато слів, нескладні вірші й пісеньки.

Корели більші — їхня довжина становить до 30 см. На голові мають симпатичний чубчик. Корели можуть похвалитися барвистим оперенням і різноманітністю забарвлень. Не дуже балакучі — здатні вивчити кілька слів і вимовляти прості фрази. Зате чудово імітують звуки — будильник, телефонний дзвінок та ін.

Хвилясті папуги й корели добре уживаються одне з одним. Утримувати їх потрібно в різних клітках, а політати по кімнаті вони можуть разом.

Поради під час купування папуги

Перше, що необхідно враховувати, вибираючи пернатого, — його вік. Доцільніше придбати пташеня, якому 1-1,5 місяця. У цьому віці воно легше перенесе зміну умов і звикне як до незнайомої оселі, так і до нового власника. Молодого папугу легше навчити говорити, а зробити це із птахом старше трьох років практично неможливо. Якщо ви купите дорослого папугу, то невідомо які слова він знає.

Друге — це стан здоров’я папуги. Є ймовірність купити хворого птаха. Щоб цього не сталося, зверніть увагу у процесі купування на таке:

 • Якщо птах млявий, очі каламутні, а пір’я скуйовджене, то краще відмовитися від купівлі — пернатий може бути хворий. Не варто купувати папугу, який весь час спить, а його родичі в цей час не сплять.
 • Ознакою запалення кишечника є почервонілий або забруднений послідом задній прохід.
 • Слизові виділення з очей і вух, гнійні скоринки вказують на наявність хвороби.
 • На очах не повинно бути наростів. Не зупиняйте свій вибір на птахові із затуманеним або скляним поглядом.
 • Захворювання може бути причиною виснаження, тому придивіться до вгодованих і повногрудих пернатих, вибраковуйте папуг із гострими грудьми.
 • Дзьоб і лапки мають бути чистими, без лущення, яке може вказувати на наявність кліщів. Птах має міцно утримувати лапками жердинку.
 • Шкіра не має просвічувати, пір’я в здорових папужок чисте, адже вони дуже охайні, залисин немає.
 • У хвилястих папужок може випадати й більше не відновлюватися пір’я з крил і хвоста. Таке захворювання має назву «французьке линяння».
 • У здорових птахів не мають обвисати крила.

Дрібні породи папуг поводяться активно, постійно стрибають по драбинках і жердинках, щебечуть.

Хвилясті папуги й корели за умови правильного утримання можуть порадувати господаря потомством. І ви будете спостерігати за відкладанням яєць і зростанням пташенят.

Чи потрібно купувати папугу дитині

Тварина або птах у родині вчать дітей турботи, відповідальності, дружби, спілкування й розширюють кругозір. Після чотирьох років дитина вже здатна виконувати нескладні дії з догляду за папугою. Тому в разі наполегливого бажання завести собі пернатого вихованця можна подарувати дітям цю радість. Головне — переконатися в тому, що немає алергії на папугу ні в самої дитини, ні в членів сім’ї. Алергени можуть бути в пусі, пір’ї або кормі для птахів.

Важливо пояснити дітям відмінність між іграшкою й живим птахом, якого не можна ображати. Почитайте книжку або подивіться в інтернеті матеріали про папуг. Дитина дізнається про існування різних видів цих птахів, їхнє життя на волі й умови утримання в сім’ї. Маленьким дітям краще не купувати великих агресивних папуг — вони можуть їх налякати.

Щоб дитина відчувала себе повноцінним учасником виховання папуги, можна разом із нею вибрати пернатому ім’я, купити іграшки та аксесуари, установити в клітці обладнання. Спільне прибирання, годування і зміна води допоможуть підтримувати в дитини цікавість до вихованця. Необхідно, щоб діти доглядали за папугою з бажанням і любов’ю. Якщо насильно змушувати їх це робити, то можна викликати негативне сприйняття птаха.

Що потрібно знати про утримання папуг

Папуги — ніжні птахи, вони схильні до різних недуг. Дуже важливо створити пернатим комфортні умови проживання й забезпечити правильний догляд. Для птаха необхідно купити простору клітку. Клітку потрібно поставити далеко від протягів — ці пернаті бояться застуди. У спекотну пору року необхідно уникати потрапляння на птахів прямих сонячних променів. Комфортна температура — 20-25 градусів. Не потрібно розміщувати клітку в темному місці — у папуги має бути добре освітлене житло. Щоб не лякати пернатого, не ставте клітки біля дверей, що гучно зачиняються, або в місці постійного ходіння членів сім’ї. Папуга не має жити поруч із побутовими приладами, що працюють.

Папуги дуже охайні й люблять купатися, тому необхідно придбати ванну. Мінімум раз на тиждень пропонуйте пернатому «прийняти ванну». Можна давати йому можливість митися частіше, воду потрібно регулярно міняти, а ванночку мити.

Клітку потрібно обладнати різнорівневими драбинками, кільцями й жердками, а також іграшками, дзвіночками, дзеркалами. Тоді папузі не буде нудно, і він зможе проявляти активність.

Годівниця й поїльник необхідні для правильної організації харчування та питного режиму. Воду в поїльнику потрібно міняти щодня. Корм має містити необхідний комплекс вітамінів і мінералів, бути різноманітним і повноцінним. Таким вимогам відповідають багато спеціальних кормів для папужок. Крім цього, пернатим необхідно давати свіжу зелень, овочі та фрукти, пророщені злаки.

Прогулянки по квартирі потрібно організовувати для пернатого щодня, якщо є змога, на тривалий час. Дайте йому можливість політати й поспілкуватися. Маленький вихованець дуже потребує уваги й ласки й буде відповідати на турботу вірністю й любов’ю.

Вам сподобалася стаття?

0