ru
ua
ru
ua

Як зав’язувати шнурки

У ранньому дитинстві люди вчаться тому, як зав’язувати шнурки, щоб взуття сиділо зручно. Більшість використовує простий спосіб перехрещення, однак і його складно освоїти малюкам на перших етапах. Подорослішавши, багато хто хоче виглядати стильно і використовують вже оригінальні шнурівки. Пропонуємо кілька цікавих варіантів, які зроблять черевики неповторними.

Як зав'язувати шнурки

 

Як красиво зав’язувати шнурки

Коли люди винайшли черевики, вони відчули необхідність утримувати їх на нозі, зберігаючи можливість вільно знімати їх. Так придумали шнурки. Багато хто зав’язує їх звичайним способом. Хоча є куди більш прості та цікаві варіанти шнурівки для різних моделей взуття, що перетворює звичайний ритуал в справжнє мистецтво.

Красиві зав’язки – не тільки шлях виділитися з натовпу. Змінюючи схеми, в одному і тому ж взутті люди кожен раз виглядають по-новому. Вивчивши кілька методів, як зашнурувати кросівки, кеди, черевики, туфлі, людина перетворюється на справжнього стилягу. Але не потрібно забувати про правила, які допомагають поєднати красу і зручність:

 1. Тасьма повинна проходити 1 зазор по разу.
 2. Візерунок – сприяти з’єднанню лівого і правого боку туфель.
 3. Шнурівка – легко стягуватися, послаблюватися.
 4. Схема – не розплітатися.
 5. Починайте і закінчуйте плетіння крайніми парами виїмок.
 6. Слідкуйте, щоб на результат було приємно дивитися.

Математик з Австралії Буркард Полстер порахував, що для 12 люверсів підбирається 43200 варіантів шнурівки. Ви дізнаєтеся про найкорисніші з них.

Як зав'язувати шнурки на кросівках

На кросівках

Спортивне взуття відповідає вимогам: не злітати під час тренування і не стискати кінцівки.

Пряме затягування з прихованим кріпленням виконується в двох варіантах. Перший підходить жіночим чи чоловічим кросівкам з парною кількістю проколів. Починайте в’язати з нижньої череди, просмикуючи зав’язки зовні всередину. Лівий кінець просуньте через сусідній прямо розташований отвір і виведіть. Пропустіть його через дірку навпаки всередину. Кожен край протягується через один люверс вперед від себе, виводиться назовні і просувається крізь протилежний паз по прямій лінії. Коли дійдете до верху, зав’яжіть зсередини вузол.

Як красиво зашнурувати жіночі кросівки або чоловічі, якщо кількість пройм непарне: у другому ряду проведіть лівий обмежувач навпаки, поверніть його із зворотного боку в початкове положення. Зачепіть під низом за вертикальний відрізок мотузки і виведіть наверх, пропускаючи одне вушко. Продовжуйте, як описано вище. Така шнурівка красиво виглядає, але виникають складнощі із зав’язуванням вузла і дискомфорт на нозі.

Вам може бути цікаво

Як вибрати кросівки

На кедах

Пара перестає виглядати непоказно і набуває оригінальний вигляд. Чоловічі і жіночі кеди зміняться, якщо знати, як на них красиво зашнурувати шнурки. Рекомендується випробувати пилкоподібний прийом.

Як зашнурувати кеди

Починайте з крайнього ярусу. Протягніть елементи у напрямку зовні всередину крізь люверси один навпроти одного. Правим кінцем виконайте крок вперед і виведіть на парадну поверхню через сусідній отвір. Сховайте на протилежній частині.

Лівим кінцем вийдіть назовні через 1 діру направо по діагоналі. Виконайте поперечний ряд. Повторюйте, досягнувши верху, зав’яжіть бантиком. Щоб збалансувати зовнішній вигляд і ефект на обох ногах, скористайтеся хитрістю. Правильно зав’язувати шнурки на різних кедах в зворотному порядку, як ніби в дзеркальному відображенні. При такому методі проріз легко затягується, але стінки можуть зміститися відносно одна одної.

На черевиках

Жіночі та чоловічі черевики стягує канадський спосіб шнурівки. Існує версія, що його використовують хокеїсти, щоб забезпечити щільну посадку коника.

Зав’язки протягують зовні всередину через отвори, кладуть навхрест – лівий край поверх правого. Виводять крізь наступну пару пройм з лицьового покриття на виворітне. Тепер перетинають, зверху кладуть правий кінець. Просовують навиворіт, перехрещують при цьому. Доводять до верху, закріплюють зсередини.

Як красиво зав'язати шнурки на черевиках

У процесі перетину необов’язково змінювати положення верхнього шару шнурівки. Зав’язуйте, щоб кожен раз правий накривав лівий або навпаки. Таку шнурівку легко послабити, але складніше затягнути.

Вам може бути цікаво

Як обрати сукню за типом фігури

На туфлях

Шнурівка петель назад на чоловічих і жіночих оксфордах виглядає ефектніше, якщо колір зав’язок буде контрастним (світлий до темного, червоний до чорного і т.п.). Таке можуть дозволити собі тільки неординарні особистості. Використовуйте круглі довгі шпагати для візерунка. Вам будуть потрібні відрізки розміру:

 • на двійку люверсов – 71 см;
 • на 3 двійки – 82 см;
 • 4 – 93 см;
 • 5 – 104 см.

Через люверси основного ярусу хвости виводяться наверх. Їх перетинають і повертають на місце. Потім просувають крізь наступний ряд вушок з виворітної області на лицьову. Дії повторюють до останньої смуги.

Як цікаво зав'язати шнурки

Обидві половини зустрічаються в центрі й повертаються на свої місця. На протилежний кордон вони не переходять. У такої схеми декоративний вигляд, але при неакуратному стягуванні може зміститися осьова лінія. Якщо взяти тасьму, у якій половини різного кольору, кожна сторона туфель буде пофарбована по-своєму.

Інші

Про те, як ще зав’язують шнурки, можна говорити довго. Рекомендуємо найцікавіші прийоми:

Застібка-блискавка – обидва обмежувача виводяться крізь дірки наверх, пропускаються під відрізок, що утворився, перехрещуються і виводяться через такі отвори на лицьову частину. Знову обертаються, утворюючи петлю навколо люверса і продовжують формувати візерунок.

Способом «командос» зав’язують шнурки на високих армійських черевиках. На одному його кінці скручують стопорний вузол. Вільну область протягують крізь лівий нижній отвір до упору і пропускають навпаки вниз, стягуючи. Роблять крок вперед з вивороту, виводять через наступний люверс, переходять на інший бік, утворюючи рівний ряд. Стягують, пропускають знизу вперед на 1 вушко і продовжують в тому ж дусі. Зверху можна зав’язати кілька ковзних вузлів, попередньо обернувши навколо гомілки і протягнувши крізь петлю.

Перший метод складніше, але при правильному застосуванні туфлі добре тримаються на ногах. При використанні другого черевики можна легко скинути.

Як зав'язувати шнурки бантиком

Як зашнурувати взуття

Липучки як застібки спрощують життя, але з них не зробиш шедевра. Мокасини, кросівки, кеди, черевики та інше взуття буде виглядати прикольно, якщо знати, як зав’язати на них шнурки. З них складають різні комбінації, в залежності від того, скільки отворів в вашому розпорядженні. Який би візерунок ви не вибрали, важливо правильно закріпити його, щоб не довелося розрізати.

Звичайний метелик утворюється, якщо зав’язати вузол, скласти з вільних кінців петлі, обернути їх навколо один одного, ретельно затягнути. Незадіяні частини і дуги повинні приблизно відповідати по довжині.

Для додаткової стійкості петлі можна протягнути один крізь одного в різних напрямках. Міцним стане вузол, при зав’язуванні якого праву дугу обгорнути навколо лівої двічі.

На 3 дірки

Найпростіший спосіб відійти від стандартів – зашнурувати в зворотному порядку. З лицьової області утворюються прямі риси, з виворітного – перехрещені. Протягніть зав’язку через отвори, щоб пряма лінія була зверху. Зробіть хрест, один стопор простягніть назовні через вушко наступного ярусу. Другий виведіть крізь одну дірку по діагоналі. Обидва пропустіть навпаки, формуючи рівну лінію, зав’яжіть бантик.

Як модно зав'язувати шнурки

Хвостики можна заховати. На жіночих і чоловічих туфлях з трьома дірками також зав’язують шнурки петлею назад, як описано вище. Простий, але в той самий час красивий спосіб – метелик, коли базовий ряд утворює пряму лінію, а далі – хрестоподібну. Кінці ховаються з вивороту.

Як зав'язувати шнурки метеликом

Це один із найшвидших методів. Недоліком стала його нездатність добре тримати мокасини на нозі.

На 4 дірки

Вдало виглядає схема, яка називається «ланки ланцюга». Шнур протягують під опорним набором отворів і виводять наверх. Один обертають іншим і повертають в початкове положення. На вивороті знову формують ряд і продовжують до закінчення. Після зав’язування один кінець пропускають по центру під петлями, виводять через нижнє перехрестя, повертають по лицьовій частині, заводять під вузол і залишають звисати.

Як круто зав'язати шнурки

Цим способом добре затягувати жіночі та чоловічі кеди. Однак місця з’єднання швидко протираються, важко формують центральний стовпець, постійно сповзає на краю.

На 5 дірок

Тим, хто не любить складних методів, можна порекомендувати спрощений прийом. На нижньому ряду формують лінію, перехрещують і проводять крізь люверси четвертого. Краї ховають всередину. Так робить людина, яка сильно поспішає. Але необхідно враховувати: взуття погано тримається на ногах.

Як зашнурувати шнурки, щоб не розв'язувати

Якщо хочеться чогось оригінального, можна запозичити техніку черевик НАСА. Нижнє праве вушко залишається незадіяним. Тасьма протягується через лівий отвір знизу і проходить зовнішнім кінцем крок вперед до наступної дірки по тій же колонці. Далі простягається з виворітної частини навпроти, випускається наверх і знову йде через наступний люверс. При цьому кінець, який залишився всередині, дублює ці дії з протилежного боку. В результаті формується драбинка.

На 6 дірок

До будь-якої кількості отворів підійде класична схема зав’язування: шпагат формує пряму лінію в базовому ярусі, а потім – хрестоподібну. Якщо хочете щось оригінальне, спробуйте зашнурувати зіркою. Пропустіть тасьму через нижню пару дірок всередину і виведіть наверх крізь наступну групу. Формуючи хрести, рухайтеся до закінчення отворів. Один з хвостів протягніть під трьома останніми рядами зав’язок, стягніть все вузлом, зробіть бантик.

Як красиво зашнурувати кросівки

Такі кросівки виглядають екстравагантно, однак вимагають вправності при зав’язуванні. Цей варіант складніше затягнути на нозі тугіше.

Інші

Шевронний спосіб шнурування підходить великій кількості прорізів. Нижня половина рядів направляється в підлогу, верхня – в стелю. За інструкцією необхідно виконати кроки:

 1. Зав’язка протягується обмежувачами всередину через базову пару люверсів.
 2. Викладаючи хрестоподібно хвости, їх просовують з лицьової частини навиворіт через наступну смугу і повторюють ще 2 рази. Верхнім викладають той край, який тримають в правій руці.
 3. Через 4 пари отворів, коли буде утворено 3 хреста, шпагат з виворітного боку виводять наверх через вушко, яке розташовано наступним по прямій. Перехрещувати не треба.
 4. Потім продовжують зигзагоподібно, кінці зав’язують.

Незвичайний спосіб шнурівки

Окремі частини візерунка утворюють вертикальні і перевернуті шеврони. Кордон між їх напрямами може проходити в якому завгодно місці. Верхня половина візерунка затягується легко, з нижньої можуть виникнути проблеми.

Виглядати модно і стильно нескладно, вивчивши хитрощі плетіння шнурків. Неможливо освоїти техніку з першого разу – не впадайте у відчай, просто потрібно потренуватися. Тоді ви зможете створювати різні образи з однієї і тієї ж пари на заздрість оточуючих.

Зображення взято з: pexels.com, unsplash.com.

Вам сподобалася стаття?

0