ru
ua
ru
ua

Кращий смартфон для фото: порівняння моделей

Який смартфон краще вибрати для фото і відео у 2021? Щоб дозволив створювати медіа контент найвищої якості. Щоб один маленький портативний гаджет став придатною альтернативою громіздкому професійному фотообладнанню. Розповімо про це в нашій статті з порівнянням фото і відео оглядом кращих моделей телефонів.

Для початку розповімо, що означають усі ці цифри в мегапікселях, апертурі й інших характеристиках.

Характеристики камер і що вони означають

Перше, на що зазвичай роблять упор маркетологи – розширення сенсора камери. Так, ті самі мегапікселі – 12, 40, 64 і т.д. Розширення нам повідомляє про те, наскільки деталізованими будуть фото, і чим воно вище, тим, у теорії, більше різних деталей здатний відобразити сенсор. Однак сама по собі ця цифра мало про що говорить, адже на практиці ми бачимо, що iPhone 12 Pro із розширенням ширококутного об’єктива 12 Мп дозволяє створювати більш якісні фото, ніж, наприклад, недорогий Realme 6 Pro, у якого розширення сенсора становить 64 Мп .

Обумовлено це тим, що Apple краще тримає баланс між розширенням камери та іншими її характеристиками, від розміру пікселя і світлосили об’єктива до більш досконалих програмних алгоритмів обробки знімків. Тобто саме по собі розширення сенсора важливе, але тільки не у відриві від чотирьох основних характеристик:

  1. Діафрагма (апертура) – вона відповідає за регулювання кількості світла, що проходить крізь об’єктив до матриці. Це свого роду зіниця, і чим більше ця зіниця, тим кращим буде смартфон для фото, що особливо відчувається в умовах слабкого освітлення. Саме тому в новій лінійці iPhone 12 Apple збільшили діаметр діафрагми з f/1.6 до f/1.8 – щоб основний об’єктив краще фотографував у темряві.
  2. Розмір матриці. Вказується позначеннями у вигляді дробів. Наприклад, у Huawei P40 Pro розмір матриці основного об’єктива становить 1/1.28″. Тобто діагональ його матриці в 1.28 раз менше, ніж діагональ матриці у відіконі діаметром 1 дюйм. Цей самий відіконовий дюйм зараз є певним стандартом, за яким розраховуються параметри всіх сучасних цифрових матриць. Якщо спростити – чим менше знаменник дробу, тим матриця більше, і тим вона краще фотографує, з меншою кількістю шумів та інших артефактів. У розглянутого Huawei P40 Pro цей показник практично еталонний, саме тому більшість людей сходиться на думці, що це кращий смартфон для фото у 2020 році.
  3. Розмір пікселя (вимірюється в мікронах). Фізичний розмір пікселя визначає кількість зібраного їм світла. Чим більше піксель, тим краще, адже збільшується світлочутливість матриці. Зі збільшенням розміру пікселя збільшується динамічний діапазон, а кількість шумів зменшується.
  4. Фокусна відстань. Показує відстань від оптичного центра камери до матриці.

Але це тільки фізичні параметри камер смартфонів. Є ще така річ як програмні алгоритми обробки фото. Від того, наскільки добре вони будуть реалізовані і опрацьовані, залежить практично все – корекція кольору, баланс білого, колірна температура і навіть кількість нещасливих шумів. Але вистачить теоретизації, саме час перейти до реального порівняння трьох кращих смартфонів для фото і відео за 2020 рік.

Детальне порівняння камер смартфонів Huawei P40 Pro VS iPhone 12 Pro Max VS Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Порівнювати будемо три моделі:

  • Huawei P40 Pro.
  • iPhone 12 Pro Max.
  • Samsung Galaxy Note 20 Ultra.

Усі три флагмани відмінно себе показали при зйомці фото і відео, але переможцем повинен стати тільки один.

Apple iPhone 12 Pro Max 256GB Silver

Apple iPhone 12 Pro Max 256GB Silver

Порівняння основних камер (wide)

Насамперед порівняємо характеристики ширококутних камер:

Порівняння моделей Huawei P40 Pro (#1) iPhone 12 Pro Max (#2) Galaxy Note 20 Ultra (#3)
Розширення 50 Мп 12 Мп 108 Мп
Апертура f/1.9 f/1.6 f/1.8
Фокусна відстань 23 мм 26 мм 26 мм
Розмір матриці 1/1.28″ Немає даних 1/1.33″
Розмір пікселя 1.22µm 1.7µm 0.8µm
Додаткові особливості Всенаправлений фазовий автофокус (Omni-Directional PDAF) та оптична стабілізація (OIS) Розширене фазове фокусування (Dual Pixel PDAF), матрична стабілізація (IBIS) Фазовий автофокус (PDAF), лазерний автофокус (Laser AF), оптична стабілізація (OIS)

Перейдемо до практичного порівняння. Кожному смартфону привласнений свій порядковий номер, як і у таблиці.

Складні погодні умови завжди були випробуванням навіть для найбільш просунутих камерофонів, тому перший знімок можна вважати за стрес-тест:

Порівняння фото на камеру Huawei P40 Pro, iPhone 12 Pro Max, Galaxy Note 20 Ultra

Усі три знімки виглядають гідно. Ось саме на таких фотографіях і проглядається та різниця, через яку флагмани виправдовують свою вартість. Тепер збільшимо фото і подивимося на деталі:

Порівняння фото на камеру Huawei P40 Pro, iPhone 12 Pro Max, Galaxy Note 20 Ultra

У iPhone 12 Pro Max на другому фото при такому наближенні помітні шуми, що, найімовірніше, зумовлено меншою світлосилою об’єктива. За деталізацією і чіткістю флагман Apple також трохи поступається конкурентам. Що стосується балансу білого і кольорокорекції, то найкраще себе показав Huawei P40 Pro (фото зліва) – небо саме таке, яким має бути. А ось Galaxy Note 20 Ultra найкраще передає похмуру погоду, зберігаючи природний колір неба – сірий. Крім того, деталізація і колірна температура будівель тут на вищому рівні.

За підсумком складно сказати однозначно, який смартфон краще для фото, тому що питання сприйняття досить суб’єктивне, але ви і самі можете зробити відповідні висновки завдяки прикладам, наведеним вище.

Також можна подивитися детальне відеопорівняння від фахівця Rozetka:

Тут же можна побачити порівняння флагманів за критерієм відеозйомки і запису звуку, оскільки в текстовому вигляді ми не можемо показати ці відмінності.

Порівняння телефото камер (telephoto)

Для початку характеристики:

Порівняння моделей Huawei P40 Pro (#1) iPhone 12 Pro Max (#2) Galaxy Note 20 Ultra (#3)
Розширення 12 Мп 12 Мп 12 Мп
Апертура f/3.4 f/2.2 f/3.0
Фокусна відстань 125 мм 65 мм 120 мм
Розмір матриці 1/3.4″
Розмір пікселя 1.0µm 1.0µm
Додаткові особливості Фазовий автофокус (PDAF), оптична стабілізація (OIS), 5-кратний оптичний зум PDAF, OIS, 2.5-кратний оптичний зум PDAF, OIS, 5-кратний оптичний зум

У двох з трьох смартфонів є 5-кратне збільшення, у той час як новинка Apple підтримує тільки 2.5-кратне наближення. Дивимося, як себе покажуть у справі:

Фото на камеру Huawei P40 Pro

Так фотографує телевик Huawei P40 Pro в наближенні. Ніяких втрат якості, природні кольори і добре помітні деталі.

Наступне фото – справа «рук» Galaxy Note 20 Ultra:

Фото на камеру Galaxy Note 20 Ulltra

Корекція кольору відрізняється відчутно, фото більш сіре і руде в порівнянні з попереднім смартфоном. За суб’єктивними відчуттями флагман Galaxy Note 20 Ultra впорався краще, але тут здебільшого питання смакових переваг, якихось об’єктивних відмінностей не спостерігається.

Найгірше впорався iPhone 12 Pro Max:

Фото на камеру iPhone 12 Pro Max

І проблема не тільки в слабкому наближенні, але і в цілому картинка виглядає якоюсь розмазаною, нечіткою. Позначається мала світлосила об’єктива. На нашу думку, найкращий смартфон для фото в плані телефото об’єктива – Galaxy Note 20 Ultra. Хоча Huawei P40 Pro йому практично не поступається.

Huawei P40 Pro 8/256GB Ice White

Huawei P40 Pro 8/256GB Ice White

Порівняння надширококутних об’єктивів (ultrawide)

По частині характеристик картина така:

Порівняння моделей Huawei P40 Pro (#1) iPhone 12 Pro Max (#2) Galaxy Note 20 Ultra (#3)
Розширення 40 Мп 12 Мп 12 Мп
Апертура f/1.8 f/2.4 f/2.2
Фокусна відстань 18 мм 13 мм 13 мм
Розмір матриці 1/1.54″ 1/3.6″ 1/2.55″
Розмір пікселя 1.4µm
Додаткові особливості PDAF

TOF 3D-сенсор (глибина)

TOF 3D сканер LiDAR

Подивимося, як флагмани показують себе у справі:

Порівняння фото на камеру Huawei P40 Pro, iPhone 12 Pro Max, Galaxy Note 20 Ultra

Бачимо, що у першого і третього смартфона баланс білого правильніший, ніж у другого. Фотографії з iPhone 12 Pro Max все так же синюваті.

Ще одне фото, на цей раз у метро:

Порівняння фото на камеру Huawei P40 Pro, iPhone 12 Pro Max, Galaxy Note 20 Ultra

Локація складна, оскільки тут відсутнє розсіяне сонячне світло. Ситуація, як бачимо, залишається однаковою: найкраще впорався Huawei P40 Pro, на другому місці Galaxy Note 20 Ultra. Флагман Samsung навіть трохи краще впорався з частиною деталізації, але ось у балансі білого відчутний промах – знімок червоний.

То який же смартфон кращий для фото і відео

З трьох розглянутих моделей на першому місці виявляється Huawei P40 Pro – китайці зуміли створити камерофон, який реально здатний позмагатися з професійним обладнанням у частині зйомки фото і відео.

На другому місці з невеликим відставанням розташувався Samsung Galaxy Note 20 Ultra. Він практично нічим не поступається «китайцю».

Galaxy Note 20 Ultra 8/256GB White

Galaxy Note 20 Ultra 8/256GB White

Третє місце належить iPhone 12 Pro Max. На жаль, у цьому році Apple не зуміли запропонувати істотних поліпшень у частині фото- і відеозйомки, а хвалений сканер LiDAR не сильно рятує ситуацію. Сміємо сподіватись, у 2021 році Apple зможуть запропонувати щось дійсно варте.

На цьому у нас все, дякуємо за увагу і до нових зустрічей!

Фото взяті з джерел: unsplash.com

Вам сподобалася стаття?

0