ru
ua
ru
ua

Як вибрати металошукач

Детально розписали, як вибрати металошукач для всіх, хто хоче відчути себе дослідником, знаходити рідкісні монети, прикраси та інші металеві предмети різних розмірів.

З цієї статті ви дізнаєтеся, який металошукач підійде новачкові і професіоналові, тонкощі вибору потрібного обладнання і познайомитесь з п’ятіркою кращих моделей 2021 року за версією «Розетки».

Як вибрати гарний металошукач

Які бувають металошукачі

Початковий рівень

Металошукачі початкового рівня зазвичай комплектують дискримінатором і пошуковою котушкою середнього діаметра. У меню обладнання є кілька базових шаблонів для пошуку, індивідуальні налаштування і режим PINPOINT.

Шаблони базових налаштувань спрощують старт і процес пошуку, але трохи обмежують можливості. Незважаючи на цей момент, стартувати краще з обладнання для новачків і набиратися досвіду поступово.

На цьому етапі для більшості покупців важливо відразу включити прилад і відправитися на пошуки «скарбів». Із цим завданням пристрої початкового рівня справляються на ура.

Середній рівень

Металошукачі середнього рівня відрізняються від попереднього варіанту більш гнучкими індивідуальними налаштуваннями. У таких приладах можна експериментувати з параметрами роботи з ґрунтом і чутливістю в залежності від місця, де проходять пошуки.

Техніка середнього рівня дає результати на різних частотах. Наприклад, за допомогою котушки з низькою частотою вийде «пробити глибину», а високочастотна дасть більш високі результати з пошуку виробів із кольорових металів невеликого розміру.

Професійний рівень

Металошукачі професійного рівня підійдуть покупцям, які вміють обходитися з обладнанням, розбираються в численних налаштуваннях і точно знають, які результати хочуть отримати від використання нової моделі.

Устаткування цієї категорії працює в максимальному діапазоні частот і навіть може використовувати одночасно більшість з них. Сигнал виявлення звучить у кількох тональностях і виводиться на дисплей, де ідентифікується чорний або кольоровий метал. Потужності техніки вистачить, щоб знайти великий предмет на глибині до 1.5 метра.

Головні недоліки професійного обладнання – висока вартість і складність у освоєнні налаштувань, особливо для новачків.

Ґрунтові

Ґрунтові металошукачі використовують для пошуку монет, ювелірних прикрас, скарбів, брухту недорогих кольорових або чорних металів. В основі більшості подібних пристроїв лежить індукційна технологія, є дискримінатор металу для визначення виду матеріалу, DSP-процесор і багато інших додаткових налаштувань. Ґрунтові прилади знаходять предмети різних розмірів на глибині від 20 см до 1 метра.

Цілевказівники

Цілевказівники точно визначають місце, де знаходиться конкретний предмет. Альтернативна назва PinPointer, що в перекладі з англійської означає «точковий покажчик». Цілевказівники використовують, коли потрібно викопувати об’єкт на великій глибині або діставати щось, наприклад, з твердої стіни, тріщини або лунки, коли розмірів котушки недостатньо для отримання максимально точних відомостей. «Пінпоінтери» значно прискорюють пошук предмета в складних умовах.

Вам може бути цікаво

Як вибрати культиватор

Що враховувати при виборі металошукача

Дискримінатор

Незамінний для роботи на засмічених територіях, де обладнання постійно подає звукові сигнали через алюмінієві банки, цвяхи, дроти або фольгу. За допомогою дискриминатора вийде налаштувати техніку на прицільний пошук міді, срібла або золота. Це реально, тому що у кожного виду металу своя провідність. Якщо купувати металошукач для пошуку кабелів або труб, підійдуть більш прості моделі без дискримінатора.

Герметичність

Значно розширює можливості пошуку. Зі стійкою до вологи технікою не потрібно чекати сонячного і сухого дня. Робота з обладнанням можлива в дощ, по росі, а також на пляжах річкових і морських водойм. Рівень герметичності деяких пристроїв дозволяє навіть невелике занурення під воду.

Вам може бути цікаво

Як вибрати мотоблок

Вага

Пошуки цінних предметів вимагає багато часу і сил. Це заняття захоплює, нерідко оператор проводить на свіжому повітрі 12-14 годин. Уявіть свій стан, якщо весь цей час ви будете тримати важку металеву штангу. Для тривалих марш-кидків оптимальні моделі з алюмінієвими штангами і пластиковими підлокітниками.

PINPOINT

За допомогою цієї функції обладнання знаходить ціль із мінімальною похибкою. Режим незамінний при роботі з крихкими предметами, які дістають лопатою, молотком, болгаркою або іншим обладнанням зі стіни або ґрунту.

Який металошукач краще

Частота

 • від 3 до 5 кГц – пошук великих предметів з металу на великій глибині. Таке обладнання легко знаходить люки, залізні ящики або бочки на глибині до трьох метрів, але навряд чи підійде для пошуку монет і дрібних прикрас з кольорових металів;
 • від 6 до 8 кГц – пошук предметів середньої величини на середній глибині. Устаткування з такою частотою вважається універсальним, тому підійде новачкам і тим, хто захоплюється пошуком на напівпрофесійному рівні;
 • від 14 до 20 кГц – пошук дрібних предметів на невеликій глибині. Високочастотний детектор чітко фіксує дрібні монети, ювелірні прикраси, а також голки, шпильки та інші подібні предмети, які знаходяться недалеко від поверхні землі або піску.

Найдорожчі металошукачі працюють у мультичастотному режимі. Завдяки гнучким налаштуванням вони знаходять предмети різного діаметру на різній глибині.

ТОП-5 кращих металошукачів

Металошукач Treker GC-1039

Пристрій початкового рівня з пошуковим датчиком на 190 мм. Знаходить дрібні предмети і середні монети на глибині до 20 см і габаритні предмети на глибині до 80 см. За допомогою функції «Пінпоінт» вийде точніше визначити відстань до цілі, розмір предмета й епіцентр сигналу.

Виробник передбачив три режими роботи:

 • статичний PINPOINT;
 • динамічний DISC;
 • All Metall.

Технічні особливості Treker GC-1039:

 • металошукач працює на частоті 6.6 кГц;
 • максимальна глибина виявлення до 100 см;
 • послідовний дискримінатор виключає з пошуку фольгу, цвяхи та інші цілі з мінімальною провідністю;
 • у режимі «Пінпоінт» можна активувати індикатор глибини залягання;
 • однотонна ідентифікація;
 • для зручності передбачений індикатор заряду батареї і регулювання гучності.

Металошукач Treker GC-1039

Металошукач Treker GC-1039

Металошукач Garrett ACE 250 + Захист на панель управління

Доступне рішення, яке об’єднало в собі переваги більш дорогих серій GTI і GTAx. У комплекті нова котушка лінійки PROformance 6,5×9. А також передбачене налаштування чутливості, дискримінатор (п’ять програм), порога, ідентифікація на три тони, балансування ґрунту і вказівка цілі. Металошукач початкового рівня Garrett ACE 250 працює на частоті 6.5 кГц, знаходить монету на глибині до 25 см, а великі металеві предмети на глибині до 60 см.

Металошукач Garrett ACE 250 + Захист на панель управління

Металошукач Garrett ACE 250 + Захист на панель управління

Металошукач Minelab Vanquish 340

Ця модель шукає прикраси, монети або всі види металу (срібло, золото, чермет) у трьох режимах. Максимальна продуктивність гарантована незалежно від місця і часу доби. Пошуки будуть успішними на мокрому піску, у полі або в парку.

Усе працює гранично просто – включаєте обладнання і починаєте цікавий квест. За допомогою п’яти сегментів дискримінації вийде виключити або додати в пошук потрібні види металів.

Технічні особливості Minelab:

 • злагоджена робота і міць відразу декількох детекторів;
 • зручну телескопічну штангу не потрібно розбирати при транспортуванні;
 • максимальна довжина штанги 145 см, мінімальна 76 см;
 • просте і зрозуміле управління за допомогою чотирьох функціональних кнопок;
 • одночасний пошук на декількох частотах за допомогою технології Multi-IQ;
 • максимальна чутливість навіть при пошуку дрібних предметів;
 • висока стійкість до перешкод;
 • точна ідентифікація навіть на максимально допустимому видаленні від об’єкта.

Металошукач Minelab Vanquish 340

Металошукач Minelab Vanquish 340

Металошукач акумуляторний Пірат Актив (Pirat Active) імпульсний, глибина пошуку до 1,5 м

Пристрій для роботи в екстремальних умовах на всіх типах ґрунтів. Точно фіксує чорні і кольорові метали на глибині до 1.5 метрів. Заряду потужного акумулятора вистачить на 15 годин безперервних пошуків. Для зручності є індикатор заряду батареї і провідні навушники з підключенням через роз’єм 3.5 мм.

Металошукач приїжджає до покупця повністю налаштованим і готовим до роботи, у тому числі адаптованим під атмосферні умови.

Устаткування стійке до контактів із мінералізованими ґрунтами, вогнем, шлаками і солоною водою. Раніше такий рівень захисту був тільки на дорогих імпульсних моделях провідних брендів. Офіційна гарантія виробника 12 місяців.

Технічні особливості Pirat Active:

 • діаметр котушки 22 см;
 • телескопічна штанга складається з двох секцій і регулюється під зріст;
 • динамік передає звук через одну тональність;
 • через mini USB вийде зарядити металошукач за допомогою зарядки для телефону або Power Bank;
 • вага всього 1.5 кг;
 • знаходить прикраси з кольорових металів на глибині до 20 см;
 • монети на глибині до 25 см;
 • реагує на підкови на глибині до 40 см;
 • флягу і каску виявить на глибині до 45 і 65 см;
 • реагує на люк на глибині до 1 метра;
 • не реагує на ґрунт і дрібні цілі;
 • можлива заміна котушки;
 • є швидкий запуск.

Металошукач акумуляторний Пірат Актив (Pirat Active) імпульсний, глибина пошуку до 1,5 м Металошукач акумуляторний Пірат Актив (Pirat Active) імпульсний, глибина пошуку до 1,5 м

Металошукач Quest Q20 з котушкою RAPTOR

Металошукач Quest Q20 з котушкою RAPTOR

Металошукач Quest Q20 з котушкою RAPTOR

Недороге, але надійне ґрунтове обладнання із захистом від вологи за стандартом IP66 для пошуку під дощем, а також на морських і річкових пляжах. Працює на вбудованому акумуляторі. З легкою телескопічною штангою нескладно ходити на далекі відстані. Великий дисплей разом із зрозумілим меню полегшує управління. Для пошуку в людних місцях знадобляться провідні навушники, які йдуть у комплекті і підключаються через роз’єм 3.5 мм.

У Quest Q20 передбачена опція балансу ґрунту, звуковий відгук на три тони, число ВДИ, пінпоінт і дискримінатор на 10 сегментів. DD-котушка відмінно зарекомендувала себе на чистих і засмічених ґрунтах. Пристрій працює на частоті 13 кГц, підходить для пошуку монет і старовинних предметів.

Офіційна гарантія виробника два роки.

Зображення взяті з джерел: pixabay.com

Вам сподобалася стаття?

0