ru
ua
ru
ua

Як вибрати обігрівач для будинку, квартири, дачі: ТОП-5 моделей

Як вибрати обігрівач, який швидко прогріє маленьку гостинку або великий зал приватного будинку? Які моделі захищені від перегріву, перекидання і контакту з водою? Яке обладнання найбезпечніше для дітей і літніх людей?

Відповіді на ці та багато інших питань ви знайдете в цій статті. Почнемо з видів обладнання.

Види обігрівачів

Перелічимо основні:

 • конвектори;
 • масляні радіатори;
 • газові обігрівачі;
 • інфрачервоні;
 • тепловентилятори;
 • теплові завіси.

А тепер трохи докладніше про кожен:

 1. Для невеликих приміщень 20-35 квадратів підійде інфрачервоний обігрівач. Він ідеальний для локального обігріву окремих зон у кімнатах, на відкритих майданчиках, а також для дач, побутівок і гаражів.
 2. Компактний тепловентилятор працює за таким же принципом, як і фен для волосся. Повітря проходить через нагрівальний елемент і розлітається кімнатою за допомогою вентилятора. Головна перевага – компактні розміри, легка вага і швидкий обігрів.
 3. Безшумні конвекторні обігрівачі користуються популярністю через простоту використання і установки. Часто обладнані термостатом для регулювання температури повітря. Тиха робота і захист від бризок робить конвектори ідеальними для дитячих кімнат.
 4. На перший погляд масляний обігрівач – це звичайна батарея, тільки працює від розетки. Універсальний дизайн пристрою впишеться в будь-який інтер’єр. Відкритих нагрівальних елементів немає, перенести в сусідню кімнату не проблема. Головна перевага – здатність гріти повітря багато годин поспіль без перерви.
 5. Стаціонарний або мобільний газовий обігрівач за зовнішнім виглядом схожий на звичайне обладнання, але працює від балона з пропан-бутаном або від газової мережі.
 6. Сучасні теплові завіси потрібні, щоб розділити зони з різною температурою. Наприклад, відкриті віконні та дверні прорізи. Теплові завіси не можна назвати обігрівачами в класичному розумінні цього слова. Вони незамінні в приміщеннях, де біля вхідної групи немає проміжної зони, яка розділяє області з різною температурою, а тепло постійно йде через відкриті двері, вікна або ворота. Теплові завіси не використовують для обігріву в класичному розумінні цього слова.
 7. Ще один вид обладнання – мікатермічні обігрівачі. У них нагрівальні елементи, покриті тонким шаром слюди, 80% обігріву відбувається за рахунок випромінювання, яке нагріває предмети і тільки 20% за рахунок прогріву повітря і його конвекції.

Все перераховане обладнання використовують для обігріву невеликих приміщень. Виняток – теплові гармати, здатні прогріти приміщення 100 м2 і навіть більше.

Як вибрати обігрівач для дому

Який обігрівач краще вибрати для будинку

При виборі важливо розуміти, як ви будете використовувати обладнання. Наприклад, для альтанки на дачі ідеальний інфрачервоний обігрівач на телескопічній ніжці. Він точно зігріє вас і ваших гостей. А для повноцінного обігріву приміщень більше підходять конвектори або масляні радіатори.

Головне – правильно розрахувати потужність. За нормативами, на кожен квадратний метр потрібно 100 Вт, якщо приміщення утеплене і за стінами немає опалювальних кімнат. Для кутових квартир потрібна потужність 150 Вт на квадрат. Важливо розуміти, що ці цифри розраховані для безперервної роботи обладнання. А багато пристроїв використовуються в режимі змінного циклу для підтримки потрібної температури.

В обігрівачів, які працюють з паузами і швидко прогрівають кімнату, потужність повинна бути вище розрахункової. Наприклад, для кімнати в 10 м2 оптимальний інфрачервоний обігрівач або тепловентилятор на 1500-2000 Вт. Він швидко прогріває повітря, а після відключення тепло затримується на нетривалий час.

Чи плануєте включати обігрівач на половину дня і більше? Вибирайте економне устаткування потужністю 100 Вт на 1 м2 за умови, що він дійсно здатний прогріти вашу кімнату. Якщо в приміщенні немає батарей і обігрівач буде основним джерелом тепла, знадобиться потужність із розрахунку 150 Вт на квадрат. У такому режимі найкраще працюють конвектори та масляні обігрівачі.

Найкращі обігрівачі 2021

Масляний радіатор RZTK RDT 24229H

Масляний радіатор RZTK RDT 24229H – надійний і простий в управлінні пристрій для швидкого обігріву приміщення. Рекомендований максимум за площею до 24 м2. Устаткування зроблено з екологічно чистих матеріалів.

Переваги моделі:

 1. Швидкий і рівномірний прогрів за заданим режимом температури. Коефіцієнт корисної дії спеціального нагрівального елементу всередині вище, ніж у аналогічних пристроїв інших виробників.
 2. Радіатор зроблений зі сталі підвищеної міцності, шнур пройшов антикорозійну обробку. Усе це плюс трикрокова система захисту від перегріву гарантують комфортне та безпечне використання обладнання.
 3. Монтаж і кріплення не потрібні, просто поставте RZTK RDT 24229H на підлогу і ввімкніть у розетку. Зручні коліщата і ручки значно полегшують пересування квартирою.

Як вибрати економічний обігрівач

Тепловентилятор RZTK FH 1820H

Тепловентилятор RZTK FH 1820H – екологічно чистий пристрій для комфортного і м’якого обігріву кімнати. Компактний і легкий прилад зручний у експлуатації, може бути основним або додатковим джерелом тепла.

Переваги моделі:

 1. Зручний вибір режимів: охолодження, середній або інтенсивний.
 2. Захист від перегріву зберігає внутрішні елементи і продовжує термін служби.
 3. RZTK FH 1820H важить всього 900 грамів, а за габаритами як футбольний м’яч, тому його можна легко переносити хоч декілька разів на день.

Як вибрати обігрівач для дому

Інфрачервоний обігрівач ECO Mini 1 500

Інфрачервоний обігрівач ECO Mini 1500 підходить для напіввідкритих майданчиків і приміщень усіх типів на дачі, в альтанці, будинку, квартирі або офісі.

Переваги моделі:

 1. Невелика вага, зручно переносити.
 2. Повністю безпечний інфрачервоний обігрів.
 3. Вибір між трьома режимами: енергозбережувальний, комфортний або інтенсивний обігрів.
 4. Передбачено захист від вологи і перекидання.

Який обігрівач вибрати для квартири

Інфрачервоний обігрівач UFO Star 1800 + телескопічна ніжка UTS/UA

Інфрачервоний обігрівач UFO Star 1800 підходить для відкритих, напіввідкритих майданчиків і приміщень від 20 до 35 м2.

Переваги моделі:

 1. Зігріває вже за 30 секунд після підключення до мережі.
 2. Не спалює і не сушить повітря.
 3. Автоматично вмикається і вимикається, при цьому підтримує комфортну температуру.
 4. Підходить для офісів, будинків, квартир, дач, часто використовується на відкритих ринках, у торгових павільйонах, на виставках, ярмарках та інших подібних заходах.
 5. Захищений від перегріву і контактів із вологою.

Як вибрати електричний обігрівач

Мікатермічний обігрівач AIR COMFORT REETAI HV1301L-B

Який обігрівач краще вибрати для квартири

Мікатермічний обігрівач AIR COMFORT REETAI HV1301L-B зроблений із сучасних матеріалів. Завдяки ним корпус пристрою не прогріється вище за 60 градусів.

Переваги моделі:

 1. Прогрів приміщення площею до 24 м2.
 2. Порівняно невелика потужність 1.5 кВт.
 3. Передбачено захист від замерзання.
 4. Вага всього 4 кг, що у два рази менше, ніж у масляних обігрівачів, рівних за потужністю.

Порівнювати популярні моделі обігрівачів зручніше за допомогою цієї таблиці. У ній зібрані всі показники, на які люди зазвичай звертають увагу при купівлі.

Площа обігріву, м2 Потужність, Вт Кількість режимів обігріву Вага, кг Функції
RZTK RDT 24229H 24 1000, 1200, 2200 3 9.3 Захист від перегріву
RZTK FH 1820H 18 1000, 2000 3 0.9 Захист від перегріву
ECO Mini 1500 18 500, 1000, 1500 3 1.15 Захист від перевертання, вологозахист
UFO Star 1800 20 1800 1 4 Захист від перегріву, вологозахист, термостат
AIR COMFORT REETAI HV1301L-B 24 1500 1 4 Терморегулятор

Що потрібно знати про захист обігрівачів

Майже у всіх моделей є захист від перегріву. Вбудований запобіжник захищає електромережу від перевантаження і знижує ймовірність випадкової пожежі. Якщо вам попалася модель без цієї опції, відразу відмовляйтеся від покупки.

Багато пристроїв автоматично відключаються при випадковому падінні. Але невеликий ризик обпектися все одно залишається. Тому, якщо з вами живуть діти, люди похилого віку або тварини, краще зробити вибір на користь настінних конвекторів.

Якщо будете використовувати обігрівач на кухні або в санвузлі, вибирайте моделі з вологозахистом. Він зведе вірогідність короткого замикання практично до нуля. На перший погляд здається, що ставити обігрівач у ванну кімнату безглуздо, але іноді позбутися від грибка на стінах виходить тільки у такий спосіб.

Майже всі обігрівачі досить потужні. В середньому від 1500 до 2000 Вт. Робота обладнання створює велике навантаження на мережу. Запас потужності проводки середньостатистичної квартири 3000 Вт. Якщо у вас одночасно працює обігрівач (1500 Вт), пральна машинка (1500 Вт) і бойлер (1500 Вт) – це вже серйозне перевантаження для мережі.

Знизити напругу допомагає спеціальне обладнання.

Зображення взяті з джерел: unsplash.com, rozetka.com.ua.

Вам сподобалася стаття?

0