ru
ua
ru
ua

Як вибрати бетономішалку

Для найпростіших домашніх ремонтних робіт невелику кількість розчину можна приготувати в тазику або кориті. У разі масштабних робіт (капітальний ремонт, будівництво) без бетономішалки не обійтися. Цей досить дорогий пристрій вимагає раціонального підходу до вибору, знання особливостей механізму, оптимальних умов експлуатації.

Класифікація бетономішалок за принципом дії

Основні будівельні та ремонтні роботи, що вимагають приготування розчинів (бетонування, цементування, штукатурні роботи), висувають різні вимоги до консистенції необхідного матеріалу. Загальною вимогою до розчинів є їх ретельне перемішування, що забезпечує однорідність суміші.

Залежно від інгредієнтів розчини вимагають різної потужності пристрою для їх виготовлення. Штукатурний розчин (використовується пісок, вапно, цемент) для змішування не потребує потужності, необхідної для перемішування важкого фундаментного або стінного бетону, що містить щебінь, гравій, шлак, керамзит.

Від ваги розчину залежить і принцип змішування, за яким бетономішалки поділяють на гравітаційні та примусової дії. Бетонозмішувач примусового типу являє собою нерухому ємність, у якій розчинна суміш перемішується рухомими лопатями.

Головними недоліками подібних міксерів є неможливість роботи з великими фракціями, надлишкова потужність мотора, труднощі з очищенням нерухомої розчинної чаші. Така бетономішалка найбільш зручна для штукатурних робіт. Невеликий механізм з успіхом можна застосовувати для виготовлення тротуарної плитки, заливних фірмових елементів бетонних огорож, бордюрів. У побуті краще використовувати пристрої з вивантаженням суміші через нижній люк-засув.

Більш раціональна й затребувана конструкція гравітаційної бетономішалки, у якій обертається весь розчинний резервуар. Внутрішні лопаті під час обертання піднімають мокру суміш, а вниз вона опускається під власною вагою, забезпечуючи надійне перемішування. Для цього призначена і грушоподібна форма ємності.

Гравітаційна бетономішалка набагато універсальніша за пристрої примусового типу. Її можна використовувати з різними наповнювачами бетонної суміші, будь-якими фракціями, легкими або важкими бетонами. У процесі будівництва гравітаційна бетономішалка придатна для фундаментних, стінних, штукатурних робіт.

Як вибрати бетономішалку

Типи приводів бетономішалок

Поділ за типом приводів важливий для умов застосування механізму. У промислових цілях часто застосовуються бетонозмішувачі з пневматичним або гідравлічним приводом. Специфіка джерела енергії обмежує використання подібних пристроїв у побутових цілях.

Дуже зручні в невеликих господарствах, для індивідуальної роботи мініатюрні (40-50 літрів) бетономішалки, які приводяться в дію мускульною силою власника. Для великих будівельних робіт такі пристрої малі, тому виробники практично не роблять такі пристрої. Найчастіше вони представлені в кустарному виконанні.

Для автономного використання у відриві від усіх централізованих джерел енергії виробляються міксери з мотоприводом. Найчастіше для обертання барабана використовуються бензинові мотори, оскільки дизельні набагато об’ємніші й головно застосовуються в промислових автономних установках.

Негативними моментами, що впливають на популярність таких бетономішалок, є висока вартість палива, шум, шкідливі викиди.

Найбільш популярні бетонозмішувачі з електричним приводом. Вони розрізняються за обʼємом робочої ємності, потужністю двигуна, типом шасі. Так, колісне шасі знадобиться при великих розмірах ділянки, використанні міксера на кількох об’єктах будівництва. Іноді для короткочасних разових робіт доцільно орендувати бетономішалку.

Вибираємо бетономішалку правильно

Критерії вибору міксера

Вибір бетономішалки залежить насамперед від планованого часу роботи. Залежно від того, будете ви використовувати міксер нерегулярно або в режимі безперервного робочого циклу, варто звернути увагу на такі показники:

  • Потужність двигуна;
  • Клас бетономішалки — професійними вважаються моделі з продуктивністю понад сім кубометрів на добу;
  • Робоча напруга (для електричних моделей) — професійним моделям потрібно трифазне живлення 380 В. Для побутових потреб випускаються моделі, що працюють від «побутової» напруги 220 В;
  • Матеріал барабана;
  • Наявність датчика перевантаження.

Із цих критеріїв найбільш важлива потужність двигуна. Для безперервного циклу вибирають техніку з двигунами потужністю понад 1000 Вт, для виготовлення невеликих обсягів розчину досить 600-800 Вт. Тип матеріалу змішувача (сталь, пластмаса, чавун) важливий для інтенсивності робочих навантажень, умов зберігання, довговічності механізму. Найбільш витривалими вважаються чавунні барабани і зварні ємності з товстого листа.

За обʼємом бетономішалки вибирають залежно від фронту робіт. Так, для будівництва гаража, дачного будиночка на стрічковому фундаменті досить бетономішалки місткістю 100-150 літрів.

Для масштабного будівництва (заміського будинку, бетонної огорожі) будуть потрібні більш потужні бетономішалки. Тільки фундаментні роботи можуть зажадати 70-150 кубометрів бетону, тому краще вибирати бетономішалку місткістю 200-400 літрів.

Потрібно також ураховувати, що місткість груші й обʼєм готової суміші — це різні поняття, останній завжди буде меншим, оскільки при повному завантаженні розчин буде вихлюпуватися. Крім того, максимально заповнений барабан може перевантажити електромотор.

Вам може бути цікаво

Як вибрати компресор

Редукторні й вінцеві бетономішалки

З бетономішалок гравітаційної дії виділяють змішувачі редукторного і вінцевого типу. Редукторними називаються бетономішалки, у яких редуктор електродвигуна обертає весь барабан. Її перевагою є мінімальна кількість передавальних ланок, висока продуктивність. Редуктор не схильний до потрапляння різних абразивних частинок, тому така конструкція більш надійна.

Робочим елементом іншої конструкції є вінець, за допомогою якого відбувається обертання барабана. ККД цямринної конструкції нижче, на нього впливає число зубчастих передач. Але, завдяки досить простому пристрою, цей тип легше піддається ремонту.

Головний конструктивний елемент вінцевої бетономішалки висуває підвищені вимоги до матеріалу виготовлення. Вінці роблять із чавуну, сталі, спеціальних пластиків. Найкращими вважаються чавунні вінці. Прийнятні конструкції зі сталевими перфорованими вінцями, додатковими ребрами жорсткості.

Вінцева бетономішалка

Вибір виробника

Досить проста конструкція бетономішалок, яка не потребує високого ступеня автоматизації, робить нераціональною купування дорогої імпортної техніки. Чудові відгуки покупців дістала й українська техніка, а також бетономішалки словенського та польського виробництва. Доступні ціни не впливають на якість збірки, надійність конструкції, довговічність, надійність роботи.

Купування недорогих китайських бетономішалок перетворюється на своєрідну лотерею. Відомі випадки довгострокової безперебійної роботи китайських міксерів, але й нерідко бетономішалка ламається після декількох місяців роботи.

Зображення взято з джерел: cart-away.com.

Вам сподобалася стаття?

0