ru
ua
ru
ua

S.T.A.L.K.E.R. 2: дата виходу, системні вимоги

Стало відомо, що дата виходу Сталкер 2 – 28 квітня 2022 року. Свого часу ми розраховували отримати продовження років на 5-6 раніше цієї дати. Остання частина легендарної серії вийшла у 2009 році – це був «S.T.A.L.K.E.R .: Поклик Прип’яті». З тих пір фанати більше десяти років чекали на зрушення від Григоровича, перебиваючись народними модифікаціями. Більшість із них і зовсім перестали чого-небудь чекати, махнули рукою і з’їздили пару разів у Прип’ять, щоб побачити ігровий антураж на власні очі, не маючи ілюзій щодо продовження легендарної серії.

І ось, у 2018 році на своїй сторінці у Facebook сам Григорович оголосив, що розробку СТАЛКЕР 2 відновлено, а трохи пізніше ті ж відомості з’явилися на офіційному сайті української студії GSC Game World. Фанати піднеслися духом, але більшість поставилася до цієї інформації скептично, без зайвих надій. Минуло два роки, і у 2020 році інформацію про хід розробки стали публікувати все частіше:

 • 23 липня з’явився перший трейлер STALKER 2, і тоді ж стало відомо, що гра буде тимчасовим ексклюзивом платформи PC і Xbox Series X/Series S;
 • 30 грудня на порталі IGM був опублікований тизер, що демонструє ігровий процес на ігровому движку.

Ламповий багаття в STALKER 2

Тоді ж стало відомо, що головного героя STALKER 2 зватимуть Скіф.

Ще трохи згодом, 26 березня 2021 року, розробники опублікували солідну порцію відомостей про моделі внутрішньо ігрової зброї, броні, обличчя персонажів, і все це на базі оновленого і поліпшеного ігрового движка Unreal Engine 4.

І ось 13 червня пройшла виставка Electronic Entertainment Expo, на якій GSC Game World показали повноцінний геймплейний трейлер довгоочікуваної гри «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля», з якого стало відомо багато цікавого, включаючи дату релізу.

Вам може бути цікаво

Найкращі ігри на PS5 у 2021 році

S.T.A.L.K.E.R. 2: дата виходу

Про нову частину легендарної серії ми багато чого не знаємо, але одне нам відомо напевно – точна дата, коли вийде СТАЛКЕР 2 на ПК – 28 квітня 2022 року. Ця інформація опублікована офіційно на всіх майданчиках, де можна купити цифровий ключ гри, включаючи Steam:

Дата виходу СТАЛКЕР 2

Смію припустити, що під егідою Microsoft компанія GSC Game World рано чи пізно випустить гру в реліз – це всього лише питання часу. Можливо, буде ще одне перенесення – такий сценарій виключати не можна, враховуючи досвід минулих років. Однак є ряд моментів, які змушують вірити в успіх продовження:

 1. S.T.A.L.K.E.R. 2 буде драйвером продажів платформи Xbox, ця гра з’явиться в бібліотеці Game Pass прямо на релізі. Якщо взяти до уваги її культовий статус, не варто дивуватися, що гра стане одним із головних аргументів Microsoft на користь PC-геймінгу і Xbox Series X/S в очах пересічних покупців.
 2. Почалися передзамовлення, ПК-бояри вже зараз можуть купити Сталкер 2 у Steam і EGS, а переносити реліз у такій ситуації – не найкраще рішення через перспективу заробити репутаційну травму. Так, звісно ж, історія знає прецеденти, коли навіть на тлі багатомільйонних замовлень ігри переносили, але все ж це підвищує ймовірність релізу точно в строк.
 3. Дата символічна. Розумієте, аварія на Чорнобильській АЕС сталася 26 квітня 1986 року, а вихід «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» якраз приурочений до роковин цієї трагедії. Аргумент не залізний, але все ж.

Будемо сподіватися, реліз відбудеться гладко, і через рік усі охочі зможуть відправитися в Зону, щоб дослідити відкритий світ у пошуках загадкових артефактів та інших пригод.

Вам може бути цікаво

Найкращі шутери на ПК 2021: ТОП-5

S.T.A.L.K.E.R. 2: системні вимоги

Варто визнати, системні вимоги гри виглядають більш ніж демократично. Для комфортної гри у 1080p на мінімальних налаштуваннях графіки буде потрібна така конфігурація:

Розробники не уточнювали, яку частоту кадрів гравці зможуть отримати при такій конфігурації, але досвід підказує, що це буде 30-40 к/с.

А ось рекомендовані системні вимоги СТАЛКЕР 2 куди більш серйозні:

Для установки гри потрібно 150 ГБ простору на диску. На сторінці Steam у полі «Додатково» також вказано SSD – це вказує на те, що гру найкраще встановлювати саме на твердотільний накопичувач.

S.T.A.L.K.E.R. 2: системні вимоги

S.T.A.L.K.E.R. 2: офіційний трейлер гри

Якщо раптом ви ще не встигли зацінити трейлер, що вийшов 13 червня, насолоджуйтеся:

Від себе додамо, що у трейлері графіка і всі анімації побудовані на ігровому движку. Якщо до релізу не трапиться даунгрейд, то саме таку картинку ми і отримаємо в результаті. Особові анімації виглядають місцями натягнуто, але в цілому атмосфера у грі – це саме те, чого ми і чекали.

Український постапокаліптичний колорит тішить око. Та й графіка в цілому виглядає чудово. Тіні, відображення, освітлення, вручну намальовані текстури кожного камінчика, а ще фізика вибухів – суцільний захват, прямо як у дитинстві.

Можливо, ностальгічні почуття, пов’язані з першою частиною гри, заважають автору оцінити трейлер об’єктивно. Однак, чіплятися будемо після виходу STALKER 2, а поки що можна дозволити собі трохи дитячої радості й світлих надій.

Вам може бути цікаво

Mortal Kombat – гра, фільм, легенда

Цікаві факти про гру Сталкер 2: що ми знаємо на цей момент

Отже, прийшов час поділитися з вами власними спостереженнями та інформацією з відкритих джерел у Інтернеті. Частина цих відомостей може виявитися домислами, але я намагався ретельно все фільтрувати, щоб не ввести нікого в оману. Поїхали:

 1. Крім російського та англійського озвучення, у грі буде повна українська локалізація, за що розробникам із GSC Game World окремий респект.
 2. У грі можна буде модифікувати зброю, встановлювати різні обважування і вдосконалювати його, щоб компенсувати недоліки і підвищити бойову ефективність проти людей і мутантів.
 3. Сюжет другої частини не буде сильно пов’язаний із першими іграми серії, тому знайомство з «Чистим небом», «Тінями Чорнобиля» та «Покликом Прип’яті» не обов’язкове. Хоча від себе все ж рекомендую ознайомитися з цими іграми – класика все-таки.
 4. Розробники створили поглиблену механіку мутантів – кожне їхнє сімейство матиме підтипи з різними поведінковими шаблонами. По-перше, від цього вороги стануть менш передбачуваними. По-друге, це пожвавить Зону, а відчуття від дослідження стануть більш концентрованими.
 5. Нас чекає повністю безшовний відкритий світ, у якому гравець зможе переміщатися з однієї локації в іншу без будь-яких завантажувальних екранів. Це, до речі, одна з причин, чому розробники рекомендують встановлювати гру на SSD.
 6. Повноцінна підтримка модифікацій буде. Це особливо гарна новина, адже завдяки міцній фанатській спільноті STALKER 2 буде обростати сотнями модифікацій, які поліпшують наш ігровий досвід і зроблять його більш глибоким.
 7. У грі буде переосмислена і значно вдосконалена симуляція життя A-life 2.0, завдяки якій мешканці зони будуть постійно переміщатися між локаціями, взаємодіяти один з одним і створювати відчуття реального життя, посилюючи занурення і формуючи ту саму сталкерську атмосферу.
 8. Незабаром після релізу творці обіцяють додати в гру багатокористувацький режим – його безкоштовно отримають усі власники ліцензії. Деталей про те, що з себе представлятиме онлайн-складова, поки не повідомляється.
 9. Система видобутку артефактів з аномалій стане більш глибокою в порівнянні з першою частиною, а самі вони стануть більш різноманітними і унікальними за своїми характеристиками і властивостями.
 10. Розробники планують впровадити глибокий рольовий відіграш – багато рішень і вчинків гравця в процесі проходження впливатимуть на стан світу і визначать фінал історії.
 11. У другій частині реалізована динамічна погода і час доби, що робить проходження більш індивідуальним і неповторним.
 12. У Сталкері 2 буде дуже крута фізика і знищуваність – про це свідчать кадри з геймплейного трейлера.

Фізика вибухів у STALKER 2

Григорович і його команда обіцяють багато цікавого, і якщо вони дотримають своє слово, ми дійсно отримаємо унікальний проєкт, яким можна буде пишатися і який подарує гравцям багато сотень захопливих годин на території Зони відчуження. І все ж будьте стримані у своїх очікуваннях, щоб не розчаровуватися в разі, якщо гра виявиться не такою, якою ми очікуємо її побачити на основі промороликів. Краще чекати менше і отримати більше, ніж навпаки.

Вдалого полювання, сталкере!

Фото взяті з джерел: gsc-game.com, store.steampowered.com.

Вам сподобалася стаття?

1