ru
ua
ru
ua

Як вибрати ігрову мишку у 2021

Сьогодні поговоримо про те, як вибрати ігрову мишу – які характеристики найважливіші, на що вони впливають, як визначитися з форм-фактором і які види маніпуляторів взагалі бувають. Також наведемо ТОП-5 геймерських мишок 2021 року, щоб вам простіше було зорієнтуватися серед сотень популярних моделей.

Види ігрових мишок

Ігрова мишка з власником кабелю

На сьогоднішній день існує лише два види ігрових мишей з різним типом датчика:

 1. Оптичні. У нижній частині пристрою розташовується оптичний сенсор, що реєструє пересування маніпулятора по поверхні за допомогою фотографування. Такий сенсор у середньому здатний виробляти близько 1000 знімків у секунду, що забезпечує безпрецедентну точність позиціонування і високу швидкість відгуку. Ключові характеристики ігрової оптичної миші будуть залежати від типу використовуваного сенсора і драйверів. Сучасні маніпулятори з оптичним сенсором значно перевершують за характеристиками більш дорогі лазерні. Наприклад, Razer Viper з оптичним сенсором PixArt PAW3390DM-T4QU легко випереджує за ключовими параметрами більшість лазерних.
 2. Лазерні. Замість оптичного сенсора в цих ігрових мишках використовується лазер. На відміну від оптики, лазеру абсолютно все одно, з якої поверхні «їздить» миша – він прекрасно реєструє пересування навіть по шорсткій нерівній поверхні.

Отже, якщо вам доводиться працювати «в польових» умовах, краще вибрати лазерну. Наприклад, власники ігрових ноутбуків, які часто переміщаються з місця на місце, не завжди будуть брати з собою килимок.

Оптична миша в цьому випадку не найкраще рішення, тому що у недорогих моделей курсор буде періодично зриватися і скакати з місця на місце. Оптичні миші вартістю від 70 доларів, як правило, позбавлені цього недоліку і прекрасно себе почувають на будь-якій поверхні.

Якщо ж миша потрібна для стаціонарного комп’ютера, можна брати пристрій з будь-яким типом сенсора – на хорошому килимку відмінності в їхній роботі помітити практично неможливо.

Вам може бути цікаво

Найкращі шутери на ПК 2021: ТОП-5

Лазер завжди краще оптики – це міф

Якщо подивитися на сучасний асортимент ігрових мишок, можна з подивом виявити, що більшість популярних виробників використовують оптичний сенсор. Легендарна модель Razer DeathAdder, популярна HyperX Pulsefire Surge і навіть дорогущая бездротова Logitech G502 Gaming Mouse HERO – усі великі виробники використовують переважно оптику, причому від одного виробника – PixArt.

Пояснюється це досить просто – сучасні оптичні сенсори не тільки не поступаються, але часто виявляються навіть краще лазера. Той же згаданий вище сенсор PixArt PAW3390DM-T4QU забезпечує еталонне розширення в межах від 10 до 16 000 cpi з частотою опитування до 1000 Гц. За великим рахунком, для більшості людей немає необхідності в сенсорі з розширенням понад 3200 cpi, тому що при таких налаштуваннях курсор буде просто літати по екрану при найменшому русі.

Геймерська миша SteelSeries з оптичним сенсором

Характеристики ігрової миші: що важливо

Є три ключових характеристики, на які варто звертати увагу:

 1. Максимальна швидкість. Це швидкість руху миші, при якій курсор точно не буде зриватися. Ідеальний показник – не нижче 8-10 м/с. Треба постаратися, щоб смикати мишу з більш високою швидкістю.
 2. Розширення. Яке б там розширення сенсора не вказували маркетологи, не треба вестися – усе одно ви не будете використовувати мишу при налаштуваннях понад 3200 dpi. У більшості випадків геймери воліють 2400-2600 dpi – це оптимальний показник як для шутерів, так і для будь-якого роду RPG і MMO.
 3. Частота опитування. А ось це дійсно важливий параметр, який показує, скільки разів у секунду сенсор вносить корективи в положення курсора. Ідеальний показник – 1000 Гц. Чим вище частота опитування, тим вище точність позиціонування курсора.

Ось і все, що потрібно знати про характеристики сенсора.

Форма ігрових мишей – яку вибрати

Питання суто індивідуальне – комусь подобаються великі і важкі маніпулятори, а хтось віддає перевагу акуратним і компактним. Усе залежить ще і від того, якому хвату ви віддаєте перевагу:

Хват долонею (Palm-grip) – найпоширеніший варіант, при якому забезпечується максимальне зіткнення руки з поверхнею миші. Для такого хвата підійде ігрова мишка з великими або середніми габаритами і яскраво вираженим анатомічним вигином – він необхідний для підтримки кисті у правильному положенні. Такий хват зручний, але він не забезпечує необхідної рухливості в критичні моменти, що важливо для шутерів і динамічних MOBA на зразок тієї ж DOTA 2. Для цього хвату ідеальні миші з формою, як у Razer DeathAdder. Ми бачимо невеликий вигин для середнього пальця на ПКМ, акуратне поглиблення для мізинця й обтічну форму в цілому – це ідеальна форма для хвата долонею.

Razer DeathAdder

Ігрова мишка Razer DeathAdder

Кігтевий (Claw-grip) – цей хват зазвичай використовується фанатами жанрів RTS і Action-RTS, де потрібна гранична концентрація і мікроконтроль. Геймерські миші під кігтевий хват зазвичай злегка укорочені і не мають яскраво вираженого вигину в корпусі – він тут просто не потрібен. Цей тип хвата оптимальний для швидких і точних переміщень курсору по екрану. Оптимальна форма – як у миші SteelSeries Rival 110.

SteelSeries Rival 110

Ігрова мишка SteelSeries Rival 110

Хват кінчиками пальців (Finger-tip) – мабуть, найбільш екстремальний варіант, коли гравець має мінімальну кількість точок дотику з мишею. Цей хват забезпечує найвищу швидкість переміщення курсора, зап’ясті ж при цьому залишається практично нерухомим. Складний в освоєнні, але вдалий для RTS і MOBA. В ідеалі миша повинна бути маленькою і бездротовою, оскільки провід при такому хваті може сильно заважати. Найкраща ігрова мишка для Finger-tip повинна мати форму як у Logitech G305 Wireless, тобто повністю симетрична і легка.

Logitech G305 Wireless

Ігрова мишка Logitech G305 Wireless

Важливо розуміти, що багато мишей і зовсім є універсальними, тобто підходять для будь-якого типу хвата.

Як вибрати геймерську мишку для лівшів

Окремо варто сказати про ігрові миші для лівшів – це або повністю симетричні моделі, або такі, які мають дзеркально відбиту форму і розташування клавіш. Наприклад, Razer Viper – вона повністю симетрична і дозволяє програмувати клавіші через спеціальне програмне забезпечення Razer Synapse. Знайти хорошу модель суто для лівшів непросте завдання, тому що їх випускають нечасто, а от повністю симетричні моделі для лівої і правої руки підшукати буде легше. Сюди ж відноситься і Logitech G102 Prodigy. Правда, на відміну від Razer Viper, у цій моделі бічні клавіші розташовані тільки зліва, що не дуже зручно для лівшів, оскільки натискати їх доведеться мізинцем.

А ось ще один шикарний варіант суто для лівшів – Razer Naga Left-Handed Edition.

Razer Naga Left-Handed Edition

Ігрова мишка Razer Naga Left-Handed Edition

Тут не тільки ергономічна форма під ліву руку, але ще і цілий арсенал додаткових програмованих клавіш, на які можна призначити різні кнопки клавіатури і навіть налаштувати макроси.

Провідна або безпровідна: яку ігрову мишку вибрати

Для стаціонарних ПК дротова миша однозначно краще – підключення більш стабільне, швидкість відгуку швидше, і не доведеться думати про акумулятор. Деяким людям не подобаються через що заважає кабелю. Нібито він згодом перетирається і в цілому може заважати вільному пересуванню маніпулятора по килимку, але ця проблема вирішується дуже просто – за допомогою утримувача кабелю. Наприклад, Cougar Bunker, розроблений спеціально для геймерів. Підійде і будь-який інший, можна хоч скотчем зафіксувати кабель, але це, звичайно, не найбільш витончене рішення.

Провідна і безпровідна геймерская миша

Бездротові ігрові миші хороші для власників геймерських ноутбуків. Такий маніпулятор легко поміщається в рюкзак. Обов’язково звертайте увагу на час роботи – сучасні миші здатні працювати до 300 годин без підзарядки, чого достатньо на місяць використання по 10 годин без перерв і кожен день – досить багато. У них є два суттєвих недоліки:

 • затримка введення;
 • коштують відчутно дорожче.

Затримка становить не більше пари мілісекунд, але в якийсь момент гри ці мілісекунди можуть стати вирішальними. Зате ніяких обмежень в плані переміщення по килимку і не доведеться думати про переплутані кабелі. А якщо у вас поруч телевізор, який підключений до ПК, то бездротову мишу можна буде використовувати замість пульта ДУ, щоб перемикати фільми, не встаючи з ліжка. Одним словом – зручність.

Існують ще миші з гібридним підключенням – проводове плюс бездротове. Такі моделі поєднують у собі переваги обох типів і позбавлені їх недоліків. Прийшли додому – підключили через дріт і спокійно граєте. Ідіть з ноутбуком до одного або їдете у відрядження – відключаєте від проводу і берете маніпулятор із собою.

Вам може бути цікаво

Обираємо ігровий монітор

Додаткові особливості ігрових мишок

Розберемо, які бувають у ігрових маніпуляторів особливості і що з усього цього буде корисним:

 1. Безшумна ігрова миша. У таких мишок використовуються безшумні перемикачі та тихе коліщатко, яке забезпечує «мовчазну» прокрутку сторінок. Актуальні не стільки для геймерів, скільки для офісних працівників. Втім, є люди, яких дуже дратують механічні перемикачі та гучні крики – таким подібні пристрої підходять ідеально.
 2. Горизонтальна прокрутка. За допомогою панорамного коліщатка здійснюється горизонтальна прокрутка – спочатку ця технологія створювалася для зручності роботи в Excel. Останнім часом в Інтернеті також почали з’являтися сайти з горизонтальним дизайном, де такий скрол буде зручний. Що стосується ігор – це практично марна фіча.
 3. Подвійний клік. Відмінна річ для шутерів, оскільки натискання на одну клавішу дозволяє зробити подвійний постріл. Згадуємо CS: GO, де перші два постріли з AK-47 практично ідеально потрапляють в одну точку. Подібна механіка є в багатьох шутерах, і за допомогою подвійного кліка можна зробити два швидких постріли без віддачі. Стосується в основному шутерів, для любителів стратегій, RTS і RPG не дуже актуально. Для багатьох шанувальників шутерів це мало не вирішальний аспект у питанні, як вибрати ігрову мишу.
 4. Регулювання ваги. Самі по собі ігрові миші дуже легкі, але деякі люди вважають за краще більш важкі агрегати. Такі, щоб відчувався кожен рух. Деякі виробники випускають ігрові миші з грузиками і додатковими елементами, які штучно збільшують мишу. Загалом, на любителя.
 5. Потрійний клік. Те ж саме, що і подвійний, тільки потрійний. Знову ж таки, може бути актуально для шутерів.
 6. Для обох рук (симетричний дизайн).
 7. Індикатор рівня заряду. Є на деяких бездротових геймерських мишках, дозволяє вчасно відслідковувати рівень заряду акумулятора.
 8. Програмовані клавіші. Дозволяють призначити клавіші з клавіатури на мишку, тим самим спростивши доступ до деяких здібностей. Актуально для MOBA, MMORPG, покрокових тактичних RPG й інших подібних жанрів. Крім того, на функціональні клавіші можна призначати макроси, тобто цілі поєднання або послідовні натискання безлічі клавіш з конкретними інтервалами. За допомогою спеціального програмного забезпечення можна навіть коректувати мілісекунди між введенням команд. На думку багатьох геймерів це прирівнюється до чітерства, тож це на любителя.

Геймерська миша Razer Naga

Ось ми і розібралися, як правильно вибрати ігрову мишу і на що звертати увагу при покупці. Перейдемо до найцікавішого.

ТОП-5 моделей геймерських мишок у 2021 році

Представляємо 5 кращих ігрових мишей 2021 року у вигляді таблиці, щоб вам зручніше було порівнювати їхні характеристики і особливості на ходу:

Модель Logitech G703 Hero Razer Viper Bloody J95s SteelSeries Rival 600 HyperX Pulsefire Surge
Розширення сенсора (cpi) 200 – 12 000 100 – 16 000 100 – 8000 100 – 12 000 100 – 16 000
Частота опитування (Гц) 125 / 250 / 500 / 1000 125 / 500 / 1000 2000 125 / 250 / 500 / 1000 1000
Максимальна швидкість(м/с) 10, 16 11,43 ≈10 8,89 11,43
Тип підключення Дротова (USB) / бездротова Дротова (USB) Дротова (USB) Дротова (USB) Дротова (USB)
Модель і тип сенсора Оптичний, Pixart PMW3366DM-T2QU Оптичний, PixArt PAW3390DM-T4QU Оптичний, PixArt Bloody Customized ID BC3332-S IC Оптичний, TrueMove3+ (Pixart PMW3360 із сенсором приближення) Оптичний, Pixart PMW3389DM-HX
Кількість кнопок 6 кнопок (ліва, середня, права, клавіша вибору розширення, дві бічні клавіші) 8 кнопок + прокрутка вгору/вниз (ліва, середня, права, перемикач розширення, чотири бічні клавіші) 11 + 1 (колесо прокрутки) 7 кнопок + прокрутка (ліва, середня, права, перемикач розширення, три бічні клавіші) 6 кнопок + прокрутка вгору/вниз (ліва, середня, права, дві бічні, один перемикач розширення)
Додаткові особливості Резинові бічні накладки, RGB-підсвітка LIGHTSYNC, можливість програмування клавіш, у комплекті йде грузик на 10 г для збільшення ваги Оптичні перемикачі з ресурсом 70 млн натискань, тактильне коліщатко прокрутки, просунуте додаткове ПЗ Razer Synapse, RGB-підсвічування налаштовується Ресурс кнопок 20 млн натискань, клавіші, які програмуються, багатобарвне підсвічування RGB, металеві ніжки X ‘Glide з ресурсом більше 300 км Ресурс 60 млн натискань, вісім грузиків по 4 грами кожен для балансування, знімні бічні панелі, наявність додаткового сенсора висоти відриву, корпус виконаний з армованого волокна Шнур у нейлоновому обплетінні, ресурс 50 млн натискань, перемикачі Omron Next Gen, 3 програмованих профілі, додаткове ПЗ HyperX NGenuity
Вага (грам) 107 (117 з грузиком) 69 160 98–128 100

Також рекомендуємо подивитися відеоогляд від каналу ROZETKA, де експерт розбирає ТОП-5 недорогих ігрових мишей вартістю до 35 доларів:

На цьому у нас все, дякуємо за увагу і до нових зустрічей!

Фото взяті з джерел: unsplash.com, 3ona51.com, ixbt.com

Вам сподобалася стаття?

0