ru
ua
ru
ua

Як вибрати кращий корпус для ПК

Як вибрати корпус для ПК, щоб він був не тільки красивим, але і функціональним. Правильний корпус повинен включати ефективну систему охолодження з коректним розташуванням вентиляційних отворів і кольорів, а також виглядати естетично і мати ергономічні форми. Кращі корпусу для ПК забезпечують ефективне відведення тепла від материнської плати, процесорного радіатора й інших комплектуючих комп’ютера, гармонійно вписуючись у сучасний інтер’єр квартири або офісу.

Оптимальна конструкція корпусів для ПК – яка вона

Сучасні настільні комп’ютери стандартних розмірів збираються таким чином, щоб забір повітря здійснювався спереду. На передній панелі повинен бути один або кілька кулерів, які під час роботи затягують потоки холодного повітря всередину корпусу і направляють їх в бік материнської плати. Ось яскравий приклад грамотної конструкції корпусу для ПК:

Aerocool AirHawk Duo-G-BK-v1

Aerocool AirHawk Duo-G-BK-v1

Людина, яка займалася оформленням зовнішнього вигляду цього корпусу, однозначно – професіонал, тому що девайс вийшов одночасно естетичним і практичним. На передній панелі розташовані два 200-міліметрових кулери Duo ARGB, які забезпечують потужний рух потоків повітря. Проходячи, потоки повітря забирають тепло всередині корпусу і виганяються назовні вже позаду – цьому сприяє один 120-міліметровий кулер від того ж виробника.

Окремо варто відзначити наявність вентиляційних отворів у верхній і нижній частинах корпусу Aerocool AirHawk Duo -G-BK-v1, які сприяють поліпшенню охолодження комп’ютерних комплектуючих. Для підвищення ефективності відведення тепла у верхній частині можна встановити від двох до трьох додаткових кольорів – це непогане рішення для поліпшення вентиляції в тих випадках, якщо планується збірка потужного ігрового ПК або професійної робочої станції з високим тепловиділенням.

Отже, хороший корпус для ПК повинен забезпечувати коректне переміщення повітряних потоків. Схематично це можна ілюструвати так:

Циркуляція повітря в корпусі ПК

Ми акцентуємо на всіх цих моментах вашу увагу, тому що багато виробників жертвують практичністю і ефективністю на догоду естетики. Люди дивляться на картинку, їм все подобається, вони купують, збирають ПК, а потім починаються проблеми, коли комп’ютерні комплектуючі під час інтенсивних навантажень перегріваються, незважаючи на потужну систему охолодження. Причина – погано підібраний корпус, який не здатний забезпечити нормальну циркуляцію повітря.

Ось приклад не самого вдалого корпусу з точки зору практичності:

Моноблочний корпус для ПК

Тут ми бачимо абсолютно монолітну конструкцію системного блоку з невеликою кількістю вентиляційних отворів з боків, які заб’ються пилом вже через 3-4 місяці використання, у результаті чого комп’ютер починає перегріватися. Це приклад гарного, але абсолютно не практичного корпусу для ПК. Такі підходять тільки для збірки малопотужного офісного комп’ютера з низьким сумарним виділенням тепла, і навіть у цьому випадку варто добре подумати перед покупкою.

Тепер, коли з усім цим розібралися, перейдемо до розгляду типів комп’ютерних корпусів.

Типи корпусів системного блоку

У 2021 році найчастіше трапляються сім типів корпусів. Розглянемо докладніше кожен із них.

Cube Case

Компактний корпус кубічної форми, який підійде для установки материнських плат ATX, Mini-ATX і microATX. Характеризується збільшеною шириною і припускає нестандартне розміщення комплектуючих. Cube Case – сучасне рішення для тих, хто хоче чогось незвичайного і футуристичного, але в той же час компактного і практичного.

Desktop

Стандартний горизонтальний корпус з розмірами 533 × 419 × 152 мм. Висота DeskTop-корпусів невелика, а ось ширина і глибина – значні, за рахунок чого такі корпусу для ПК демонструють підвищену стійкість і стабільність.

Full Tower

Цей тип корпусу також часто називають «Big Tower», що цілком відображає реальні розміри таких корпусів. Близько 19 см у ширину, 48 см у глибину і 82 см у висоту – значні габарити, які підійдуть для людей, які планують дуже потужну збірку на базі повнорозмірної материнської плати.

Усередині корпусу Full Tower легко поміщається водяна система охолодження або велика вежа. Це варіант для тих, хто шукає максимально практичний і просторий корпус, всередині якого можна буде комфортно розмістити всі комплектуючі і периферію.

HTPC

Абревіатура HTPC розшифровується як «Home Theatre Personal Computer», що означає «домашній персональний комп’ютер». Це малогабаритний горизонтальний корпус із малошумною системою охолодження.

По суті це корпус для збірки комп’ютера, який буде використовуватися в якості домашнього кінотеатру. Тобто до нього буде підключатися телевізор і аудіосистема. Якщо вам потрібен універсальний ПК для ігор, роботи або навчання, цей варіант не підійде.

MidiTower

Вертикальний вид корпусів для ПК із розмірами 183 × 432 × 490 мм. MidiTower – найпопулярніший корпус у 2021 році, який поєднує в собі компактність і практичність. Він досить великий і просторий, щоб можна було комфортно розмістити «залізо» всередині, але при цьому його габарити не можна вважати прийнятними для розміщення навіть у невеликій кімнаті, де кожен сантиметр простору важливий.

Корпус для ПК Middle Tower

На базі корпусів MidiTower можна збирати комп’ютери будь-якої потужності, від офісних робочих станцій до потужних ігрових ПК на базі топових відеокарт із 2-3 кулерами. Якщо не впевнені, який саме тип корпусу для ПК вам підійде, беріть Middle – це оптимальне рішення для більшості збірок, не прогадаєте.

MiniTower

Компактний вертикальний корпус із габаритами 178 × 432 × 432 мм, який з’явився за часів існування материнських плат форм-фактора Baby АТ. Нині MiniTower беруть при складанні мінімалістичного ПК на базі материнських плат Mini-ITX і microATX.

Для складання ігрових машин він не підійде через обмеженість внутрішнього простору. Такий корпус оптимальний для малопотужних ПК на базі інтегрованого графічного процесора з низьким виділенням тепла. Це комп’ютери для навчання, офісної роботи та інших подібних завдань.

Rackmount

Спеціалізований серверний корпус Rackmount – це стійка з полками шириною 482,6 мм і глибиною 600, 800 або 900 мм. Для домашнього ПК не підходить категорично.

Вам може бути цікаво

Як вибрати жорсткий диск

Який корпус краще вибрати для ПК

Із типами корпусів розібралися, тепер пройдемося за основними критеріями, на які варто спиратися при виборі:

 1. Потужність блоку живлення. Завжди купуйте порожній корпус без блоку живлення і підбирайте його самостійно, тому що тільки так ви можете бути впевнені в його якості. До перевірених виробників блоків живлення можна віднести такі бренди: be quiet!, DeepCool, Corsair, Seasonic, Cooler Master, Vinga. Стандартні блоки живлення, які іноді йдуть у базовій комплектації корпусу, у більшості своїй недостатньо ефективні для охолодження потужних систем.
 2. Форм-фактор материнської плати. Переконайтеся, що обраний вами корпус підходить для установки підібраної материнської плати.
 3. Кількість встановлених вентиляторів. Чим більше, тим краще, тому що зі збільшенням кількості кольорів поліпшується охолодження.
 4. Наявність RGB-підсвічування – на свій смак і розсуд.
 5. Наявність системи організації кабелів – наполегливо рекомендуємо, оскільки після грамотного кабель-менеджменту внутрішній простір корпусу буде виглядати максимально привабливо. Крім того, грамотний кабель-менеджмент покращує охолодження внутрішніх компонентів ПК, адже нагромадження і хитросплетіння проводів не будуть заважати циркуляції повітря.
 6. Знімні кошики для HDD – бажані, адже підвищують зручність обслуговування.
 7. Бічне вікно – це для тих, хто зацікавлений у естетичному оформленні внутрішнього простору корпусу.
 8. Підтримка СВО – якщо плануєте встановлювати систему водяного охолодження на відеокарту або процесор, вибирайте відповідний корпус.
 9. Роз’єми на лицьовій панелі. Більшості користувачів досить 1-2 USB-роз’ємів, а також входу для мікрофона і виходу для навушників.
 10. Наявність повітряних фільтрів від пилу. Кулери працюють активно та безперервно проганяють повітря через корпус, і разом із повітряними масами всередину потрапляє пил. Фільтри потрібні для того, щоб мінімізувати кількість проникнення всередину пилу – на практиці це позбавляє від необхідності регулярно чистити корпус, а також продовжує термін служби комплектуючих.

Ці рекомендації допоможуть вам краще зрозуміти, як вибрати корпус системного блоку.

Рейтинг корпусів для ПК: ТОП-3 системників 2021

Прийшов час на конкретних прикладах ознайомитися із кращими екземплярами системних блоків, що вийшли на момент написання статті. Вашій увазі ТОП-3 корпусів для ПК, які вас точно не розчарують:

 1. NZXT H510 Matte Black-Red.
 2. GameMax G561 Black.
 3. DeepCool Kendomen TI.

Розглянемо докладніше кожен із них.

Корпус NZXT H510 Matte Black-Red

Цей екземпляр – еталонний приклад грамотно реалізованого моноліту. Корпус має абсолютно стриманий дизайн без будь-яких химерних елементів і деталей, фронтальна панель виконана в стилі мінімалізму, на ній красується єдиний напис «NZXT».

NZXT H510 Matte Black-Red

NZXT H510 Matte Black-Red

Вентиляційні отвори для забору повітря розташовані праворуч, завдяки чому не псують зовнішній вигляд, але в той же час забезпечують можливість ефективного охолодження системних комплектуючих. Додатково повітря забирається знизу, у районі блоку живлення.

Корпус поставляється з 2 встановленими кулерами – це 120-міліметрові Aer F120 на гідродинамічних підшипниках, які під час роботи практично не шумлять. Частота обертання кулерів налаштовується в межах від 500 до 1500 обертів у хвилину. Додатково ви можете встановити ще 4 кулери: 2 спереду, 1 зверху і 1 ззаду – це дозволить поліпшити циркуляцію повітря. З одного боку добре, що така можливість є, але з іншого – погано, що в комплекті йде всього 2 кулери, інші доводиться докуповувати.

Корпус NZXT H510 підходить для установки материнських плат ATX, Mini- ITX і microATX, він відноситься до типу Midtower, розміри без ніжок складають 210 х 435 х 428 мм.

Додаткові особливості цього примірника:

 • бокове вікно із загартованого скла;
 • дозволяє встановити СВО;
 • повітрозабірні отвори оснащені пиловим фільтром;
 • передбачена система кабель- менеджменту.

Рівень шуму від корпусу при кулерах, що працюють на максимальних обертах, становить всього 28 дБ – це хороший показник.

GameMax G561 Black

Друга модель із нашого рейтингу корпусів для комп’ютера – елегантний моноблок G561 зі скляними панелями збоку і спереду. Важить цей екземпляр 4 кг, що досить небагато для корпуса типу Midtower – це зумовлено невеликою товщиною сталевих листів, з яких виготовлена ​​обшивка.

GameMax G561 Black

GameMax G561 Black

Корпус GameMax G561 підходить для установки материнських плат трьох основних форм-факторів:

 • ATX;
 • Mini-ITX;
 • microATX.

Він оснащений трьома кулерами охолодження з довжиною лопатей 120 мм – два спереду і одна ззаду. Розміри корпусу склали 180 x 435 x 412 мм, що дозволяє всередині розмістити відеокарту довжиною до 370 мм. Взагалі корпуси GameMax досить просторі, через що їх часто беруть геймери. Ця модель – не виняток.

Корпус DeepCool Kendomen TI

Останній системник із нашого ТОПу, дизайн якого створений інженерами DeepCool. З точки зору функціональності це один із кращих корпусів взагалі, оскільки у нього потужний повітрозабірник спереду і знизу. Видув здійснюється ззаду і через верхні вентиляційні отвори.

DeepCool Kendomen TI

DeepCool Kendomen TI

Важливою перевагою цієї моделі є те, що разом з корпусом поставляється відразу п’ять 120-міліметрових кулерів охолодження. Два спереду, два зверху і один на задній панелі – за рахунок цього «з коробки» гарантується потужне охолодження внутрішніх компонентів системного блоку.

Важить DeepCool Kendomen TI значні 5.76 кг, що зумовлено його габаритами: 491 х 200 х 486 мм. Це ідеальний корпус для збірки геймерского ПК, всередині легко поміститься вежа охолодження, а максимальна довжина відеокарти становить 400 мм. Ще одна перевага – якісні і дуже щільні пилові фільтри, які всередину корпусу майже не пропускають пил. Вони досить швидко забиваються, особливо в умовах міста, але нутрощі ПК практично завжди бездоганно чисті, без порошинки.

Окремо варто згадати можливість регулювання швидкості обертання кулерів прямо на корпусі – для цього передбачений спеціальний важіль із трьома позиціями. Єдиний помітний недолік DeepCool Kendomen TI – велика кількість різноманітних ребер і перемичок, на яких накопичується пил.

Якщо представлені моделі вас не зацікавили, рекомендуємо також вивчити асортимент геймерських корпусів від Vinga, Corsair і Fractal Design, адже ці виробники теж добре себе зарекомендували в очах збирачів і звичайних користувачів.

На цьому ми закінчуємо наш матеріал і сподіваємося, що змогли вам допомогти підібрати кращий корпус для ПК.

До зустрічі!

Фото взяті з джерел: unsplash.com.

Вам сподобалася стаття?

0