ru
ua
ru
ua

Як вибрати Bluetooth-гарнітуру для використання в автомобілі

За розмови мобільним телефоном за кермом передбачений немаленький штраф. Утім, це правило не поширюється на розмови з використанням Вluetooth-гарнітури. Вона дає змогу не абстрагуватися від керма і водночас користуватися телефоном. Яку ж гарнітуру вибрати?

Різновиди гарнітур

Різновиди гарнітур

Перша Bluetooth-гарнітура була продана у 2000 році, але за минулі 17 років у конструкції пристрою принципово мало що змінилося. Сучасні гарнітури складаються з одного або декількох динаміків, які відтворюють звук, і мікрофона, що передає в мережу ваш голос.

  1. Найпоширеніший і найдоступніший варіант Bluetooth-гарнітури — це мононавушник. Він поєднує в одному блоці й навушник, і мікрофон, й акумулятор. Такий пристрій не забезпечить високу гучність і не захистить повністю від сторонніх звуків, але дасть змогу водієві чути довкілля і краще сприймати дорожню ситуацію. Стереогарнітури одягаються на обидва вуха й можуть бути виготовлені у формі вкладишів, вакуумних або накладних навушників.
  2. Вкладиші компактні й невибагливі в експлуатації, але через слабку фіксацію під час руху можуть випадати. Вакуумні гарнітури забезпечують чудову фіксацію і звук, але можуть у разі тривалого використання приносити дискомфорт.
  3. На ринку також іноді трапляються гарнітури, які кріпляться на сонцезахисний дашок і жодним чином не прикріплені до водія. Вони не створюють навіть мінімального дискомфорту своєю присутністю на голові, але крім голосу ловлять у мікрофон сторонні звуки й забезпечують погану якість звуку. Їх також можна використовувати просто на вулиці, або в інших місцях, крім машини.

Вам може бути цікаво

Як вибрати GPS-навігатор

Який буває Bluetooth

Який буває Bluetooth

Від покоління або версії Bluetooth залежить швидкість з’єднання гарнітури з мобільним пристроєм, а також швидкість і якість передавання даних. Багато сучасних пристроїв підтримує протокол Bluetooth 3.0, деякі застарілі моделі — версію 2.0. Найсучасніші пристрої можуть працювати й через канал четвертого покоління, який забезпечує збільшений радіус дії. Але перед купівлею такого ґаджета переконайтеся, що ваш смартфон також підтримує Bluetooth 4.0. Звичайно, навіть із бездротовим зв’язком попереднього покоління все буде працювати, але не вдасться досягти максимальної якості та швидкості передавання звуку.

Що може вміти гарнітура

Що вміє гарнітура

Сучасні дорогі бездротові пристрої мають багато корисних додаткових функцій. Функція автоматичного настроювання гучності дає змогу посилювати звук у разі чимраз більшого фонового шуму, щоб користувач як і раніше добре чув відтворений звук.

У багатьох гарнітурах також передбачена система шумозаглушення. У такому разі на пристрій встановлюється два мікрофони: один — ближче до рота, другий — на деякому віддаленні (на зовнішньому боці гарнітури або на штанзі).

Процесор зіставляє звук двох доріжок, виокремлює голос користувача й підсилює його. Повністю позбутися шумів не можна, але поліпшити якість одержуваного звуку можна. Деякі ґаджети із шумозаглушенням можуть трохи спотворювати тембр голосу.

Якщо на основному каналі передавання виникають перебої, то розумні навушники можуть самостійно моментально перемкнутися на резервний канал, щоб розмова не перервалася. Якщо Bluetooth-гарнітура підтримує технологію NFC, то для приєднання до смартфона знадобиться тільки прикласти пристрої один до одного на секунду й підтвердити сполучення в меню.

Деякі гарнітури підтримують приєднання до двох пристроїв, наприклад, до вашого смартфона і планшета. Така функція називається Multipoint. Це може бути зручно у разі змінного використання ґаджетів для різних цілей (телефон у машині, а планшет на роботі тощо).

Вам може бути цікаво

Як вибрати автомагнітолу

Дуже зручно, коли аудіопомічник за допомогою голосових команд може самостійно телефонувати на останній набраний номер або викликати конкретні контакти з телефонної книги.

Залежно від ємності акумулятора, у середньому гарнітури в режимі очікування (без дзвінків) тримають заряд від п’яти до восьми днів, у режимі ж активної розмови можуть працювати до 24 годин на одному повному заряді (але насправді 8-12 годин) вбудованої батареї.

Зображення взято з джерел: unsplash.com, pixabay.com

Вам сподобалася стаття?

0