ru
ua
ru
ua

Як вибрати кухонні ваги

Кухонні ваги — річ необов’язкова, але дуже корисна. Вони можуть стати в пригоді господиням, які часто експериментують із новими стравами, де потрібно строго дотримуватися рецепта, або тим, хто захоплюється консервуванням. Людям, які стежать за фігурою або змушені дотримуватися дієти за станом здоров’я, без кухонних ваг не обійтися.

Механічні або електронні

Механічні кухонні ваги підійдуть людям, яким не потрібно знати абсолютно точну вагу продукту. Принцип роботи механічних ваг ґрунтується на стисненні пружини, яка під вагою предмета надає руху стрілці, а вона переміщається по шкалі, вказуючи її вагу. Механічні ваги дешевші за електронні, довговічні, не потребують джерела живлення, але програють у точності.

Електронні ваги будуть корисні людям, для яких важлива точність. Вони містять датчик, що перетворює зусилля його деформації на електричний сигнал, який оцифровується й відтворюється на дисплеї. Електронні ваги трохи дорожчі за механічні. Вони точніші, мають детальну градацію ваги, можуть мати додаткові функції, відрізняються оригінальним дизайном, але потребують джерела живлення й вимагають дбайливого ставлення.

Пласкі кухонні ваги

Плоскі або з чашею

За своєю конструкцією ваги діляться на плоскі та з чашею. Механічні ваги здебільшого обладнані чашею або платформою з високими бортиками.

Чашею буде зручно користуватися господиням, які часто печуть. Добре, якщо чаша ваг буде знімною — це спростить догляд за пристроєм.

Якщо електронні ваги обладнані чашею та функцією занулення, це спростить приготування тіста. Після закладання кожного інгредієнта можна занулити ваги й додавати наступний без потреби приплюсовувати його вагу.

На вагах із плоскою платформою можна зважувати продукти в упаковках і великі продукти, які не помістилися б у чашу ваг.

Кухонні ваги з чашею

Шкала й «вантажність»

Чим докладніша шкала, тим точніше можна визначити вагу. Є кухонні ваги з високою точністю, які здатні підраховувати десяті грама. Якщо така точність вам не потрібна, крок 1 г у шкалі вимірювання буде оптимальним.

Що стосується «вантажності», то 5 кг — стандартна вага, яку може зважити пристрій. Цього досить навіть під час активного консервування. Якщо ви берете ваги для підрахування калорій, досить буде й трикілограмової шкали.

Вам може бути цікаво

Як вибрати настільну плиту

Додаткові функції

 

Електронні ваги можуть мати досить широкий спектр функцій. Кількість функцій безпосередньо впливає на ціну товару.

 1. Уже згадана функція «занулення» допоможе без зусиль відняти вагу тари або змішувати інгредієнти прямо на вагах.
 2. Деякі ваги можуть переводити грами й кілограми в унції й фунти та навпаки.
 3. У деяких моделях ваг є вбудований годинник або таймер.
 4. Є моделі, які можуть підрахувати кількість калорій у зважуваному продукті. Такі ваги — це вже міні-комп’ютер на кухонному столі. Вони здебільшого мають закодований список продуктів. Після введення коду ваги автоматично покажуть калорійність продукту, а також харчову цінність і хлібні одиниці. Зручно, якщо такі ваги обладнані пам’яттю — так ви зможете переглядати статистику вашого харчування за минулий період часу.
 5. Деякі ваги можуть визначати об’єм рідини. Ця функція буде корисна тим, хто займається домашньою консервацією.
 6. Майже кожні електронні кухонні ваги обладнані функцією автоматичного вимкнення. Ця функція запобіжить нераціональній витраті енергії.
 7. На рідкокристалічному дисплеї також може бути індикатор зарядження батареї. Варто звернути вашу увагу на те, що ступінь зарядженості батареї не впливає на точність зважування. Електронні ваги можуть працювати на акумуляторних батареях, звичайних батарейках або ж від мережі.

Вам може бути цікаво

Як вибрати міксер

Матеріал і дизайн

Вибираємо кухонні ваги правильно

На сьогодні є таке розмаїття кольорів, малюнків і дизайнерських знахідок в оформленні кухонних ваг, що можна підібрати ваги на будь-який смак і під будь-який інтер’єр. Деякі конструкції кухонних ваг передбачають вертикальне зберігання, тобто їх можна вішати на стінку.

Матеріал корпусу ваг може бути різним: дерево, пластик, неіржавка сталь, скло.

 1. Найнадійнішими вважаються ваги з неіржавкої сталі — вони міцніші, стійкіші до подряпин та інших механічних впливів.
 2. Дерев’яні ваги трапляються нечасто, тому мають ефектний та незвичний вигляд. За деревом легко доглядати, але варто пам’ятати про те, що воно боїться вологи, тому зберігайте дерев’яні ваги в сухому місці.
 3. Якщо ви виберете скляні ваги, не перевищуйте допустимої ваги зважуваних продуктів, інакше поверхня може тріснути. Щоб очистити скло, його досить протерти мокрою губкою й витерти насухо.
 4. Пластик — найдешевший і найпростіший у догляді матеріал, але виробники рекомендують не тримати пластикові ваги під прямими сонячними променями, інакше їхній колір може потьмяніти.

Зверніть увагу на кнопки ваг. Щоб ненароком пролита рідина не зіпсувала електроніку, варто вибрати ваги з гумовими кнопками або гумовою панеллю, на якій ці кнопки розташовані.

Зображення взято з джерел: unsplash.com, pixabay.com

Вам сподобалася стаття?

0