ru
ua
ru
ua

Як вибрати перфоратор

Розповідаємо, як вибрати перфоратор перфоратори для побутових потреб та більш серйозних, професійних завдань. Розберемо особливості основних видів обладнання та типи ударного механізму. Підкажемо, на що звертати увагу перед покупкою. Наприкінці розглянемо переваги шести найкращих перфораторів 2021 року від провідних виробників.

Види перфораторів

Усі перфоратори поділяють на три великі групи:

 1. Побутові.
 2. Полупрофесійні.
 3. Професійні.

Побутові перфоратори для дому найлегші, важать менше ніж 4 кг. Таке обладнання підійде для рідкісних ремонтних робіт у будинку або в гаражі. Зазвичай побутові моделі – это недорогі перфоратори. Доступність пояснюється невеликим запасом міцності. Але цього ресурсу з головою вистачає для нетривалої роботи раз на кілька місяців упродовж багатьох років.

Напівпрофесійні перфоратори важать 5-8 кг, відрізняються більшою потужністю та силою удару 5-7 Джоулів (далі Дж). З прорізами у бетонних стінах взагалі не виникає жодних проблем. Сили удару достатньо навіть для того, щоб розрубати сталеві ґрати.

Професійні перфоратори важать більше 8 кг і мають силу удару від 8 Дж. Обладнання розраховане на тривалу роботу без перерви. Професійними такі перфоратори називають тому, що саме їх використовують будівельні та ремонтні бригади. Важливо розуміти, що купівля такого обладнання для побутових умов стане марною витратою коштів.

Види перфораторів за ударною системою

Є два види ударної системи:

 1. Пневматична.
 2. Електромеханічна.

Для роботи з перфоратором із пневматичною ударною системою не потрібно докладати великих фізичних зусиль. Важливо тримати інструмент у правильному напрямку та під правильним кутом, а все інше обладнання зробить майже самостійно. Більше того, надто сильний тиск на такі перфоратори ndash; Найпоширеніша причина поломки.

Електромеханічну ударну систему ставлять на побутове та напівпрофесійне обладнання. У процесі роботи з такими перфораторами потрібно сильно тиснути на інструмент, щоб досягти потрібного результату.

Для роботи на значній відстані від електричної мережі рекомендуємо використовувати акумуляторні перфоратори. Такий інструмент зручно перевозити, щоб використовувати на природі, на дачі та інших подібних місцях. При цьому важливо розуміти, що нікель-кадмієвої та літій-іонної батареї, швидше за все, вистачить лише на дві години активної роботи при повному заряді.
Як вибрати перфоратор

Який перфоратор вибрати

Для буріння невеликих отворів у домашніх умовах підійде обладнання з ударною силою до 3 Дж. Для використання кільцевих різців або штроблення стін знадобиться перфоратор із ударною силою до 9 Дж.

Перфоратори від 8 Дж купують для роботи з кільцевими різцями діаметром більше 100 мм, демонтажних робіт та буріння отворів діаметром більше 36 мм.

На які характеристики звернути увагу перед покупкою

Енергія удару

Вимірюється у джоулях. Найбільш маневрені моделі з силою удару до 2 джоулів потрібні, щоб бурити отвори діаметром від 4 до 8 мм у важкодоступних місцях.

Перфоратори на 2-4 джоулі підходять для буріння отворів діаметром від 6 до 14 мм та дрібних демонтажних робіт.

Обладнання з силою удару від 4 до 8 джоулів потрібно, щоб працювати ударними коронками, бурити великі отвори та проводити демонтажні роботи.

Перфоратори від 8 джоулів підійдуть для масштабних демонтажних робіт, використання ударних коронок великих розмірів та буріння дуже великих отворів.

Цитата! Важливо! Сила удару не залежить від фізичних зусиль, які прикладає оператор, і залишається постійною, навіть якщо просто тримати обладнання в руках.

Частота ударів

Від цього показника залежить продуктивність перфоратора, а також швидкість демонтажу та буріння отворів. Частота удару обернено пропорційна його силі й безпосередньо залежить від кількості оборотів двигуна. При високій частоті знижується сила кожного удару. У цьому полягає специфіка роботи ударного механізму.

Потужність

Від цього параметра залежить робота перфоратора у періоди пікових навантажень. Потужні моделі рідше нагріваються та перевантажуються. Надто низька потужність обладнання – основна причина швидкого перегріву, передчасного зносу та поломок.
Який перфоратор вибрати

Рейтинг кращих перфораторів: ТОП-6 2021

Мережевий Перфоратор бочковий Dnipro-M BH-110

Обладнання для будівельно-оздоблювальних робіт під стелею та в умовах обмеженого простору. Підходить для отворів діаметром від 6 до 26 мм у цеглі, камені та бетоні. ВН-110 також підходить для коригувального демонтажу кахельної плитки, штукатурки, бетону та цегли. Як і більшість перфораторів Dnipro-M постачається у кейсі з усім необхідним обладнанням.

Переваги моделі:

 • сила удару 4 джоуля;
 • максимальний розмір ударної коронки 68 мм;
 • за 5 хвилин можна розмішати 20 л будівельної суміші;
 • корпус з алюмінію відводить тепло від редуктора та механізму, перфоратор менше нагрівається та працює без зупинок.

Мережевий Перфоратор бочковий Dnipro-M BH-110

Перфоратор DeWalt D25144K

Легкий, універсальний та продуктивний перфоратор із трьома режимами. Підходить для роботи з кам’яною кладкою та бетоном. Двигун розташований вертикально, і це ще більше збільшує продуктивність обладнання. Для комфорту оператора передбачена система активного контролю вібрації, як і в багатьох інших перфораторів Dewalt.

Переваги моделі:

 • підходить для облаштування отворів у цеглі та бетоні, встановлення анкерів;
 • діаметр отворів 4-28 мм;
 • зручна функція блокування обертання – незамінна при легких довбаних роботах з каменю, цегли та бетону;
 • швидкознімний патрон на три кулачки перетворює D25144К на дриль і шуруповерт одночасно;
 • енергія удару 3.2 джоуля та мінімальне навантаження на основні частини механізму;
 • запобіжна муфта захищає від заклинювання бура або раптового удару, що крутить;
 • електронне регулювання швидкості гарантує повний контроль над процесом роботи;
 • ергономічний дизайн та прогумована ручка полегшує експлуатацію обладнання та робить його безпечнішим;
 • система ущільнень захищає обладнання від пилу та продовжує термін служби перфоратора;
 • повітряник сконструйований таким чином, щоб максимально захистити очі оператора від потоків, що виходять.

Перфоратор DeWalt D25144K

Перфоратор DeWalt D25144K

Перфоратор Зеніт ЗП-1100

Один із кращих перфораторів Zenit для будівельних робіт. Без проблем зробить отвори в камені, бетоні, цегли та інших твердих матеріалах. Виконує закручування, довбання, свердління з ударом та звичайне свердління. Ідеальний варіант для повноцінного домашнього ремонту та навіть для невеликого приватного будівництва.

Переваги моделі:

 • частота обертання регулюється електронною системою;
 • є фіксація кнопки пуск;
 • передбачено реверс, він же перемикач напрямку обертання;
 • надійна система кріплення інструменту SDS-PLUS;
 • глибина свердління регулюється обмежувачем.
 • додаткова поворотна рукоятка полегшує керування інструментом;
 • перфоратор упакований у надійний пластиковий кейс, де окрім основного обладнання є набір довбального інструменту та бурів.

Перфоратор Зеніт ЗП-1100

Перфоратор Зеніт ЗП-1100

Перфоратор Bosch PBH 2100 RE

Один із кращих універсальних перфораторів Bosch Professional практично для будь-яких побутових цілей: свердління без удару, буріння, довбання та багато інших корисних у побуті функцій.

Потужність 550 Вт, сила удару 1.7 джоулів. Цього вистачить, щоб просвердлити в бетоні отвір діаметром до 4 мм. Особливо радує невелика вага перфоратора – всього 2.2 кг. Це робить обладнання більш маневреним та зручним у роботі.

Із додаткових функцій можна виділити запобіжну муфту, електроніку, що управляє, і реверс. Перфоратор упакований у зручну валізку, де крім основного обладнання є обмежувач глибини та додаткова рукоятка.

Офіційна гарантія німецького виробника 24 місяці.

Перфоратор Bosch PBH 2100 RE

Перфоратор Bosch PBH 2100 RE

Вам може бути цікаво

Як вибрати електролобзик

Перфоратор Makita HR2810

Один із кращих перфораторів Makita для свердління міцних матеріалів. Працює у трьох режимах, свердлить цеглу, камінь та бетон. А також пластмасу, метал, дерево та кераміку в ненаголошеному режимі.

Технічні переваги:

 • патрон SDS-PLUS ідеальний для легких будівельних перфораторів;
 • зубило працює у 40 різних положеннях;
 • є режим довбання, свердління з ударом і звичайне свердління;
 • незважаючи на високу швидкість, рівень вібрації досить низький;
 • є реверс та електронне регулювання оборотів – це підвищує точність свердління;
 • корпус компактний та зручний у роботі;
 • муфта зчеплення виключає заклинювання бура та неприємні ривки в роботі;
 • удари на холостому ходу відключаються і це продовжує термін служби обладнання;
 • прогумована рукоятка робить використання перфоратора комфортнішим та безпечнішим.

Вертикально розташований двигун робить HR 2810 ідеальним інструментом для стельових робіт.

Перфоратор Makita HR2810

Перфоратор Makita HR2810

Перфоратор Vitals Master Ra 2885HBq

Прямий перфоратор для ремонтно-будівельних робіт підвищеної складності. Ефективно та швидко справляється з бетоном, асфальтом, природним каменем та цеглою.

Відмінно розколює, довбає та розпушує конструкції з цегли та бетону, гірські породи, асфальт.

У ненаголошеному режимі свердлить синтетичні матеріали, деревину, кераміку та метал.

А також закручує та відкручує гайки, болти, дюбеля, конфірмати, саморізи, гвинти та шурупи. Для цього в комплекті є спеціальні насадки.

Завдяки системі DFR зміна патрона займає лічені секунди і вдається встигнути більше за ремонтними та будівельними роботами.

У комплекті сумочка, куди зручно розміщуються всі аксесуари, а також серветка для догляду за бурами. Довжина кабелю чотири метри, тому для зручності зберігання на ньому передбачено стяжку.

Усередині встановлені надійні підшипники. Вони збільшують ресурс перфоратора щонайменше на 30%.
Перфоратор Vitals Master Ra 2885HBq

Перфоратор Vitals Master Ra 2885HBq

Зображення взяті з джерел: pixabay.com.

Вам сподобалася стаття?

0