ru
ua
ru
ua

Не включається пральна машина: чому і що робити

Пробуємо разом розібратися, чому не включається пральна машина. Що реально перевірити самому і заощадити на виклик майстра. Даємо прості і зрозумілі інструкції. Навіть якщо вмієте тільки міняти батарейки в пульті, у вас вийде.

Трохи розберемося з тим, які деталі ламаються найчастіше і чому це відбувається. Навіть якщо не захочете ремонтувати самі, ця інформація допоможе перевірити майстра на чесність.

Продовжити термін служби пральної машинки, знизити частоту обслуговування і ремонту допоможуть правильні пральні засоби. На них не варто економити так само, як на покупку хорошого бензину для своєї машини.

Чому не включається пральна машина

Пральна машина не включається: причини

Щоб марно не платити за виклик майстра, проведіть просту самостійну діагностику. Спочатку визначаємо, що конкретно зламалося: пральна машина, розетка або є якась інша банальна причина.

У першу чергу перевіряємо підключення до електромережі. Якщо вилка в розетці, але техніка все одно не включається, підключаємо в цю ж розетку інший електроприлад. Наприклад, пробуємо зарядити телефон або запустити кавомолку.

Наступний етап – перевірка стану шнура і вилки. Якщо видимих ​​пошкоджень ізоляції, оплавлених частин і явних заломів не видно, швидше за все, несправність сталася саме всередині пральної машини.

У жодному разі не вмикайте в розетку шнур із видимими слідами плавлення, пошкодженням ізоляції або якщо відчуваєте запах гару.

Шнур і вилка в такому стані потребують термінової заміни. Використання пошкодженого обладнання – основна причина коротких замикань і ударів струмом.

Багато пральних машин зупиняються через засмічення фільтра. Він знаходиться внизу пральної машини, із фасадної сторони, під невеликою декоративною панеллю, яка від’єднується вручну. Сам фільтр закручений звичайною різьбою і викручується проти годинникової стрілки.

Усередині часто осідають монети, дрібні іграшки, волосся, шматочки тканини. Якщо фільтр забитий, щоб його відкрутити, потрібно докласти фізичну силу. Часто після усунення засмічення барабан починає обертатися як ні в чому не бувало.

Не включається пральна машина

Пральна машина включається і відразу вимикається

У цьому випадку також є кілька причин, з якими вийде розібратися самостійно:

 1. У барабані надто багато білизни. Наприклад, ваша машинка Beko бере на борт всього п’ять кілограмів, а ви примудрилися ергономічно скласти в барабан цілих шість.
 2. Сучасна техніка «розумна», тому самостійно зважує кількість речей і зупиняє роботу двигуна в разі перевантаження. Якщо пралка з дисплеєм, на ньому, швидше за все, з’явиться код помилки.
 3. Помилка при налаштуванні параметрів. Наприклад, ви вибрали програму з одного температурою і в ручному режимі захотіли поставити інше температурний режим або змінити швидкість віджиму. Устаткування часто розцінює такі дії, як не підтримуються і автоматично відключається.
 4. Порушений баланс білизни. Зазвичай це відбувається на етапі віджиму, коли речі збиваються в один щільний грудку. Тут можливі два варіанти – код помилки на дисплеї або повне відключення техніки.

Якщо всі перераховані вище помилки виключені, значить, вийшла з ладу якась деталь. Якщо «включається і відразу вимикається», можливі два варіанти:

 1. Зламався фільтр, що подавляє перешкоди.
 2. Вийшов з ладу нагрівальний елемент.

Фільтр

Щоб його дістати, потрібно відключити машинку від електромережі та водопроводу. Потім треба зняти верхню кришку і знайти мережевий кабель. Фільтр буде в тому місці, куди підходить провід. Іноді обгорілі контакти видно неозброєним оком. Якщо нічого такого немає, використовуйте мультиметр, щоб виміряти напругу напівпровідників.

У цій ситуації важливо встановити, що поломка пов’язана саме з фільтром, що подавляє засмічення. Полагодити його не вийде, потрібно купити новий і замінити.

Нагрівач (ТЕН)

Якщо він зламався, лампочка індикації зазвичай моргає три або чотири секунди, а потім повністю відключається. Перевірити справність ТЕНа також можна за допомогою мультиметра.

Але спочатку нагрівач потрібно дістати. Для цього відключаємо пралку від мережі і згадуємо її марку.

У Indesit, Ariston, Samsung і LG ТЕН завжди знаходиться ззаду. А у Siemens і Bosсh спереду. Якщо в списку немає бренду вашої машинки, уважно вивчіть інструкцію з експлуатації. Про наявність нагрівального елементу ззаду говорить велика, іноді опукла задня стінка. Якщо покласти пральну машину на бік і посвітити ліхтариком, ТЕН також можна побачити зсередини.

Перед тим, як діставати нагрівальний елемент, потрібно послабити гайку фіксації і від’єднати провід живлення. Далі у справу йде мультиметр. Задаємо на тестері 200 Ом, якщо ТЕН справний, при контакті з ним прилад покаже те саме число. Якщо показники не сходяться, знадобиться покупка нової деталі.

Якщо з нагрівальним елементом і фільтром усе в порядку, швидше за все, проблема в панелі керування. Діагностувати її несправність самостійно не вийде. Більш того, не кожен майстер впорається з таким завданням, але спробувати все-таки варто.

Пральна машина включається і відразу вимикається

Пральна машина включається, але не набирає воду

У цьому випадку поломки можна розділити на дві категорії:

 1. Прості.
 2. Складні.

Прості

 1. Перевіряємо воду в крані. Можливо, машинка працює нормально, просто в вашому домі на якийсь час відключили воду.
 2. Перевіряємо вентиль. Можливо, перекрита подача води в пральну машину. Шукайте вентиль прямо на трубі, по якій вода надходить у барабан, або в сантехнічному шафі.
 3. Дивимося на шланг подачі води. Якщо його перегнути або покласти зверху щось важке, вода перестане надходити всередину машинки.

Складні

 1. Зламався клапан подачі води і машинка чисто технічно не здатна набирати воду. Рішення – заміна старого клапана на новий.
 2. Зламався датчик води, який заміряє і контролює її кількість під час прання. Якщо зламався датчик, машинка не почне прання. Рішення – заміна старого датчика на новий.
 3. Зламався пристрій блокування люка, і на старті горить лампочка «замок». Відкриття люка під час прання небезпечне. Тому в разі несправності техніка блокує старт обраної програми. Рішення – заміна старого пристрою блокування люка на новий.

Пральна машина включається, але не набирає воду

Вам може бути цікаво

Як вибрати пральну машину

Не включається двигун пральної машини

У разі несправності двигуна на дисплеї з’являється код помилки. Якщо дисплея немає або код помилки не з’явився, потрібно оглянути мотор самостійно. Для цього доведеться розібрати пральну машину і витягнути двигун назовні. Найпоширеніші помилки:

 1. Стерлися графітові щітки через часті перевантаження.
 2. Відшарувались ламелі на колекторі через перенапруження або коротке замикання.
 3. Обрив або замикання в обмотці роутера.
 4. Якщо немає навичок усунення таких поломок самостійно, краще довірити цю задачу майстру.

Не включається двигун пральної машини

Пральна машина: не включається режим прання

У цьому випадку справа, швидше за все, у збої програми. У разі поломки техніка поводиться по-різному: іноді просто пропускає віджимання, а в інших випадках перемикає програму і псує білизну.

Що можна зробити самостійно

Пральна машина: не включається режим прання

Перезавантажте блок управління. Натисніть кнопку включення і потримайте її кілька секунд. Зачекайте ще пару хвилин і запустіть прання заново. Якщо немає ніякої реакції, вийміть вилку з розетки, і виконайте все те ж саме через 10-15 хвилин. При разовому збої плати управління техніка починає працювати як потрібно.

У деяких моделях є самодіагностика або тестовий режим. Ця функція допомагає встановити код помилки і зрозуміти, у чому суть поломки. Запуск пральної машини в різних, добре знайомих режимах також відмінний спосіб перевірити коректність роботи техніки.

Зображення взяті з джерел: youtube.com.

Вам сподобалася стаття?

0