ru
ua
ru
ua

Як почистити пральну машинку від запаху і бруду: ТОП-19 методів

Пральна машинка в силу регулярної експлуатації та жорсткої води може накопичувати накип і грибок. Це не тільки приводить до неприємних запахів, але і набагато знижує ефективність прання. Усунути проблему досить просто, потрібно лише розуміти, як почистити пральну машину в домашніх умовах. Це дозволить збільшити її ресурс і уникнути дорогого ремонту.

Як почистити пральну машину від бруду

В ході прання з білизни змиваються забруднення. Частина їх розчиняється під час контакту з миючим засобом і виводиться в каналізацію при зливі. У той же час трохи бруду залишається на різних деталях пралки, включаючи ТЕН, краї барабану, гумки ущільнювачів тощо. Особливо часто проблема проявляється при використанні низькоякісних відбілювачів і порошку, а також в разі регулярного очищення сильно забруднених текстильних виробів (робочого одягу зі стійкими плямами від штукатурки, землі і т. д.). Якщо зовнішній бруд і сліди від порошку легко змити без хімії, то з поверхнями усередині агрегату все дещо складніше. Але завдяки кільком простим способам очищення не викличе особливих проблем.

Як почистити пральну машину в домашніх умовах

Лимонна кислота – найбільш просте і економічне рішення

Якщо виникає питання про те, як почистити пралку, то одним з найбільш ефективних засобів боротьби з внутрішніми забрудненнями виступає лимонна кислота. Такий метод відрізняється доступністю і простотою. Альтернативою виступає трьохосновна карбонова кислота – цей склад ще більше підвищить ефективність боротьби з забрудненнями.

Засіб необхідно засипати в контейнер для порошку. Кількість використовуваної хімії залежить від обсягу барабану (беремо по 30 грам кислоти на кожен кілограм максимально допустимої ваги). Потім необхідно запустити цикл з температурою від 60°С. Одяг всередину не кладемо, інакше тканина зіпсується під впливом хімічно активних речовин.

Розчин чудово бореться з будь-якими відкладеннями. Якщо шар занадто великий, посеред циклу потрібно відключити пристрій на пару годин від харчування, щоб посилити кінцевий ефект. По завершенню процедури не забудьте промити фільтр, зливний шланг і манжету від решти дрібних частинок бруду і крихт вапняку.

Вам може бути цікаво

Як вибрати пральну машину

Спеціальна побутова хімія – гарантія максимального результату

Лимонна кислота ідеально підходить для систематичного догляду за пралкою, але якщо чистка не проводилася багато років, такий засіб не впорається з серйозними забрудненнями. Можна кілька разів поспіль запустити цикл, але і це не гарантує кінцевий результат. Більш ефективним рішенням стане застосування хімічних засобів.

Склад різних розчинів відрізняється за типом активної речовини і його концентрації. Існують як універсальні склади для всіх типів побутових пристроїв, так і очисники для автоматів і напівавтоматів. Використовувати склади на основі хлоровмісних речовин не рекомендується – вони руйнують делікатну структуру гумових елементів, що призводить до прискореного зносу побутової техніки.

Випускають спеціальні склади у вигляді порошків, гелів і рідин. Після очищення з їх допомогою залишається приємний запах. У багатьох випадках професійна побутова хімія комплексно діє на пралку, усуваючи також накип і цвіль. Головний недолік цього методу – висока вартість.

Як почистити пральну машину

Як очистити інші елементи пралки від бруду

Барабан – не єдине місце, яке може забруднюватися. Також необхідно звернути увагу на:

 1. Ущільнювальні гумки. Нанесіть на губку трохи миючого засобу (підійде сода, спеціальна хімія та ін.). Потім необхідно потягнути гумку на себе (робіть це акуратно, інакше виникає ризик пошкодити елемент), щоб отримати доступ до металевого корпусу. Якщо бруду багато, варто використовувати професійну чистячу речовину. Далі протріть ущільнювач. Основна частина бруду накопичується внизу, але пройтися слід по всьому колу. Наостанок варто усунути залишки нальоту з манжети люка за допомогою вологої ганчіркою.
 2. Лоток для порошку. Слідуючи інструкції, від’єднайте ємність. У відсіку накопичуються залишки порошку, що часто призводить до утворення плям. Для їх усунення використовуйте губку і будь-який засіб для чищення. Протирайте внутрішню поверхню акуратно, щоб не пошкодити гумовий патрубок. Безліч важкодоступних місць і виступаючих елементів ускладнюють процес, тому домогтися ідеальної чистоти губкою важко. В якості альтернативи можна використовувати пульверизатор з миючим засобом – обробляючи ним поверхні, а через пару годин протираємо губкою. Сам лоток можна помити вручну або за допомогою посудомийної машини.
 3. Фільтр зливного насоса. Постеліть під технікою рушник або ганчірку і поставте під злив тазик або іншу ємність – це дозволить уникнути міні-потопу. Далі відкрийте панель, за якою ховається фільтр, після чого слід відкрутити кришку або підчепити її викруткою (залежить від моделі). Залишиться тільки дістати сміття, яке скупчилося всередині (волосся, шерсть, монетки та інші дрібниці), а потім протерти поверхню. Не забудьте повернути кришку і декоративну панель на місце.
 4. Дренажний шланг. Через цей елемент відпрацьована вода потрапляє в каналізацію. Без регулярного очищення шланг засмічується, що ускладнює злив. Для усунення забруднень потрібно використовувати трос з йоржиком на кінці, а потім промити елемент теплою водою.
 5. Фільтр заливу. На забруднення цієї деталі безпосередньо впливає якість води у водопроводі. В ході експлуатації на поверхні скупчуються частинки іржі і піску. Це може привести до того, що техніка повністю відмовиться працювати. Перекриваємо кран, повертаємо корпус, щоб отримати доступ до задньої частини обладнання, потім відкручуємо гайку шланга. Всередині отвору знаходиться невеликий фільтр з сіточкою, дістати його можна плоскогубцями. Для видалення нальоту з елемента використовуйте зубну щітку. Коли повернете все на місце, не завадить протерти задню стінку – там також можуть виникати плями.

Як почистити пральну машину від накипу

Такі відкладення утворюються в результаті використання жорсткої води з високим вмістом сторонніх домішок. При нагріванні солі розпадаються і відкладаються на стінках різних деталей. Найчастіше накип накопичується на ТЕНі .

Навіть тонкий відкладень перешкоджає нагріванню. Це підвищує навантаження на ТЕН, що призводить до його передчасного зносу. Тому рано чи пізно перед усіма домовласниками виникає питання, як почистити пральну машинку від накипу, щоб продовжити ресурс вузла.

Як почистити пральну машину від накипу

Розчин оцту з содою: дешево і сердито

Для видалення накипу потрібно підготувати:

 • спиртової білий оцет (можна замінити звичайним столовим) – 2 чашки;
 • харчову соду – 3 столові ложки;
 • воду – чверть склянки;
 • жорстку губку.

Робимо содовий розчин, який додаємо до приймальника для порошку. Оцет заливати прямо в барабан. Потім вхолосту запускаємо пралку, встановивши час і температуру на максимум.

Білизна для чищення від накипу

Цей хімічний розчин став одним з найбільш універсальних в арсеналі будь-якої господині чи господаря. Завдяки антисептичним і відбілюючим властивостями розчин широко використовують для очищення плям на текстилі, вологого прибирання будинку і рішення ряду інших завдань. Підійде білизна і для догляду за побутовою технікою.

Вливаємо літр засобу в барабан, потім включаємо найтриваліший режим. Пристрій повинен добре прогрітися, тому виставляємо найвищу температуру. До початку ополіскування потрібно включити паузу – це підвищить ефективність очищення і дозволить видалити навіть стійкі відкладення. Через 1 годину можна продовжити цикл. Коли він завершиться, включіть швидкий режим при температурі в 30°С – так залишки білизни легко усунуться.

Засіб ефективно бореться з брудом, але містить багато хлору. Використовувати білизну слід вкрай акуратно, оскільки є ризик завдати шкоди ущільнювачам.

Механічна очистка накипу

Для цього методу будуть потрібні тільки рукавички і гострий предмет. Попередньо слід розібрати техніку, щоб дістатися до ТЕНа . В більшості випадків від’єднати нагрівач не складе труднощів, але для розбирання деяких машинок будуть потрібні спеціальні інструменти. При механічній чистці важливо робити все правильно і акуратно, інакше є ризик пошкодити нагрівач і залишити на ньому подряпини.

Coca-Cola: напій на всі випадки життя

Кока-кола – це не тільки незамінний газований напій на новорічному столі, але також і відмінний спосіб розчинити різні відкладення в побутовій техніці. Для очищення необхідно залити близько 4-6 літрів напою в барабан, а через 3 години запустити прання в будь-якому режимі. 100-відсотковий результат не гарантований, тому цей спосіб краще залишити на крайній випадок.

Як запобігти утворенню відкладень

Одним з найбільш ефективних способів боротьби з вапняним нальотом в пралці виступає регулярна профілактика. Запобігти утворенню можна двома шляхами:

 1. Фізичний. На шланг, який веде від системи водопостачання, слід встановити спеціальний магнітний пристрій. У води, яка проходить через резонансне поле, змінюється структура, завдяки чому знижується кількість нерозчинних осадів.
 2. Хімічний. При кожному пранні в лоток для порошку слід додавати трохи спеціальних засобів, що руйнують нерозчинні частинки. Існує досить багато порошків, призначених для профілактики пральних машин, також можна використовувати підручні матеріали (наприклад, оцет). Важливо ретельно підійти до вибору складу, адже він не повинен вступати в реакцію з одягом. Мінус такого методу – дорожнеча, адже заливати спеціальні гелі доведеться при кожному пранні.

Але так само регулярна профілактика не гарантує повну відсутність накипу, тому періодично видаляти відкладення з ТЕНу доведеться.

Як почистити пральну машину від цвілі

Грибок, який виникає на деталях техніки – це не просто некрасиві чорні плями, також він призводить до неприємного запаху вогкості, вимазаним речам і поломки певних елементів агрегату. Якщо періодично не усувати колонії мікроорганізмів, це може позначитися на необхідності повної заміни побутової техніки. Крім того, спори потрапляють в повітря, що іноді викликає серйозні захворювання мешканців будинку або квартири (особливо цвіль небезпечна, якщо імунітет ослаблений або є схильність до алергічних реакцій). Таким чином, до усунення чорних плям слід підійти максимально відповідально.

Як почистити пральну машину від цвілі

Правильне прання – запорука тривалої служби техніки

Якщо не знаєте, як почистити пральну машину від цвілі, то найбільш простим способом захиститися від шкідливих мікроорганізмів стане високотемпературне прання. Регулярно застосовуючи цей режим під час обробки речей, можна багаторазово знизити ризик виникнення грибка. Також не завадить прогнати машинку на високих температурах після застосування інших способів очищення цвілевого нальоту.

Режим самоочищення – корисна опція, яка економить масу часу

В деяких сучасних приладах є вбудована опція по очищенню техніки від грибка. Фактично, режим самоочищення – це 3-годинне прання на максимальній температурі. Для підвищення ефективності методу можна додати в приймач трохи відбілювача або порошку.

Мідний купорос: можливість усунути навіть найстійкіші забруднення

Сульфат міді активно застосовується в сільському господарстві, згодиться він і для усунення цвілевого шару з поверхонь пралки. Важливо враховувати, що кристали купоросу – це сильна отрута. Застосовувати його слід максимально акуратно і в крайніх випадках.

Очищення відбувається в кілька етапів:

 • надягаємо захисні рукавички;
 • робимо розчин з 5 л води і 50 г порошку;
 • за допомогою губки наносимо засіб на місця, уражені пліснявою (барабан, ущільнювачі, контейнер);
 • залишаємо на період від 3 до 24 годин (залежить від міри забруднень);
 • запускаємо програму ополіскування;
 • залишити люк відкритим на певний час.

Перекис водню: альтернатива відбілювачам на основі хлору

3-відсотковий розчин перекису відмінно справляється з цвіллю і нальотами вапна, а також має антибактеріальну та противірусну дію. Головна перевага складу – його повна безпека. Чистка займе більше часу, ніж у випадку з токсичними речовинами, такими як білизна, але ніяких запаморочень і подразнень шкіри не буде. Для дезінфекції будинку необхідно залити в барабан 1 літр перекису, а потім включити тривалий високотемпературний режим. По завершенні циклу слід скористаться додатковим ополіскуванням.

Як почистити пральну машину

Як видалити цвіль у машинах з вертикальним завантаженням

В таких моделях грибок також часто накопичується під ущільнювачами. Порядок усунення нагадує очищення фронтальних моделей, але є деякі нюанси, пов’язані з будовою:

 • вилити 3 склянки оцту в наповнений водою барабан;
 • включити техніку на кілька хвилин;
 • натиснути на паузу, додати в барабан 100 г соди;
 • вимкнути машинку на годину;
 • зробити розчин оцту з водою в пропорції 1: 1;
 • протерти з його допомогою поверхню пристрою і відсік для порошку;
 • після відкисання перезапустити прання і почекати завершення циклу.

Після зливу також потрібно пройтися губкою по забрудненим місцях, щоб усунути залишок нальоту.

Як почистити пральну машину від запаху

Основна причина виникнення такої неприємної проблеми – це грибок. Але іноді навіть після усунення цвілевого шару залишається неприємний аромат. Є кілька способів як почистити пральну машину від запаху:

 1. Скористатися режимом «Виварювання» – метод актуальний після застосування лимонної кислоти (в результаті виникають частки, які неприємно пахнуть).
 2. Прочистити зливний шланг за допомогою дроту або замінити його.
 3. Встановити новий ТЕН.
 4. Залишати люк відкритим.
 5. Зберігати брудну білизну в спеціальному контейнері.

Пральна машина стала чудовою альтернативою походам на річку з кошиком білизни. Сучасна побутова техніка може швидко і з максимальним комфортом для власника очистити одяг від будь-яких забруднень не виходячи з дому. Але при цьому необхідно стежити за станом пристрою, щоб не залишитися без чудо-помічниці в побуті. Завдяки регулярному усунення бруду, накипу і грибка обладнання буде роками справлятися з покладеними на нього функціями, а речі після прання вразять власника чистотою і свіжістю!

Зображення взяті з: pexels.com, unsplash.com.

Вам сподобалася стаття?

0