ru
ua
ru
ua

Shiba Inu: особливості екосистеми

Що таке Shiba Inu? Стрімко зростаючи, ринок криптовалюти паморочить голови авантюристів і ентузіастів. У цей благодатний період починає здаватися: в яку монету не вкладайся, і який новий проєкт не запустили б розробники, усіх неодмінно чекає багаторазове множення капіталу. Адже навіть dogecoin – криптовалюта-мем, створена в рамках жарту – приносить «ікси» власникам. У такій ситуації практично гарантовано виникають проєкти-наслідувачі, чий успіх багато в чому будується на хайпі навколо впізнаваного бренду. Коін SHIB є таким типовим прикладом чи то постмодерністської пародії, чи то банального шахрайства.

Shiba inu token

Shiba Inu: що це

Shiba Inu названа на честь японської породи собак, до якої належить і герой мема Doge, який подарував назву жартівливій криптовалюті dogecoin. Проєкт побачив світло в серпні 2020 року і відразу позиціонував себе як «вбивця догікоіна». Крім настільки гучної заяви, анонімний автор під ніком Ryoshi також відобразив своє бачення майбутнього екосистеми своєї розробки як першого повністю керованого спільнотою криптоактиву. У повному розумінні визначення, Shiba Inu не є криптовалюта. Це токен стандарту ERC-20, випущений на базі блокчейна Ethereum, доступний лише для обміну між користувачами. Монету можна добувати, за допомогою обладнання для майнінгу, оскільки емісія повністю завершена, – отримати SHIB можливо тільки в результаті торгу на біржі. Незважаючи на запевнення розробників, що половина емітованого об’єму назавжди заблокована на гаманцях для криптовалюти зі знищеними паролями, а самі вони не володіють накопиченнями власних токенів, такий стан речей має насторожувати. Адже, по суті, вам запропоновано інвестувати свої заощадження в нічим не забезпечений актив.

Графік shiba inu

Курс і прогноз криптовалюти у 2021

Гучні фрази розробника, мімікрія під догікоін, що набрав небачені обороти, і ринок зробили свою справу – Shiba Inu стрімко зросла в ціні відразу ж після лістингу на більш-менш популярних біржах. Але вартість так само швидко почала падати буквально в той же день, як це і буває в разі штучного «пампу» сміттєвих токенів. Прийнято вважати, що ситуацію погіршили дії Віталія Бутеріна – засновника проєкту Ethereum – він володів на той момент майже половиною запасів SHIB, які передали йому розробники в якості однієї з гарантій результативності власного проєкту. Бутерін пожертвував частину токенів на боротьбу з COVID-19, що нібито спровокувало панічні продажі. У той же час решту монет молодий бізнесмен знищив, але зупинити падіння це не змогло. Ще один сигнал про відсутність якоїсь реальної цінності активу навіть у рамках соціального договору, завдяки якому і живе будь-яка крипта.

На сьогоднішні Shiba Inu продовжує коливання з креном вниз, що не дивно навіть без вищезазначених сумнівних обставин, адже ринок сам по собі перейшов у стадію падіння.

Чи переживе токен чергове схлопування криптовалютного міхура, однозначно стверджувати не можна. Недавній запуск ShibaSwap – нативної біржі проєкту – хороший знак, що розробники дотримуються заявленого плану, але все ж недостатній для значного зміцнення активу. Попереду його гарантовано чекає ще більше падіння слідом за більш серйозними монетами.

Вам може бути цікаво

Dogecoin (DOGE): що це

Позитивний момент: будь-який дешевий коін, і SHIB не виняток, має величезний потенціал зростання при черговому витку криптовалютного ажіотажу. Корисно тримати це в голові та вкласти невелику суму в надії на багаторазове множення, коли з’являться досить вагомі причини вважати, що ринок досягнув дна.

Зображення взяті з джерел: unsplash.com, pixabay.com, reddit.com.

Вам сподобалася стаття?

0